Şimdi Ara

Sabah Ereksiyonu (Cinsel Organın Sertleşmesi)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
0
Favori
47.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle konuyu makara olsun diye açmadım, cidden bunu sık sık yaşadığımdan dolayı tam nedenini bilen varsa sormak istiyorum.

Çoğu sabah kalktığımda penisin istem dışı şekilde kalkmış ve sertleşmiş olduğunu görüyorum ve hissediyorum, kazara ben uyurken biri odama girse alet dikilmiş şekilde gözüken vaziyet hiç hoş değil yani

Hani idrar torbasının baskısıyla sertleşme oluyor desem hiç öyle sabahları tuvaletim olmaz zaten, yani kalkar kalkmaz banyoya gidince küçük tuvaletim olmaz genelde.

Sabaha karşı rüya gördüm desem, hiç rüya görmediğim zamanlarda da oluyor.

Çok uzun zamandır cinsel ilişkiye girmedim desem değil.

Gece yatmadan önce birini düşledim,onu hayal ettim desem; hiç kimseyi aklıma getirmediğim hatta yorgunluktan yatağa yığılıp anında uyuduğum gecelerin sabahında bile aletin dikildiği oluyor.

Yani sadece uyumakla, hiçbir şey düşünmeden,görmeden etmeden her sabah alet neden kendiliğinden dikilir?
    Aynısını yaşayan veya bu durumun nedenini bilen var mı? Acaba diyorum vücuttaki herhangi bir rahatsızlığın belirtisi olmasın?
  • Tamamen doğal ve normal olduğuyla ilgili bişey okumuştum. Ayrıntılı açıklama yapacak birileri çıkar birazdan
  • bendede sık sık oluyor ve kimseye soramıyordum,umarım bilen biri çıkar.
  • http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=sabah+ereksiyonu

Sabahları erkek cinsel organının kendiliğinden sertleşmesi. Özellikle sıhhatli erkekler arasında sık sık görülen bu sertleşmeye bilimsel olarak «su sertleşmesi» halk arasında ise «sabah sırığı« adı verilir. Dolu idrar torbasının baskısı ve idrar borusunun cinsel sinirleri uyarması sonucu omurilikteki gerilim refleksinin eyleme geçtiği kabul edilmektedir. Bunun kanıtı da sabah sertleşmesinin idrar yapıldıktan sonra hemen ya da yavaş yavaş yok olmasıdır.

İdrar baskısı teorisine karşı çıkan psikologlar gündür, yani uyanıkken idrar torbasının dolması ve idrarı tutma sonucu peniste sertleşme olması gerektiğini fakat böyle bir şey olmadığına göre sabah sertleşmesinde yalnızca mekanik olayların değil bir takım psikolojik etkenlerin de söz konusu olduğunu ileri sürmektedirler. Psikanalitik rüya araştırmalarına göre önce idrar torbasının uyarması sonucu bazı erotik rüyalar görülmeye başlar ve ancak buna bağlı olarak sertleşme ortaya çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Machete Cortez -- 14 Temmuz 2010; 1:44:07 >
  • ufff çok iğrenç bi durum. bana sürekli bayrağı yukarı çekmişsin diyolar
  • Biz (erkekler) çişimizi tutabiliyoruz-uyku halinde- bu yüzden ereksiyon oluyor.Ereksiyon yaparak o torbanın ağzını daraltıyoruz gibisinden bir şeyler okumuştum farkındaysan sabah kalktığında çiş yapman uzun sürer... Gayet normaldir cinsellikle alakası yoktur diye biliyorum ...
  • Her sağlıklı erkeğin olur arkadaşım takma kafana .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozan CK

ufff çok iğrenç bi durum. bana sürekli bayrağı yukarı çekmişsin diyolar

Hocam süpersin ya
  • Ben bir yerden duymuştum aslında kötü birşey değil de nasıl desem aşağıda herşeyin tıkırında olduğuna işaretmiş.
  • "erkek bünyesinin uykudan sonra "yeni donanım bulundu" sinyalidir. hatta "bu aygıt düzgün çalışıyor" demek istiyor bile olabilir."

ekşiden alıntı, ilk okuduğumda çok gülmüştüm.
  • çavuşun üstüne yatıyosndurda ondandır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXe-C*

çavuşun üstüne yatıyosndurda ondandır...

Verilen tüm cevaplara eyvallah ama bu değil hocam, çünkü üstüne yat,yatma yine oluyor.
  • Bu herkeste olur. Hastalık falan değil yani. Sabah saatlerine yakın vücuttaki parasempatik sistemin devreye girmesi sonucu atardamarların genişlemesi sonucu olur. Her erkekte her gün olur diye biliyorum.

Bu arada 'sabah sırığı' ifadesine çok güldüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunjack

hatta "bu aygıt düzgün çalışıyor" demek istiyor bile olabilir."

Bu kadar güzel anlatılabilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doritoch

quote:

Orijinalden alıntı: gunjack

hatta "bu aygıt düzgün çalışıyor" demek istiyor bile olabilir."

Bu kadar güzel anlatılabilirdi.

zhuauhha sizin ben var ya x)
  • valla bende de oluyor

Sabah bi bakıyorum benden önce uyanmış kerata
  • herkezde olur bu bendede oluyor. sıkıcı bi durum erken uyanıyorum bazen bu yüzden ...

aksam yatarken son damlaya kadar işe ve çok su içme .
    çok yemek yiyebilirsin ama döt baskı yapmaz herhalde ...
  • Bir iple güzelce bagla ya da bir tarafa dönük sekilde uyu ;) O sayede cok belli etmezsin durumu :) Bu arada normal denmis zaten o nedenle böyle bir yazı yazdım ;=)
  • BAZAN GÜN İÇİNDEDE OLUYOR REZİL OLUYORUZ.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.