Şimdi Ara

Opel ASTRA K 1.6 cdti-otomatik test ettim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
16.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha doğrusu aracı 2 günlük kiraladım..21 bin de bir arabaydı..dynamic donanımdı. J kasaya göre fitleşmiş bir astra,iç mekan olarak karışık düğmeler yerine daha büyük bir ekran ve az tuş tercih etmiş,daha güzel olmuş..
    Beğendiğim yönleri;
    -Sunroof olmaması rağmen boğmuyor iç mekan
    -ön ve arka yolcular için yeterli alan var
    -Bagajı golften biraz daha derin ve büyük geldi bana..
    -Ses sistemi ve multimedya programı harika,telefonu birebir eşleştirip birçok programını açabiliyoruz.
    -Tasarımı güzel,dikkat çekiyor
    -Motor 1.6 dizeldi sanırım 136 beygir..bu segmentte daha önce makyajı 1.16 d ve a180 cdı otomatik kullandım ve sanırım içlerinde en performanslısı astra olması lazım..120 ile giderken bile 80 le giderkenki dip gaz yapmada yaptığı atılımı yapabiliyor..165 km civarı soluksuz hızlanabiliyor..
    -Dün e-5 te bir de makyajsız c180 artık ne düşündü bilmiyorum yol vermemek için elinden geleni yaptı,çook çabuk uzaklaştı dikiz aynasından:)
    -Bu yönden gerçek ten çook keyifli sanırım piyasadaki en performanslı dizel.
    - Otomatik şanzıman,klasik otomatik diye biliyorum..sorunsuz bir şekilde gidiyor..silkeleme veya kararsızlık yaptığını hatırlamıyorum.. 1,2 ci vites oranı güzel düşünülmüş,bastığınız zaman tork etkisiyle çabuk cevap veriyor.
    - Yol tutuşuna söylenecek çok bir şey yok..yüksek hızdada ani manevralardada gayet iyi yolu tutuyor. Zaten astra nın kötü yol tutan bir modelini hiç hatırlamıyorum..yolda yayılarak alan büyüterek gidiyor..
    -Virajlardada kesinlikle başarılı bir araç.
    -çok yumuşak karakterli araba sevmediğim için astra nın orta karar süspansiyonları normal bir kullanıcı için gayet yeterli.
    -ilginç bir sensör sistemi var aracın,trafikte ışıklarda beklerken Arkanızdan bir yaya geçse,ne taraftan geçtiğini ekrandan uyarı verip, sesli bir şekilde uyarıyor..geri kamerası yoktu bu donanımda ama,sensörlerde park etmek için yardımcı olabilir.
    - Şerit takip asistanı vardı ama arabaya değilde İstanbul a güvenmediğim için pek kullanmadım.:)
    -Manevra anlamında j den başarılı buldum.

Beğenmediğim yönleri;
    -Yoldaki çukur ve tümsekleri biraz hissettiriyor,dikkatli kullanmak gerek.
    -Çok yeni bir araç olmasına rağmen,bozuk yollardan geçerken trim sesi çıkarıyor,umarım kiralık olduğudur içindir diye düşündüm,ama biraz da üzüldüm ne yalan söyleyeyim..çünkü bu araçlara verilen paralar ciddi paralar..
    -Direksiyon u biraz daha sert beklerdim..yüksek hızlarda bile bazen istediğim kıvama gelmedi,ve simit ele çok oturmuyor gibi.
    - Ani kalkışlarda pati,yada tekerleklerde hafif sarma oluyor gibi,jant ve lastik ayarına dikkat etmek gerek.
    -Arac ile şehir içi tassaruflu sürersem 6.3 performans ile karışık genel trafikli bir ortalamada 7.7 ortamala tutturdum..1.16 de de 8.5 ortalama görmüştüm.
    -Aracın radyo ile ilgili bir güncelleme sorunu var sanırım,bir frekanstan bazen başka frekansa geçiyor,nasıl düzelteceğimi bulamadım.
    -Çok dar alanda,park etmeyi seviyorsanız ekrandan sensör sesini kapatabilirsiniz çünkü bir zaman sonra inanılmaz rahatsız ediyor:)

Genel anlamda beğendiğim bir araba oldu astra,kullandığım golf ile kıyaslayabilmek için benzinli otomatiğinide kullanmam gerekir diye düşünüyorum..1.6 dizel otomatik almama gerek olmazdı sanırım..:bu aracı alacak olsam büyük ihtimalle benzinli alırdım..
    1.6 cdti nin vergisi+Dizel in daha pahalı olması bir de üstüne ortamama 7 litre yaktıracak olmam,yılda 12 bin km yapan beni benzinli almaya yöneltirdi..fit olmuş,sağlıklı olmuş astra :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logan1990 -- 24 Kasım 2016; 12:36:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cagatay cago

Vw golf 1.6 tdi dsg highline varken cop

Meslek çöpçülük mü kardeş?
    Arabaya bir km bile sürmeyi geçtim içine bile binmeden böyle yorum yazmanız gerçekten komik oluyor. Dsg nin geçişleri iyi olabilir ama bence otomatikte de kesinlikle astra tam otomatiğin sorunsuzluğundan dolayı.
  • Elinize sağlık.

• quote:

Orijinalden alıntı: egelidost

Elinize sağlık.

Teşekkürler hocam.:)

• Vw golf 1.6 tdi dsg highline varken cop

• quote:

"Vw golf 1.6 tdi dsg highline varken cop"

"Vw Golf, 1.6, TDI, DSG daha iyi bir seçenek." demek istediniz herhalde. Böyle yaşamak zor olmuyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: egelidost

quote:

"Vw golf 1.6 tdi dsg highline varken cop"

"Vw Golf, 1.6, TDI, DSG daha iyi bir seçenek." demek istediniz herhalde. Böyle yaşamak zor olmuyor mu?

aynen astra hiç de çöp diye b.k atılacak bir araba değil. manuel alınacaksa astra, otomatik alınacaksa golf daha iyi olur bence.
  • astra herzaman sınıfının en iyi 3 aracından biri olmuştur zaten.yılda 20 bin km civarı yapmıyorsanız benzinlisi ideal..
  • quote:

Meslek çöpçülük mü kardeş?
    Arabaya bir km bile sürmeyi geçtim içine bile binmeden böyle yorum yazmanız gerçekten komik oluyor. Dsg nin geçişleri iyi olabilir ama bence otomatikte de kesinlikle astra tam otomatiğin sorunsuzluğundan dolayı.
  • Eline sağlık arkadaşım,

2014 de manuel Golf 1.4 Highline almıştık, sıklıkla kardeşim kullanıyor. Son zamanlarda aracı Astra 1.4 otm ile değişmek istiyor ama kararsızız, en iyisi makyajı beklemek galiba, Vw gibi Opel de motorları 1.4 den 1.5 e değiştirebilir çünkü.

• Exellence donanımda geri görüş kamerası standart. Büyük ihtimal enjoy plus veya Dynamic paket kullanmışsınızdır.

• Herşey çok iyi çok güzel de j kasayı daha çok seviyorum ben şekil olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Eline sağlık arkadaşım,

2014 de manuel Golf 1.4 Highline almıştık, sıklıkla kardeşim kullanıyor. Son zamanlarda aracı Astra 1.4 otm ile değişmek istiyor ama kararsızız, en iyisi makyajı beklemek galiba, Vw gibi Opel de motorları 1.4 den 1.5 e değiştirebilir çünkü.

Teşekkürler hocam,astra makyaj gelse bile 2,3 seneyi bulur bence..araç daha çok yeni.1.4 te vergi olarak 1.5 ten avantajlı..golf daha az yakabilir yarı otomatik olduğu için..biz 1.4 tsi dsg kullanıyoruz şehir içi 9 litre civarı yakıyor..kullanımda kafama göre:)

• quote:

Orijinalden alıntı: YasiN®

Exellence donanımda geri görüş kamerası standart. Büyük ihtimal enjoy plus veya Dynamic paket kullanmışsınızdır.

Teşekkürler hocam,dynamic paketmiş:)

• quote:

Dizel alacaksam Vw nin 1.6 çöp traktör motorunu asla almam. Hele keriz gibi 15.000 patlak dsg farkını hiç vermem. Azıcık mantıklı konuşun.

Astra kabin sessizliği, iç mekan kalitesi haricinde golf ün gerisinde değil. Motor olarak ise içinde 2 tur atıp öyle geçer 1.6 110luk tdi ı.
  • iyi ve objektif bir inceleme olmuş.
  • Bu arabayı dizel değilde Exellence 1.4 Turbo Manuel alacaksın.Çok keyifli olur
  • Güzel bir anlatım...Emeğinize sağlık...
  • yusuf24 kullanıcısına yanıt

Wv tdı traktör sesi deyip bok atacağına 20 bn kmde triger zincir sesi yapıp şangır şungur çalışan 1.6 cdtı sütten çıkmış ak kaşık değil özellikle km ilerledikçe tdı dan daha sesli çalişiyor servisler triger zincir kronık arızasını üstlenmemesi fahiş paralar istemesi vb. İnanmayan şikayet sitesine bakar ayrıca gm6t45 tam otomatik şanziman (eski nesil bir şanzıman chevrolet cruze 2012 de kullandım) tork konvertörlü tam otomatik olmasına rağmen 60-70 bnde patlayan yokmu?? Golf ile asta arasında dağlar kadar fark var ayrıca artık cdtı motoru da yok psa artıkarı ile idare ersin çakma alaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alc34 -- 3 Mart 2022; 22:38:7 >
  • Öncelikle 5 yıllık mesajı cevapladığın ve konuyu hortlattığın için tbrkler.

Triger sesi yapan Astra yok değil ama çok çok nadir. Çevremde 1 taneye bile raslamadım. Arızalı aracı normal araçtan daha sesli çalışıyor diye adletmekte ne bileyim  

DSG si patlak golf bisiklete geçiliyor mu diyelim bizde buna mukabil  .

60-70 binde patlayan tork konvektörlü şanzıman muhakkak vardır ama 1000 de bir dir. DSG ile mukayese bile edilemez.

1.6 cdti yok 1.5 bluehdi var. VW grupta ne var. 2.0tdi. Alabiliyorsan al.

Şimdide mazot benzini geçti der  

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.