Şimdi Ara

KİA CEE'D 1.6 CRDİ DENEMEM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
27.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Deneme diyorum çünkü çok uzun süre kullanamadığım ve engin bilgilerim tecrübem olmadığı için...

bugün kia ceed e bakmak için bayiye gittik test aracı 1.6 crdi manuel concept araç idi.

öncelikle çok profesyonel ve detaylı açıklama yapamıyacağım ama söylemek istediğim bir kaç şey var forum ahalisine...neyse aracın iç hacmi hb c sınıfı bir araca göre gayet yeterli ve ferah...şöyle ki 1,92 boyum var sürücü koltuğunu ayarladığımda kendime arkamdaki yolcu koltuğuna 1,80 lik arkadaşım rahat rahat sığdı...bagajı yine bir c sınıfı hb araç için ideal...görüş açıları çok iyi...

ama kapıyı açmaya çalışırken hem test aracını hemde içerdeki concept plus modeli kapı açma kolu kazık çok sert geldi..biraz zorlamak gerikiyor umarım test ve teşhir araçları olduğu için yıpranmıştır diyorum yoksa sıkıntı bir şey...

aracın ses sistemi yeterli, basslar dolgun ses kaliteli, kalkışı yeterli hızda sayılır ama motor deviri alırken çıkardığı sesi tekerlere uygulayamıyor nasıl desem birisi yavaş ol aga acelen ne diye aracı dizginliyor

süspansiyon sistemi ne golf 6 daki gibi çok sert nede çok laçka tam kıvamında bayıldım...direksiyonu 3 farklı mod da ayarlayabiliyoruz, comfort: aşırı yumuşak hiç tavsiye etmiyorum sport : sinirli agresif kullanımlarda çok işe yarar bence normal : tam ideal konum bence

araç alınacaksa kesinlikle concept plus modeli alınmalı elektrik açılır cam tavan bambaşka müthiş bir şey sırf tercih sebebi...

son olarak 120 km yi geçince içeri motor sesi alıyor araç, geçenlerde bir arkadaş golf6 dan daha sessiz demişti o aklıma geldi alakası yok izolasyon açısından golf e falan rakip olamaz burda gelip milleti yanıltmayalım...ayrıca koltukları yine golf alacantra ile kıyaslanamaz kalite açısından....ayrıca yol tutuş kabiliyeti olarak yüksek hızlarda uzun soluklu virajla girildiğinde feci bir salma var araçta ama esp ile toparlıyor kendini...yine bence bu konuda golf başarılı...

unutmadan 5 yıl veya 150 bin km de garanti olayı var çok büyük bir avantaj...yalnız satıcı sinirimi bozdu peşin fiyatı en son 57000 tl dedi concept plus crdi manuel için...ama son rest çeksem 55 bin tl ye razı olurdu hiç şühesiz aklınca pazarlığı yüksekten açacak...dilimin döndüğünce aktardım gördüklerimi sonuç olarak çok alınası, uzun yıllar güvenle binilecek rakiplerinden donanım olarak kat ve kat üstün 5 yıl garantili bir araç...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tacox -- 12 Ekim 2013; 14:03:20 >

• bu aracı 50.000 lere alan oldu . şimdi 57.000 mi deniyor . Bu kadar para verilmez gerçekten .

bu para verilene kadar 1.2 tsi golf alınır(Highline ın geleceğini varsayarak 50.000 Tl diyorum) . 1-2 sene normal olarak bilinilir. Vergi avantajı yanımıza kar kalır Daha sonrasında araca tüp taktırılır. Şu anki maliyeti 5000 lirayı buluyor fakat 2 sene sonra 3000 e falan güvenli bir sistem taktırılır sanırım. Müthiş yakıt tüketimine sahip araca sahip olunur .
  • Bende bu aracın otomatiğini dün test ettim. Bence parasını hak eden bir araç değil.. Yüksek hızda kesinlikle güven vermedi, içeri çok ses aldı. Ama iç ve dış tasarım olarak süper diyebilirim. Kısa ve öz bir yorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

bu aracı 50.000 lere alan oldu . şimdi 57.000 mi deniyor . Bu kadar para verilmez gerçekten .

bu para verilene kadar 1.2 tsi golf alınır(Highline ın geleceğini varsayarak 50.000 Tl diyorum) . 1-2 sene normal olarak bilinilir. Vergi avantajı yanımıza kar kalır Daha sonrasında araca tüp taktırılır. Şu anki maliyeti 5000 lirayı buluyor fakat 2 sene sonra 3000 e falan güvenli bir sistem taktırılır sanırım. Müthiş yakıt tüketimine sahip araca sahip olunur .

sınıf olarak aynı ama tarz olarak farklı araçlar hocam...

1.2 highline golf gelmez bnce
  • Araç hızı hissettirmiyor, sürüş tokluğu golf kadar olmasa da iyi bence. Biraz ses yapması hankook marka lastiklerden kaynaklı maalesef. Primacy 3 gibi bir lastik takılırsa ses azalır. Seneye dizele dct şanzıman gelirse tadından yenmez bu araç
  • Fiyatına takıldım ben de en çok. Ne 57000' i daha aralık ayında 47000' e pazarlık bile yapmadan fiyat alıyorduk concept plus için. Sonra gel de bu adamlardan araba al bu kadar ayarsız olunur mu yahu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gyradel

Fiyatına takıldım ben de en çok. Ne 57000' i daha aralık ayında 47000' e pazarlık bile yapmadan fiyat alıyorduk concept plus için. Sonra gel de bu adamlardan araba al bu kadar ayarsız olunur mu yahu.

çok yüksek piyasa genel olarak, millet yemiyor içmiyor sıfır km araç alıyor...satış kaygısı yok zaten hiç birinin o yüzden uçuk kaçık fiyatlar...binek dizel c sınıfı araçların fiyatları genel olarak çok can sıkıcı...
  • daha ucuza passat var,insanlar ille dizel alıcam diye dünyanın kazığını yiyorlar hayret,''deveye hendeği atlatan bir tutam ottur'' diye bir arkadaşın imzası vardı ne kadar doğru...

• quote:

Orijinalden alıntı: ^^chicken_translate^^

daha ucuza passat var,insanlar ille dizel alıcam diye dünyanın kazığını yiyorlar hayret,''deveye hendeği atlatan bir tutam ottur'' diye bir arkadaşın imzası vardı ne kadar doğru...

iyi tespit

• Bu ceed premiumun manueli cikmasi lzm diger turlu alternatif degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk çıktığında yanlış hatırlamıyosam forumda bi arkadaşa 48 bin fiyat çektiler 46 ya aldı fiyat yükselcek demişler aynı araba içinde bu kadar artış abartı 57 bine jetta alırım valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkctnkya -- 7 Mart 2013; 23:29:54 >
  • kesinlikle fiyatını haketmeyen bir araç. yeni astra sedan varken kesinlikle başka c sınıf araç alınmaz. tecrübeyle sabit.
    http://forum.donanimhaber.com/m_72498834/mpage_1/key_/tm.htm
  • fiyatı çok şişirmişler... 50 bini geçmemesi gerek Concept Plus.
  • O paraya premium otomatik alınıyordu Aralık ayında.
  • Sirf aracin arka profili icin almak istemedigim bir arac...

• 57-58'e Premium içim pazarlık yapıyorduk,bu nasıl bi fiyat ? Bu gidişle Kia zor satacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: RutkayErg

57-58'e Premium içim pazarlık yapıyorduk,bu nasıl bi fiyat ? Bu gidişle Kia zor satacak.

Eeeee işte bu bile; kia-hyundai araçlarının çok beğenilen fakat az satılan , her zaman övülen-tavsiye edilen fakat satışlarda ilk 10 a giremeyen araçlar olmasının bir sebebi.

Şimdi 57 derler haftaya ''mart kampanyası'' yaptık diye 50'ye verirler.
    Şimdi alan garibin suçu ne?

Aralık ayında 54.500 e astra bırakıyordu opel, dün aradım 55.200 dedi, istikrar ve güven böyle sağlanır işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leigh_hunt -- 8 Mart 2013; 7:28:51 >
  • Tutmaya başladı,fiyatlara da direk yansıttılar...
    Bakalım bu fiyatlardan sonra satış rakamları ne olacak.
  • Valla bu kadar fiyat şişmez normal değil istikrar gerekli bakın honda vw hiç fiyat düşürüyor mu düşürse bile çok cüzi

• C sınıfında dizel olarak resmen kazık atılıyor millete hiç gereği yok.
    Dizel alacağım diye 60k küsür parayı C sınıfı arabaya bayılmam.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.