Yarbay
17 Ağustos 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
16 üye
Görüntülenme
Toplam: 188 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Sırada ne var? Bu modeller güzel ama kavis yok, fs desteği yok, metin konusunda problemleri var, yerlerine ne gelecek? Bu sene ne tanıtıldı bunların üstüne gelecek model olarak? Nvidia'nın BFGD'i değil tabii düşündüğüm. Yine 27" 4k - gerçek HDR ve 120 ya da 144hz şeklinde bir cihaz açısından ve VA panel daha iyi geliyor kontrasttan ötürü. FS için gsync desteği geldiği gibi tersi yönde de atılım olsa bir nebze kurtarır ama aktif soğutma durumuyla birlikte biraz uzak tutuyor açıkçası bu cihazlar insanı kendinden :/ PC ve PS4 Pro kullanacağım bir cihaz açısından düşünüyorum uç noktada ve görsel olarak da tatminkar.
Herkese selamlar,

1 seneye yakındır kullandığım monitörde ilk olarak haliyle Asus'un ilgili bir sayfasında gördüğüm durum, sonrasında test amaçlı bir görüntüde çok hafif olması ama en son Dishonored'ın bir bölümünde aşırı gözüme batmasıyla irrite eden bir durum bulunmakta. Yalnız oyunlarla bayağı vakit geçirdiğim için de iş sonrası haliyle servise veremiyorum. Bu nedenle süreci öğrenmek istiyorum. Daha önceden Samsung ile garanti konusunda bir olay yaşamadım. Hızlı dönüş yapıyorlar mı nasıl ilerler? Vatan'a götüreceğim elbette aleti zira oradan aldım ama sürecin uzaması gibi bir durumdan önce sormak istiyorum, ne zaman verebileceğime de o zamana karar vereceğim.


edit: ilgili sayfa ile kastım rog sayfası olması lazım, kaydırma yaparken pembeleşme oluyor.
Merhabalar, bir önceki konum:https://forum.donanimhaber.com/mouse-almak-ve-mad-catz-r-a-t-9--101209473#101209473
2015 Ocak ayında açmış ve ardından g502 ile sonlandırmışım. Şimdi ise biraz sıkıntılı noktalara sahip olan g502'm hem rgb olmaması (tamam elimin altında duran bir şey ama diğer bileşenler nedeniyle ortak olsun yine de) hem de butonlarında çift basmalar başlaması nedeniyle yeni mouse arayışındayım. Yarın öbür gün almayacağım, belki ocakta belki daha sonrasında ama biraz piyasaya dair fikir edinmek de istiyorum. Belki çok etkileyen bir ürün olursa da sipariş butonuna götürüp götürüp çekebilirim elimi :)

Diğer bileşenler:
-g910 v2
-g933
-g440

Tabii aydınlatma açısından anakart ve ekran kartı MSI, sıvı soğutma Corsair, ek aydınlatma NZXT. Yani ortak kullanım imkanı zaten kısıtlı şu an. Eğer ek aydınlatma Razer olsaydı (ben almadan önce çıkartmış olsaydı) Razer'ı öncelikli düşünürdüm ama maalesef. Neyse efenim aklıma takılan en büyük konu Roccat Leadr alıp bir baharat eklemeli miyim sistemime? Yoksa g903 ile ileride powerplay mi almalıyım? Ya da g502'den butonları ve tasarımı olarak geçilesi, kablosuz olarak da kullanılabilen bir mouse var mı öneriniz olan başka?
@Antibi0tic @benis
Sizler de önceki alımımda yardımcı olduğunuz için eklemek istedim.


edit: g502'de en sevdiğim olay g-shift idi. Oyunlardaki katkısı yüksek ve masaüstü ya da çeşitli uygulamalarda multi tuş atama olayını sağlaması önemli. g9032de en büyük eksiklik hissettiğim durum. Elimin de oturup da o alt kısımdan desteklenmesi de önemli ama :/
Arkadaşlar bugün montaj için 3-5 arası zaman verildi. Ben evde bulunamayacağım için gerekli bilgileri yazıyorum anneme. Aklıma takılan 3 gündür elektrik kısmı oldu. Sanırım dış üniteye geliyor elektrik kısmı yani keşif için gelen kişiler öyle belirtti. Klima yatak odamda ama dış ünite salon balkonunda. Direkt bir geçiş yapılacak lakin elektrik konusunda hangi odadan çıkış alınmalı. Ben hep iç ünite direkt elektriğe bağlı olarak düşünüyordum kontrol ünitesi de onda olduğundan. Keşif için gelenler dış ünite diye belirtti.


edit: Arçelik-12550 Model.
Arkadaşlar son zamanlarda kapasite sıkıntısı yaşamaya başladım tekrar ve ürün araştırmaya giriştim. Şu ana kadar pek çok WD ürünü kullandım depolamada ve devam ediyorum da. Aktif olarak kendi sistemimde 4-4 my book ve 2 ve 1tb my passport var. Daha önceden 1tb my book elite ve 1,5 tb my book mefta ettim. 1TB oturma odasında my book ve 1 ve 2tb my passport da annemin bilgisayarında var.

Giriş kısmından sonra evet bu depolamaya rağmen yetersiz durumda. O nedenle 8TB yeni nesilleri gözüme kestirdim. WD garanti kısmıyla hiç uğraşmadım bugüne kadar ama fiyatlar böyle uçmuşken yurt dışı seçenekleri çok cazip geliyor. Amazon.com 260 dolara gümrük dahil bir fiyat veriyor ki 1000 lira bile etmez bu değer. Hepsiburada ise 1400 e satmakta. Aradaki 400 liraya biraz daha ekleyip yeni 4tb 2,5'lardan alıp daha da kapasiteyi arttırabilirim. Yine de sıkıntı yaşar mıyım garanti konusunda emin olamadım. Bir de yeni serinin pek bir esprisi yok sanırım, Yves Béhar yine tuhaflık yaratmış. Sizce farklı bir marka tercih etmeli miyim yoksa WD kalitesinden şaşmasam mı?
Herkese merhaba,

Yeni sistem toplamaya karar verdim, aslında 3 bileşen oldu yine hedefim. Önceki sistem ve değişenler:

MSI p67a-gd65 : i5 2500k : gskill 2133mhz 8gb ram

MSI z270-M7 : i7 7700k : gskill 3600mhz 16gb ram

Sıkıntı şu şekilde:
Soğutucu h100i gtx ve daha önceden 2500k yı 4.5 ghz de kullanmama rağmen sıcaklıklar yük altında 65 i geçmiyordu ve sessiz modda bunu elde ediyordum.
Şu an ise kurulumu dün gece 12:30 civarında tamamladım ve pek test edemedim işe geldiğimden ama yazma gereği duyduğum farklı bir konusu var. Sıcaklık sensörü mü hatalı diye işkillendirdi. Sistemi açtıktan sonra sıcaklık yükselmeye başlıyor ve 100 dereceyi buluyor. Aynı zamanda soğutucuya dair değerler de yükselmeye başlayıp 46 derece civarını buluyor ama radyatör tarafına baktığımda fazlasıyla soğuk. Fanları full çalıştırmam da kifayetsiz. Ben de buna dair fikri olan var mı diye günü geçirebilmek açısından sorayım dedim. Elbette eve gidince kurulumu tamamlayacağım ve o kısımda termal macunu kontrol edeceğim. Kontrol ederken sıvı akışına falan da dikkat edeceğim lakin pompa gayet normal gibi görünmüştü Corsair uygulamasında.

Kısacası, buna benzer bir durum gören duyan falan var mı?
Devamlı düşünüyorum, devamlı bakınıyorum, yeni nesil monitörler tanıtıltı ve iştahım kabardı ama fiyatlar uçmuş durumda doların da maksimumu zorlamasıyla.

Samsung 2333sw kullanmaktayım. TN Panel FHD çok eski bir monitör (8 senesi var) Hala taş gibi çalışıyor aslında ama ben artık sıkıldım. O da bana bakmaktan sıkıldı :D İşin aslıysa yazın sonunda hd7870'den gtx1060'a geçtim. Oyunlardaki görsellik tamam yine gayet iyi de biraz daha fazlasını arıyor gözüm. Aslında IPS monitör bakma ihtiyacı da hissediyorum ama oyuncu amaçlı olunca yine TN'lere dönüyor iş.

Sıkıntım ise yeni nesil modellerin fiyat olarak çok uçuk olma ihtimali. Bir de gtx1060 ile 4k monitör beslemek zor olacaktır. Eh 2k ya dönersem de bu sefer ps4 ve yine bir nebze performans problemi çıkıyor karşıma. Eh VR da kapıda yani 2. nesil olarak bakıyorum. Sizce ne yapmalı? HDR da istiyorum zira film/dizi izlemek en büyük keyiflerimden. Aldığım zaman da görüldüğü üzere 8 sene kadar bile kullanabiliyorum :) Ondan dolayı da çekincem oluşuyor. Kavisli de olsun istiyorum ama bir türlü uygun bir şey düşünemiyorum. (34 de büyük geliyor ama fena da olmaz sanırım fiyatı çok abartı olmazsa aslında)

Yeni nesil monitörlerin ülkemiz için durumunu yorumlayacak ve öneride bulunacak birileri var mıdır? Bir de Asus kalite kontrol kısmında ciddi manada düşük durumda mı? Hangi firma daha başarılı?*Bütçe olarak ise 2000-3000 diyeceğim ama ileriki zamanları beklersem (yaz başı mesela) bir parça yükselebilir yani 4000 civarına çıkarım. Tek sıkıntı parayı hak edecek bir ürün olması. 4000 e çıkıp fhd tercih etmem ama 4k yı da kaldıramam ekran kartımla sonuçta :/

*Bir edit daha, çerçeveler de çok fazla kalın olmasın zira çerçeve takıntısı oldu şirkete bilgisayar aldırırken. Zaten önceden de vardı ama şimdi Samsung'un çerçeveler deli gibi batabiliyor. Bu arada 2. ekran olarak 793s Samsung kullanıyorum ama CRT olduğu için ondaki çerçeve nedense affedilir oluyor. İleride 3. ekran olarak da devam edecek tabii :)

*Edit: PG27UQ bu monitörü önceden görmüştüm ve hayalimde yazılıydı ama geç gelecek olması işte sıkıntıydı. Bu noktada acaba Asus ya da başka bir firma bir de bunun Freesync 2 destekli versiyonunu yapsa, ileride yani yaz döneminde de piyasada olsa, aynı döneme yeni nesil ekran kartları gelse, gtx1060'ı satıp yeni nesil amd alıp 4k monitörle kullanmak daha iyi bir fikir olabilir mi? Yani hem geleceğe yönelik bir monitör olur, hem daha uygun fiyatlı olur hem de aradaki fark ile zaten amd tarafına geri dönüş yapmış olurum?
Merhabalar, bundan 1,5 hafta kadar sonra babam bu ameliyatı olacak. İnternette araştırdığımda bazı bilimsel verilere ulaştım ve sonuçları gayet olumlu ama benim aradığım şey daha karşıma çıkmadı. Öncelikle operasyonun tam olarak nasıl yapıldığını merak ediyorum. Sonrasında ise ses kaybının ortalama olarak ne derecede olduğunu. Umarım bu konuya dair fikri olanlar bulunuyordur. Teşekkürler şimdiden.
Arkadaşlar önümüzdeki ay itibariyle superonline'a geçmek istiyoruz ev olarak (öğrenci evi) ve bunu yaparken şu an herhangi bir taahhütümüzün olmadığı TTNET'i de kapattıracağız lakin bu konuda bazı aklımıza takılan noktalar var:

-Kapattırma işlemi kaç günde gerçekleşir?

-Bu sorumu örnekle açıklayacağım, bugün kapatırsam 20 günün faturası mı gelir önümüzdeki ay yoksa full ayın mı? Aslında bu sorumu önümüzdeki ay 7-8 haziranda yapma işleminden ötürü soruyorum, 8'nde kapattırsak ayın 8 gününe dair mi öderiz yoksa full ayın faturası mı ödenir?

-Kapattırma işlemi esnasında gerekenler nelerdir? Modem ve Tivibu cihazları bulunmakta ama kampanyamız falan bulunmamakta.
Arkadaşlar mouse almam lazım. RAT 9 gerçekten hoşuma gitti ve 450 lira gibi bir fiyat artı taksit imkanıyla buldum. Sizce bu fiyat değer mi. FPS oyunlarım öncelikli durumda. Ayrıca 3dsmax falan da kullanmaktayım ve ellerim küçük değil. Rahat olmasını istiyorum ve özelleştirilebilir yapısı gayet iyi görüntü. Ayrıca seksi de durmakta. Kesin olarak değer mi ya da sizin öneriniz olan başka bir şey var mı?
Hakkında
Konum: İstanbul,Maltepe
Meslek: Bilgisayar Mühendisi
İlgi Alanları: Hayatın Özü
Hakkımda:


Boeing 747-400 Türk Hava Yolları::: w810i Benim TeLofoNum Benim MüziĞim :::
Boeing 747-400 Türk Hava Yolları

Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Sony Ericsson
Operatör
Turkcell
ISS
Superonline
Takım
Fenerbahçe
Steam
stbatuhan
TV
Sony
Notebook
Dell
Notebook
Acer
İşlemci
Intel
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Mesaj Sayısı: 5.935
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.179
İkinci El Bölümü Mesajları: 28
Konularının görüntülenme sayısı: 123.594 (Bu ay: 70)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.457 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.