Şimdi Ara

sahibinden.com'a karşı arabam.com'u destekliyoruz. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
4
Favori
11.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
71 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ben anlamiyorum. bu gun aracinizi alip otopazarinda satmak icin bir pazar gunu orda 200 300 kisilik bir musteri pazarina ulasmak icin 1 gunlugune 100 tl veren veya vermeye cekinmeyen insanlar varken,gunluk 1 milyon kisinin gezdigi bir pazarda araci 1 ay boyunca gostermek isteyen adamin 59 tl vermek istememesini anlamiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaten böyleydi eskiden. herkes canı sıkılıp ilan açıyor diye ilanlar ücretli olsun dendi. şimdi de tam tersi isteniyor.
    bence gayet yerinde
  • Galeriler ticari paket alıp sınırsız ilan verebiliyor ve bazıları sahte ilanlarla bazen piyasayı manipule etmeye çalışıyor. Mesela sattığı bir aracı artık o araçla işi bittiği için fiyatını düşürüp ilanda tutuyor, bir daha ki sefere ayağına gelecek aynı aracın fiyatını düşürmek için ön hazırlık. Defalarca denk geldim, araç ilanını arıyorsunuz fiyat uygun herşey on numara ancak araç satıldı diyor bir hafta sonra bakıyorum halen ilanda araç.

Birde tam tersi elinde ki aracın yakın model yaşında sahte bir ilanda atıyor ve elimizde bu aracın atıyorum 2015 i de var şu fiyat diyor ve asıl aracı mantıklı hale getirmeye çalışıyor. Diğer araç ciddiye binerse de hep klasik numara şuan birisi bakıyor expertizde veya müşteri aracı ararız falan vs.

Bizim insanımızın büyük bir kısmına sahtekarlık iliklerine kadar işlemiş, tedavisi de yok maalesef, sahibinden.com unda yapacağı çok bir şey yok.

• Bir araç satacağımızı varsayalım, 1 ay bir aracın satılması için ideal bir süre. Bu aracı bir şekilde sattık, 2. Aracı da satacağız sahibinden bize 50-100 lira bir fatura cıkarttı diyelim. Sattığın araba bugün en kötü şartlarda 15-20 bin tl desek. Sana binlerce kişinin bakacağı bir pazar sunuyor bence abartmayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: CaptainSkyWalker

Arabam.com'da internet üzerinden hizmet veriyor ama o müşteriyi yolmak yerine reklamdan para kazanıyor.

Bu siteler reklamlardan sağlam para kaldırıyor.

Madem sahibinden.com'un sizin hazırladığınız ilan üzerinden para kazanmasına ve sizi soymasına müsaade ediyorsanız buyrun sahibinden.com'da ücretli ilan verin.

Burada İktisat bilmeyen cahil insanların mantık dışı yorumlarını ciddi almaya gerek duymuyorum.

Arz fazla olursa fiyat düşer. Yani ilan sayısının fazla olması fiyatların aşağı inmesine sebep olacaktır.
    5.000 TL'lik Şahin'e 10.000 TL yazmanız piyasayı yükseltmez. Aksine bu araca aklı olan kişi 10.000 TL vermez. Her malın bir değeri vardır. Sen malına yüksek istedin diye bu malın değeri artmaz.

Bu yorumu yapanlar genelde iktisattan anlamayan Lise mezunu insanlardır.

İlan vererek piyasa yükseltilemez.
    Eğer yüksek fiyat yazıp alan olmaz ise zaten fiyat düşürerek satmaya çalışacaktır.

Eski ilanların da görüntülenmesi, tüketicinin alternatiflerini artırarak, rekabeti artıracaktır.
    Çok fazla araba olup da alan olmadığı zaman insanlar fiyatları aşağı çekmek zorunda kalacaklardır.

Ayrıca, 150.000 TL değerindeki Mercedes satan da, 3.000 TL'lik Şahin satan da aynı parayı ödüyor ki bu adil değildir.

Bu sahibinden.com, müşterilerini yolmak yerine reklamlar yoluyla para kazanmalıdır.

Kaz gibi yolunduğu halde sahibinden.com'u savunan zeki(!) tüketicileri tekrar düşünmeye davet ediyorum.

arabam.com'da yeni yüzü hakkında görüş ve önerileri topluyor. Görüşlerinizi iletin ki rekabet ortamı oluşsun.

Diğer kategorilerde ise ücretsiz ve fonksiyonel LetGo kesinlikle sahibinden.com'u ezdi.

İlave olarak, ben asla emlakçıya komisyon vermem. Galeriden araba almam. Emlakçı ve galericileri sevmem.
    Kullanıcısından alışveriş yaparım.
    Hocam kusura bakma ama sen alsat yaparak para kazanıyorsan firma senden bu parayı alacak. İstediğin fiyatta araç satabilirsin, burada eşitlik sağlıyor. Normal kullanıcı kolay kolay yılda 1 araba değiştirmeyeceği için benim gibi kullanıcıları ilana para verme olayı etkilemiyor. Onun içinde alsatçılar düşünsün

• sml_akyz S kullanıcısına yanıt
    sahibinden.com Rekabet Kurumu tarafından cezalandırıldı.

Buna rağmen mi savunuyorsunuz ?

Ben LetGo ve arabam.com destekliyorum.
  • arabam.com son zamanlarda güzel işler yapmaya başladı trinksat,arabam kaç para vs vs geçen ay 4 araç sattım arabamdan, bilinirliği arttıkça da sahibindene rakip olmaya başlar ve sahibindende fiyatları geri çekmek durumunda kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virus18 -- 4 Şubat 2020; 21:38:31 >
  • Arabam.com a ilan koydum aynı gün satıldı.Ancak trink sat uygulamasında ödeme tarzlarını uygun bulmadığımı belirtmem lazım.
  • tahiroguz T kullanıcısına yanıt
    Ödeme tarzları nasıl

• quote:

Orijinalden alıntı: CaptainSkyWalker

Ödeme tarzları nasıl
    Önce ekspertiz merkezinde incelemeye tabi tutulacak daha sonra noterde imzalar atılacak araç bedeli 1 saat sonra hesabınıza geçecek dediler bende böyle bir teklifi kabul edemeyeceğimi belirtmem üzerine verilen randevu iptal edildi.Para hesabıma geçmeden imza atmayağımı belirttim.
  • tahiroguz T kullanıcısına yanıt
    Kurumsal firmada sıkıntı olmaz aslında

• sahibinden.com bence şöyle bir uygulama yapmalı:

0-25 bin arası aylık 10 TL
    25-50 bin arası aylık 25 TL
    50-100 bin arası aylık 100 TL
    100-150 bin arası aylık 200 TL
    150-200 bin arası aylık 250 TL
    200-300 bin arası aylık 300 TL
    300 bin ve üzeri aylık 400 TL

ücret almalı ki, uçuk fiyat yazanlar ona göre fiyat ödesinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manisa_tr -- 7 Şubat 2020; 11:53:26 >
  • manisa_tr kullanıcısına yanıt
    Bu sefer de 99 bin TL seçer az ödememek için, ayrıntılar kısmında gerçek fiyat yazar 😃

• quote:

Orijinalden alıntı: Bernoulli Denklemi

Bu sefer de 99 bin TL seçer az ödememek için, ayrıntılar kısmında gerçek fiyat yazar 😃
    bizim millet yapar.
  • Bence ilanların ücretleri direk 500TL olsun. Ekspertiz raporu ve hasar bilgileri ve araç bak geçmişi bedava olsun. 2 Ay yayin süresi olsun. Yayın süresi boyunca 4 defa fiyat güncelleme hakkı verilsin.

O zaman görürüz piyasada hangi araba sağlam hangisi çürük.

Sitenin mevcut halinin hiç Bir güvenilirliği kalmadi, işten çıkacak vaktimiz yok her yere getir vs çağırıyoruz araba alacağız, il il gezip yalan avliyoruz.

Millet oyun oynuyor, fiyat bir aşağı bir yukarı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 10 Şubat 2020; 12:30:2 >
  • Bence müthiş fikir.
  • Sahibindenin yaptığı hem doğru hem yanlış.. Artısı var eksisi var..

Artısı eskiden parasızken millet aracını saçma sapan rakamlara koyuyordu 50 bin liralık aracı varsa 80-90 bin isteyenler oluyordu satıcağından değil işte sazan avı..

Bir başka kesim bazı kullanıcı grupları oluyordu misal aracımızın piyasasını artıralım arkadaşlar çok ucuz diye yıllar yıllar önce aynı anda misal 10-12 kişi araçlarını ilana koyup aracın piyasasını artttıtıyorlardı işede yarıyordu misal aracın piyasası 50 bin bunlar 70 binden koyuyordu ister istemeden diğer araç sahipleride benim neyim eksik deyip araçlarının fiyatını arttırıyordu..

Bir diğer kesimde arcına uyduruk kıytırık fiber body kit replika jant atıp sanırsın orjinal alpine, brabus bodykiti takmış orjinal jant atmış aracını satmak için değil gövde gösterisi eşe dosta herkese hava atmak için ilana koyanlar vardı.. Tabii az buz rakamlarda istemiyorlardı..

Paralı olması bu tip kesimlerden kurtardı..

Şimdi eksiye gelelim paralı oldukdan sonra sahibinden galerici değil esas al satçıların eline düşdü.. Al satçı zaten bu işin ticaretini yapan adam para kazanıyor sahibindene verdiği para ana sayfada açdığı vitrin gözüne gelmiyor.. Sahibinden esas bu alsat çılara bir çözüm bulamassa hatts devlet bir çözüm bulamassa bu piyasalar kim ne yaparsa yapsın uçmaya devam eder..

Bir araç 10 günde 410 bin tl den 3 tane al satçıda el değiştirip 460 bin tl olmazki.. Bunun esas önüne geçilmesi lazım.. Bu insanlar vergi falan da ödemiyor kendi araba alma hakkı doldumu kardeşi abisi babası annesi evde kim varsa onun adına alıp devam ediyorlar..

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.