Şimdi Ara

Konsol mu Pc mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
401
Cevap
3
Favori
18.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar bir kaç tanıdığa sordum çoğu bana pc almamı tavsiye ettiler konsol oynayanlar hakkında çok kötü yorumlar yaptılar ben de hazır yeni nesil de çıkacakken ne alsam diye düşünüyordum. . Bana tavsiye verebilir misiniz?

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• oyun içinse konsol tabiki. ama televizyonun varsa.

oyunlar pahalı ama dh ps4 kardeşlik sayesinde ister oyunu paylaşabiliyorsun ister oyunu ucuza alıp ucuza satabiliyorsun. çok zararı olmuyor ki sana. 50 liraya al, 50 liraya sat.

ilk çıktığı gibi 500 lira da vermesin kimse bir zahmet. beklesin indirimleri.

ayrıca konsolda oynaman gereken o kadar çok oyun var ki. the last of us, uncharted 1-2-3-4, detroid become human, spiderman, god of war serisi, heavy rain, beyon two souls, until dawn ve bir sürü oyun (bunların bazısı pc'ye de çok sonradan çıkmış ama optimizasyon nasıl bilmiyorum)

konsolun diğer artıları; açtı-açmadı, kastı-kasmadı, ısındı-ısınmadı problemi yok. fps feşisti değilsen her türlü konsol iyidir pc'den.

bir artısı da oyunlar önce konsola çıkıyor. mesela gta 5 konsoldan yıllar yıllar sonra pc'ye geldi. red dead redemption 2 de öyle.

batman arkham knight galiba aynı zamanda çıktı hem pc hem konsola ama pc'de o kadar rezildi ki. ps4'te gayet iyi oyunken pc'de saçma sapan optimizasyonlu bir oyundu. sonradan düzelttiler herhalde yama falan ama yine de epey zaman üstüne.

son bir artısı daha var, konsoldan sıkıldıktan sonra güzel paraya satabilirsin. kimse kolay kolay 2.el bilgisayar almaz ama konsol alır.

bence ps4 al, oynaman gereken oyunları bitir ve sat. ps5 çıkınca da ps5 al.

o zamana kadar az daha para biriktirir pc de alırsın. gerçek oyuncu hem pc hem konsola sahip kişidir
    Hem PS4 Slim hem de PC sahibi olarak kesinlikle katılmıyorum.

Nvidia GTX1070 ekran kartım var (4 sene önce piyasaya sürüldü)
    Intel 4790K işlemcim var (6 sene önce piyasaya sürüldü)

Bugün hala bütün oyunları dertsiz tasasız 2K çözünürlükte oynuyorum. Bir oyun hem konsola hem PC'ye çıkıyorsa kesinlikle tercihim PC oluyor. Planlı eskitme diye bir şey yok yani. Mevcut sistemimin 2 sene daha gitmemesi için hiçbir sebep yok şuan. 2 sene sonra 2K çözünürlükte yüksek değil de orta ayarda oynarım güncel oyunu, ama oynarım. Toplamda 6 sene aynı sistem gitmiş olur.

İkisini de kullanan birisi olarak söylüyorum ki, eğer oyuncuysanız uzun vadede konsol daha maliyetli oluyor.

Ne oynuyorsun o kadar da daha az maliyetli oluyor diye soracak olursanız son 2 yıldır bitirdiğim oyunların listesini yapıyorum. Aşağıdan görebilirsiniz. Platform bilgileri de mevcut. Bir kısmı indirimdeyken alındı, bir kısmı ücretsiz olunca alındı, bir kısmı da korsan.

Biten Oyunlar (2019)
    PS4

1.Heavy Rain
    2.Beyond two Souls
    3.Last of Us
    4.Horizon Zero Dawn
    5.God of War (Seri)
    +God of War 3
    +God of War (2018)
    6.Detroit: Become Human
    7.Until Dawn
    8.Uncharted (Seri)
    +Uncharted: Drake’s Fortune
    +Uncharted 2: Among Thieves
    +Uncharted 3: Drake’s Deception
    +Uncharted 4: A Thief’s End
    +Uncharted: The Lost Legacy
    9.Dishonored 2
    10.Marvel’s Spider-Man
    11.inFAMOUS Second Son

PC
    1.Dishonored
    2.Tomb Raider (Seri)
    +Tomb Raider
    +Rise of the Tomb Raider
    +Shadow of the Tomb Raider
    3.Metro Exodus
    4.A Plague Tale: Innocence
    5.Middle Earth: Shadow of Mordor
    6.Half Life (Seri)
    +Black Mesa
    +Half Life 2
    +Half Life 2: Episode One
    +Half Life 2: Episode Two
    7.Mafia (Seri)
    +Mafia
    +Mafia II
    8.Control
    9.The Darkness II
    10.Devil May Cry 5
    11.Dying Light
    12.Gears 5
    13.The Walking Dead
    +Season I
    +Season II
    +Season III
    +Season IV
    14.L.A. Noire
    15.Grand Theft Auto V
    16.Draugen
    17.What Remains of Edith Finch
    18.Life is Strange
    19.Star Wars Jedi: Fallen Order

Biten Oyunlar (2020)
    Playstation 4

1.Days Gone
    2.A Way Out

Xbox 360
    1.Red Dead Redemption

PC
    1.Red Dead Redemption 2
    2.Hellblade: Senua’s Sacrifice
    3.Kingdom Come: Deliverance
    4.Resident Evil 2: Remake
    5.The Long Dark
    +Season 1
    +Season 2
    +Season 3
    6.Batman: Arkham (Seri)
    +Batman: Arkham Asylum
    +Batman: Arkham City
    +Batman: Arkham Origins
    +Batman: Arkham Knight
    7.Assassin’s Creed (Seri)
    +Assassin’s Creed III
    +Assassin’s Creed IV Black Flag
    +Assassin’s Creed Rogue
    +Assassin’s Creed Unity
    dostum pc iyi hoş güzel beleşede oyun ediniyorsun ama bir stabilliği yok. yok poweri bozulur, gider ekran kartı yanar. masraf yaparsın tekrar sonra gider uygulama hatası verir, saçma sapan donma kasma olur virüs girer aletten soğursun 1 senede. konsolda bildiğim kadarıyla kafa rahat oynuyorsun her oyunu yok donanım hatası yok yazılım hatası ekran kartı yanması hdd bilmem neyapması derdi yok..stres olmuyorsun en azından yanlız oyunlar pahalı işte.
    ps3 neslinde çıkan aa kalite tüm oyunları pc de oynamışımdır ama çokta çile çekmişimdir saydığım nedenlerden
    Ben de PC ile konsol arasında kaldım ve ps 4 pro aldım . Konsol hakkında kötü yorum yapanlar herhalde hiç konsol almamıştır . Konsol tamamı ile oyun odaklı . 4K tv varsa tadından yenmez , koltuğa oturup oran buran tutulmadan rahat rahat oynarsın , donanım güncelleme derdin olmaz 5-6 yıl bunları düşünmeden rahat rahat oyun oynarsın , kastı, dondu derdin olmaz . Ha ben PUBG oynayacam , FPS ağırlıklı oyunlar oynayacam dersen git PC al .
  • Fanboyluk muhabbetleri çok fazla oluyor doğru
    maliyetine bağlı birşeyler tavsiye edebiliriz.
    konsol alacaksan xbox ps vs yeni nesili bekle derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tdsi -- 17 Haziran 2020; 20:24:15 >
  • ben de en çok fanboylardan nefret ediyorum zaten benim bütçem 8-10k arası ne önerirsiniz bana
  • omer_58 O kullanıcısına yanıt
    valla kardeşim eğer pc alırım dersen.

rtx 2070 veya amd rx 5700xt

amd kullanırım dersen ryzen 7 3.nesil gerçekten iyi performans veriyor fakat ısınma sorunu olduğunu idda edenler var araştır.

intel dersen yeni 10.nesil 9.nesille çok bir fiyat farkı yok gibi ama senin bileceğin iş.

oynayacağın oyunların türüne göre yenileme hızıda avantajlı bir monitör.

yok ben konsol alırım dersende dediğim gibi yeni nesil konsolları bekle.

ps5 exc konusunda avantajlı.

xbox ise sunduğu game pass ile avantajlı konumda.

ülkemizde oyun fiyatları pahalı olduğu her ay oyun alamam ben dersen xbox derim

param var oyun alırım sıkıntı olmaz dersende. exc ps5 öneririm.

fakat sony daha başka nezaman güzel bir exc getirir orası muamma. şuan tlou2 çıkıyor 1 gün kaldı.

temmuzda xbox oyun yayını olacak kafana yatarsa xbox alırsın yatmazsa ps5 derim. :D

ben kendim pc kullanıcısıyım oyunların %99 pcde oynarım ps exc içinde konsol kiralıyorum işimi görüyorum. :D

• Dostum merhaba ben öncelikle eren memnun oldum.PS kullanan eline mause almayı bile bilmiyor bu konuda hiç yalan söylemem.
  • tdsi kullanıcısına yanıt
    aynen
  • teşekkürler çok haklısınız ben de pc almayı düşünüyordum zaten eren kardeşimin de dediği gibi konsol alıp telef olmak istemiyorum sanırım
  • Konsol mu Pc mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer_58

teşekkürler çok haklısınız ben de pc almayı düşünüyordum zaten eren kardeşimin de dediği gibi konsol alıp telef olmak istemiyorum sanırım
    telef derken tam ne demek istediğinizi anlamasamda umarım konsol pc kavgasına dönmez bu konu.
  • en uzun konsoldur yani ps5 yani 38 cm hani keşke 7 c daha kısa olsaydı yani xd
  • konsolda sanalika yok çöp
  • Fps ve moba tarzı oyunlarla aram yok evde yayıla yayıla oturup oyun oynarım dersen konsol. Diğer her seçenek için pc.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Donanıma para yetiştiririm dersen pc al.
    Oyuna para yetiştiririm dersen konsol al.
    Ufak tefek oyunlarıda oynarım dersen pc al.
    Baba oyun oynamak istiyorsan konsol değil, ps4 veya ps5 al ;)

Ek olarak konsol telef değil düzendir, sağlıktır, sıhhattir :) Ekran kartı yetmedi derdi yoktur.

• Bu zamanda PC yeni konsollar çıkınca duruma göre degisebilir

• Bu oyun sektöründe kara kutu (atari) zamanından beri bulunan, sega da oyun oynamış ve sonrasında ps1'den pc'ye geçtikten sonra ps4 pro da oyun oynamaya devam eden bir dinozor olarak; pc pişmanlıktır..

Ps'nin tek zorluğunu söyleyeyim, fps oyunlarda ilk zamanlarda kol ile oynamakta zorlanırsın. Hepsi o kadar..
    Onada zamanla alışırsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pc kesinlikle

• Bir ekibin yoksa eglenemezsin. Arkadas ortamin nerdeyse oraya yonel. Ha ben tek basima sıkılmam diyorsan konsol iyidir.

• Konsolda pes ve fifa dışında hiçbir oyun oynamadım.Sanırım oynamayacağım da.Ben sanırım konsolu sevmiyorum :)

• NiTRocy kullanıcısına yanıt
    3-4 bin liraya PC toplarsan ekran kartı yeter mi diye bir derdin olur ama 9 bin liraya toplanan bir PC’de ekran kartım yeter mi acaba diye bir derdin olmaz en az 5 yıl

• konsol neden dersek konsolun içinde ki donanımı bügün pc ye çevirdiginiz de çıkacak sonuç 15 bin üstü olacaktır

ki bu ürünü 7 sene kullanıyorsun banamısın demiyor ama pc lerde her sene yeni bir ürün çıkıyor ve eski ürüne destek nerdeyse olmuyor yani bügün gtx1060 6gb 1050ti 4gb içler acısı durumda bügün aldıgın 1660 süperde 2 sene sonra içler acısı durumda olacak çünkü yenisi çıkacak ve planlı eskitmeye gidecek ama ps5/series x gibi aletler yoluna devam edecekler

Baz örnek

Ps5 Özellikleri

CPU: 8x Zen 2 Cores at 3.5GHz with SMT
    GPU: 10.28 teraflops with 36 compute units at 2.23GHz
    RAM: 16GB GDDR6
    Internal Storage: Custom 825GB SSD
    Expandable Storage: NVMe SSD Slot
    Optical Drive: 4K UHD Blu-ray Drive

Pc Karşılıgı

RYZEN 3700X

RTX 2080 SÜPER 11.15 TFLOPS

16 GB 4000 MHZ

PCİ 4.0 1TB M2 SSD

2 TANE M2 PCİ 4.0 DESTEKLEYEN GÜÇLÜ BİR AMD ANAKART

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 17 Haziran 2020; 21:47:13 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.