Yarbay
13 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme
Toplam: 125 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba e-ticaret bazlı bir websitem için XML entegrasyonu kullanıyorum. Sıkıntım ise excel' de sütun eklemem gerekiyor ekstradan. Çünkü tedarikçilerden aldığım linki excel' de düzenleyip tekrar import edince import_id diye bir sütun olmadığından yeni bir ürün açıyor aynı product_id' de olsa.
Bir kaç gün önce ikinci el bir iphone 8 aldım ancak sonradan farkına vardım ki ışık sensörü, 3d touch çalışmıyor.

Işık sensörü dolayısı ile tabi ki true tone ve otomatik parlaklık da çalışmıyor. En elzemi de telefon görüşmesi sırasında ekranın kapanmaması.

Satın aldığım kişi ekranın değişmediğini söylüyor. "Son 12.1.2 güncellemesinden sonra olmuş". Ancak sorunlar ekran değişimine isabet ediyor. Apple 7 serisinden sonra 8 ve X ile beraber çipli bir sisteme geçiş yapmış parça değişiminden sonra ekran ve bazı donanımları kapatıyor. Bu sorunu çözmek mümkün mü? Ya da ben mi yanlış yorumluyorum ekran değişmeden de böyle sorunlar yaşanabilir mi?
Evde tek antenli basit bir adsl modem (wi-fi kapalı) + Archer C7 router (wi-fi dağıtımı açık) kullanan biri olarak interneti VDSL'e geçirmek üzereyim. Halihazırda kullandığım adsl modemi değiştirmem gerek (VDSL desteği yok), alacağım VDSL modeminde kendine ait wi-fi dağıtıcısı olacak.

Bu durumda VDSL modemin wi-fi ağı boşuna olmayacak mı ?
Ayrıca sadece router'a internet sağlasın diye alacağım VDSL modeme bir ton para vermiş olmayacak mıyım ?

Modem+router kullanmanın ev kullanıcısı için nasıl bir mantığı var anlamadım, modem + router farklı şekilde kullanılabiliyor mu ? Router'ın access point olarak modemden daha uzağa yerleştirmek gibi vs..

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Merhabalar öncelikle,

Mercedesin bu iki kasası konusunda aslında çok alakasız da olsalar kararsız durumdayım. Gerçek bir klasik meraklısıyım, bu sebeple w116 280se öncelik verdiğim. Hatta çok iyi kondüsyonda, hiç lpg takılmamış ikinci sahibinden bir tanesini buldum, 79' modeldi, kullandım. Harika gidişi, konforu vardı.

Günlük, dizel iş gereği ticari bir araba olduğundan çok binmeyeceğim. Bu sebeple keyif için 116 kasa alabilirim. Ama w124 kasa gibi de yaygın olmadığı aşikâr.

İki seçenek ve senaryo oluşuyor. Ya;

W116 kasa alıp daha çok yakıt yakacağı ve parçalarının daha zor bulunmasından dolayı ufak tefek sıkıntılara katlanacağım.

Ya da, w124 200e alıp daha gündelik kullanıp, parçası da kısmen çok olduğundan daha az sıkıntı çekeceğim. Ama klasik merakımı pek de gideremeyeceğim.

Bu seçim olayı pek tabi bende bitiyor ama farklı görüşleri de duymak istediğimden sizlere danışıyorum.

Selamlar. Belirttiğim fiyat aralığında bu ürün mantıklı mıdır? Oled tvlerin renkleri ledlere göre inanılmaz güzel geliyor. 4k da benim için çok elzem değil. Ya bu tvyi alacağım ya da VA panel led başka bir tv. Önerilerinize açığım.
Dün doktora gidip muayene oldum gitmeden önce 39.5-40 dereceyi gördüm. Antibiyotik iğne, şurup, vitamin, soğuk algınlığı için hap, ağrı kesici verdiği ilaçların hepsini kullandım.

Bu akşam 3. iğneyi oldum gündüz vakti 38' lere gerilemişti, şu saat itibari ile 39 dereceden aşağı düşmüyor.

Devlet hastaneleri öyle bir durumda ki ahır mı, hastane mi belli değil. Özele gitsem serumdu, iğneydi, kontroldü derken eminim ki 300 lira fatura patlayacak.

Öneriler lütfen.
Zyxel modemi ana modem olarak kullanıp asus n12'i alt kata kablosuz access point olarak koymak istiyoruz. Zyxel modemi Asus'a tanıttık fakat Asus'un ayarlarını yapamadık. Ayarların nasıl yapıldığını detaylı olarak anlatabilecek var mı ?

Asus modemde sadece dhcp kapatabildik.
Yanlış mesaj. Forumdaki gecikme kurbanı...
Baştıkta da açıkça belirttiğim gibi 2 günlüğüne en az yakacak ve uygun fiyatlı olacak dizel otomatik (B sınıfı) araba kiralanacak. Yakın zamanda fiyat almış, kiralamış arkadaşlar yardımcı olurlarsa makbule geçer.
Yakın bir zamanda olan dolandırıcılık vakasına ait bir arabanın görüntüleri elimde var ancak plakayı okuyamıyorum. Görüntüler çok kötü değil 1m daha yakın geçen arabaların plakaları belirgin iken istediğim aracın plakası az farkla görünmüyor. Nasıl bir yazılım kullanılarak düzeltilebilir. Bu işi yapan kişiler ne gibi yazılımlar kullanır? Bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgilendirirse sevinirim.
Hakkında
Forum İmzası:
PENTAXÇI
Canon EOS5D
Forum İkinci El İmzası:
Referanslarım: @-BaDBoY- , @anzubesti , @skb-skb , @trusen , @omer99 , @elmoor, @mufassal istida(garuda),
@miralay__ , @pegacorn , @NiHilistt
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.055
İkinci El Bölümü Mesajları: 345
Konularının görüntülenme sayısı: 153.498 (Bu ay: 441)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.977 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.