Şimdi Ara

sahibinden.com'a karşı arabam.com'u destekliyoruz. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
4
Favori
11.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
71 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emchimucha

vaktinde arabamcom çok çok ilerdeydi.Ama kendini yenilemedi.Malum site bir çok yenilik yaptı,diğeri yetişemedi.Hala girdiğimizde rahat değil.Bu yüzden hala insanlar diğer siteyi tecih ediyor.

Çekinmeyin, sahibinden.com diyin.
    Malum site, diğer site falan gerek yok:)
    Burada reklam yapınca banlanılan bi konu yok👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugune kadar araclarimi,sahibinden.com uzerinden alip sattim.eger cidden saticiysaniz,cakallik pesinde degilseniz illaki 1 aylik surede alici bulabiliyorsunuz.son aldigim araci,ilana girdiginin ikinci gunu gidip.aldim.adam acik acik herseyi yazmis,fiyati sisirmemis,belliki satmak icin ilan acmis.arabam com ya da araba com u incelerken bile bunaltiyor insani.adam akilli siteleri guncelleseler,aylar once satilmis araclarin ilanlarini kaldirsalar, belki alternatif olabilirler.ama su halleriyle maalesef cok zor.sahibinden com un ucretli olmasiyla ilgili de,ev ve arac disindaki kategorilerde,birden fazla ilan verebiliyorsunuz.senelik 50,hatta bazi kategorilerde 500 ilana kadar hakkiniz var.
  • Ücret dediğiniz ne kadar?
    Minimum 50binlik araç satan 100TL'lik masrafa da katlanacak. Adamların altyapı yatırımları yerinde. Arabam.com kullanışsız saçmasapan bir site. Bedava olunca ilanların kalitesi de yerlerde.
    Millet 1 ayda satılacak fiyat koyarsa ücret de ödemez hem. Al-satçılar da gitsin parası verse versin hatta uyanıklık peşinde koşup piyasayı da şişirmesinler.
  • Hocam çok ücretli oluşunu bir kenara bırakalım, insanımızın ücretsiz olduğu durumda suyunu çıkaracağı ve bunun da rahatsızlık çıkaracağı bir gerçek

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: toxoplazma

erdal dostum doğru diyorsun ama arabam.com arayüzüyle, yetersiz ilan sayısıyla falan çok vasat bir site.

sahibinden.com çalışanı varsa onlara bir önerim var: mesela Golf 1.6 TDi ilanlarının tümünü liste halinde aldık. bu listede görmek istediğimiz ilanları engelle veya gizle şeklinde bir kutucuk olsa, bir sonraki listelemede bu gizlenen ilanlar çıkmasa, site çok daha kullanışlı olur.

Evet çok mantıklı

Bir de araba bakarken diğer sitelere baktım, nerdeyse hepsine. Ama sahibinden kadar kolay arayüzü olan yoktu. Bazen seçecem diye sinirlenip çıktığım bile oldu. Doğru düzgün kriterleri seçemiyorsun bile sürekli her seçtiğin şeyde sayfa yenileniyor

• Öyle böyle değil, 70 TL en uyduruk ilan. Ülkede kazık atan atana
  • Hürriyet oto alternatiflerden birisi.
  • 1 Yıl içerisinde sahibinde.com da 5 araç sattım. İlanları arabam.com a da verdim. Arayanlar hep sahibinden.com dan aradı. İki sitedeki numaralar farklıydı. Ayrıca sahibinden de 20 favori 5000 gösterim alan araç arabam.com da 300 gösterim 2 favori aldı.

Ben 65 TL bayılıp sahibinden.com a ilan veriyorum. Ücreti fazla ama napalım 60 bin TL lik araç satıp 65 TL aranmaz heralde
  • kelepirci.com u desteklesek daha iyi bence. ara yüzü malum siteyle aynı
  • Hocam sahibinden.com'u haklı ve hasız bulduğum yerleri var.
    Şöyle yapabilirdi:
    1 senede 2 ücretsiz araç ilanı.
    Eğer bu hakkı doldurduysan yeni ilan için 25 TL ilan parası.

Şuan sanırım 89 TL istiyor ve çok yüksek. Daha makul rakamlar isteyebilir.
    Diğer taraftan zaten kurumsal galericiler aylık 300 TLye istedikleri kadar ilan giriyorlar. Fiyatları manupule etmek basit. Manupule edenler de bu galerici tayfası
  • quote:

Orijinalden alıntı: egelidost

Arabamı eşe dosta haber salmak yöntemiyle sattığımdan umrumda olmayan kampanya.

Araç alırken ise mobil uygulaması ve filtre seçecekleri ile Sahibinden rakipsiz. İlan sayısı bakımından bire onluk bir oran var Arabam.com'a göre.

Zamanında bunlar denk gibiyken sadece testler için dahi Arabam.com' u tercih ediyordum ama tarafsızlık ilkesini üç kuruşluk menfaate sattıklarından beri siteye girmiyorum bile. İlandan para alınmasını ise sonuna kadar destekliyorum. Türk yazılımcılarının yaptığı nadir başarılı işlerden biridir Sahibinden.com. Yazılım üretmişler, popüler olmuşlar; bırakın da kazansınlar.

her mesajınız ekşi sözlük kokuyor.. illa tanım yapmak zorunda değilsiniz.

• paralı olması bence daha iyi oldu.. keyfe keder ilanları görmüyoruz en azından
  • çok kazıkçı olmaya başladı sahibinden, tasit.com, arabam.com gibi alternatifleri desteklemezsek iyiden iyiye tekel olacaklar...
  • sahibinden tamamen ücretli olmaı,keyfekeder ilan görmekten bıktık.arabanızıda alıp gidin
  • Sahibinden.com'un aylık ziyaretçi sayısına bir bakın. Milyon tane alıcıya arabanızı gösteriyorsunuz vereceğiniz ufak bi ücret mi dert oldu. O ücrete laf eden laf olsun diye ilan verip sazan avına çıkanlar genelde.
  • 50 binlik arabayı satıp 59 tl lik paranın arkasına koşmak
  • Üzülerek söylüyorum ki bazı arkadaşlarımız soyulmaya alıştığı için tepki göstererek hakkını arama yolunu tercih etmiyor. (İ.b.ne dersin kızar da s.i.kersin aldırmaz meselesi...)

Eğer sahibinden.com'a olan talep azalır ve arabam.com'a talep artarsa, arabam.com'daki ilanınızın gösterim sayısı artacaktır.
    İlanın gösterim sayısı tamamen talep ile ilgili olup, sahibinden.com'a bakan sayısı fazla olmasından kaynaklanıyor.
    Eğer biz arabam.com'u destekleyerek arabam.com'daki ilan sayısını ve arabam.com'a giren kişi sayısını arttırırsak, sahibinden.com'un bu ücretli ilan ve her şeyden ücret alma tuzağını alaşağı edebiliriz.

Ayrıca,
    arabam.com ve araba.com yüzlerini kısa süre önce yeniledi.

Kategori ve donanım seçimi konusunda arabam.com'un yeni arayüzü çok daha başarılı.
    Uzun süredir girmeyenler maalesef arabam.com'u eski haliyle hatırlıyor.

Yeni arayüze sahip arabam.com, sahibinden.com'dan çok daha kullanışlı, kolay ve fonksiyonel olmasının yanı sıra hızlı çalışıyor.

Benim arabam.com ile bir alakam olmadığı gibi, sahibinden.com'a karşı bir düşmenlığım da yoktur.
    Tek amacım, vatandaşın sahibinden.com'a paralarını kaptırmadan ücretsiz ilan verebilmesine katkı sağlamaktır.

Aynı ilanı ücretsiz verebilme imkanı varken sahibinden.com'a para vermenin anlamı yok.

sahibinden.com tekrar ücretsiz olursa oraya ilan veririm.

• Sahibindenin tasarimi kullanimi falan cok hos arabam.comda keyif almiyorum hic

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden araba.com ve arabam.com daha populerdi sonra ilan vermedeki sikimtilar site tasarimi pratiklik gibi kolay ulasim gibi konularda isi biraz savsakladilar ve sahibindem com one cikmaya basladi ve simdi tek kaldi.

Sonuc olarak sahibinden com su an firsatcilik yapip bunun ekmegini sonuna kadar yiyor.sinirsiz bedava ilan vermeye ben de karsiyim ancak diger iki sitede kendini gelistirip caziplesirse piyasa daha gercekci rakamlara gelir.sahibinden com un biraz daha makul duzeye gelmesi icin destekliyorum
  • Kesinlikle haklısın katılıyorum dostum

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.