Şimdi Ara

KİMSE YENİ MONDEO ALMIYOR MU ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumda baya bir hayran kitlesi vardı; sürekli konuşuluyordu, neden gelmiyor diye.. Araç satışta ancak forumda ilk günlerdeki bir kaç konu ve inceleme dışında kimse ilgilenmedi. Fiyatları çok absürt değil, sadece dizel otomatik alternatifi yok bunun dışında her şey uygun.. Nedenini merak ediyorum! Sadece Passat olamaz! Yine bununla birlikte Yeni Superb de çıktığında herhalde kimse dönüp bakmayacak..

• Bazı şeyler böyledir, Beğeneni çok Alanı YOK!
  • Yok almiyok kardeş boz böyle iyiyik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Param olsa alırdım dizel fullünü. Ama çok pahalı geliyor şuan için.

• Dün test sürüşü Yaptım , yalıtım ve Süspansiyon konforu iyi d segmenti kıvamında ancak o koltuklar maalesef çok kötü . Baldır desteği hiç yok 1.74 boy var bende hiç rahat etmedim. Motor canlı kesinlikle vasat hissettirmiyor , start stop olmaması çok Saçma , tüketim ortalaması 15 litre . Bagaj hiç kullanışlı değil yükleme ağzı dar ve aşağıda. Az yakan bir motor seçeneği ve koltuk opsiyonu ile alınabilir bu şekilde zor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer foruma bakacak olsaydık Mazda'dan geçilmezdi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalniz 15 litre Kuga'nin bile uzerinde.. Yani tabiki zorlama olmustur ama boyle bir yakit tuketim kabul dahi edilemez.. Su an cok sasirdim.. @splendidhdmi

• Giriş modeli Benzinli Manuel 1.5 Ecoboost olsaydı ve 65000 TL'den alınabilseydi, ciddi talep olurdu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizel ve çidt kavrama otomatik gelmesi gerekiyordu da ondan

2015 yılında benzinli ve tork konvantör yakışmıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: M@ritime

Dizel ve çidt kavrama otomatik gelmesi gerekiyordu da ondan

2015 yılında benzinli ve tork konvantör yakışmıyor...

Bmw tum modellerini yaksin ozaman. Yil olmus 2015'ya.

• ZF de tork konvertörlü bir şanzımandır fakat ZF'ye tork konvertörlü diyen çarpılır. ZF, ZF'dir, ayrı bir dünyadır.
  • Bir aracı 2 yıl bekletip getirirseniz olacağı bu.

Bu araç 2 sene önce gelse belki Ford bayisinin önünde pide kuyruğu gibi kuyruk olurdu ama 2 yıldır piyasada dönen ve sınıfında

ciddi rakipleri olan bir aracın yüzüne kimse bakmaz.

Benim de cebimde param olsa sürüş dinamiklerini bir kenara bırakarak konuşursak gider Passat alırdım ya da Yeni SuperB'i

beklerdim.
  • Ben bu dizel otomatik argümanına katılmıyorum! Elbette olsa rakiplerine göre çok büyük avantaj fakat olmaması da büyük dezavantaj değil.. Bu segment her ne kadar orta üst ekonomik seviyeye hitap ediyorsa da baz donanımda 90.000 TL, orta donanımda 100.000 TL bir dizel otomatik için neredeyse en düşük fiyat ve en önemlisi bu sınıfta araç alanların yüzde kaçı dizel otomatik tercih ediliyor. Bence bu aracın satış grafiğindeki düşüşün asıl sebebi dizel otomatik donanımın olmaması değil..
  • Ford hedef kitlesini şirketlere çevirmişti vaktinde sonra doğrultamadı sanırsam...
    Yeni Mondeo güzel ama Ford bir kez gözden düştü işi zor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C E B R A I L -- 26 Nisan 2015; 17:04:26 >
  • yenisini b3kliyorlar

• Çünkü amblemi ford.

Ben bekliyorım 2 3 yıl sonra ikinci elini alabilirim ancak.

• ARaç fiyat listesi ucuz gibi görünsede iki donanımla fiyatı15 bin lira artıyor ve benzinlisi fazla yakıyor, ayrıca o büyüklükteki aracı millet manuel almak istemiyor.
  • Premium dışı sinifta Passat dışında satışı yüksek bir D segment araç yok. Insignia, 508, C5, vs. hepsi öyle. Yeni Superb de satamayacak.

Otosanin sayacagim sacmaligina ragmen Martta 231 adet satmış, çok da kötü değil.

1. Mondeo'nun Avrupa'da SS'li, Euro 6 normunda ve daha az yakan 1.5 eb versiyonları satılıyor ama TR'de cok yakan SS'siz ve Euro 5 motorlusu satiliyor.

2. Üretimi olduğu halde uygun fiyatli, baz donanimli 1.5 eb manuel versiyonu getirilmiyor. 70.000 altı fiyatla böyle bir versiyon gelmeli.

3. 17 janttan buyuk opsiyon yok. Showrooomlara 19 jantli yakut kirmizisi Mondeo'lari siralamalari lazim

Bunlari yapsınlar cok yüksek olmasa da iyi satarlar. Ama Otosan'in Mondeo satmak gibi bir derdi yok. Ticari araç ve binekte filo satışları adamların derdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: obmann

Derdini s......

Sanki bana ford babasinin mali alsa nolacak kardesim sana ne yararı var?
    Ayni sey diger markalar için de gecerli. Hayatta dert ettiğiniz seylere bak yahu! Adam bi de yememis icmemis konu acmis niye almiyolar diye.

Otomobil forumunda arkadaşın telefon satışlarını düşünmesi gerekirdi doğru

• Canlı olarak bir kere Fuarda gordum bir de gecen hafta gordum .

Forumda önerilenler alinmis olsaydı Mazda ve Volvo Ceo su bu foruma el öpmeye gelirdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 26 Nisan 2015; 17:58:30 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.