Şimdi Ara

sahibinden.com'a karşı arabam.com'u destekliyoruz. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
4
Favori
11.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
71 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler bu iş sahibinden ile olacak şey değil. Her gün kim bilir kaç kişi dolandırılıyordur. Bizim millet 100 lira ucuz diye gider kazalı belalı arabayı alır sonra param gitti diye ağlamaya başlar.

Malum site gerçekten simsar dolu. Galerici, sanayici, tamirci, borcumuz var hastayız kılım döndü kolum kopru gibi yalanla yeminle ilan veren şahıslardan uzak durun.

Adam 2012 polo 1.2 tdi bmt ye dünya kadar para istiyor. Düşün 4 yıl geçmiş 200 bini devirmiş istiyor ki araçtan kar edeyim. Utanmasalar sıfır fiyatına satacaklar (öyle tipler de var)

Sahibinden mecbur paralı yapacak ayırt etsin ki işinde gücünde olan ticaret yapan etkilenmesin diye. Sonuçta belli bir hizmet veriyor bunu neden ücretsiz yapsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sahibinden.com'un uygulamalarını beğeniyorum.
    Gereksiz ilan verenleri, keyfekedercileri bir nebze azaltıyor.
    Yılda 1 ilan normal bir insan için yeterli, 3-4 ilan vermek isteyen bu işin ticaretini yapıyordur bence. Onun da ilan parası vermesi normal.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne oldu ALLSTAR golfünü satamadın herhalde

• İlan süresi 1 hafta olmalı.
  • Desteklemiyorum. İlan süresi 1 ay bile fazla
  • Sahibindeni sevıyoruz ama bıtarafları kalktı başka birşey değil gider otomobıl ılanına koyarsın anlarımda heryere bu sınırı koymak şımarıklıktan başka birşey değil. Onsuzda satıyorum herşeyımı ben
  • Al-Satçılar ve piyasasının 5-10 üstünde koyup dursun noolceaghçılara güzel önlem... Adam sana zaten 30 gün vermiş sen piyasasında koy arabayı 30 gün iyi bir süre, ilan verip 3,4 ay bekliyorsanız sorunu kendinde aramalısınız.
    Galericiler için ise, kardeşim tüm türkiye ye e ticaret yapıyorsunuz az buçukta(3-5 lira) bi gideriniz olsun yani bu uygulamayı büyütmenin anlamı yok.
  • Sahibinden.com, her yönüyle arabam.com u geride bırakan bir site

• Adamlarin sitesini kullaniyorsun. 1. Ilanin icin ucretsiz vesayiresiz araba satiyorsun. Mesaj alip gonderiyorsun. Sonrada ilan icin 5 10lira vermeyi cok goruyorsunuz.

Bu kadar ölücü olmayın

• Ferrari ile tofaşı karşılaştırıyorsunuz.
  • S.Vettel kullanıcısına yanıt
    Mersodan 1 saniye yavaş SF16 H ye ne kadar istiyosun

• Sahibinden.com'un arkasında koca bir ekip ve bu ekibin başında yatırımcılar var. Hayır kurumu değil sonuçta. Size bu kalitede bir hizmet sunan firmaya siz sırf internet ortamında diye para vermek istemiyorsunuz. Şu siteye 50 TL kıyamazsınız sonra gidip emlakçıya yüzde komisyon verirsiniz ama

İyi yapıyor Sahibinden.com. İnternet ortamında da bir hizmet verilebildiğini ve o hizmetinde bir karşılığı olacağını artık anlamalı Türk insanı.
  • Arabam.com'da internet üzerinden hizmet veriyor ama o müşteriyi yolmak yerine reklamdan para kazanıyor.

Bu siteler reklamlardan sağlam para kaldırıyor.

Madem sahibinden.com'un sizin hazırladığınız ilan üzerinden para kazanmasına ve sizi soymasına müsaade ediyorsanız buyrun sahibinden.com'da ücretli ilan verin.

Burada İktisat bilmeyen cahil insanların mantık dışı yorumlarını ciddi almaya gerek duymuyorum.

Arz fazla olursa fiyat düşer. Yani ilan sayısının fazla olması fiyatların aşağı inmesine sebep olacaktır.
    5.000 TL'lik Şahin'e 10.000 TL yazmanız piyasayı yükseltmez. Aksine bu araca aklı olan kişi 10.000 TL vermez. Her malın bir değeri vardır. Sen malına yüksek istedin diye bu malın değeri artmaz.

Bu yorumu yapanlar genelde iktisattan anlamayan Lise mezunu insanlardır.

İlan vererek piyasa yükseltilemez.
    Eğer yüksek fiyat yazıp alan olmaz ise zaten fiyat düşürerek satmaya çalışacaktır.

Eski ilanların da görüntülenmesi, tüketicinin alternatiflerini artırarak, rekabeti artıracaktır.
    Çok fazla araba olup da alan olmadığı zaman insanlar fiyatları aşağı çekmek zorunda kalacaklardır.

Ayrıca, 150.000 TL değerindeki Mercedes satan da, 3.000 TL'lik Şahin satan da aynı parayı ödüyor ki bu adil değildir.

Bu sahibinden.com, müşterilerini yolmak yerine reklamlar yoluyla para kazanmalıdır.

Kaz gibi yolunduğu halde sahibinden.com'u savunan zeki(!) tüketicileri tekrar düşünmeye davet ediyorum.

arabam.com'da yeni yüzü hakkında görüş ve önerileri topluyor. Görüşlerinizi iletin ki rekabet ortamı oluşsun.

Diğer kategorilerde ise ücretsiz ve fonksiyonel LetGo kesinlikle sahibinden.com'u ezdi.

İlave olarak, ben asla emlakçıya komisyon vermem. Galeriden araba almam. Emlakçı ve galericileri sevmem.
    Kullanıcısından alışveriş yaparım.

• ugo U kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam,genelde herkes öyle diyince bende yapıstırdım nolur nolmaz diye :)
  • Arabam .com galericilerin mekanı, arabaların % 95'i leş gibi durumda , çöp kategorisinde. Sahibinden .com rakipsiz, yaptıkları da bence gayet iyi. Tek eleştirim: Galericiler için ayrı bir site kurulması. galericiler.com gibi. sahibinden com isimli sitede galericinin ne işi var?
  • Zaman'ın da 15 üyelik açtırmak zorun bıraktıran site şimdi tadından yenmiyor :D

• Arabam com milyon ziyaretçiye ulaşsın aynı uygulamaları daha beter sunar. Yüksek dediğiniz fiyatlar satmak istediğiniz ürün fiyatının %1i bile değil bazen. 15-16 yıllık emek var sitede bırakın kazansınlar.

• Piyasadaki çeşitliliği arttırmak hem firmaları hem de bizlerin lehine sonuçlanır. Çünkü firmalar kendilerini daha hızlı bir şekilde geliştirir. Eğer arabam.com'da kendilerine diğer sitelerden daha farklı bir şeyler katarsa tabiki destekleriz.
  • arkadaşlar bu konu ile ilgili kendimden örnek vereyim. sahibinden hakkında bilgim yoktu. ilan verdim. 20 000 e aldığım araba için 30.000 tl ilan verdim. ay sonunda ilan süresi bitince ücretli olduğunu farkettim. daha sonra telefon numaramıda kabul etmedi.

Arkadaşın tlefonu üzerinden ilan verip aracımı 20,500 e yani ederine ilan verip sattım. ben araç alıcı satıcısı olmamama rağmen kendimce cinlik düşündüm.

demek istediğim. ben bil bunu yaptığıma göre , ihtiyacı olmayıp, bu işi mesleği haline getiren insanlar neler yapar
  • Siteyi hep kullan, ama hiç destek çıkma, bu değirmenin çarkı neyle dönüyor, düşünen yok. Ayrica arabam.comdaki ilanlar gercekten cok kötü.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.