Şimdi Ara

MS-GAMING-OVERLAY HATASI ÇÖZÜMÜ

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
4
Cevap
0
Favori
6.363
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> MS-GAMING-OVERLAY HATASI ÇÖZÜMÜ
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    524 Mesaj

You'll need a new app to open this file MS-GAMING-OVERLAY HATASI ÇÖZÜMÜ

Arkadaşlar bu sorunun çözümünü Türkçe kaynak olarak bulamadım. Oyun açınca ms-gaming-overlay hatası veriyordu. Redditten bulduğum bir yazıdan çözüme ulaştım. Türkçe kaynak oluşturmak bakımından buraya yazmak istedim.

Windows Power Shell uygulamasını yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki komutu kopyalayıp oraya yapıştırıp enter yapın. Birkaç dakika içinde tamamlanacak ve sorununuz %99 çözülecektir. Benim sorunum çözüldü.
    Komut:
    aGet-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

Sorun çözülmezse şu linklerdeki adımları uygulayabilirsiniz.
    https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/8b59bo/youll_need_a_new_app_to_open_this_msgamingoverlay/
    https://appuals.com/youll-need-a-new-app-to-open-this-ms-windows-store/

Yardımcı olduysam ne mutlu. Google'da üstlerde çıkması ve daha çok kişiye ulaşması için tıklayıp öne çıkar yaparsanız sevinirim.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matolimehmet -- 25 Temmuz 2018; 23:39:54 >

|
    |

• Yüzbaşı
    524 Mesaj
    Up!
    |
    |
    Reddit'te daha kolay bir çözümü var:

Ayarlar>Oyun>Oyun Çubuğu> "Oyun kliplerini ve ekran görüntülerini..." seçeneğini kapatın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanTospa -- 19 Ağustos 2018; 9:52:59 >
    quote:

Orijinalden alıntı: UcanTospa

Reddit'te daha kolay bir çözümü var:

Ayarlar>Oyun>Oyun Çubuğu> "Oyun kliplerini ve ekran görüntülerini..." seçeneğini kapatın
    O çözüm bende çalışmadı. Çünkü hatanın asıl sebebi gaming arayüzünün bilgisayarda yüklü olmaması. Benim paylaştığım adımla önce yükleme yapıyoruz (tanımlama desek daha doğru olabilir). Daha sonra gaming arayüzü çalışabilir duruma geliyor. Sonrasında kullanmayacaksak ayarlardan kapatıyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
kolayoto.com
Sohbet
bankalar.org
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,449
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.