Şimdi Ara

Notebook Açılmıyor, Siyah Ekran Çözümü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
1
Favori
271.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: saago

bu sorunu hallettikten sonra tekrar aynı sorun ile karşılaşanlar oldumu

evet bende var aynı sorun şu an bilgisayarı o yöntemle çalıştırdım kalıcı bir çözüm bulamayacağız galiba :)
  • Chipset problemi olabilir.
  • sorun chipsetle alakalı sanırım kuzey güney köprüsü denilen chiplerin bacaklarında soğuk lehim oluşmuş geçici olarak laptopu çalıştırıp üzerini kapatıp aşırı ısınmasını ve kapanmasını sağlayarak çalıştırmayı deneyin.Bu şekilde kullanıyorum şu an tamir için para bulabilirseniz hiç uğraşmayın kalıcı çözümü vardır elbet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evren

1. Adaptoru laptoptan cekin

2.Laptopun pilini de cıkartın

3.Herhangi bir usb flash bellek yada benzeri cihazlar varsa bunlarıda laptoptan sokun

4.15 sn kadar power butonuna basın kı kondansatorlerdekı elektrık bosalsın.

5.Laptop pilini ve adaptoru laptopa gerı takın

6.Guc tusuna basıp sıstemı yenıden calıstırmayı deneyın

çooooooooook teşekkürler ;)
  • Merhaba arkadaslar,

Samsung r522 model laptopum var. Cok ilginc bir siyah ekran sorunu yasiyorum. Aslinda hdd veya diger bilesenlerde sorun olmadigini dusunuyorum cunku ekran siyaha dondukten sonra beklersem windows acilma sesi geliyor. Hatta siyah ekranda sifremi giriyorum ve oturum acma sesini de duyuyorum.

Ekranin siyaha donmesi tamamen rastgele zamanlarda oluyor diyebilirim. Bazen ilk bios ekraninda, bazen windows ibaresini gorunce, bazen bios yazilarini bile gormeden direk acilista. Hatta biosu gorebilirsem f2 ye basiyorum bios icine girerken siyaha dustugu oluyor. Ama aslinda istekleri gerceklestiriyor laptop. Sadece ekranim tamame rastgele zamanlarda siyaha donuyor.

Ne onerirsiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Laptop u actik, komple parcaladik, tozlari temizledik, ekran karti chipsetini uzerine bi solüsyon sikarak ısıttık, tüm termal macunları yeniledik ve toparladık.

1 gün gecti ve henüz ekran kararmadı. Sanırım problemi çözdük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacrymae -- 12 Mayıs 2013; 13:53:08 >
  • Selamunaleykum kardeşim senin eğer ekranın gelmiyosa ne ekran kartında sorun var nede başka bir donanımda senin pc çökmüş anlayacağın bendede aynısı olmuştu .

sen bi format at ve dediğim programları indir.

ccleaner

driver genius

eğer oyun oynuyosan ve oyun oynarken pc kasıyo ise

Game booster indirmeni tercih ederim

en önemliside ccleaner ve driver genius
  • Bir önceki mesajımda belirttiğim gibi problemi çözdük. Bu arada ek bir bilgi olması için yazayım, Laptop henüz yeni fortlanmıştı. Yani işletim sistemi bazlı bir problem olması olası değildi.
  • quote:

3.Herhangi bir usb flash bellek yada benzeri cihazlar varsa bunlarıda laptoptan sokun

aynı sorunla karşılaştık ve sayenizde sorunu çözebildik. teşekkürler
  • quote:

hocam aynı sorun bende vardı. dediklerinizi yaptım şimdi açıldı bilgisayar.
  • hp bilgisayarımda ekran açılırken logo ekranı geliyor, masa üstü gelme noktasına geldiğinde siyah ekran geliyor ve kalıyor. güvenli kipte açılırken herhangi bir sorun olmuyor. bunun sebebi ne olabilir. chkdsk ile düzeltme yaptım bir kere normal açıldı ama sonra gene aynı durum oldu. şimdi chkdsk de etkilemiyoır. Kalıcı bir çözüm konusunda yardımlarınızı bekliyorum.
  • Hocam laptop'ın arkasını acın RAM'lerine bakın yer değiştirin olmadı toplarım laptop'ı derseniz komple arkasını açın anakarta falan bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizhava

hp bilgisayarımda ekran açılırken logo ekranı geliyor, masa üstü gelme noktasına geldiğinde siyah ekran geliyor ve kalıyor. güvenli kipte açılırken herhangi bir sorun olmuyor. bunun sebebi ne olabilir. chkdsk ile düzeltme yaptım bir kere normal açıldı ama sonra gene aynı durum oldu. şimdi chkdsk de etkilemiyoır. Kalıcı bir çözüm konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

benim bilgisayarda aynısı oldu çözüm için bir el atın arkadaşlar nolur
  • toshıba C850D kullanıyorum bende de aynı sorun var power tusuna basıyorum herşey acılıyor ekran gelmiyor burda yazılan herşeyi denedim ama bi cözüm alamadım bi türlü napabilirim

• quote:

Aynı sorunumla servis başvurusu yaptım. Bilgisayar 5 gündür köşede servisin almasını bekliyordu bataryası boşalmış. Çözümü deneyeyim diye şarja taktım ve açıldı. Büyük dertten kurtardın, çok teşekkürler..
  • evren abinin dediğini yaptım sorun halloldu eyvallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizhava

hp bilgisayarımda ekran açılırken logo ekranı geliyor, masa üstü gelme noktasına geldiğinde siyah ekran geliyor ve kalıyor. güvenli kipte açılırken herhangi bir sorun olmuyor. bunun sebebi ne olabilir. chkdsk ile düzeltme yaptım bir kere normal açıldı ama sonra gene aynı durum oldu. şimdi chkdsk de etkilemiyoır. Kalıcı bir çözüm konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Aynı sorun bende de mevcut. Yardım edebilecek yok mu acaba?

• siyah ekranın bir sebebi de uxtheme vb.. dosyasının değiştirilmesiyle olur bu işlem farklı temalar kullanmak için yapılır ama internet explorer güncellemesi yüklenince siyah ekran sorunu olur
  • selam arkadaşlar samsungun invertöru arzalı muhtemeden degiş duzelir arkadaşım kolay gelsin
  • Mesajim bulunsun. Ayni sorun bende de oldu. 12v jack giris yerini degistirdim calisan laptop calismiyor artik. Bkalim yarin yapabilecek miyim. Şarj aliyor ama bataryada acilmiyor ve elektrikte acildiginda islemciye falan guc gitmiyor goruntu gelmiyor fan dönmüyor

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.