Şimdi Ara

sahibinden.com'a karşı arabam.com'u destekliyoruz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
4
Favori
11.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
71 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sahibinden.com gelen talep neticesinde çok şımardı.

1 araba ilanı en fazla 1 ay ücretsiz yayınlanıyor. 1 ay sonrası ücret alıyor.
    Ayrıca 1 senede sadece 1 ücretsiz ilan veriliyor. 2. bir ilan ücretli oluyor.
    1 telefon numarası ile ancak 1 ilan verilebiliyor. Telefonu değiştirmeye müsaade etmiyor.
    İlan ücretleri ise çok yüksek.
    Mesaj limiti var.
    Yani sahibinden.com'da sadece 1 aylık ilanları görebiliyorsunuz.

arabam.com ise ücretsiz ilanınız süresiz ve sınırsız istediğiniz kadar uzatılabiliyor.
    1 telefon numarasını sınırsız sayıda ilana yazabiliyorsunuz.
    Aracınız için ücretsiz ekspertiz yapıyor.
    İlan ücretleri gayet makul.
    Mesaj limiti yok.

Müşterilerini kaz gibi yolmak isteyen sahibinden.com'a karşı arabam.com'u destekleyerek bu fırsatçı siteye karşı tepkinizi gösteriniz.

sahibinden.com'a değil arabam.com'a ilan veriniz.
    Araç alırken de arabam.com üzerinden bakınız.

Herkesi sahibinden.com'a tepki göstermeye davet ediyorum.
    Kendini alternatifsiz zannederek müşteriyi yolmaya çalışan bu siteye karşı arabam.com'u tavsiye diyorum.

Emlak için ise emlak.net, hürriyet emlak gibi emlak sitelerini tercih ediniz.
    Diğer eşyalarınız ise tamamen ücretsiz olan LetGo tercih ediniz.

• Desteklemiyorum.

Senede 1 ilan, 1 ay ücretsiz ilan süresi vs diyorsunuz.

Arabasını satmaya niyeti olan adam 1 ayda aracını satacağı fiyatı, yani ederini yazar ve 1 ayda da satar o arabayı. Oturduğu yerden "ya tutarsa" diye olta atıp piyasayı yükseltmez. Biz de bu sayede keyfekedercilerden kurtulmuş oluruz.

Senede 1'den fazla alım satım yapan adam bunu zaten ticaret amaçlı yapıyordur. Üzerinden para kazandığınız bir malı pazara sunmanın maliyeti de olacaktır elbette. Neden şaşırdınız?

Balon gibi şişen piyasanın bi nebze normale dönmesi açısından sahibinden.com'un söz konusu uygulamasını destekliyorum.
    Yılda birden fazla ücretsiz ilan verilememesinin keyfe kedercileri azalttığı gerçek. Ama sahibinden'in kendisi keyfe kederciye dönüştü. İster ilan verin, ister vermeyin alternatifiniz yok, dönüp dolaşıp bana geri gelip o ilanı vereceksiniz diyor!

Alternatifin olması, tekelleşmenin kırılması her zaman iyidir. Arabam.com da belli bir müşteri potansiyeline ulaşınca sınırısız ilan hakkını kaldırır. Böylece ilan verme fiyatları tüketici lehine düşer. İlan verme fiyatı 1 TL bile olsa keyfe kedercilerin yarısı gelmez.
    erdal dostum doğru diyorsun ama arabam.com arayüzüyle, yetersiz ilan sayısıyla falan çok vasat bir site.

sahibinden.com çalışanı varsa onlara bir önerim var: mesela Golf 1.6 TDi ilanlarının tümünü liste halinde aldık. bu listede görmek istemediğimiz ilanları engelle veya gizle şeklinde bir kutucuk olsa, bir sonraki listelemede bu gizlenen ilanlar çıkmasa, site çok daha kullanışlı olur.
  • Destekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sahibinden bir yerde hakli keyfe keder ilan verip piyasayi manipüle etmeyin diye bu onlemler aliniyor.

ucrete bir sey diyemem ama sirf piyasa yukseltmek icin ilan acanlari bezdiririyorsa iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 6 Aralık 2016; 10:29:50 >
  • Arabam once modellere bakarken 100 tane ayri donanim motor secenegini duzgun kategorilendirsin Sahibinden varken Arabam a bakmam bile

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Vettel -- 6 Aralık 2016; 15:26:43 >
  • Güzel bir proje fakat her zaman olduğu gibi hiç bir aksiyon alınmayacak.

Milletin hoşuna gidiyor boşver.
  • Bu konuda aradayım.

Sahibinden herşey için para ister oldu, kendini alternatifsiz görüyor, şımardı.

Ama böyle ücret istemeleri keyfe keder ilan veren şımarık satıcıları bir nebze olsun caydırıyor. Kendini akıllı zanneden çakal satıcıların şımarıklığı sahibinden.com'dan beter.

• Adamlar günden güne geliştiriyor kendini.Bir sürü çalışanı var babasının hayrına yapacak hali yok ya.Ayrıca paralı olması daha iyi gerçek satıcılar ilan açıyor ne güzel.60-70 bin liraya araba satacakta 100-200 liranın lafını yapmasın bi zahmet.
  • Milletimiz beleş ilan var diye siteye araçlarını birini keklersem diyerekten fahiş fiyata koyuyor. düşünsenize 1 sene ilanda kaldıgını
    ne olur ? bence piyasa hepten artar.
    bence gayet mantıklı, sonuçta ayda 1 araç değişmiyoruz genel olarak.
    sitede sonuçta ekmek kazanıyor oradan. işlerinide düzgün yapıyorlar illaki kazanacaklar. adam girişimci açmış sitesini kafayı kullanmış.
  • Sahibinden hak ediyor..

• erdal dostum doğru diyorsun ama arabam.com arayüzüyle, yetersiz ilan sayısıyla falan çok vasat bir site.

sahibinden.com çalışanı varsa onlara bir önerim var: mesela Golf 1.6 TDi ilanlarının tümünü liste halinde aldık. bu listede görmek istemediğimiz ilanları engelle veya gizle şeklinde bir kutucuk olsa, bir sonraki listelemede bu gizlenen ilanlar çıkmasa, site çok daha kullanışlı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iquique -- 7 Aralık 2016; 7:31:33 >
  • Arabam.com alirsan al almazsan alma diyen cakal dolu. Ederinin 3 5 ustune yazip sotelenen kurt dolu. Hic isim olmaz.
  • Ticari anlamda ugrasanlara pahali olduginu duydum lakin tamamen parasiz olunca cope donusuyor.
  • Şurda bile tekel olmuş artık burnundan kıl aldırmayan bi sahibindeni destekliyolar ya ne deyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Destekliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Desteklemiyorum.

Senede 1 ilan, 1 ay ücretsiz ilan süresi vs diyorsunuz.

Arabasını satmaya niyeti olan adam 1 ayda aracını satacağı fiyatı, yani ederini yazar ve 1 ayda da satar o arabayı. Oturduğu yerden "ya tutarsa" diye olta atıp piyasayı yükseltmez. Biz de bu sayede keyfekedercilerden kurtulmuş oluruz.

Senede 1'den fazla alım satım yapan adam bunu zaten ticaret amaçlı yapıyordur. Üzerinden para kazandığınız bir malı pazara sunmanın maliyeti de olacaktır elbette. Neden şaşırdınız?

Balon gibi şişen piyasanın bi nebze normale dönmesi açısından sahibinden.com'un söz konusu uygulamasını destekliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sahibindenin bu uygulaması galericilere yarıyor resmen. Sıradan vatandaş zaten araç satışından çok fazla anlamıyor. Üstüne bir de 60 lira para istiyorlar. Bunu gören sade vatandaş da ben uğraşamam öyle şeyle diyip geçiyor.

Vatandaş oraya buraya kendi aktif telefonunu vermek zorunda mı? Sonra bilmem ne kadar reklam mesajı geliyor. Paralı işe ancak oradan ciddi paralar kazanan adamlar girer. Yoksa 50 bine araba satacam diye kalkıp 100 TL vermez bizim milletimiz. 5 liralık otopark ücretini vermek istemeyen insanlardan bahsediyorsunuz. O ciddi para kazanan insanlar da doğal olarak bin türlü oyun çevirecek ki kazanabilsin.
  • Arabamı eşe dosta haber salmak yöntemiyle sattığımdan umrumda olmayan kampanya.

Araç alırken ise mobil uygulaması ve filtre seçecekleri ile Sahibinden rakipsiz. İlan sayısı bakımından bire onluk bir oran var Arabam.com'a göre.

Zamanında bunlar denk gibiyken sadece testler için dahi Arabam.com' u tercih ediyordum ama tarafsızlık ilkesini üç kuruşluk menfaate sattıklarından beri siteye girmiyorum bile. İlandan para alınmasını ise sonuna kadar destekliyorum. Türk yazılımcılarının yaptığı nadir başarılı işlerden biridir Sahibinden.com. Yazılım üretmişler, popüler olmuşlar; bırakın da kazansınlar.
  • vaktinde arabamcom çok çok ilerdeydi.Ama kendini yenilemedi.Malum site bir çok yenilik yaptı,diğeri yetişemedi.Hala girdiğimizde rahat değil.Bu yüzden hala insanlar diğer siteyi tecih ediyor.
  • Aracımı Arabam.com' a ilana koydum, şimdi de Tasit.com u inceliyorum.
  • Sahibindenin bedava oldugu zamanlari hatirlayin ilkonce. Acilan 10 ilandan 5'i keyfe keder satilmazsa 10 sene kullanirim yazilmis mahalledeki yikamacida pasta cila sonrasi fotograflanip piyasa fiyatini yukari ceken ilanlardi.

Ben 1,4tsi act bir aracin1,5 yil boyunca satilik kaldigini hatirliyorum en basitinden..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.