Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
111
Favori
743.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim ciddi derecede ses ve ısı takıntım var. 50w hd7970 killer bekliyorum çok şeymi istiyorum acaba
  • Yine GTX 950Tİ veya GTX 960Tİ lı bir giriş bekliyorum ben açıkçası. Mantık olarak kimse elindeki 970-980 i %10 daha fazla performans alacağım diye değiştirmeyecektir. Bilindiği üzere GTX960 ile 970 arası bir model ihtiyacı var. Bu boşluğu pascal bir ekran kartı ile doldurabilirler diye düşünüyorum ve umuyorum.
  • Keşke öyle olsa çok sevinirdim valla hazır parada var hemen bir kart alırdım cidden ihtiyacim var sağlam bir f-p ekran kartına witcher 3 u şöyle akıcı bir sekilde oynayamıyorum :(
  • Malum 780Ti ve 970 neredeyse aynı performansı veriyor. 980 ti ve 1070 arasıda öyle mi olur ? Bu arada Nvidia nın bu sene 960 Ti gibi bir ekran kartı çıkarmasının ve Pascalı ertelemesi gibi birşey olabilir mi ?
  • TheHobits67 kullanıcısına yanıt
    Teoride GTX780Ti GTX970'ten güçlü sayılabilecek bir kart ama işin yazılımsal boyutuna bakınca durum değişiyor. Nvidia GTX780Ti'ın gücünü kısıyor bence.
    Aynı şeyi GTX980Ti ve GTX1070 içn de görebiliriz fakat GTX980Ti harbiden çok güçlü bir kart, kolay kolay harcanacak gibi durmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaybridX

Teoride GTX780Ti GTX970'ten güçlü sayılabilecek bir kart ama işin yazılımsal boyutuna bakınca durum değişiyor. Nvidia GTX780Ti'ın gücünü kısıyor bence.
    Aynı şeyi GTX980Ti ve GTX1070 içn de görebiliriz fakat GTX980Ti harbiden çok güçlü bir kart, kolay kolay harcanacak gibi durmuyor.

Merak etmeyin, Nvidia onada bir kılıf bularak kartını cop eder. Bu konuda ustune yoktur zaten.
  • Dolar biraz daha düşebilir. Bence mühim olan haziran da artmaması. O civara muhtemelen kartlar satışta olur. Dolar sabit de kalabilir. Çünkü buna uğraşıyoruz gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu akşam beklentiye girecekler için söyleyeyim, gtc'de öyle yeni oyun kartları serisi falan tanıtılmaz. Ama mimarinin ön tanıtımı yapılabilir. Çalışan demo, hazırsa kart falan gösterilebilir. O kadar. Bir de çıkış aralığı verilebilir. Mesela 3. çeyrek başı, yaz dönemi vb. şeklinde. Onun haricinde çok da beklentiye girmemek lazım.

• seviyorum bu yeni ekran karti tartismalarini. bir önceki serinin referans kartini alip hizasirttirilmis yeni orta seviyeyle kiyaslayip hemen hizli diye atlamamak gerek.

intel de iyi yapiyor bu reklamlari. üretim teknolojisini arttirip 16nm'ye düsürüp ayni ayarlardaki islemciyi yeni diye kakaliyorlar. kimse titan x gtx 980 ti gücünde bir karti 350 dolara beklemesin sonucu hep süsranla bitiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: FairLighty

280x'in daha iyi fps vermesi daha yuksek skorlar almasi 380'den daha iyi oldugu anlamina gelmez ! Biraz gozlerini acarsan 380'in yeni mimari 280x'in eski mimari oldugunu gorebilirsin

380 yenı mımarı 280x eski ise ? yenı mımarı eskiden performanslı olmuyorsa yenı olmasının ne anlamı var ?
  • pascall mimarili kartlar haricinde cikan ürünler ,gecis ürünleri olacaktir ve elinde 970 ve üstü kart olanlar pascall cikincaya kadar bence beklemeliler eger degistirmek istiyorlarsa,,,,,,,,,
    tabiki aramizda merakli arkadaslarda olacaktir yani gddr5x 1070 yada 1080 gibi alip deneyip sonra elinden cikaracaklardir . Ben sahsen 2017 pascall 970 yada 980 ayarinda kart cikincaya kadar kart almam..

bir sey daha eklemeden gecemeyecegim su an icin ekrankarti almak isteyenlere R390X 8 gb 980 ayarinda ama daha ucuz fazlasiyla islerini görecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kreuger -- 5 Nisan 2016; 13:29:51 >
  • Belli konularda daha stabil ve kararlı çalışıyor olması yetmez mi ?
  • Pascal ile Deep Learning de %70 performans artışı cuDNN kütüphanesi ve dahası

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]

Bu mesaja eklenen görseller:

• NVLINK'i kullanan High End (üst seviye) Pascal GPU'lu Süper bilgisayarlar bu yıl hazır olacak Ayrıca QuantaPlex dünyada NVLINK'i kullanan ilk x86 server'ını duyurdu

Bu mesaja eklenen görseller:

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: FairLighty

Belli konularda daha stabil ve kararlı çalışıyor olması yetmez mi ?

Sadece o dedıklerın varsa performans farkı yoksa Yenı mımarı dıye bıseyde yok demektır ortada.
  • GTC 2016'yi bekleyenler TR saatine gore 19:00'da Jen-Hsun Huang'in konferansi baslayacak Pasifik zamanina suradan bakabilirsiniz:

http://time.is/Silicon_Valley_College,_Alameda_County,_California

Ayrica burdan canli olarak takip edebileceksiniz:

http://wccftech.com/watch-nvidia-gtc-2016-live-webcast-pascal-dx12-vr-gameworks/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asisvénia -- 5 Nisan 2016; 18:52:16 >

• turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    nvlink ile sli köprüsüne gerek kalmayacak mı yani? İkincisi benim konu başlığımın nesini beğenmedin? Başına ANA yazmakla oluyor mu bu işler? Bende BABA, DAYI, AMCA vb yazarsam nuuullcaaak!

Şaka şaka merakla, avucumuzun içi kaşınarak bekliyoruz Jen-Hsun Huang diye adlanan yeşil adamı.

• Açıkçası yeni kartlarda çok performans farkı beklemiyorum.Belki AMD sonradan HBM ile güzel işler yapabilir.
  • rezes kullanıcısına yanıt
    Hocam DH'nin ANA konuları meşhurdur
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.