Şimdi Ara

Bilgisayar Almayın Eski Günlerdeki Gibi Ucuz Degil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
1
Favori
7.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Açık konusalım bu devirde pc alan parasını sokaga atıyordur

Pc teknolojisine güç yetişmez 2 yılda bir yeni ekran kartları 1 yılda 1 de yeni işlemciler çıkıyor. Alıcagınız her pc 3-4 yılın sonunda update ister ki update maliyetleri çok fazla

bakınız bak örnek vermek gerekirsek 2016 yılında gtx1060 ve i5 7500 ile sistem kuran biri update yapmak istedigi zaman ufak bir masraf çıkaralım

rtx3060ti ve r5 5600x ve b550 anakart alması lazım bu 3 lünün Maliyeti 10,900 lira

5600x 3500 lira

ona uygun B550 çipset anakart ortalama 1600 lira

3060ti ise 5.800 tl

VE DOSTLAR BU PARAYI HARCADIKTAN SONRA 4 YIL SONRA GENE BİLGİSAYARINZA UPDATE YAPMANIZ GEREKECEK ÇÜNKÜ OYUNLAR YENİ GELEN ÜRÜNLERE GÖRE OPTİMİZE OLUCAK VE KARTLARINIZ ESKİ PERFORMANSINI VEREMİYECEK DRİVER VS İLEDE ZATEN PERFORMANS DÜSÜCEK 4 YIL SONRAKİ MASRAFINIZ EKRAN KARTI OLUCAK ODA 4 YIL SONRAKİ KUR VS İLE GENE 3060Tİ TARZI BİR KARTA VERİCEKSİNİZ ELİNİZDEKİNİ SATARAK VS 7-8 BİN Kİ BÜGÜN BİLE EN KÖTÜ KART 5 BİN DEN BAŞLIYOR

YANİ ARTIK PC ESKİSİ GİBİ UCUZ DEGİL ALMAYIN EGER AMACINIZ OYUNSA KONSOLUNUZU ALIN KEYFİNİZE BAKIN

ASKO56 NIN OYUNCULARA TAVSİYESİDİR (amacı sadece oyun ve netflix vs gibi olanlar için)

xbox series s + 3 yıllık gamepass ultimate + 1080p 75-144 hz monitör Hangisi ucuz bulunursa + 2+1 ses sistemi yada kulaklık hangisi ucuz bulunursa + 1 tb harici usb 3.0 hdd

4400 series s /amazon avrupa dan alırsanız 3300 Lira

3.yıllık gamepass ulti 555 tl

1500-1800 arası monitör 1080p 24 inç

2+1 ses sistemi 700 lira

3.0 hdd 1 tb 350 lira

bir de kardeşlikle forumdan vs den de cyberpunk cod fifa toplarsın 500 600 lira da oraya yapıstıtırsın

6800 e gelicek buranın Maliyeti tr den alırsanız konsolu 8300 e gelicektir

pc nin update maliyeti 10.900 lira mining sebebi ile 20 binin altında update yapamıyorsunuz suan da en düsük ekran kartıı piyasada 10 15 bin arasında

Oyunlar pahalı diyenlere Kardeşlik Hesap satısı Oldugunu söylememe gerek yok herhalde

Pc de her oyun sak diye diye küreklenmiyor cyberpunk gibi kopya koruma olmayan oyunlar hariç yeni oyunlar en kötü senaryoda 3 veya 6 ay dan önce maglum yerlere gelmiyor

Elinizde monitör ses sistemi vs varsa xbox ın masrafı daha da aşşagı inicektir

elnizde kompat pc oluyor klavye farenizi baglayın ister destekliyen oyunlarda klavye fare ile oynayın ister int e girin keyfinize göre

Bilgisayar Almayın Eski Günlerdeki Gibi Ucuz Degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 7 Şubat 2021; 20:24:57 >

• Konsol, bir bilgisayarın yerini asla alamaz. Bilgisayarda yaptığın işlemlerin sonu yok. Ki şu fiyatlarda konsol almak bence hata. O fiyatlara çok güzel bilgisayar toplanır ve bir sürü avantajı ile birlikte, istediğin iş için de kullanırsın.

Bilgisayar fiyatları da asla düşmeyecek, hatta her geçen sene pahalanacak ve her yıl bilgisayarlar pahalandı, artık alınmaz diyenler çıkacak. O yüzden ihtiyacınız varsa, paranız da varsa alın geçin derim.

Zevk çıbığı ile oyun oynamayı sevenler için tamamen katılıyorum.
    Oyun benim için klavye fare ile oynanır olduğu için beni sarmadı sarmıyor

Malesef maliyetler çok fazla.
    Giriş orta bir pc 10k oldu. Kaliteli ekipman alırsan 3k da oraya eklenir.
    Sadece oyun için aşırı gereksiz bir harcama. Çok pahalı bir hobi olma yolunda gidiyor.
    2 senede 1 bişi çıkıyor yeni ekran kartı almalısına dönüyor.
    Bu işlemci daha fazla fps veriyor onu al. Daha fazla güç gerekiyor psu al.

Ülke bu durumda iken hiçbirini almak mantıklı gelmiyor.

200 300 yuro ya satılan ürünleri ülkemde 7 8k ya almak koymuyor da deil

ps4 ciktiginda 1000 liraya alanlar hala su anki oyunlari oynuyorlar. 2013'de 1000 tlye pc dizenler(imkansiz) su an oyun oynayamıyorlar çünkü açmıyor bile. Konsol = ucuz uzun vade oyun keyfi. Basıyorsun butona açılıyor yok windows bilmem ne derdi yok. Grafikler kötü denilebilir fakat, ekranın köşesindeki halat güzel gözükse nolur, gözükmese nolur. Gerisi icin pc.

i5-3570K 8 yıllık bir işlemci.

GTX 770 ise 7 yıllık bir gpu.

Bunlar gayet yeterli bir uzun vadeli oyun keyfi sunuyor. +30 fps verir.

Bunlardan herhangi birisi ile oynayacağın oyun 7 yıllık ps4 'ün grafiklerinden (sadece 30 sabit fps) daha iyi olacağını da göz önüne alırsın.

Sen uzun vadeli bir oyun keyfi değil ömürlük oyun keyfi istiyorsun. Öyle bir şey yok.

• Zevk çıbığı ile oyun oynamayı sevenler için tamamen katılıyorum.
    Oyun benim için klavye fare ile oynanır olduğu için beni sarmadı sarmıyor

Malesef maliyetler çok fazla.
    Giriş orta bir pc 10k oldu. Kaliteli ekipman alırsan 3k da oraya eklenir.
    Sadece oyun için aşırı gereksiz bir harcama. Çok pahalı bir hobi olma yolunda gidiyor.
    2 senede 1 bişi çıkıyor yeni ekran kartı almalısına dönüyor.
    Bu işlemci daha fazla fps veriyor onu al. Daha fazla güç gerekiyor psu al.

Ülke bu durumda iken hiçbirini almak mantıklı gelmiyor.

200 300 yuro ya satılan ürünleri ülkemde 7 8k ya almak koymuyor da deil
  • acura07 kullanıcısına yanıt
  • cyberpunk ile gördük ki herhangi bi cpu ya da gpu ile uzun vadeli oyun keyfini garanti altına almak neredeyse imkansız

konsol ise belli bir standart sunuyor ve yapımcılar o standarda göre oyun yapmak mecburiyetinde

ben de series s/x konsollarını öneriyorum

• asko56 kullanıcısına yanıt

Destek olması lazım. Tabi kaç oyunda var hangisinde yok.

• acura07 kullanıcısına yanıt

gelir destek internet tarayıcısı da var int ede girersin bildiginiz pc gibi

yok kastı yok dondu vs 10 yıl paşa paşa kullan

cod ların hepsinde destek var suan gelir daha fazla destek

• Ülkemizde iptidai ve çağdışı yönetim şekilleri ile ekonominin getirildiği şu noktada, benzer birçok hobi veya tüketim şekilleri çok lüks ne yazıkki. Geçim derdinden bitmiş milyonların olduğu bir ülkede ekran kartı upgrade i eminim kimsenin umrunda değil.
  • Bence de konsol mantıklı.

• sadece oyun için pc alınmaz zaten. eğer hem oyun hem iş için lazımsa(işten kastım render değil), konsol alıp üstüne de iş görür bir bilgisayar alırsın.

• Bilgisayarda bolca oyun kırılıyor. Crack oyun oynayan da büyük bir kesim var.

Bende Xbox alma taraftarıyım. İş dolayısıyla zamanım olmadığından xbox alımını erteliyorum ama yılbaşından sonra fiyatını arttırırsa da şaşırmayacağım.

• Bilgisayarın sağladığı serbestliği ve özgürlüğü hiçbir konsola değişemem. 2 sene önce topladığım Gtx 1060 ve Ryzen 5 2600'üm var. Rdr2, valhalla gibi devasa bir oyunları bile hala orta yüksek ayarlarda 50 -60 fps oynayabiliyorum. Optimizasyonu sağlanınca Cyberpunk'da da aynı performansı alıcağıma inanıyorum. Aldığın en güçlü konsolda bile "acaba geliştiriciler 60 fps oynamama izin vericek mi" diye düşünmesi gerekiyor tüketicilerin.

• ps4 ciktiginda 1000 liraya alanlar hala su anki oyunlari oynuyorlar. 2013'de 1000 tlye pc dizenler(imkansiz) su an oyun oynayamıyorlar çünkü açmıyor bile. Konsol = ucuz uzun vade oyun keyfi. Basıyorsun butona açılıyor yok windows bilmem ne derdi yok. Grafikler kötü denilebilir fakat, ekranın köşesindeki halat güzel gözükse nolur, gözükmese nolur. Gerisi icin pc.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuksws_99 -- 9 Aralık 2020; 3:10:14 >
  • MuharremAylar kullanıcısına yanıt

Emin olun konsol alan kimse ha 30fps ha 60fps umrunda olmaz.. Kimse ekranın köşesindeki dumana takılmaz. Takılacak adam da gider parayı basar pc dizer. Zaten oyun kasmamak zorunda olduğu için stabil oynama garantisi var.

• PC nin yazılım sıkıntıları ile uğraşılmaz
  • Bizde pahalı alınmaz diye bir algı yoktur.İllaki alınır.Taksitle alınır,kredi çekilip alınır ama alınır.

Bizim tepkilerimiz anlıktır.Ertesi gün unutulur.

5000 serisi işlemciler,6800 ve 3000 serisi kartlar çıktığında herkes pahalılıktan şikayet ediyordu forumda, sonra ne oldu herkes kart peşinde koşmaya başladı stoklar geldiği an herkes ilk ben alcam diye saldırdı bak şimdi konulara pahalı pahalı diye burda bağıranların hepside kapış kapış aldılar sabahtan akşama kadar sayfa sayfa benchmark atıyorlar konulara  

• Ben hayatta konsola para vermem.Benim icin Bilg. tek amaclı bir makina degil au,ynı anda hem TV hem Uydu hem Muzik Seti hem Oyun Konsolu hem İnternet hem Grafik hem Render komplike bir sistem benim ornegin ust duzey ses kartım var diyelim ondan cıkan ses konsoldan cıkacak mı?benim 24GB bilmemne ekran kartım varsa onun verfigi Grafigi konsol verebilecek mi?Aynı anda hem oyun altta hem download hem 100 sekme vs konsol bunu yapabilecek mi?

Kendi adıma giderim 3000TL param mı var o paralık PC toplarım konsolla yine isim olmaz.Ama herkesin dusuncesine de saygım var.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

Bizde pahalı alınmaz diye bir algı yoktur.İllaki alınır.Taksitle alınır,kredi çekilip alınır ama alınır.

Bizim tepkilerimiz anlıktır.Ertesi gün unutulur.

5000 serisi işlemciler,6800 ve 3000 serisi kartlar çıktığında herkes pahalılıktan şikayet ediyordu forumda, sonra ne oldu herkes kart peşinde koşmaya başladı stoklar geldiği an herkes ilk ben alcam diye saldırdı bak şimdi konulara pahalı pahalı diye burda bağıranların hepside kapış kapış aldılar sabahtan akşama kadar sayfa sayfa benchmark atıyorlar konulara  

Nvidia 3000 piyasaya cıkmadan ABD den oradan buradan neredeyse ilk ben alıcam diye cok fazla bekleyen vardı.Belli bir kesim var ki parası vs hic onemi yok alıcam basıcam kırbacı basıcam kırbacı seklinde belli bir kesim var.

Yeni Apple cıkar karda buzda ABD de km lerce kuyruk goruruz upuzun onun gibi bir kitle var yani...

• İnsanlar bu parçalara para verirken eskisini satıyorlar. Herkes sıfırdan 12.000 lira ekran kartına vermiyor.

Araç piyasası da böyle yavaş yavaş biriktirip sata sata en üst modellere geçiyorlar.

• Tek hobi olduğu için verdiğim parayı sıkıntı yapmıyorum çoğunlukta. Alacağım zamanda ikinci el temiz ürünlere yöneliyorum. F/p ürünlerde sıfır ürünleri ucuz görürsem alıyorum. E tabi eski parçalarıda satıp bir şekilde güncelliyorum bilgisayarı.
  • 3060Tİ TARZI BİR KARTA VERİCEKSİNİZ ELİNİZDEKİNİ SATARAK VS 7-8 BİN Kİ BÜGÜN BİLE EN KÖTÜ KART 5 BİN DEN BAŞLIYOR

YANİ ARTIK PC ESKİSİ GİBİ UCUZ DEGİL ALMAYIN EGER AMACINIZ OYUNSA KONSOLUNUZU ALIN KEYFİNİZE BAKIN

ASKO56 NIN OYUNCULARA TAVSİYESİDİR (amacı sadece oyun ve netflix vs gibi olanlar için)

@huso @Rindaman

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.