Şimdi Ara

Notebook Açılmıyor, Siyah Ekran Çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
1
Favori
271.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

HP Pavilion tx2113cl Entertainment Notebook'um var. Şarjı bitip kendiliğinden kapanmış. Açma tuşuna bastığımda ışıkları yanıyor fakat herhangi bir işlem yapmadan öylece bekliyor, işlem yapmıyor. Tüm pil ve adaptör ile açma varyasyonlarını denedim fakat açılmadı. Ekran kartının veya hdd'nin arızalandığını düşünüyorum. Acaba sizce sorun nedir?

Notebook'u Amerikandan almıştım, içindeki hdd Türkiye'dekilerden farklıymış. Başka bir bilgisayara bağlayıp içindeki önemli iş dosyalarımı almam lazım, çok zor durumdayım. Bunun için yapmam gerekeni ve almam gereken hdd kablosunu söyleyebilirmisiniz. Teşekkürler.

• 1. Adaptoru laptoptan cekin

2.Laptopun pilini de cıkartın

3.Herhangi bir usb flash bellek yada benzeri cihazlar varsa bunlarıda laptoptan sokun

4.15 sn kadar power butonuna basın kı kondansatorlerdekı elektrık bosalsın.

5.Laptop pilini ve adaptoru laptopa gerı takın

6.Guc tusuna basıp sıstemı yenıden calıstırmayı deneyın
  • Eğer ışıklar yandıktan sonra hiç görüntü gelmiyorsa,monitör arızası da olabilir.Sanmıyorum sabitdiskin arıza yapacağını..Yapsada görüntü gelmesi gerekirdi.Ekran ya da ekran kartında sorun olmalı...

Birde şunu deneyin ışıklar yandıktan sonra güç düğmesine uzunca basılı tutun tam kapansın sonra tekrar açmayı deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1. Adaptoru laptoptan cekin

3.Herhangi bir usb flash bellek yada benzeri cihazlar varsa bunlarıda laptoptan sokun

• Yardımlarınız için teşekkürler fakat bunların hiçbiri bir işe yaramadı. Laptop açıldığında tüm ışıkları yanıyor fakat işlem yaptığını gösterir ışık hiç yanmıyor, fan çalışıyor. Bilgisayar hdd'yi görüpte işleme geçemiyor benim anladığım. Ana kartta veya ekran kartında sorun olabilir mi? yoksa hdd mi gitmiştir sizce.

Bilgisayara ekran bağladım görüntü gelmedi hiç doğal olarak. WD250B EVS kodlu bir harddisk e sahibim. Pin tipi ile ilgili bilgisi olan var mı? 15 + 7 pin var...
  • hocam ekranda hiç bir belirti yok mu? sol üstte yanıp sönen bir imleç vs. olabilir?
    bilgisayarı şarza takıp belli bir süre şarzda kalmasını sağlayıp tekrar deneyebilir misiniz ?
  • İnanın tüm kombinasyonları denedim. Tüm ışıklar yanıyor sadece hdd ışığı ile işlem yaptığını gösterir ışık yanmıyor. hdd yi söktüm, tek amacım verilerimi kurtarmak,
    http://www.amazon.com/Pin-SATA-Power-Data-Cable/dp/B002ATJEN8 adresindeki ürün lazım bana sanırım. Bu ürünü alınca herhangi bir masa üstü bilgisayarına bağladığımda usb bellek gibi çalışırmı harddiskim ve bu ürünü türkiyede satan var mıdır acaba?
  • yanmış ya anakart yanmış yada ekran kartı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evren

1. Adaptoru laptoptan cekin

hocam büyüksün. şimdilik oldu. bu arıza neden olduğunu da açıklarsan çok sevinirim. gerçekten süpersin. teşekkürler. allah klavyene zeval vermesin.

donanım habere de ayrıca teşekkürler. forum siteleri içerisinde gerçek çözümleriniz, bu kadar geniş bir yelpazede hizmet veren sitenizi tebrik etmek isterim. bende i8910 var. samsung ve diğer pda lar arasında en güçlü cihaz olmasına rağmen üvey bırakılmış bu güçlü cihaza verdiğiniz destek içinde ayrıca teşekkürü bir borç bilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arakkaya01 -- 27 Kasım 2010; 0:06:33 >

• devreler arasında statik elektrik birikmiş 4. adım (tamponlama) sonunda statik elktrik boşalınca sistem açılır
  • Aynı sorun benim başıma geldi, yukarıda yazanları yaptım ve şimdi çalışıyor. Bu konuyu açan ve çözüm yolunu yazan arkadaşa çok teşekkür ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Astralle

Eğer ışıklar yandıktan sonra hiç görüntü gelmiyorsa,monitör arızası da olabilir.Sanmıyorum sabitdiskin arıza yapacağını..Yapsada görüntü gelmesi gerekirdi.Ekran ya da ekran kartında sorun olmalı...

Birde şunu deneyin ışıklar yandıktan sonra güç düğmesine uzunca basılı tutun tam kapansın sonra tekrar açmayı deneyin.

acer 5536g laptop'um var aynı sorun bndede oldu ama power tusuna uzunca basılı tutup kapattıktan snra tekrar actıgımda laptop'um acıldı ama her zman bu sorun devam ediyor sizce bu sorun nerden kaynaklanmıs olarabilr?
    monitör bozuk derseniz..blgisayarı actıktan snra belli bir müddet sonra ses gelmesi lazım klavye we mouse basıyorum hiç bir tepki yok..bios dahi gelmiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi covert -- 2 Ocak 2011; 14:17:23 >
  • Tamponlama denilen boşaltmayı yaptım 3-5 kere açılışta eskisi gibi açıldı daha sonra yine eskisi gibi bazen açılıp bazen teklemeye başladı. Siyah ekran, ışıklar yanıyo, fan çalışıyo. Anakartta derin sıkıntılar var bence öncedende değişti zaten 1 sefer.
    Zaten bilgisayarın benimki gibi Pavilion dv6000 serisiyse at çöpe gitsin...
  • bende acer a5937g laptop var. Isınma sorunun yanısıra birde bu problemle karşılaştım. Önce 5-10 dk sonra açıldı sonra yine oldu bu sefer fişten çektim sadece pildeyken şarjı bitti ve kapandı fişe taktığımda düzelmişti sonra yine kapandı bu sefer ne yapsam açılmadı battaniyeye sardım ısındı kapandı yine olmadı en sonunda ya servise gidecek yada azcık kurcalıcam dedim içini falan açtım tozunu aldım hem fanın hemde ekrana giden kablonun üzeri acaip tozluydu harddiski söktüm taktım sonra kapttım bu sefer oldu benim anlamadığım nerde sorun olduğu çünkü servislik bişi olsa açılmazdı ama yinede olmuyorsa en iyi çözüm servis tabki

Notebook Açılmıyor, Siyah Ekran Çözümü

• quote:

Orijinalden alıntı: Evren

1. Adaptoru laptoptan cekin

sağol evren kardeş
  • @Evren hocamın belirttiği yolu izleyipte sonuç alamayan var ise Ram'leri test etsin.Ramler sağlam ise %80 ekran kartı arızalanmıştır ve Bga makinesi ile onarım gerektirir.100 ile 150 lira arasındada masraf çıkartır.
  • bu sorunu hallettikten sonra tekrar aynı sorun ile karşılaşanlar oldumu
  • benim de asus daha dün aldım şerefsizi, laptopu açınca ya da yeniden başlatınca ekran %100 e yakın kararıyor hiçbirşey görünmüyor gibi, invertör denen şey arıza yapmış galiba, laptop açıkken kapağı açıp kapatınca genelde düzeliyor, özel sebeplerden dolayı değiştiremiyorum da daha sonra servise vermem gerekecek heralde, 2 milyar para ver başına gelen işe bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kiro -- 21 Ocak 2013; 11:41:09 >
  • bendede acer as5745g var aynı sorundan.kendiliğinden kapandı birdaha ekran gelmedi.Garantisi bitti fabrikaya verdim anakart arızalanmış :S durduk yere ve bilgisayar ısınmamıştı bile.
  • ben ACER ASPİRE 4937g INTEL CORE 2 DUO T6600 sahibim ekran açıldıktan bi kaç dk sonra siyah ekran geliyor yardımcı olanilirseniz sevinirim acil olarak
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.