Yarbay
01 Ocak 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 45 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Beyler gezdiğimiz yerleri yavaş yavaş blogda topluyoruz.gezi yazısı , fotoğraf felan yavaş yavaş büyüteceğiz.
Her türlü soruya açığız.
Ayrıca yeni siteye taşıyacağız,isim arıyoruz.Ufakta olsa bir ödül vereceğiz.
sitemiz--~Görmek için tıkla.
İyi akşamlar önce.Arabanın muayenesi vardı, randevuyu aldım Orhanlı Tüvtürk'ten.Giderken egsoz muayenesi yaptırayım mı yaptırmayım mı derken neyse dedim tüvtürkten yaptırırım deyip devam ettim ve muayenedenn geçmedi araç.Araçtaki tek ağır kusur egsoz emisyon pulu olmaması.Arabayı aldım sanayide soktum egsoz muayenesine abi dedi sıkıntı yok ama muayenenin yapıldığıı gün pul veremiyoruz cuma günü pulu veririz dedi.Eyvallah dedim , çıktım.
Şimdi öncelikle tavsiyem tüvtürkte yaptırmayın egzos muayenesini.Küçük değerlerle bile kalabiliyorsunuz orada ve daha hassas ölçüm yapılıyor.Dışarda bu küçük değerleri tolere ettirebilirsiniz.
Ayrıca bir de sorum var. Şimdi ben egsoz emisyon pulu alıp , tekrar muayeneye gitsem, araba sıfırdan muayeneye mi girecek, yoksa araba muayeneye girmeden , sadece emisyon pulunu kontrol edip, muayene pulunu mu verecekler ?.
İstanbul'dan Ankara'ya giderken, otobanda 140 km civari gidiyordum, arkadan beyaz mondeo geldi bir tane, o sol şeritte, ben orta .Ben orta şeritte hizlandim , o da sol şeritte, 165 kmh'ye kadar çiktik,biraz ayagimi gazdan çektim, tekrar basiyorum gaza ama araba 160i gecmiyor.Dumduz yol, ruzgar vs yok ki olsa bile araba 1,6 marea, 2006 model, imkani yok 160 da kalmasinin.
Belki dedim motor boguldu, ayagimi gazdan cekeyim, motor rahatlasin.140 kmh'ye kadar araba vitese takili gaz dan ayagim cekili halde yavasladi.Sonra tekrar bastim hala gitmiyor araba.4. vitese takayim dedim, vitesin 4 e gecip, motorun devirlenmesiyle arkadan toz duman demir parcalari vs yola sacildi resmen.Kesin lastik parladi diyorum kendime ama arabada titresimde yok.Cektim hemen saga , bakiyoruz tekerler saglam, kaportada birsey yok, tam binecekken bi baktim egsoz tarafindan ralii arabasi gibi ses cikiyor Egildim baktim, egzos susturucusu yandan patlamis,icinden tuyler cikiyor.Kopege carptim zannetim. Yavas yavas yola ciktim, sonra mola verince o tuyleri biraz temizledim, egsozun icini temizledim biraz, icerideki demirler vs hep paramparca olmus.Tuylerde ses yalitimi icinmis sanirim.
Bu sekilde kullanmamin ses disinda zarari olur mu ?
Daha once basina gelen varsa ne kadar masrafi var acaba?
Arac:2006 Marea Liberty.
Beyler merhaba.Yilbasinda, iPhone5c almistim.S3 ten gecis yaptim.Hiz olarak pek bir fark vermedi bana, cunku overclock+zRam+Cyanogen kullaniyordum.Fakat ios ve appstore kalitesine dayanamadim ve 5c aldim.Tabi hemen jailbreak vs yaptim ama su an 7.1.1 deyim.Yapacak hic birsey yok.Sadece uygulama indirip, kullanip, siliyorum.Sizce 5c yi satmali miyim? Sonucta 1600 kusure almistim.Kac lira zararim olur?Ve deger mi? Satarsam, yerine ne tavsiye edersiniz?
Arkadaşlar s3 icin samsung kitkat verilmeyecek diyor.Bende diyorum ki samsung facebook hesabina vs surekli mail atalim.Belki ise yarar ? Ben facebook sayfasina ingilizce bir yazi yazdim.Forumca mail atabilecegimiz bir adres bulsak , surekli mail atsak samsunga ?
silinebilir
Bayağıdır galerileri geziyoruz.Önce 3008 , Picasso derken Dizel C sınıflara bakalım dedik.Diğer türlü fiyat 80.000 lere çıkmaya başladı çünkü.
Önce c4'e baktım.1.6 Hdi 92 hp Comfort+plus paket 59.000 Performansı iyiydi, marea dan sonra hele .92 hp olması biraz korkuttu, test sürüşü yaptım ama 60 bin ver , araba 92 beygir 5 vites olsun
Focus dizel motoru , donanımı iyi.Aşağı yukarı 60 bin o da.Dizel, manuel.Ama focus alınca 61500 + sunroof + zenon far derken, 70 bine yaklaşıyor.Ne yapacağımı şaşırdım.
Tavsiyeleriniz neler? Benim öncelikli tercihim, dizel,manuel ( otomatikte olabilir) , sunroof ve en azından otomatik yağmur far silecek sensörü olmalı.Tavsiyeleriniz?
Şimdi iphone 5c çıkınca, 5 in üretimi sonlandı ki , 5c satılsın.5s te yeni iphone olarak satılıyor.Tıpkı geçen seneki iphone 5 misali.Iphone 6 çıkınca, 5s in de mi üretimi durdurulup, 6c 5s donanımıyla çıkacak ? Yoksa 5s ve 6c beraber mi çıkacak?
Yaklaşık 400 tl ye alınabilecek f/p oranı iyi hangi telefon vardır? Sıfır düşünüyorum.android olursa iyi olur rom fln atarımşimdiden teşekkürler.
Elimizde c3 01 vardı.Servise gitti telefon.Geldiğinde içindeki yazılım yeniden yüklenmişti ama müzik çalar radyo çalışmıyor(bazen çalışıyor) hesap makinesi fln silinmişti.Şimdi bunu evde nasıl düzeltebilirim? Android deki gibi rom yükler gibi bunada temizden yazılımını tekrar yükleyebilir miyiz;?
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Bilgisayarım
Otomobil
Fiat
Mobil cihaz
Telefon
Operatör
Turkcell
Takım
Fenerbahçe
TV
Samsung
Ses Sistemi
Logitech
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.194
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 89.167 (Bu ay: 689)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.813 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.