Şimdi Ara

[COZULDU]Bilgisayarım Açılmıyor Windows Logosu Geliyor Ve Ardından Siyah Ekran

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
11.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımın sistemini yazayım belki daha faydalı olur.
    Anakart: Asus M5A97 LE R2.0 AMD 970 SB950 Soket AM3+ DDR3 2133MHZ (O.C.) Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart
    İşlemci: Amd FX-6300 3.5GHz Soket AM3+ 14Mb Cache 32NM
    Ekran Kartı: Sapphire Amd Radeon HD4850 1GB 256Bit GDDR3
    Ram: Kingston 4GB Hyperx DDR3 1600 MHZ CL9 Ram
    Sorunum şu dün i İnfestation Survivor Stories (Warz)'yi açtım oyuna girdim arkadan oyundaki sesler geliyordu ama açılmadı oyun ekran simsiyah kaldı sonra kasanın reset tuşuna bastım Anakartın ekranı geliyor sonra geçiyor Windows logosu geliyor ondan sonrası yok siyah ekran. HDD'de sorun olmadığını biliyorum iki tane hdd var bilgisayarımda ben birini kullanıyorum diğeri takılı da degil. Neyse kullandığımda Windows 8.1 Pro yüklü diğerinde Windows 7 Ultimate yüklü. Herhalde hdd gitti dedim diğerini taktım ondada windows 7 açılıyor diyor gidiyor aynı şey yani. Tekrar kullandığım Windows 8 olan hdd'mi taktım yine aynı hata. Cd-Rom'a windows 8 cd'sini koydum (orjinal,yasal), format atiyim dedim cdyi koyup reset tuşuna bastım yine anakart ekranı geldi sonra lütfen cd'yi çalıştırmak için bir tuşa basın gibi bir cümle kurdu herzamanki cümle, neyse klavyeden bir tuşa bastım sonra simsiyah ekran geldi format ta atamıyorum ne yapmalıyım acaba kasayı açıp baktım ekran kartı, işlemci, kasa fanları vs. , herşey normal bir şekilde çalışıyor ama dediğim gibi windows logosundan sonra siyah ekran geliyor öle çalışmaya devam ediyor simsiyah ekran hiçbir tarafında yazı yok. Eski Gigabyte 2600xt ekran kartımı taktım ekran kartı mı bozuk diye yine aynı şey oldu yani hiçbirşey değişmedi, sata kablolarını değiştirdim yine birşey değişmedi.Yani ekran kartında'da sorun olmadığı kesinleşti. Bir işlemci birde ram kaldı ram'den şüpheleniyorum işlemci bozulsaydı farklı şeyler olurdu, birde ramin bozuk olup olmadığını nasıl anlayacağım arkadaşlar bir yardım edin lütfen 2 gündür açılmıyor bilgisayar.
    Beyler sorunu cozdum aklima bile gelmezdi yahu hic bilgisayarciya gitmeden problemi buldum . Pc de sorun yokmus monitor bozulmus. 7 sene once almistim zaten 22" Asus lcd 1680x1050 monitordu cok guzel gosteriyodu arkadaslad 7 yil iyi bile dayanmis evdeki diger 2 laptoba taktim monitoru hic bise gostermiyo pc yi kaldirdim goturdum tv ye bagladim calisti . Yani monitorun omru bitmis herhalde. Yeni bitane alacagim artik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PcProf. -- 9 Şubat 2014; 0:24:43 >

• Genelde bu gibi sorunlar hdd yada ram kaynaklı oluyor. Hddlerde sorun olmayabilir dedğiniz gibi. Fakat hddlerin düzgün çalışması içinde gereken birkaç etmen var. Öncelikle farklı sata kablosu ve farklı bir sata yuvasıyla deneme yapın. Hddlerin power girişlerini değiştirin. Mümkünse farklı bir psu ile deneyin. Raminizin slotunu değiştirip açmayı deneyin. Mümkünse memtest ile test edin raminizi.
  • Pulmicort kullanıcısına yanıt
    Psu'yu değiştirmek hariç dediklerinin hepsini yaptım ama yine birşey değişmedi yine aynı windows logosundan sonra siyah ekran geliyor. Bence psu'dada değildir sorun yeni psu çünkü sağlam bir psu. Bu bilgisayarın başka bir karın ağrısı var ama bakalım başkaları ne diyecek. Bu sorun yaşanmadan önce gayet güzel açılırken windows logosu gelince altında dolma barı çıkıyordu Windows 8.1 pro kullanıyorsunuz öyle açılıyor. Ama bu sorunda sadece windows logosu geliyor 2 saniye sonra siyah ekran geliyor altta da dolma barı hiç yok sadece windows logosu. Birde dediğim gibi 2 harddisk denedim çalışıyorlar gibi görünüyor yani gayet normal ses geliyor çalıştığını hissediyorum ama sesle çalışması bir olmaz tabi bilmiyorum ama sana Teşekkür ederim yinede yardımcı olduğun için bakalım başka ne cevaplar gelecek
  • format nasıl atamıyorsun anakart açılış ekranı geliyorsa cd yi tak enter de tamamdır

ekran kartı pinlerinden birinde sorun da olabilir

ama sanırsam senin ram de sorun var başka bir ram bul denemelik tak sorun düzelebilir ama yeni rami takdığında eskisini çıkar kesin bir yanıt değil yazdığım hatırlatim denemende fayda var düzelirse paylaşırsın
  • Su anlik baska bir ram takamam elimde yok cunku. Ram slotunu degistim birsey degismedi. Yani dedigim gibi anakart ekrani geliyor anakart biosuna yani ekran geldiginde altta del e basinca bios sayfasi vs. Gelir yazar ya hani eskiden del e basinca bios sayfasi gelirdi bu sefer basiyorum o sayfada gelmiyor yine simsiyah bos ekran geliyor aymi cdyi takinca olsugu gibi. Hicbirsey yapamiyorum yahu nedir acaba sorun bir bulabilsek. Ayrica yardimin icin tesekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PcProf.

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımın sistemini yazayım belki daha faydalı olur.
    Anakart: Asus M5A97 LE R2.0 AMD 970 SB950 Soket AM3+ DDR3 2133MHZ (O.C.) Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart
    Sorunum şu dün i İnfestation Survivor Stories (Warz)'yi açtım oyuna girdim arkadan oyundaki sesler geliyordu ama açılmadı oyun ekran simsiyah kaldı sonra kasanın reset tuşuna bastım Anakartın ekranı geliyor sonra geçiyor Windows logosu geliyor ondan sonrası yok siyah ekran. HDD'de sorun olmadığını biliyorum iki tane hdd var bilgisayarımda ben birini kullanıyorum diğeri takılı da degil. Neyse kullandığımda Windows 8.1 Pro yüklü diğerinde Windows 7 Ultimate yüklü. Herhalde hdd gitti dedim diğerini taktım ondada windows 7 açılıyor diyor gidiyor aynı şey yani. Tekrar kullandığım Windows 8 olan hdd'mi taktım yine aynı hata. Cd-Rom'a windows 8 cd'sini koydum (orjinal,yasal), format atiyim dedim cdyi koyup reset tuşuna bastım yine anakart ekranı geldi sonra lütfen cd'yi çalıştırmak için bir tuşa basın gibi bir cümle kurdu herzamanki cümle, neyse klavyeden bir tuşa bastım sonra simsiyah ekran geldi format ta atamıyorum ne yapmalıyım acaba kasayı açıp baktım ekran kartı, işlemci, kasa fanları vs. , herşey normal bir şekilde çalışıyor ama dediğim gibi windows logosundan sonra siyah ekran geliyor öle çalışmaya devam ediyor simsiyah ekran hiçbir tarafında yazı yok. Sorun nedir acaba yardım ederseniz sevinirim . Teşekkürler.

ramleri kontrol ettin mi hocam ?

• quote:

Orijinalden alıntı: emirfilemirfil

quote:

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımın sistemini yazayım belki daha faydalı olur.
    Sorunum şu dün i İnfestation Survivor Stories (Warz)'yi açtım oyuna girdim arkadan oyundaki sesler geliyordu ama açılmadı oyun ekran simsiyah kaldı sonra kasanın reset tuşuna bastım Anakartın ekranı geliyor sonra geçiyor Windows logosu geliyor ondan sonrası yok siyah ekran. HDD'de sorun olmadığını biliyorum iki tane hdd var bilgisayarımda ben birini kullanıyorum diğeri takılı da degil. Neyse kullandığımda Windows 8.1 Pro yüklü diğerinde Windows 7 Ultimate yüklü. Herhalde hdd gitti dedim diğerini taktım ondada windows 7 açılıyor diyor gidiyor aynı şey yani. Tekrar kullandığım Windows 8 olan hdd'mi taktım yine aynı hata. Cd-Rom'a windows 8 cd'sini koydum (orjinal,yasal), format atiyim dedim cdyi koyup reset tuşuna bastım yine anakart ekranı geldi sonra lütfen cd'yi çalıştırmak için bir tuşa basın gibi bir cümle kurdu herzamanki cümle, neyse klavyeden bir tuşa bastım sonra simsiyah ekran geldi format ta atamıyorum ne yapmalıyım acaba kasayı açıp baktım ekran kartı, işlemci, kasa fanları vs. , herşey normal bir şekilde çalışıyor ama dediğim gibi windows logosundan sonra siyah ekran geliyor öle çalışmaya devam ediyor simsiyah ekran hiçbir tarafında yazı yok. Sorun nedir acaba yardım ederseniz sevinirim . Teşekkürler.

ramleri kontrol ettin mi hocam ?

Hocam daha yeni hızlıal.com'dan aldım 3-4 ay ancak olmuştur. Ram'de sorun olduğunu sanmıyorum baska slota taktım olmadı aynı sey oldu ama ram'in kendisinde de sorun olduğunu zannetmiyorum çünkü ram bozuksa vs. çalışmaz e çalışmadığında bilgisayar açılırken anakart ekranından sonra kırmızı ekran geliyor ve pc açılırken ses çıkmaz mı aynı ram takılı olmadığında olduğu gibi. birde ramde sorun olup olmadığını nasıl anlayabilirim.

• YENİ CEVAP YAZACAK ARKADAŞLAR OKUSUN
    Eski Gigabyte 2600xt ekran kartımı taktım ekran kartı mı bozuk diye yine aynı şey oldu yani hiçbirşey değişmedi, sata kablolarını değiştirdim yine birşey değişmedi.Yani ekran kartında'da sorun olmadığı kesinleşti. Bir işlemci birde ram kaldı ram'den şüpheleniyorum işlemci bozulsaydı farklı şeyler olurdu, birde ramin bozuk olup olmadığını nasıl anlayacağım arkadaşlar bir yardım edin 2 gündür açılmıyor bilgisayar.
  • Eski Gigabyte 2600xt ekran kartımı taktım ekran kartı mı bozuk diye yine aynı şey oldu yani hiçbirşey değişmedi, sata kablolarını değiştirdim yine birşey değişmedi.Yani ekran kartında'da sorun olmadığı kesinleşti. Bir işlemci birde ram kaldı ram'den şüpheleniyorum işlemci bozulsaydı farklı şeyler olurdu, birde ramin bozuk olup olmadığını nasıl anlayacağım arkadaşlar bir yardım edin 2 gündür açılmıyor bilgisayar.
  • Memtest86+ programıyla ram testi yapabilirsiniz. F8 ile güvenli kipte açmayı denediniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denemedim ama açılacağını hiç düşünmüyorum çünkü ne bios sayfası'nı açabiliyorum ne windows'u açabiliyorum ne cd den format atabiliyorum yarın deneyeceğim ama bakalım inşallah açılır. Teşekkürler bu arada sağolasın.
  • Bence anakartta problem var.
  • Neden öyle düşündün kardeşim ?
  • quote:

Neden öyle düşündün kardeşim ?

format atamadığına göre bir sorun var sanırım.2 diskin bir anda birlikte bozulması zor, değil mi ?
  • Disklerin yakınına kulağını getirdiğinde çalışıyor gibi sesi geliyor ama 2 diskin de bir anda bozulması çok düşük bir ihtimal. Bir tanesini kullanmıyordum takılı bile değildi zaten. Kabloları ve sata yuvalarını değiştirdim yine aynı şey. Bence disklerde problem yok
  • quote:

Disklerin yakınına kulağını getirdiğinde çalışıyor gibi sesi geliyor ama 2 diskin de bir anda bozulması çok düşük bir ihtimal. Bir tanesini kullanmıyordum takılı bile değildi zaten. Kabloları ve sata yuvalarını değiştirdim yine aynı şey. Bence disklerde problem yok

Bence tanıdık bir bilgisayarcıya baktırın, veya götürün garantisi varsa şüphelendiğiniz parçaları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prolaciek

quote:

Disklerin yakınına kulağını getirdiğinde çalışıyor gibi sesi geliyor ama 2 diskin de bir anda bozulması çok düşük bir ihtimal. Bir tanesini kullanmıyordum takılı bile değildi zaten. Kabloları ve sata yuvalarını değiştirdim yine aynı şey. Bence disklerde problem yok

Bence tanıdık bir bilgisayarcıya baktırın, veya götürün garantisi varsa şüphelendiğiniz parçaları.

Toplama bilgisayar ama ram'in garantisi hala devam ediyor. Bakacağım artık bi çaresini sağol, teşekkürler yardım ettiğin için.
  • ram bozuksa slot yeri değiştirsen de fark etmez aynı sorunu yaşarsın benim dediğim gibi farklı bir ram ile dene ama eskisini çıkar bunu uygula 1 gb ram de olsa olur sadece dene
  • Enes Eyibil E kullanıcısına yanıt
    Benim kullandıgım ram 4gb 1600mhz ddr3 anakart ddr2 yi destekklemiyor elimde 2 gb 800mhz ddr2 ram var. Bir şekilde halledeceğim ama.
  • kesin birşey söylemiyorum ama ramde sorun var senin sanırsam yakınlarda bir pc dükkanı varsa götür kasayı 2dk dene
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.