Şimdi Ara

Notebook Açılmıyor, Siyah Ekran Çözümü (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
1
Favori
271.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ilker_mania

Mesajim bulunsun. Ayni sorun bende de oldu. 12v jack giris yerini degistirdim calisan laptop calismiyor artik. Bkalim yarin yapabilecek miyim. Şarj aliyor ama bataryada acilmiyor ve elektrikte acildiginda islemciye falan guc gitmiyor goruntu gelmiyor fan dönmüyor

Bende de bu problem var hocam daha 2 gun önce oldu. Cozebildiniz mı acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Swedish House Mafia

quote:

Mesajim bulunsun. Ayni sorun bende de oldu. 12v jack giris yerini degistirdim calisan laptop calismiyor artik. Bkalim yarin yapabilecek miyim. Şarj aliyor ama bataryada acilmiyor ve elektrikte acildiginda islemciye falan guc gitmiyor goruntu gelmiyor fan dönmüyor

Bende de bu problem var hocam daha 2 gun önce oldu. Cozebildiniz mı acaba ?

çözdüm evet sahıbınden comda arcelık ınverter buldum baktım aynı ama almadım tabıkı dandık ınvertere 70 lıra fıyat çekmış adam. Inverterı söktüm tekrar leıhımledım parcalyı baya bı ıyı ıscılık cıakrttım bu sefer sorun çözüldü ok şükür. Uzerınde lehımledıgım parca 12 volt gırısıydı.
  • Inverter ekran kısmında bulunuyor degil mı hocam ?

• quote:

Inverter ekran kısmında bulunuyor degil mı hocam ?

ekran degıl de tam olarak sarj aletının gırdıgı bolum. genelde 10 cm lık bır kart oluyor bazen de uzun olabılıyor.
  • quote:

quote:

ekran degıl de tam olarak sarj aletının gırdıgı bolum. genelde 10 cm lık bır kart oluyor bazen de uzun olabılıyor.

Tamamdır hocam teşekkür ederim.Benim sorunum da muhtemelen oradan kaynaklanıyordur çünkü şarj aleti kısa devre yapıp duruyor. Umarım sorunum ciddi değildir. Size de geçmiş olsun :)
  • quote:

quote:

quote:

Tamamdır hocam teşekkür ederim.Benim sorunum da muhtemelen oradan kaynaklanıyordur çünkü şarj aleti kısa devre yapıp duruyor. Umarım sorunum ciddi değildir. Size de geçmiş olsun :)

teşekkür ederim. şarj aleti kısa devre bende bır kere yaptı ınverteri yıkadım statık ypmıstı 3 gun bekledım Allah tan şansıma statıgı geçti. Ha laptp bneım degıldı ama ben almadan once statıgı yoktu ona daha cok sınırlenırdım :D

Senın sorunun sarj aletındne de olabılır. Şarj aletinin girişi temazsız ca ondan da yapabılır. Giriş dedğim yer uç kısmı. Veya inverterin içinde de kısa devre olusuyor olabılır. tavsıyem ac bak acarken klavyeden cıakrtcagın noktayı kacırma kırma dıkkat et gerisini halledersın zaten alın yatkınsa. Ben actım casper ın salak teknısyenlerı fanın hava alacağı kısmındakı fabrıkasyon bandını sokmemısler. fan calıssa da hava cekmıyordu yanı. laptop yanmamıs allahtan. Onu hallettım sen de macununu faland egıstırırsın sorun cıkarmadan.
  • Herkesin başına geleceği için tarih eski olsa bile cevap verme ihtiyacı duydu.

Yukarıdaki işlemleri yaptığınızda eğer halen sorun devam ediyorsa öncelikle bilgisayarınızı harici bir monitöre baglayın. Halen calısmıyorsa sorun demek ki pc ekranında olmadığını anlamış oluyor ve asıl işleme geçiyoruz.

Bilgisayarın içini açıp saat piline benzeyen bir bios pili bulunmaktadır. Bunu pc zarar vermeden çıkarıp 5 dk bekleyip yerine takın bu kadar

Tıklayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evren

1. Adaptoru laptoptan cekin

2.Laptopun pilini de cıkartın

3.Herhangi bir usb flash bellek yada benzeri cihazlar varsa bunlarıda laptoptan sokun

4.15 sn kadar power butonuna basın kı kondansatorlerdekı elektrık bosalsın.

5.Laptop pilini ve adaptoru laptopa gerı takın

6.Guc tusuna basıp sıstemı yenıden calıstırmayı deneyın

Valla üzerinden kaç sene geçimiş ama
    Allah razı olsun kardeşim...
  • Evren kullanıcısına yanıt
    her seferinde bunu yapmak zorunda kalıyorum. Win8 kuruyorum dosyaları kopyaladıktan sonra yeniden başlatması gerekiyor pc yi ama malesef başlamıyor.
    Bunun sebebi nedir acaba. Toshiba a200-23u laptop
  • Arkadaşlar bende toshibaa x775 modelli notebook var.Cihazda pil ve batarya takılı iken koltuk üzerinde kendilinden kapandığı oluyor.Tekrar açılmıyor.Pil ve adaptörü çıkarıp taktığımda açılıyor.Bunun sevbebi ne olabilir.Bir sefer servise gönderdim içi tozlu olduğu için ısınmadan dolayı kapanıyordur dediler(halbuki fazla ısınma yok).Geldikden sonra gene yaptı (makine hiç ısınmamıştı).Şuan serviste.Acaba sebebi nedir?
    sağol allah razı olsun bende korkmuştum bilgisayar bozuldu diye abimindi bilgisayar oynarken şarza takmayı unutmuştum kapandı senin dediklerini yaptım düzeldi teşekkürler
  • Bugün; 14:05:15 (1 mesaj)

arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var vatandan i5 modelini aldım alalı 8 gün oldu sorun şu kapağı açıyorum güç düğmesine basıyorum ama ekran siyah acımıyor güç düğmesnin ışığı falan yanıyor bilsayar çalışıyor ama ekran açılmıyor pil ful dolu daha sonra elektirik kablosunu takıyorum taktığım an ekran geliyor 8 güm içinde 3 kere yaptı bunu sizce sorun nedir ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler.

• son 15 gündür iş yerindeki bazı bilgisayarlarda google girdiğimizde ssl sertifkası hatası veriyor google açılmıyor ? benzer sorun yaşayan var mı ?
  • Evren teşekkürler sayenizde problem çözüldü.
  • Dell 5510 pcim acikken cepten takiliyordum ve ekran bosta donmeye basladi, yani harici ekran giris aramaya basladi, arasira isininxa kapandigi oluyordu saolsun yabancidiziizle full flashla dolu. Neyse kendi ekrani siyah hdd isigi falan yaniyor, fanlar islemci calisiyor ama goruntu yok. Bir sure sonraysa harici monitorde kirmizi bir cizgi cikiyor ve o kadar. Kendi pil sokuldu ve diger baglantilarda, power tusuna bastim sonuc yok. Simdi hp gibi garip sekilde battaniyeue sardim sicakliktan kapanmasi icin. Yarin servise goturucem 200 falan gibi ucuk rakam cikarsa 1 hafta sonra cine gidicem, bu bahaneyle yeni ultrabook falan alirim uygun fiyatan

Yav kardeşim yemin ederim sana teşekkürher etmek için üyelik actım 5 saate yakındır urasıorum pc yi soktum temizledim tuslarını teker teker sokup e-supurgesi ile temizledim olmadı her yere baktım yok valla saolasın cok teşekkür ederim :D
  • Arkadaşlar bir sorum olacak benim laptop ekran kararması sorunu var win8 kullanıyorum. Pc de sesle ilgili bir işlem yapmadığınızda ses kendi kendine kapanıyordu bende sorun gidermeden hallediyordum hep bununla bir ilgisi var mı bilmiyorum ama her şey çalışıyor pcde sadece ekran çok karanlık oluyor.. bi açıyorum ekran karanlık süre geçiyor tekrar açıyorum düzelmiş.. TV ye bağlamayı denedim Tv'ye görüntü geliyor bu sefer pcde görüntü kararıyor... Bazen görüntü varken kendiliğinden kararıyor.. BlueScreen hatası da aldım. Bazen pc kendini yeniden başlatmak istiyor yeniden başlattığında yine karanlık ekran. Daha 6 ay olmamıştır alalı heralde marka samsung. Ne yapmam gerek? Bana ne kadara mal olur ? Yapılması kaç gün sürebilecek bi durumdur? Bunları bilmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
    Yardımlarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkürler

• İlk olarak elbette teknik çözüm yöntemlerini denemekte fayda var.
    Ben bu sorunu yaşadım, teknik çözümlerin hiç biri işe yaramadı ve sorunu şöyle çözdüm; laptop' un altındaki havalandırma ızgaralarını bantla kapattım, daha sonra ekran hariç klavye ve alt tarafı olmak üzere streç filmle sardım, cihazın bataryasını da takarak adaptörü ile birlikte açtım, ekran siyah bir şekilde açık bıraktım, amacım ısınmasını sağlayarak denemekti.
    20 dk sonra cihazı kapatıp tekrar açtım ve cihaz açıldı, ekranda güncelleme yapıldı yazısı çıktı, kaydet ve devam et seçtim, tekrar kapanıp açıldı ve cihaz aynen çalışmaya devam ediyor.
    Denemekte fayda var.
  • Beyler çok sağolun pc yi dediğiniz gibi aliminyum folyoya güzelce sardım ve çalıştırdim 20 dk sonra kapandı tekrar açtım çalıştı

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetisbilir

birde bu yöntemi dene

http://www.youtube.com/watch?v=E9NdODx3mAk

http://forum.donanimhaber.com/m_44475641/mpage_1/f_/key_//tm.htm#49642541

Kardeşim yapmış olduğun öneri 3,5 yıl sonra benim sorunumu çözdü teşekkür ederim. HP dizüstü bilgisayarım açılmıyordu, remleri çıkarıp taktım, temizledim, bağlantıları söktüm taktım, yapılabilecek her şeyi yaptım, sonra buradan senin youtubeden örneğini gösterdiğin şekilde bilgisayarı açıp sarıp sarmaladım ve 15-20 dakika beklettim, açtığımda bilgisayar oldukça ısınmıştı ve kapanmıştı, tekrar açtığımda açılmadı, tekrar açtım ve sarıp sarmaladım ve beklemeye başladım, yaklaşık 7-8 dakika sonra dıt dıt ses geldi açtığımda bilgisayar ekranı gelmiş bilgisayar ateş gibi olmuştu ama açıldı. Tekrar tekrar TEŞEKKÜRLER...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.