Yarbay
04 Temmuz 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 120 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Arkadaşlar yazılım geliştirme için kullanıyor olacağım. Laptop düşünüyordum ama bu performansı verecek bilgisayarlar 30 binin çok üstünde.

Toplama bilgisayarlar hakkında hiç bilgim olmadığı için fikir almak istedim.

Aşağıdaki seçeneği satın alırsam başka bir şey almama gerek var mı? monitörüm var, fişe tak çalıştır mı olmuş olacak?

Başka alternatif öneriniz ne olur, 15 bin civarını çok geçmek istemiyorum. 20 bini geçmeyecek şekilde daha üstün performans verebilecek önerilerinizi de alabilirim.www.vatanbilgisayar.com
INTEL I5 11400F-MSI RTX3060 VENTUS 2XOC-H510M-A PRO-MSI 500GB SSD-16GB RAM- fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
https://www.vatanbilgisayar.com/intel-i5-11400f-msi-rtx3060-ventus-2xoc-h510m-a-pro-msi-500gb-ssd-16gb-ram-135330.html#

Arkadaşlar son ay içinde cayma bedeli olmaz diyor bazıları, ama internette bu sorunu yaşayanlar da var. Güncel bilgi sahibi olan var mı?

Arkadaşlar merhaba, yurtdışına çıkacağım, iphone 13 pro almayı düşünüyorum.

Hiçbir yerde düzgün bir bilgi görmedim, aldığım telefonu pasaportuma kaydettikten sonra kimi yerler 3 yıl kimi yerler sonsuza kadar sadece benim kullanabileceğimi yazmış.

3 sene sonra anneme vermek istesem kendi hattını takıp kullanamaz mı? Ya da satsam sattığım kişi kullanamaz mı?

Son senelerde sürekli yukarı seyrediyor fiyat, zaman zaman kur uzun süre sabit kalsa da fiyatlar artıyor.

Bir arkadaşım ev almayı düşünürken fiyatlar çok arttığı için bari araba alalım para değer kaybetmesin mantığı ile üst model araç alıyor. Hatta 300 bin kadar da kredi çekiyor mevcut parasına.

Ben de alabilirim 400-700 bin arası bir para ile araç fakat aylardır takip etmiyorum piyasayı. O sebeple genel bir fikir almak istedim.

Bu arada, şu anda arabam yok, 350 bine bir B sınıfı hb almayı düşünüyordum. Bu fikir ile birlikte 1-2 yaşında tuscon, 3008, tiguan alabilirim 650’ye çıkıp.

Arkadaşlar merhaba, çok geniş bir aralık verdiğimi biliyorum. Bu aralıkta bir araç alabilirim, öğrenmek istediğim piyasaya göre bir nebze de olsun şişmemiş araç almak.

2005 model üstü, 200.000’i mümkünse geçmemiş, ağır hasarlı olmayan, otomatik vites ve dizel ya da turbo motorlu benzinli.

örneğin 350 civarına 2020 ve üstü sıfıra yakın i20 1.0 bulunabiliyor. 1.4 çok yaktığı için istemiyorum.

ya da 180 bine 2010 civarı astra 1.3 dizel alınabiliyor.

270 bine touch dizel clio’lar var çok hırpalanmamış. En az yakan ve en sorunsuz bu sanırım.

Arkadaşlar merhaba, şu son zamlardan önce iphone 13 almaya karar vermiştim. Zamlar sonrası vazgeçtim.

Birkaç ülkedeki Euro, dolar fiyatlarına baktığımda buradaki yaklaşık 3000 liralık kayıt ücretini de eklememe rağmen hala Türkiye cihazları iphone 13 için 3000 lira, üst modellerde 6000 lira civarında daha pahalı.

Yani belki de dünyanın en pahalı iphone telefonları Türkiye’de satılıyor.

1 senelik ek garanti demeyin lütfen ciddi fark var arada.

Samsung’un çeşitli modellerine baktım, yurtdışı ne ise kur ile çarpınca yaklaşık Türkiye fiyatına eşit.

Bunun mantıklı bir açıklaması var mı?

Karadenizdeyim son 15 gündür. Malum sahil-iç kesim %90 çift şeritli. Yani 1 gidiş 1 dönüş.

Virajın sonuna doğru, önünü görmenin mümkün olmadığı, bırakın sollamayı, karşıya koşarak yaya olarak dahi geçmeyeceğiniz yerde birileri sollamaya çıkabiliyor.

Karşıdan bir araç gelse kaçmaya fırsatı dahi olmayacak, hızlanıyor çünkü bir yandan da.

Karşıdan gelen sen, ben, ailemizden birileri, koca bir minibüs, koca bir otobüs de olabilir.

Bunun bir cezası olmalı çünkü alenen cana kast etmek bu. Bile bile kafa kafaya çarpışmak. Rus ruletinden farksız. Tek farkı hem kendine hem başkasına sıkıyor aynı anda.


Çok düşündüm ama bunu bir insanın neden yapabileceğini, hangi mantıkla yaptığını, nasıl bunu düşünemediğini bir türlü bulamadım.


Belki burayı okuyan biri olur:

Siz zaten bu kafa ile çok yaşamazsınız ama bari milletin canına kast etmeyin. İnşallah başka birine zarar gelmeden uçurumdan felan uçar gidersiniz.

Arkadaşlar merhaba,

6 ay kadar önce 2500 lira tutarında bir kazaya karışmıştı kardeşim. %100 haklı olarak sigorta şirketi karşıladı masrafı.

Bugün “alo trafik kazası” isminde bir yer arayıp, dava için vekaletname verilmesi, sözleşme imzalanması durumunda bizden hiçbir ücret talep etmeksizin(vekaletname ücreti de onlardan) işlem başlatarak yaklaşık 1500 lira kadar bir para alabileceğimizi söylemiş.

Sözleşmeyi ve vekaletnameyi gördüm, bir problem yok gibi.

Ama yeni bir dolandırıcılık yöntemi mi, hakka girer miyiz ya da hakkımıza girilir mi emin olamadım.

Bu durumla karşılaşan var mı?

Arkadaşlar merhaba,


Geçtiğimiz ekim ayında memlekette bir kaza ile karşılaştı ailem. Aracı yetkili servise götürerek kasko işlemleri başlatıldı. Servis 50 bin lira gibi rakamlardan bahsetti, bu sebeple de biz dışarıdan bir usta getirdik. Dışarıda tam olarak 2 bin TL'ye yaptırabileceğimizi öğrenmiş olduk.(far hariç)

Yine de exper gelmişti sanıyorum, 20 binli rakamlar konuşulunca biz dedik istemiyoruz tamam dışarıda yaptırırız. Bizimkilerin hasar yeri ile ilgili fotoğraflarında da eksiklikler vardı, red yeme ihtimali de vardı.

Neyse, bugün kayıt sorgulama ihtiyacımız oldu ve sistemde 27 bin TL'lik kayıt görünüyor. 2 bin TL'ye yaptırdığımız bir işin 27 bin TL kaydı görünmesi gibi bir şey olabilir mi? Kasko firması HDI bir şey yapamayacağını söyledi, yarın arayacaklar yine de.

Hasarsızlık indirimi vs ne olmuştur onu bilmiyorum bile, aracın değer kaybı da şimdi söz konusu bu haliyle. Normalde 4 bin lira gibi minör bir kaydı vardı.


Ne yapabiliriz?


edit: araç 508 2015 arkadaşlar. Far çatlağı vardı sanırım fiyatın 20 bin gibi yüksek çıkma sebebi oydu. Dışarıda farın çatlağını yalnızca tamir edildi, fiyat farkı bu sebeptendir diye düşünüyorum. Servis farkı da var tabi.

Arakdaşlar merhaba,


2010 model ve üstü, 4x4, yakıt ve kronik problem konusunda bizi çok üzmeyecek bir SUV arıyoruz. Aşağıda değerlendirdiklerimiz var, bunlar içinden ya da harici ne önerirsiniz?

sonradan edit: otomatik olmalı arkadaşlar, bir iki manuel önerisi gelince farkettim eklemediğimi.


Araştırdıklarım:


  1. Honda CRV 2010-2011 -> 2.0 benzinli ama LPG ile yakıtı diğer seçeneklerden daha makul oluyor, kronik özel bir problemi yok bildiğim kadarıyla
  2. Fiat Freemont -> 2.0 Dizel, şehir içi 10 litre civarı yakıyor, otomatik şanzıman sorun çıkarırsa 20 bin masraf, multimedya ile ilgili kronik problemler var, nadir de olsa hararet probleminden bahsediliyor.
  3. Chevrolet Captiva -> 2.0 Dizel, bu da freemont ile aynı yakıt aşağı yukarı. Sanırım kronik büyük problemleri yok Freemont gibi ama emin değilim. Özellikle Chevrolet ülkeden çekildiği için, diğer seçeneklere göre arkasında duran biri olmadığı için geride kalıyor, pek ek avantajı da yok.


Bunlar haricinde bildiğim ama bilgim olmayanlar:


  1. Kia 2.0, 2.2 sportage ve sorento
  2. Hyundai ix35
  3. Nissan Xtrail
Hakkında
Konum: İstanbul,Kartal
Meslek: TamirciÇırağı
Forum İmzası:
Elektronik ve Haberleşme Mühendisi
Forum İkinci El İmzası:
Burda, Yaşayan En Güçlü Ve En Zeki Erkekleri Görüyorum.. Bu Potansiyeli Görüyorum.. Ve Hepsi Heba Oluyor.. Lanet Olsun, Bütün Bir Nesil Benzin Pompalıyor, Garsonluk Yapıyor Yada Beyaz Yakalı Köle Olmuş.. Reklamlar Yüzünden Araba Ve Kıyafet Peşindeler.. Nefret Ettiğimiz işlerde Çalışıp Gereksiz Şeyler Alıyoruz.. Bizle...r Tarihin Ortanca Çocuklarıyız.. Bir Amacımız Yada Yerimiz Yok.. Ne Büyük Savaşı Yaşadık... Ne de Büyük Buhranı.. Bizim Savaşımız Ruhani Bir Savaş.. En Büyük Buhranımız; Hayatlarımız.. Televizyonla Büyürken Milyoner Film Yıldızı Yada Rock Yıldızı Olucağımıza inandık.. Ama Olamayacağız.. Bunu Yavaş Yavaş Öğreniyoruz.. Ve O Yüzden Çok Çok Kızgınız..
Hakkımda:

Unutursan unutanlardan farkın kalmaz. -AcD
Her gün bir şehit haberi gelir oldu. Rabbim ailelerine sabır versin, mekanları cennettir, tek tesellimizde budur.
Kanları yerde kalıyor ama ruhları göktedir.
Unutmamamız gerekenler; Mustafa Kemal Atatürk,Ali Gaffar Okkan,Uğur Mumcu, Necip Hablemitoğlu,Eşref Bitlis-Bildiklerinizi lütfen pm ile bildirin, ,-
Burda, Yaşayan En Güçlü Ve En Zeki Erkekleri Görüyorum.. Bu Potansiyeli Görüyorum.. Ve Hepsi Heba Oluyor.. Lanet Olsun, Bütün Bir Nesil Benzin Pompalıyor, Garsonluk Yapıyor Yada Beyaz Yakalı Köle Olmuş.. Reklamlar Yüzünden Araba Ve Kıyafet Peşindeler.. Nefret Ettiğimiz işlerde Çalışıp Gereksiz Şeyler Alıyoruz.. Bizle...r Tarihin Ortanca Çocuklarıyız.. Bir Amacımız Yada Yerimiz Yok.. Ne Büyük Savaşı Yaşadık... Ne de Büyük Buhranı.. Bizim Savaşımız Ruhani Bir Savaş.. En Büyük Buhranımız; Hayatlarımız.. Televizyonla Büyürken Milyoner Film Yıldızı Yada Rock Yıldızı Olucağımıza inandık.. Ama Olamayacağız.. Bunu Yavaş Yavaş Öğreniyoruz.. Ve O Yüzden Çok Çok Kızgınız..
Evet evet yanlış okumadın, bu bir SıR'

Unutursan unutanlardan farkın kalmaz. -AcD
Her gün bir şehit haberi gelir oldu. Rabbim ailelerine sabır versin, mekanları cennettir, tek tesellimizde budur.
Kanları yerde kalıyor ama ruhları göktedir.
Unutmamamız gerekenler; Mustafa Kemal Atatürk,Ali Gaffar Okkan,Uğur Mumcu-Bildiklerinizi lütfen pm ile bildirin, profilimde paylaşayım-
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 gün
Mesaj Sayısı: 2.213
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.608
İkinci El Bölümü Mesajları: 508
Konularının görüntülenme sayısı: 584.669 (Bu ay: 958)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.293 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.