Şimdi Ara

Polis torpido ve bagaja bakma yetkisi varmıdır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
8.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dün akşam itibari ile ( 21.10.2011 ) akşam saat 22.30 sıralarında arkadaşımızın aracının aküsü biticek seviye'ye geldi.Marşa bastığında araç çalışmadı.İtiklemek zorunda kaldık ve yolda devriye gezen polis ekibine takviye kablosu varmı diye sorduk.EKİP sağolsun yardım istedik kimlik sorgulaması yaptılar olay evlerimize yakın olduğu için ben ve arkadaşımda kimlik yoktu diğer 2 arkadaş kimliklerini gösterdi.daha sonra ARACIN TORPİDO VE BAGAJINI aramak istediler,memur arkadaş torpidoyu açtığında ben dışardaki memur arkadaşa Bir soru sorabilirmiyim dedim tabi dedi.Bende normal polis ekibinin torpido ve bagaj arama yetkisi olmadığını duymuştum 2 sebep hariç dediğimde SERT bir tepkiyle karşılaştım.Senin kimliğin yoktu dimi 2 poliste kolumdan tutup araca almak istedi yanımdaki arkadaşlarım sakin olun dediğinde MEMUR'LARDAN biri a.....k...., s........,gibi küfürler etmeye başladı.bende sinirlendim sen kime küfür ediyosun misali aynı küfürleri ben ona etmeye başladım.ortalık karıştı bir anda takviye ekip istediler.Aracı bağlayabilecklerini söylediler bu imkansız memur olay anı ile sapıttı aracı bağlarım dedi :D Takviye ekip geldiğinde olayı anlattığımızda bize sorun yok gidebilirsiniz dediler.Daha sonra ekipler birşey olmamış gibi dağıldı. HER NEYSE ARKADAŞLAR BU OLAY BENZİNLİĞE YAKIN BİR YERDE YAŞANDI BENZİKLİKTEN KAMERA KAYITLARINI ALSAM NE GİBİ YASAL İŞLEM BAŞLATIRIM SONUCU NE OLUR ? BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR VARSA LÜTFEN CEVAP BEKLERİM.

+ olarakda

Bu ülkeye ihanet eden parti vekillerini gördüğünde saygı duruşuna geçip genelde gözüne kestirdği insanları sorgulayan artistlik yapmaya kalkan MEMUR arkadaşları tebrik ediyorum.

Eğerki torpiliniz varsa özür bile dilettiriyorsunuz.

+ 1.Memur küfür etti ve kimliğim olmadığı için gerekli cezayı kesip işlemleri başlatmadı BUMUDUR GÖREV BAŞINDAKİ MEMUR. sadece izliyorum nasıl bir ülkede yaşıyoruz.

BUNLARIDA BİR İZLERSENİZ :
    http://www.youtube.com/watch?v=aGL_XgAPuIw Videoda polise hakaret saçan vekil

http://www.ankaraport.net/haberler/7399/akpli-vekille-tartisan-polisin-gorev-yeri-degisti.html polisin sonu İŞTE DEVLET İŞTE ADELET

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrakurt2012 -- 22 Ekim 2011; 12:54:16 >

• Belki haklısınız ama şu günlerde en doğrusunu yapmışlar.Her türlü insan çıkabilir.İyiside , iti çakalıda.Belli olmaz.Ordaki bir gevşeklite (belki siz değilde orda bir terörist vs olsaydı) anında Polisin mesleği ve gece yarısı bir patlama,bomba vs olabilirdi.Bence şu an için aşırı gerginlikten doğan bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkantasdemir

Belki haklısınız ama şu günlerde en doğrusunu yapmışlar.Her türlü insan çıkabilir.İyiside , iti çakalıda.Belli olmaz.Ordaki bir gevşeklite (belki siz değilde orda bir terörist vs olsaydı) anında Polisin mesleği ve gece yarısı bir patlama,bomba vs olabilirdi.Bence şu an için aşırı gerginlikten doğan bir durum.
    Aynen, bakabilmeleri lazim bencede, tabi kavga kufur ve tehdite diyecek biseyiymiz yok tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prestor

Aynen, bakabilmeleri lazim bencede, tabi kavga kufur ve tehdite diyecek biseyiymiz yok tabi

Alıntıları Göster
    yetkisi varmı yokmu bilmiyorum ama bence olmamalı. Tamam terorist olabilirdi vs ama bu herkezi istedikleri gibi arama hakkı vermez. Evimin kapısını açıp evimi aramasıyla bagajımı açıp araması arasında hiçbir fark yoktur. Arama emri olmadan bu tür şeyleri yapamamaları lazım. Dogrusuda budur. Bugun terör var diye arabaları kafalarına göre ararlarsa yarın evleride arama izni olmadan arayabilirler. Tabi böyle birşey olucak demiyorum ancak bak terorist var diyerek korku üzerinden güç sağlayarak halk üzerinde baskı kuran hükümet veya kurumların örnekleri tarihte bolca mevcuttur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Exxcrea

yetkisi varmı yokmu bilmiyorum ama bence olmamalı. Tamam terorist olabilirdi vs ama bu herkezi istedikleri gibi arama hakkı vermez. Evimin kapısını açıp evimi aramasıyla bagajımı açıp araması arasında hiçbir fark yoktur. Arama emri olmadan bu tür şeyleri yapamamaları lazım. Dogrusuda budur. Bugun terör var diye arabaları kafalarına göre ararlarsa yarın evleride arama izni olmadan arayabilirler. Tabi böyle birşey olucak demiyorum ancak bak terorist var diyerek korku üzerinden güç sağlayarak halk üzerinde baskı kuran hükümet veya kurumların örnekleri tarihte bolca mevcuttur.

Alıntıları Göster
    böyle saçmalık mı olur arkadaşım polis senin küllüğüne bile bakar neden bahsediyosun oldu o zaman hakkı yok diye bagajımızda kaleşnikoflarla el bombalarıyla uyuşturucuyla gezelim.birini bıçaklayalım nasıl olsa buraya kimse bakamaz diye bıçağı bagajda götürelim.boş boş konuşuyorsunuz adam gecenin bi yarısı görevini yapıyor karşısına keşide çıkıyor gaspçısıda sizin karşısına çıkmaya korktuğunuz adamlarla yaka paça bir oluyorlar.işlerini kolaylaştıracağınız yere yok torpidoya bakmak yasak değil mi yok bagaj yasak değil mi diye hava yapıyorsunuz.üstüne üstlük adamlar sizin tipinize bakıp iyi niyetle eve gönderiyor bide kamera görüntüsü alıp dava açmaktan bahsediyorsunuz.halbuki yazının başındada kablo istedik herif kimlik sordu diye yakınıyorsun kontroldende rahatsızsınız edilmemesindende rahatsızsınız yahu kardeşim siz ne istediğinizi biliyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 22 Ekim 2011; 4:27:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Klise Adam

böyle saçmalık mı olur arkadaşım polis senin küllüğüne bile bakar neden bahsediyosun oldu o zaman hakkı yok diye bagajımızda kaleşnikoflarla el bombalarıyla uyuşturucuyla gezelim.birini bıçaklayalım nasıl olsa buraya kimse bakamaz diye bıçağı bagajda götürelim.boş boş konuşuyorsunuz adam gecenin bi yarısı görevini yapıyor karşısına keşide çıkıyor gaspçısıda sizin karşısına çıkmaya korktuğunuz adamlarla yaka paça bir oluyorlar.işlerini kolaylaştıracağınız yere yok torpidoya bakmak yasak değil mi yok bagaj yasak değil mi diye hava yapıyorsunuz.üstüne üstlük adamlar sizin tipinize bakıp iyi niyetle eve gönderiyor bide kamera görüntüsü alıp dava açmaktan bahsediyorsunuz.halbuki yazının başındada kablo istedik herif kimlik sordu diye yakınıyorsun kontroldende rahatsızsınız edilmemesindende rahatsızsınız yahu kardeşim siz ne istediğinizi biliyor musunuz?

Alıntıları Göster
    2009 daki teror yasaiyla tekrar bu izin verildi polislere ondan once ab yasalari yuzunden yoktu .

• quote:

Orijinalden alıntı: Klise Adam

Alıntıları Göster
    yazdigim büyük ihtimale anlaşılmıycaktır diye sonuna ekliycektim ama sonradan vazgeçtim. keşke ekleseymişim. Araçlarda evler gibi özel mülktür. Bi polisin keyfine göre arama yapamaması gerekir. Arama emri varsa arasın kimse aramasın demiyor.Etrafta ak-47 ile gezen birinin heralde bunu bagaja koyup dolaşıcagını düşünüyorsunuzki 15 milyonluk bir şehirde baktıkları 1-2 bin araçta buna rastlanmasını umuyorsunuz. Bukadar şansa inanıyorsanız her ay loto oynayın kesin 3. aya büyük ikramiyeyi de tutturusunuz. Yanlış anlaşılmasın polisle hiçbir sorunum yok ne aracım aranmıştır nede birkez kimligim sorulmuştur. Ama Terör üzerinden korku ile güç elde edip insanların özel mülklerine istedikleri gibi dalabilmeleri hoşuma gitmiyor, dogru gelmiyor. Yolda giderken çevrilip bagajımın aranmasıyla evde otururken kapının çalınıp evimin aranması bana aynı geliyor. Ama hakkımızı aramamaya okadar alışmışızki arabamız aranınca çok dogal gelebiliyor bazılarımıza.Kişisel haklarımızı bukadar kaybetmişken birde bunu hala savunuyor olmamız üzücü malesef.

ek: demek istedigim Reanimate in belirttigi gibi daha önceden ab yasaları ile hakları yokken Terör ile korku üzerinden güc kazanmarı. Terörü çözmenin yolu arabaların bagajlarını aramak olmadıgı gibi malesef bu yaptıklarıda hiçbir bombalı saldırıyı engelleyemedi. Tek avantajı polisi güçlendirmek ve halk üzerinde baskı kurmak oluyor. Bazılarını rahatsız etmiyebilir ancak benim rahatsız oldugum bir konu. Şüpheli bir teror aktivitesi olan yerde savcı izniyle arama yapılabilir. ancak sıradan bir günde sıradan bir araç için kimlik bilgilerine araç ruhsatına bakılıp hiçbirşey çıkmadıktan sonra hala neden bagajıma bakmaya gerek duyuluyor bunun hiçbir mantıklı açıklaması yok. Buyüzden ki ab yasalarında böyle bir güçleri yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exxcrea -- 22 Ekim 2011; 5:06:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Exxcrea

yazdigim büyük ihtimale anlaşılmıycaktır diye sonuna ekliycektim ama sonradan vazgeçtim. keşke ekleseymişim. Araçlarda evler gibi özel mülktür. Bi polisin keyfine göre arama yapamaması gerekir. Arama emri varsa arasın kimse aramasın demiyor.Etrafta ak-47 ile gezen birinin heralde bunu bagaja koyup dolaşıcagını düşünüyorsunuzki 15 milyonluk bir şehirde baktıkları 1-2 bin araçta buna rastlanmasını umuyorsunuz. Bukadar şansa inanıyorsanız her ay loto oynayın kesin 3. aya büyük ikramiyeyi de tutturusunuz. Yanlış anlaşılmasın polisle hiçbir sorunum yok ne aracım aranmıştır nede birkez kimligim sorulmuştur. Ama Terör üzerinden korku ile güç elde edip insanların özel mülklerine istedikleri gibi dalabilmeleri hoşuma gitmiyor, dogru gelmiyor. Yolda giderken çevrilip bagajımın aranmasıyla evde otururken kapının çalınıp evimin aranması bana aynı geliyor. Ama hakkımızı aramamaya okadar alışmışızki arabamız aranınca çok dogal gelebiliyor bazılarımıza.Kişisel haklarımızı bukadar kaybetmişken birde bunu hala savunuyor olmamız üzücü malesef.

ek: demek istedigim Reanimate in belirttigi gibi daha önceden ab yasaları ile hakları yokken Terör ile korku üzerinden güc kazanmarı. Terörü çözmenin yolu arabaların bagajlarını aramak olmadıgı gibi malesef bu yaptıklarıda hiçbir bombalı saldırıyı engelleyemedi. Tek avantajı polisi güçlendirmek ve halk üzerinde baskı kurmak oluyor. Bazılarını rahatsız etmiyebilir ancak benim rahatsız oldugum bir konu. Şüpheli bir teror aktivitesi olan yerde savcı izniyle arama yapılabilir. ancak sıradan bir günde sıradan bir araç için kimlik bilgilerine araç ruhsatına bakılıp hiçbirşey çıkmadıktan sonra hala neden bagajıma bakmaya gerek duyuluyor bunun hiçbir mantıklı açıklaması yok. Buyüzden ki ab yasalarında böyle bir güçleri yoktu.

Alıntıları Göster
    Vallaha hiç bir kaçak işlerle uğraşmadığım için gelsin polis donuma bile baksın kös kös döner. Gocunacak hiç bişeyim yok aksine polise okadar çok yardımcı olurumki gecenin bir yarısı kendisi sıkılıp çeker gider. Ama benimde snein gibi atar yapan arkadaşlarım var hepte onları saatlerce oyalar sorguya çekerler Gerçi şu ana kadar 1 kere arandım oda uzun yola giderkendi, hırsızlık mı ne bişey olmuş genel arama ve takip kararı vamrış giriş çıkışlarda jandarma durdurmuştu. Ama tabi polislerinde artiz gibi davranmalarıda birer gerçek şu ana kadar çok insan olanla karşılaştım ama tek tük kendini bişey sanan denk geldi onada ya sabır dedim sesimi çıkartmamıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Vallaha hiç bir kaçak işlerle uğraşmadığım için gelsin polis donuma bile baksın kös kös döner. Gocunacak hiç bişeyim yok aksine polise okadar çok yardımcı olurumki gecenin bir yarısı kendisi sıkılıp çeker gider. Ama benimde snein gibi atar yapan arkadaşlarım var hepte onları saatlerce oyalar sorguya çekerler Gerçi şu ana kadar 1 kere arandım oda uzun yola giderkendi, hırsızlık mı ne bişey olmuş genel arama ve takip kararı vamrış giriş çıkışlarda jandarma durdurmuştu. Ama tabi polislerinde artiz gibi davranmalarıda birer gerçek şu ana kadar çok insan olanla karşılaştım ama tek tük kendini bişey sanan denk geldi onada ya sabır dedim sesimi çıkartmamıştım.

Alıntıları Göster
    normalde bildigim kadari ile aracin gorunen yerlerine bakabilir polis camdan supheli bise varmi diye oyleki eger bagaj a bise yuklerken yani bagaj aciksa ve gelip bakmak isterse yasak degil ancak kapali ise gelip acmasi mumkun degildi.

bu arada kanun hala yururllukte ancak savciliktan karar cikartiyorlar bu kararla arama hakki elde ediyolar.yasa degismedi ozel izin gene aliniyor. ama kilifina uyduruldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Reanimate

normalde bildigim kadari ile aracin gorunen yerlerine bakabilir polis camdan supheli bise varmi diye oyleki eger bagaj a bise yuklerken yani bagaj aciksa ve gelip bakmak isterse yasak degil ancak kapali ise gelip acmasi mumkun degildi.

bu arada kanun hala yururllukte ancak savciliktan karar cikartiyorlar bu kararla arama hakki elde ediyolar.yasa degismedi ozel izin gene aliniyor. ama kilifina uyduruldu.

Alıntıları Göster
    Polisin arabaya bakma yetkisi olmasa bile seni herzaman gözaltına alma yetkisi var, torpidomu size göstermek istemiyorum böyle bir hakkınız yok dersen polis senin şüpheli olduğuna kanaat getirip gözaltına alabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: timeless

Polisin arabaya bakma yetkisi olmasa bile seni herzaman gözaltına alma yetkisi var, torpidomu size göstermek istemiyorum böyle bir hakkınız yok dersen polis senin şüpheli olduğuna kanaat getirip gözaltına alabilir.

Alıntıları Göster
    ya ben anlamıyorum. sen devletin memurusun ve hizmet için orda bulnuyorsun. adam gibi desenki arkadasım bugunlerde ortalık karısık tedbir amaclı aracları inceliyoruz. sorun cıkartmayın tarzı konussalar. eminimki hiç bir vatandaş aramalarına ses cıkartmayacaktır. ama kalkıpta sana soru soran birine kufur edersen ne beklenirki senın memurlugundan.

polise kimlik sorarsınız adam kufur eder, sizi dover, goz altına almaya calısır. sonra haberleri bir izlersin polis kılığına girmiş hayvanlar adam kacırır, tecavuz eder sonra oldurur.

ee ben nasıl guvenecem her polis kıyafetlıye yada nasıl kendime guvenıp kimlik soracam.

• quote:

Orijinalden alıntı: ultrakurt2010

Arkadaşlar dün akşam itibari ile ( 21.10.2011 ) akşam saat 22.30 sıralarında arkadaşımızın aracının aküsü biticek seviye'ye geldi.Marşa bastığında araç çalışmadı.İtiklemek zorunda kaldık ve yolda devriye gezen polis ekibine takviye kablosu varmı diye sorduk.EKİP sağolsun yardım istedik kimlik sorgulaması yaptılar olay evlerimize yakın olduğu için ben ve arkadaşımda kimlik yoktu diğer 2 arkadaş kimliklerini gösterdi.daha sonra ARACIN TORPİDO VE BAGAJINI aramak istediler,memur arkadaş torpidoyu açtığında ben dışardaki memur arkadaşa Bir soru sorabilirmiyim dedim tabi dedi.Bende normal polis ekibinin torpido ve bagaj arama yetkisi olmadığını duymuştum 2 sebep hariç dediğimde SERT bir tepkiyle karşılaştım.Senin kimliğin yoktu dimi 2 poliste kolumdan tutup araca almak istedi yanımdaki arkadaşlarım sakin olun dediğinde MEMUR'LARDAN biri a.....k...., s........,gibi küfürler etmeye başladı.bende sinirlendim sen kime küfür ediyosun misali aynı küfürleri ben ona etmeye başladım.ortalık karıştı bir anda takviye ekip istediler.Aracı bağlayabilecklerini söylediler bu imkansız memur olay anı ile sapıttı aracı bağlarım dedi :D Takviye ekip geldiğinde olayı anlattığımızda bize sorun yok gidebilirsiniz dediler.Daha sonra ekipler birşey olmamış gibi dağıldı. HER NEYSE ARKADAŞLAR BU OLAY BENZİNLİĞE YAKIN BİR YERDE YAŞANDI BENZİKLİKTEN KAMERA KAYITLARINI ALSAM NE GİBİ YASAL İŞLEM BAŞLATIRIM SONUCU NE OLUR ? BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR VARSA LÜTFEN CEVAP BEKLERİM.

+ olarakda

Bu ülkeye ihanet eden parti vekillerini gördüğünde saygı duruşuna geçip genelde gözüne kestirdği insanları sorgulayan artistlik yapmaya kalkan MEMUR arkadaşları tebrik ediyorum.

Eğerki torpiliniz varsa özür bile dilettiriyorsunuz.

+ 1.Memur küfür etti ve kimliğim olmadığı için gerekli cezayı kesip işlemleri başlatmadı BUMUDUR GÖREV BAŞINDAKİ MEMUR. sadece izliyorum nasıl bir ülkede yaşıyoruz.

Hiç kusura bakma kardeşim,memur sana küfür edemez ama başta sen hatalısın.
    Ne var torpidoya baksa,bagaja baksa.Hem adamlardan yardım istiyorsun,hem adama Artislik yapıyorsun.
    Evinin yakında olması ,yanında kimlik olmaması için bahane değil.
    İyiki dangalak bir polise denk gelmişsiniz,küfür ettiğiyle kalmış.
    Akıllı ve cins birine denk gelseydiniz"şüpheli"sıfatıyla bir iki saat misafir derlerdi..

• Torpidoya vs.bakma hakkı vardır, baksın zaten faydası olur zararı olmaz.ama poliste saygı sınırlarını bilmeli, ama geneli saygisiz ,kaba ve kendini beğenmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: TAVCI

Torpidoya vs.bakma hakkı vardır, baksın zaten faydası olur zararı olmaz.ama poliste saygı sınırlarını bilmeli, ama geneli saygisiz ,kaba ve kendini beğenmiş
    Polis durduk yere vatandaşa küfür edemez, sicil numarasını alıp içişleri bakanlığı ve savcılığa çıkmanız gerekiyor, birkaç kişi hakkını arasa zaten suçsuz vatandaşa küfür edecek, tartaklayacak cesareti de bulamazlar. Kolluk kuvveti görevi ile seçilen bir insanın iyi eğitimli, saygılı ve sağduyulu olması gerekir. En çok suça meyilli insanların polis olması nasıl bir ironidir anlayamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ar ge

Polis durduk yere vatandaşa küfür edemez, sicil numarasını alıp içişleri bakanlığı ve savcılığa çıkmanız gerekiyor, birkaç kişi hakkını arasa zaten suçsuz vatandaşa küfür edecek, tartaklayacak cesareti de bulamazlar. Kolluk kuvveti görevi ile seçilen bir insanın iyi eğitimli, saygılı ve sağduyulu olması gerekir. En çok suça meyilli insanların polis olması nasıl bir ironidir anlayamıyorum.

Alıntıları Göster
    Arama yapabilir, sen bakkala bile kimliksiz gidemezsin bunlar doğru ama sana küfür etmesi kabul edilemez zaten bu tür Polisler insanı o mesleğe karşı cephe aldırıyor... Daha yeni mezun memur bile o yetkili aldığı gün kendince Kral oluyor

• Alisveris merkezlerinde hik demeden bagajlariniza bakilmasina izin veriyorsunuz ama...

Kimligin olmamasi da hata zaten, bakkala giderken bile kimligini alacaksin, ha ehliyet gosterip de bunlari yaptilar ise ayip etmisler.

Kufur olayina gelince polisler cahil insanlar genellikle, cogu polis olayim insanlara yardim edeyim mantigi ile calismiyor. Devlete kapak atayim toplumda bir statu elde edeyim ve butun gun gobegimi kasiya kasiya araba ile gezeyim diye polis oluyorlar.

Eskiden dershanem karsiyaka polis karakolunun karsisindaydi. Camdan neler yaptiklarini gorebiliyorduk. Alayi uyuz, tembel insanlar. Otura otura ve surekli yemek yiyip cay kahve icmekten armut gibi insanlar olmuslar a noktasindan b noktasina araba olmadan gidemiyorlar gariplerim.
  • Doguda milis(gunduz esnaf gece terorist) size ates etmeden ates edemediginiz gibi evinde cephanelik islettifini bilseniz savcilik izin vermeden kapidan bakamiyorsunuz. Jandarma bu durumdan muzdarip.

Polisin de olagan supheli gordugunu sorgulama yetkisi var. Sayet sizden suphelenseydi alirdi sizi karakola siz nezaretteyken nobeyci savcidan arama yetkisi alip donunuza kadar bakardi. Doguda savci kolayca arama-operasyon izni vermiyor ama batida cekinecek hassas dengeler olmadigi icin 1 saatte cikiyor o emir.

Polise egitimsizlerin alinmasina karsiyim, behzat c. Ozentisi tipler cogaldi maalesef. Sunu da unutmayalim bir sikinti halinde guvenebillecegimiz tek yer oluyor ve ise yariyor.

Cekinecek bir seyim yoksa evide arabayida arayabilir bugun beni yarin teroristi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mister Blöf

Alisveris merkezlerinde hik demeden bagajlariniza bakilmasina izin veriyorsunuz ama...

Kimligin olmamasi da hata zaten, bakkala giderken bile kimligini alacaksin, ha ehliyet gosterip de bunlari yaptilar ise ayip etmisler.

Kufur olayina gelince polisler cahil insanlar genellikle, cogu polis olayim insanlara yardim edeyim mantigi ile calismiyor. Devlete kapak atayim toplumda bir statu elde edeyim ve butun gun gobegimi kasiya kasiya araba ile gezeyim diye polis oluyorlar.

Eskiden dershanem karsiyaka polis karakolunun karsisindaydi. Camdan neler yaptiklarini gorebiliyorduk. Alayi uyuz, tembel insanlar. Otura otura ve surekli yemek yiyip cay kahve icmekten armut gibi insanlar olmuslar a noktasindan b noktasina araba olmadan gidemiyorlar gariplerim.

Polislerin yarısından çoğu üniversite mezunu. Hiç biriside arabayla gezim diye polis olmuyor her polisin altında araba olacak diye bir şey yok.A noktasından B noktasına üniformalı ve yaya olarak gitmek her zaman saldırıya uğrama riskini arttırır. O iki nokta arasında veya başka noktada olay olur en hızlı zamanda olay yerine yetişemezsin,Şahıs alırsın taksiye mi bindireceksin? Şark bölgelerinde 24/12 çalışıp kalaşnikofuyla yatıp kalkan polislerde var bu ülkede. Poliste insan iyisi var kötüsü var.Polislik hakkında birşey bilmiyorsanız yorum yapmayın. Cahil :''en korkulacak insan modeli. cahil sifatina eristigi konumda, fikir yuruttugu konuyla ilgili olarak aslinda dunyadan habersizdir, birsey bilmedigini de bilmedigi icin herseyi yapma ve soyleme gucune sahip oldugunu zanneder.''

• 37 yaşındayım ve şimdiye kadar hiç bana küfür eden bir polisle karşılaşmadım.
    Etki tepki olayı herhalde.
    Her zaman onlara karşı saygılı oldum, onlar da aynı şekilde bana karşılı saygılı oldular.
    Çok kontrole de girdim, karakola da işim düştü. Ama hiç küfreden olmadı.

Ayrıca arkadaşın dediği gibi alışveriş merkezine girerken kıytırık güvenlik görevlisine bagajı gösterirsiniz, polise gelince bu sorgulama niye.

Küfreden polisin yaka numarasını alıp emniyet müdürlüğüne ve içişleri bakanlığına gönderin. İçlerinde çürük elmalar mutlaka vardır. Şikayet edilmezse kendilerine çekidüzen vermezler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bal974

37 yaşındayım ve şimdiye kadar hiç bana küfür eden bir polisle karşılaşmadım.
    Etki tepki olayı herhalde.
    Her zaman onlara karşı saygılı oldum, onlar da aynı şekilde bana karşılı saygılı oldular.
    Çok kontrole de girdim, karakola da işim düştü. Ama hiç küfreden olmadı.

Ayrıca arkadaşın dediği gibi alışveriş merkezine girerken kıytırık güvenlik görevlisine bagajı gösterirsiniz, polise gelince bu sorgulama niye.

Küfreden polisin yaka numarasını alıp emniyet müdürlüğüne ve içişleri bakanlığına gönderin. İçlerinde çürük elmalar mutlaka vardır. Şikayet edilmezse kendilerine çekidüzen vermezler.
    Polislerin yetkileri maalesef az... Bu şekilde davranan polis kesin problemli idi. Bu meslek zor arkadaşlar, çok stresli bir meslek. İnanın dışardan göründüğü gibi değil. Kafayı sıyıran çok olur bu meslekte. Yakınlarınızdan polis olan varsa benim söylediklerimi bi sorun,böyle böyle diyorlar deyin. Bakın nasıl cevap verecekler. Anlattıkları karşısında şaşıracaksınız,ben anlatmayayım siz onlardan dinleyin...

Yaka numarası çok şeyi çözüyor, bunu tüm memurlar bilir, burası Türkiye, sadece bir telefonla memurun hayatı değişir. Olmaması gerekli ama maalesef oluyor...

Sanıyorum oradaki memur arkadaşın problemleri vardı, size patladı. Normalde böyle bişeyin olması zordur...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.