Şimdi Ara

Toyota Yaris Tavsiye Edermisiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
23
Cevap
3
Favori
61.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eşimle birlikte kullanmak için ufak manuel bir araç aramaktayken sağlamlığı/güvenliği konusunda övgü aldığını öğrenerek Toyota Yaris almaya karar verdim Bütcem 30/31 Bin TL, Bu araç hakkında beklentim arıza konusunda beni üzmemesi, Şehir içinde rahat kullanım ve kolay park edilmesi.
    D segmenti bir araçtan, geçiş yapacağım için beklentiyi çok yüksek tutmuyorum.
    Sizden öğrenmek istediğim bu aracın hangi motor seceneğini önerirsiniz işe git gel olarak kullanılacak aracımız kısa mesafede git gel yapacak, Çok nadiren(Yılda 1) uzun mesafe yapacağım çok can sıkarmı ? Bu hususun göz önüne alarak hangi motor seçeneğini almamı önerirsiniz Paketlerdeki doluluk oranı hakkında bilgisi olan arkadaş bilgi verebilirse çok sevinirim çok fazla seçeneği var çünkü
    Rica ediyorum araç hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar dış görünüş, arkadaş konuşması vb durumları baz alarak aldatıcı yorumlarla işimi zorlaştırmasın :)

Şimdiden Çok Teşekkür Ediyorum.

• Eski yaris sahibi olarak yorum yapayim. :)

Kisa mesafe'den kastiniz ne kadar bilmiyorum fakat cok km yapmayacaksaniz toyota'nin benzinli motorlarinin dizel'den daha basarili oldugunu soyleyebilirim.

Performans beklentiniz yoksa 1.0 tercih edin. Boylece daha yuksek model daha az km'de arac bulabilirsiniz. Yakit tuketimi 1.3 benzinlidenden daha iyidir.

Birde 1.33 benzinliler var. Yakit tuketimi 1.3'e gore daha basarili. Hava yastigi vs olarak 1.3'den daha donanimli diye hatirliyorum.

Yalniz bagaj gercekten cok kucuk. Hatta bu sinifta en kucuk bagaj sanirim yaris'de.

Bu dezavantajinin yaninda problemsiz bir araba.

Kullanmasi cok keyifli. Suan dizel corsa D kullaniyorum. Onceki araclarim yaris ve hyundai getz'den aldigim keyfi almiyorum.

Ayrica 1.3 olan MTV olarak 1.33'e gore bir dusuk vergi diliminde.
    Bilginize,
  • 1.4 d-4d oldukça sorunsuz olarak biliyorum.
    uzun yıllardır piyasada bu motor manuel ise gönlünüz daha rahat olsun zira bunların otomatiklerinde çok sıkıntı yaşayanları okudum.
  • Yaris iç mekan geniştir arkada bile diz mesafesi iyi tavanda yüksek olduğu için içeride rahat edersin gel gelelim bagaj yok baya küçük benzinli modeli 1.3 motor oldukça atik performans olarak üzmez uzun yolda 5-5.5 yakar şehir içi ortalama 7.5 yakar

Multimode şanzıman 2 ileri 1 geri hakay çekersin çok uzun ömürlü olduğu da söylenemez ilk sahibinden temiz bişey bulursan uzun yıllar binersin
  • 2015 model toyota yaris 1.0 life kullanıcısıyım. 1.0 için sormak istediginizi sorabilirsiniz.

Saygılarımla.
  • Tesekkur ederim ilginiz icin

Aklimdaki soru bir çok donanim paketi var her modelinde 2011/2012 model alabilecek durumdayim

Satis sitelerinde duzgun idaretlemiyor saticilar bakiyorum nerdeyse hepsi ayni özellikte görünüyor

Bu paketlerden ustun olan hangisi hangisinde ne var ne eksik anlayamadim
    Son olarak dizelden cekiniyorum 2.elde benzinli motor olarak hangisini tavsiye edersiniz acaba yada cekincem yersiz mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eryqt -- 4 Nisan 2017; 21:53:51 >
  • Eski yaris sahibi olarak yorum yapayim. :)

Kisa mesafe'den kastiniz ne kadar bilmiyorum fakat cok km yapmayacaksaniz toyota'nin benzinli motorlarinin dizel'den daha basarili oldugunu soyleyebilirim.

Performans beklentiniz yoksa 1.0 tercih edin. Boylece daha yuksek model daha az km'de arac bulabilirsiniz. Yakit tuketimi 1.3 benzinlidenden daha iyidir.

Birde 1.33 benzinliler var. Yakit tuketimi 1.3'e gore daha basarili. Hava yastigi vs olarak 1.3'den daha donanimli diye hatirliyorum.

Yalniz bagaj gercekten cok kucuk. Hatta bu sinifta en kucuk bagaj sanirim yaris'de.

Bu dezavantajinin yaninda problemsiz bir araba.

Kullanmasi cok keyifli. Suan dizel corsa D kullaniyorum. Onceki araclarim yaris ve hyundai getz'den aldigim keyfi almiyorum.

Ayrica 1.3 olan MTV olarak 1.33'e gore bir dusuk vergi diliminde.
    Bilginize,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superficista -- 4 Nisan 2017; 22:3:9 >
  • Tesekkurler 1.0 ve 1.3 icin doluluk konusunda hangi secenek ustun hangisi bos olarak geciyor acaba
  • Toyota auris kullanıcısıyım daha önce yaris de kullanmıştım fakat hangi kasası ondan pek emin değilim model yılı olarak. Eğer dizel şartınız yoksa arkadaş da bahsetmis Suzuki Swift kesinlikle harika bir alternatif. 2008 modelini 2 yıl kadar kullandım bir kere bile servise götürmedim aracı rutin kontroller dışında tavsiye ederim.
  • benzinli atmosferik vede km az oldumu hiçbir araç
    sorun çıkarmaz. zevkinize göre seçin. zevk=fiesta
    polo, i10 , ibiza, fabia vb. punto yuda unutmayalım.
  • 2005 1.3 SOL OTOMATİK tavsiye ederim. 30 bine ancak o bulunur sanırım. Tam otomatik olduğu ve modelin full versiyonu olduğu için alınır.
  • 1.33 ve cvt şanzımanlısı tadından yenmez. şehir içi 6 lt yakıyor. (izmir)
  • 2009 MMT şanzıman Sol modeli var. Bazı arkadaşlar tam otomatik demiş yarı otomatik olacak o. Zaten siz manuel demişsiniz sıkıntı yok. Bendeki kasadan söz edecek olursam iç hacmi çok ferah ama bagajı dar gerçektende. Araç gayet atik ve kıvrak, şehir içinde çok rahat ettiriyor . Uzun yolda tek sıkıntı virajlar,araç yüksek olduğu için korkutuyor. Yakıt tüketimi şuan 6 lt karmada kışlıklar takılı,uzun yolda 3.9 u gördüm ama şehir içi bir şey diyemem İstanbul, Ankara gibi şehirlerin şartlarını bilemiyorum .
  • 2012 model yaris 1.4 d4d m/m var hanımda... Otomatik viteste sorun yaşamayan şanslı gruptayız sanırım... Aracın yol tutuşu B sınıfı standartları üzerinde hatta C sınıfı hatchbackler kadar iyi, hafif yüksek çok da yüksek değil ancak virajlarda sorun yaşamıyoruz belki lastikler iyi ondan farkediyor... Tek eleştirdiğim yanı frenleri önler disk arkalar kampana... Çoğu B sınıfı araçlarda böyle zaten ama böyle rahat süratlenen aracı da rahat dursun istiyor insan...
  • Şehir içinde kullanılmak üzere Yaris alınacaksa 1.0 motor tercih edin. 1.0 motor seçerseniz çok daha yeni model bir araç bulabilirsiniz. 2012 ve sonrası tüm yarisler güvenlik yönünden oldukça doludur. 30bin TL civarına 1.0 motor tercih ederseniz rahatlıkla 2012 model ve üstü yaris alabilirsiniz.
  • kardeşi var yarisin ona bak

suzuki swift

yok olmadı mı Daihatsu sirion

yok oda mı olmadı Fiat Panda.

bunlara bak.................
  • superficista S kullanıcısına yanıt
    Ilginc. 1.3 CDTI Corsa E'den inip 2014 1.33 otomatik Yaris'e bindim bildigin hissiz geldi arac bana. Aracin ici genis, rahatligi daha iyi; ancak is performansa gelince Yaris sinifta kalmisti bana gore. Ara hizlanmalar ve atiklik Corsa'ya gore bariz kotuydu.

• bilgi vermesi açısından testlerimizi atayım buraya

• RaptorFX kullanıcısına yanıt
    Sizinle aynı mantığı düşünüyorum şuanda, tek kafamdaki konu hanımın iş yeri 1 km onun için çok ideal olacak ama benim iş yerim 25-30 km aralığında bu yolda beni çok daraltırmı acaba
  • eryqt E kullanıcısına yanıt
    1.0 yaris performans anlamında kötü olacaktır. Eğer 90km/s ortalamayla seyretmeyi sevmiyorsanız fena daraltır. Sorunsuzluk ve diğer benzinlilere göre daha az yakacağı kesin. Hele bir de tüp işine girilirse tamamdır.
  • 2010 corsa d dizel aracımızı satıp 2012 yaris 1.4 4d aldık.Corsa nin ici özellikle arka koltukları dar ve dik eğimli. Gerek yakit gerek konfor acısından Yaris çok önde. aracın iç alanı cok geniş ve arka koltukta şaf tüneli olmadığından arkadaki yolcular için keyifli.Yol tutuşu beni çok şaşırttı.160 km ile giderken bile arac kendine güven veriyor..Uzun yolda 4.3 litre yakıtla tartışılmaz.Gogus biraz sade ama neon ışıklandırma ile yeni görünüm katıyor..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.