Şimdi Ara

Nano Bor Power'ı test eden var mı? TEST EDİLDİ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
247
Cevap
3
Favori
102.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yağ katkısı bu maddeyi kullanıp deneyimini bize aktaracak olan arkadaş var mı?
    ne gibi fayda gördüğünü veya ne gibi bir zarar gördüğünü anlatabilir mi?
    yakıt ekonomisi ve performans artışı olduğunu duydum ama ne derece doğru öğrenmek istiyorum.
    teknik bilgilerini okudum sadece kullanıcı yorumlarını bekliyorum.

aracımın bakımını dün yaptırdım ve ürünü kullandım.
    90 km yol yaptım bir gecede.
    aracım imzamda.
    ilk izlenim seste bir miktar azalma var.
    performanstada sanki bir miktar artış var ama yağ ve filtreler değişiminden kaynaklanan bir artış olabilir.
    yakıtta ise depomu bitirip full yaptıktan sonra bir sonuca varıcam.
    tam etkilerini görmek için sanırım biraz km yapmak gerekli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkan dh -- 23 Mayıs 2008; 12:07:50 >

• Bu tür ürünlerin %90'nın işe yaradığına inanmam. Fakat tamamen önyargı ile de hareket etmem. Kinmseye yalan borcum da yok. Faydasını görmesem görmedim derim. Kullanan komşumun tavsiyesi üzerine aldım denedim ve yararını otomobili çalıştırdığım ilk 50m gördüm. Çekişinin gerçekten hissedilr derecede artığını farkettim. LPgye de geçildiği için yakıt tasarrufunu ölçme imkanım olmadı. Boşlukları kapatıp çekişi artırıyorsa, neden sürtünmeyi azaltıp yakıt tasarrufu sağlamasın?
    Bu üründen ve Motorsilkten fayda gören de var görmeyen de.
    Görmeyenler tahminimce iki sepebten farkı hisetmiyorlar: 1- Motorun durumu iyi ve aşınma yok. Bu durumda bu ürünler aşınmayı geciktirecektir. Etkilerinin hissedilebilmesi için aracın biraz yıpranmış olması gerekiyor (Atıyorum 50.0000 km den sonra gibi).
    2- Motor rektefiye gerektiriyor. Bu ürünler çatlakarın üzeride çok ince bir tabaka oluşturuyorlar. Yani bitmiş motora faydaları yok.
    Bence bu ürüneri kullanmak yerine (hatta kullanmaya karar verdikten sonra da) motorun bujilerin vs gözden geçirilmesi daha iyi olur.

Google'da Borpower +forum veya bor power +forum diye arama yaparsan daha fazla sonuca ulaşabilirsin.

Bazı linkler.

http://forum.donanimhaber.com/m_20132329/mpage_1/key_//tm.htm#21280858
    http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=409996
    http://www.modifiyem.com/forum/f2/mission-on-bor-power-32529 (27 sayfa)
    http://www.daihatsuaskina.com/forum/terios-a-borpower-denedim-inanilmaz-t181.html
    http://www.youtube.com/watch?v=FfrqX0k8J4Q

• ben 30bin bakımda usta motora döktü süt gibi bişey 15 dk arabayı sür dedi
    ben bişey anlamadım açıkcası ama faydalı olduğu kesinmiş motor korur vs
  • Akinci cevabın için saol.
    Bende bulabilrsem bu üründen kullanıcam.
    Başka deneyimi olan arkadaş var mı?
  • Arkadaşlarım kullandı gayet memnunlar
  • güncel.
  • 2 gün önce koydum ve 70 km yol yaptım sonra dün bu gün 30 km yaptım. iyi ki koymmuşum. 35 e aldım shell istasyonundan pazarlık la. çok güzel bi katkı. motora başka da katkı cinsi koyulmaz bence. İlk marş çok kolay ve anında alıyor çekiş arttı ses azaldı çok güzel yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: 1999 Siena 16 16V

2 gün önce koydum ve 70 km yol yaptım sonra dün bu gün 30 km yaptım. iyi ki koymmuşum. 35 e aldım shell istasyonundan pazarlık la. çok güzel bi katkı. motora başka da katkı cinsi koyulmaz bence. İlk marş çok kolay ve anında alıyor çekiş arttı ses azaldı çok güzel yani

Motor kaç kmde idi?
  • 110 bin de şu an
  • aldığınız katkının nano bor power olduğuna emin misiniz.
    çünkü ben 60 lira aşağısında bulamadım hiç.
    35 lira ise bende hemen bi shell istasyonuna gidiyim :)

quote:

2 gün önce koydum ve 70 km yol yaptım sonra dün bu gün 30 km yaptım. iyi ki koymmuşum. 35 e aldım shell istasyonundan pazarlık la. çok güzel bi katkı. motora başka da katkı cinsi koyulmaz bence. İlk marş çok kolay ve anında alıyor çekiş arttı ses azaldı çok güzel yani
  • Ben totalden 45'e almıştım.
  • @Akinici ne gibi faydası veya zararını gördün yazabilirmisin?Memnun musun?

arkadaşlar demekki internette pahalı bu yağ katkısı.
    bende akaryakıt istasyonlarına bakıyım en iyisi.
    40.000 bakımıma 1000 km kaldı.
    2-3 haftaya kadar aracımın bakımını yaptırıp nano bor power kullanacağım.
    sonuçları buraya yazarım.
  • quote:

aracın yağınıda değiştirdiniz mi?çünkü yağını değiştirince çekişi artar,sesi azalırda o yüzden sordum
  • quote:

Orjinalden alıntı: erk4n

@Akinici ne gibi faydası veya zararını gördün yazabilirmisin?Memnun musun?

arkadaşlar demekki internette pahalı bu yağ katkısı.
    bende akaryakıt istasyonlarına bakıyım en iyisi.
    40.000 bakımıma 1000 km kaldı.
    2-3 haftaya kadar aracımın bakımını yaptırıp nano bor power kullanacağım.
    sonuçları buraya yazarım.

Tabiki memnunum, kullanmasaydım aracın LPGye geçtikten sonra kağnı gibi olacağından eminim .
    Etkilerini burada yazdım (4 şubat tarihli) tekrar olmasın. Zaten bor power ile ilgili ana konu burada.

http://forum.donanimhaber.com/m_20132329/mpage_1/key_//tm.htm#21280858

Ben yağı değiştirir değiştirmez koymadım. Yağı değişen aracın çekişi zaten düzelir, yani normalleşir. Bu tür ürünleri satın alanlara da yağ değişimi esnasında kullanmalarını tavsiye etmiyorum. 300-500 km yapın ondan sonra koyun. İşe yararsa yaradı deyin yaramazsa yaramadı deyin, neticede hepimiz tüketiciyiz.

• bunun işe yarayıp yaramadığını nasıl anlayacağız?
    200cc bir sıvı ve uçmayı beklemek vs şeyler yahu
    bırakın şu işleri lastiklere nitro basın
  • ben yağı değiştikten 3 bin km sonra attım. 2 sene önce amerikan olanı kullanmıştım. 3 yağ değişiminde etkisi %50 azaldı dye bunu attım. şu an % 100 yani. bakalım kaç yağ değişimi gidecek.

MS 250 kodlu attığım NNT ürünü. 40 dediler 6 aydır alacam dye sordum durdum en son 35 e verin alayım dedim zaten 2 tane kalmış ikisini de verin dedim olmaz 1 ini 35 e anca verrim dedi. o da sana dedi iyi dedim 1 tane aldım yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1999 Siena 16 16V -- 11 Mayıs 2008; 19:10:27 >
  • arkadaşlar cevaplarınız için teşşekkürler.
    ürünü almak istiyorum ama malesef bulamadım.
    petrollere soruyorum haberleri bile yok böyle bir üründen.
  • Dün akşam bi arkadaş için almaya gittik bitmiş burda da. Ama gene gelir. Bulamıyosan parçacılara yağcı toptancılarına falan sor. eskişehirde bi parçacıda varmış
  • 117000 km de Astra F'im var. Ağır bakımını yaptırdım, filtreler, buji, yağ, triger seti, devirdaim pompası değişti. Arabayı çalıştırdık, biraz motor ısındı sonra borpower koydum. 5 dakika içinde motorun sesi ve titreşimi azaldı. Tabii ki yepyeni bi motor gibi olmuyor ancak gerçekten titreşimi kesiyor. Çekiş gücü veya yakıt tüketiminde bir farklılık gözlemlemedim. Önceden double-up kullanmıştım. Onda hiçbirşey farketmemişti. Borpower kesinlikle double up tan farklı.

Kızıltoprak Özel Opel Servisi'nden aldım, 55 YTL.
    Umarım yardımcı olmuştur. Selamlar
  • test edilmiştir ilk mesaja bakabilirsiniz
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.