Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.224
Cevap
111
Favori
743.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim ekran kartım 2 hafta garantiye gitti dayanamadım sen 2018 e kadar nasıl bekliceksin
    @loserclub

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greyishblue7 -- 11 Mart 2016; 4:48:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pusat1249

Şimdi pascal ne zaman satışa çıkıyor en erken?

En erken Temmuz, TR'ye de bulunabilirliğin sağlanıp fiyatların oturması Eylül'den sonra. O yüzden en az yarım sene daha Maxwell ile yola devam :)
  • Artık devir atlıyoruz her şeyde VR'ın çıkması zaten nvidia ve amd yi daha kaliteli işler yapmaya zorlayacaktır. VR ların şuan ekranı 2k diğer versiyonlarda 4k yapsalar 980 eleniyor haliyle 980tide eh işte desek ama vr için vereceği fps değeri yetmeyecektir bu pascaldır filan onun için çok iyi hatta 8k da istiyor canımda abartmayayım diyorum

• NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 17 Mart 2016; 21:08:26 >
  • turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    Bugün gördüm, pek inanasım gelmiyor açıkçası.
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Bende inanamadım ayrıca 3D Center'a göre de fake yapılan paylaşıma göre , aynı GPU nun GDDR5 ve HBM2 kullanacak olması çok garip , diğer taraftan ROP sayısına oranla değişmeyen bir BW artışı var kısacası anlık heyecan yaratmış durumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

Bende inanamadım ayrıca 3D Center'a göre de fake yapılan paylaşıma göre , aynı GPU nun GDDR5 ve HBM2 kullanacak olması çok garip , diğer taraftan ROP sayısına oranla değişmeyen bir BW artışı var kısacası anlık heyecan yaratmış durumda

Haber icin tesekkurler hocam. Banada pek mantkli gelmedi Wccftech'de de zaten ayni gpu'nun 2 farkli bellek cinsini destekleme olayinin mumkun olmayacagini soyluyorlar. Ya GDDR5/X ya da HBM2 kullanabilirmis ikisini birden farkli modellerde kullanmak mumkun degil deniliyor.

quote:

Any person with basic knowledge of chip design will tell you that this will NOT happen. Each GPU will only feature one memory standard, either GDDR5/X or HBM/2, not both. You will not see a GPU with two completely different memory interfaces supporting two completely different memory technologies. It will only support one or the other.

http://wccftech.com/nvidia-pascal-specs/

Bu arada insan ister istemez bu tur haberleri gordukten sonra GTC konferansini iyice merak ediyor suan daha da fazla sabirsizlanmaya basladim. Tablodaki artisa oranla belirlenen TDP degeri iyi duruyor X70 veya X80'in tek bir 8pin Pci-e guc girisi isteyecegi daha onceden soylenmisti Nvidia bence yine Pascal'da da enerji verimliliginde elinden geleni yapacak.

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Ben de inanmadım. Zaten X80 Titan bandwidth değeri hatalı yazılmış.

1000x4096/8= 512 GB/Sn olması gerekir. 1024 yazmışlar.
  • Hepsi iyi güzel de, Bu NVlink olayı kafamı karıştırdı. Yılbaşında X99 sistem topladım. Bu pascal kartlar PCI Express 16x slottan bağlanabilecek mi, NVlink diye ayrı bir port olayı mı çıkıyor ? Anakart mı değiştireceğiz bunun için, anlamadım.
  • Yeni kartı PCI Express'den takacaksınız.

NVlink hakkında bilgiyi bu linkten alabilirsiniz.

http://www.nvidia.com.tr/object/nvlink-tr.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 25 Mart 2016; 15:43:06 >
  • Yeni kartların adlarının GTX 1080 ve GTX 1070 kesinleşti gibi

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]

Tabi fake de olabilir bunu unutmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 30 Mart 2016; 3:04:59 >
    Ben yine de, son dakikada başka bir isimlendirme gelebilir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

Hocam benim mantığım şu ben 2014 eylülde 970 geldi aldım ozamandan beri kullanıyorum yazında pascal gelicek onu alıcam 2 senede bir değiştiriyorum 970 yeni kart 1070 ya da her ne olacaksa en fazla 400

dolar 980 denkide 550 dolara ya da 600 dolara gelir kesinlikle beklenmeli çünkü mimari değişecek herkes pascaldan çok umutlu nvidia da çok övüyor en azından almsan bile şuanki kartların fiyatı baya düşmüş olur.

eger yazilanlar dogru ise üretim geregi pascal sonbahar da cikacakmis oda titan a ,,,,,, her sey planlandigi gibi olursa yani gt80, gt90 ti falan pascal 2017 baharina kaldi buraya yaziyorum unutmayin , nvidia bu yaz ddr5x ile biraz daha yolacak kazlari 2017 sonunda yada 2018 baslarinda volta elimizi öpecek .....nvidia nin biraz tarihini okursaniz cokda yanilma imkani olmadigimi anlarsiniz

• Hep kapitalizmin oyunları bunlar, bizi bağladılar, bunlara para akıtıyoruz sürekli
  • quote:

Orijinalden alıntı: konsoldede

quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

Hocam benim mantığım şu ben 2014 eylülde 970 geldi aldım ozamandan beri kullanıyorum yazında pascal gelicek onu alıcam 2 senede bir değiştiriyorum 970 yeni kart 1070 ya da her ne olacaksa en fazla 400

dolar 980 denkide 550 dolara ya da 600 dolara gelir kesinlikle beklenmeli çünkü mimari değişecek herkes pascaldan çok umutlu nvidia da çok övüyor en azından almsan bile şuanki kartların fiyatı baya düşmüş olur.

eger yazilanlar dogru ise üretim geregi pascal sonbahar da cikacakmis oda titan a ,,,,,, her sey planlandigi gibi olursa yani gt80, gt90 ti falan pascal 2017 baharina kaldi buraya yaziyorum unutmayin , nvidia bu yaz ddr5x ile biraz daha yolacak kazlari 2017 sonunda yada 2018 baslarinda volta elimizi öpecek .....nvidia nin biraz tarihini okursaniz cokda yanilma imkani olmadigimi anlarsiniz

Olabilir hocam bekleyip görücez benim açımdan sıkıntı yok, zaten şuan 1080p de 970 bütün oyunları ultrada rahat rahat oynatıyor zaten piyasada zorluycak oyunda yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

Yeni kartların adlarının GTX 1080 ve GTX 1070 kesinleşti gibi

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]

Tabi fake de olabilir bunu unutmayın

Cnc tezgahı ve soğutma suyu en sevdiğim

• Konu ana konuya çevrilip güncellenmiştir ve güncellenmesine de devam edilecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 3 Nisan 2016; 0:07:33 >
  • Sizce fiyatlar ne olur ?

• 500 doların altında bir fiyatlandırma beklemeyin GTX 1080 için hatta söylentiler doğru çıkarsa performans anlamında , bu fiyat artadabilir
    Bende oyle düşünüyorum hocam umarım aşırı bir fiyatlandırma yapmazlar.Polariside gorseydik iyiydi.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.