Şimdi Ara

Kedi mi Almalıyız Köpek mi ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
39.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • köpek evin ortasına sı.ar kedi al ama eger köpek alacaksan ortaya sı.acakken mont giydir gider tuvaletine yapar
  • Orijinalden alıntı: KaNs3R

köpek dedin de, çıktım benim hıyarı yıkadım birazdan eve alıcam bakalım neleri kırıp dökecek

Kedi mi hocam ? Kediyse bu yorumu anneme bi okutayım

köpek hem de 15 aylık dişi bir rottweiler
  • 2 3 kere dışarı çıkarma nedir ya ? Okuldan geldiğinde 1 kere çıkartır hayvanı koşturur yorarsın eve geldimi bak nası koyuyo kafayı.
  • Golden ım var , bende okula gidiyorum tuvaletini yapacağı yere gazete , kab , kaca bişy koyup oraya kum dökersen problem olmaz , ama burda önemLi olan şey köpeğin egzersizi köpekler kolay kiLo alır zor verir ve iLk 4 ay süper ilgi göstermen lazım yoksa ağLar yazık :) ayrıca dayım veteriner istediğn şeyi sorabiLrsn

Not : Kediler nankördür :D kim yemek verirse ona gider .:)
  • kedi var, kedi var
    köpek var, köpek var

yavruyken alırsanız onu siz şekillendirirsiniz. Apartmanda kesinlikle köpek tavsiye etmiyorum. Köpek yüzünden 1 koltuk takımı + koca bir odanın parkelerini değiştirmek zorunda kaldık. Havlaması, uluması, pis kokması yemek yediği yere tuvalet yapması inanılmaz bir sorun oluşturur. Pişman olursunuz. Müstakil olsa bunlar yaşanmazdı..

Kedi alınırsa da kesinlikle Erkek, Tekir ve kısırlaştırılmış olsun aksi halde kızışma dönemlerinde miyavlamasından kriz geçirirsiniz. Ayrıca dişi kediler sokağa bir kaçtımı karnında en az 4 kediyle beraber geliyor ve doğurduğu yeri batırıyor yavrular da üzerinize kalıyor.. Kediye iyi bakmazsanız kesinlikle tüylerinin dökülmesi evde facia yaratacaktır.

Ayrıca kediler bazen köpeklerden bile daha insancıl ve sahibine bağlı olabiliyor.. Özellikle tekir kediler muhteşem hayvanlar.. Kediyle oynamak daha zevkli ayrıca tabi tırnaklarını saymazsak

• quote:

Orijinalden alıntı: troy

quote:

Orijinalden alıntı: Frécoß

quote:

Orijinalden alıntı: troy

benim kedim var 4 senedir hatta 5 te olabilir hamile kendisi şu an alırsan dişi al derim kedi olark erkek çelikmez tecrübeyle sabittir

Alt komşu da kedi alırsanız erkek alın daha usludur diyor. Onlar da senelerdir kedi besliyor.
    evet dişiler zıpr olabilir ama erkek kedi kızana geldimi yerinde duramaz oraya buraya evde koku bırakır yani işer benden söylemesi

Abi ne olursa olsun erkek öyle herşey ortada geziyor ben sinir olurum

• quote:

Orijinalden alıntı: oLgan

kedi var, kedi var
    köpek var, köpek var

Havlaması, uluması, pis kokması yemek yediği yere tuvalet yapması inanılmaz bir sorun oluşturur. Pişman olursunuz. Müstakil olsa bunlar yaşanmazdı..

Golden alındığı takdirde , köpeğin kakası ve kokması sorun olmaz diye düşünüyorum :) çok temiz hayvanlar ve yavruyken kakalarını tuta biliyor ama çişleri için bi yere yere gelmiyicek şeklilde gazete vb...şeyler konulmalı onun üstünede kum ... eğitimi ni tam verdiğiniz takdirde hiç problem olmaz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: OguzhanKy.

quote:

Orijinalden alıntı: oLgan

kedi var, kedi var
    köpek var, köpek var

Havlaması, uluması, pis kokması yemek yediği yere tuvalet yapması inanılmaz bir sorun oluşturur. Pişman olursunuz. Müstakil olsa bunlar yaşanmazdı..

Golden alındığı takdirde , köpeğin kakası ve kokması sorun olmaz diye düşünüyorum :) çok temiz hayvanlar ve yavruyken kakalarını tuta biliyor ama çişleri için bi yere yere gelmiyicek şeklilde gazete vb...şeyler konulmalı onun üstünede kum ... eğitimi ni tam verdiğiniz takdirde hiç problem olmaz :)

elbette her cinsin bir kişiliği ayrıca eğitime bağlı şekillenen davranışları var ancak apartmanda o köpek biraz büyüyünce telef olur hayvan beslemek gerçekten zor bir iş özellikle köpek beslemek kediler ev bakımı için daha uygun. şöyle güzel villa tipi müstakil bir evin yemyeşil bahçesinde beslenen bir köpeğin mutluluğuyla 100m2 lik apartman dairesinin ufacık bir odasında 7/24 kapalı kalan bir köpeğin mutluluğu asla aynı olmayacaktır.. bizim kedi bile müstakil eve gelince daha bir evcilleşti köpek olsa bize dua ederdi sanırım

• Kedinin bakımı daha kolay
    gibi yani.
  •  Kedi mi Almalıyız Köpek mi ?

Bengal Kedisi!
  • Orijinalden alıntı: KaNs3R

Orijinalden alıntı: KaNs3R

köpek dedin de, çıktım benim hıyarı yıkadım birazdan eve alıcam bakalım neleri kırıp dökecek

Kedi mi hocam ? Kediyse bu yorumu anneme bi okutayım

köpek hem de 15 aylık dişi bir rottweiler

Ben anneme kedi diye kakaladım çoktan.

Bu arada kedi kesinleşmişti ama tekrar bi köpek ihtimali oluşmaya başladı Babam işten gelsin bi toplantı yapıcaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrecoB -- 10 Ekim 2010; 17:52:57 >

• bence kedi al derim şimdilik kedinin bakımı çok daha kolay bence daha sonra okulu bitirince köpek alırsın bi tane
  • azide annesi ölmüş yavru ayı bulduk. 30 cm falandı. baktık büyüttük biberonla besledik . gelişti 1 yıl sonunda 120 cm falan oldu. tatile gitmiştik bizi bulamayınca kapıları kırmış sonra kaldığımız yerden kaçmış en yakın köy var .oraya gitmiş bizi aramış

köylü gençlerde keyfine vurdular hayvanı av tüfeğiyle.kimseye kotuluğu yoktu.

ama sülodan şunları öğrendim.
    ayıda şaka olmaz
    ayı asla kendine yapılan iyiliği ve kotuluğu unutmaz.
    havuz olsun oyun olsun her eğlenceye gelir.
    her köpek ayıdan korkar.
    onun gibi bir hayvanla hayatım boyunca karşılaşamayacağımı biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf_alp

azide annesi ölmüş yavru ayı bulduk. 30 cm falandı. baktık büyüttük biberonla besledik . gelişti 1 yıl sonunda 120 cm falan oldu. tatile gitmiştik bizi bulamayınca kapıları kırmış sonra kaldığımız yerden kaçmış en yakın köy var .oraya gitmiş bizi aramış

köylü gençlerde keyfine vurdular hayvanı av tüfeğiyle.kimseye kotuluğu yoktu.

ama sülodan şunları öğrendim.
    ayıda şaka olmaz
    ayı asla kendine yapılan iyiliği ve kotuluğu unutmaz.
    havuz olsun oyun olsun her eğlenceye gelir.
    her köpek ayıdan korkar.
    onun gibi bir hayvanla hayatım boyunca karşılaşamayacağımı biliyorum.

arkadaşım her köpek ayıdan korkar demişsinde pitbull korksada korkmasada öleceğini bilsede bilmesede her hayvana saldırır ayrıca bi kangalın yanında eşi varsa değil ayıya aslana bile saldırır kendi evim olsa pitbull düşünmeden bakacağım hayvanlardandır kimse katil filan demesin en iyi aile köpeklerinin başındadır

• şimdi arkadaşlar evde hayvan beslenmez kedi köpek vs köpeğin pisliği çok canı sıkılınca siz evde olmayınca yatağı duvarı halıyı kapı bacayı kemirir köpek bakmak çok ama çok emek ister tmm bende köpek istiyorum ama annem dayım izin vermiyorr dayım veteriner hayvan almak istiyorsan kedi al köpek bahçede beslenir ev köpeğiymiş yalan hepsi ev köpeği diye bir şey yok küçük bir köpekolsada evini zi pisletir eğitim versek te emek ister zor iştir ve pahalı kendi kendine eğitim vermek saldırganlığa yol açar arkadaşımın evinde köpek var evine bir gittim evi leş leş teyzemler kedi besliyor ankara kedisi çok temiz kediye tuvalet eğitimi vermesen bile gider kuma yapar onların özel kumları vardır ben de köpek mi alsam kedimi alsam diye tartıştım arkadaşlarım la ailem le çoğu köpek dedi ama teyzem kedi aldığından beri köpek ten yavaş yavaş soğumaya başladım eskiden köpek hastasıydım yazın ya köpek alacağız yda kedi şimdiden hiç kafamı yomuyorum o güne bi gelelim yaşıyormuyuz yaşamıyormuzun onu allah bilir kafanı yorma böyle şeylere alıcağınız zaman gelince gider köpeklere bakarsın gider kedilere bakarsın kucağına alıp seversin izin verirlerse tabi hangisinden daha çok hoşlandıysan içinden hangi si geliyorsa onu al içinden hangisinin olmasını istersin? sana bir site vericem ordan bakar sın kedi köpeklere sorular var sana bilgi veriyor http://www.uzmantv.com/ al

• quote:

Orijinalden alıntı: hokicik

şimdi arkadaşlar evde hayvan beslenmez kedi köpek vs köpeğin pisliği çok canı sıkılınca siz evde olmayınca yatağı duvarı halıyı kapı bacayı kemirir köpek bakmak çok ama çok emek ister tmm bende köpek istiyorum ama annem dayım izin vermiyorr dayım veteriner hayvan almak istiyorsan kedi al köpek bahçede beslenir ev köpeğiymiş yalan hepsi ev köpeği diye bir şey yok küçük bir köpekolsada evini zi pisletir eğitim versek te emek ister zor iştir ve pahalı kendi kendine eğitim vermek saldırganlığa yol açar arkadaşımın evinde köpek var evine bir gittim evi leş leş teyzemler kedi besliyor ankara kedisi çok temiz kediye tuvalet eğitimi vermesen bile gider kuma yapar onların özel kumları vardır ben de köpek mi alsam kedimi alsam diye tartıştım arkadaşlarım la ailem le çoğu köpek dedi ama teyzem kedi aldığından beri köpek ten yavaş yavaş soğumaya başladım eskiden köpek hastasıydım yazın ya köpek alacağız yda kedi şimdiden hiç kafamı yomuyorum o güne bi gelelim yaşıyormuyuz yaşamıyormuzun onu allah bilir kafanı yorma böyle şeylere alıcağınız zaman gelince gider köpeklere bakarsın gider kedilere bakarsın kucağına alıp seversin izin verirlerse tabi hangisinden daha çok hoşlandıysan içinden hangi si geliyorsa onu al içinden hangisinin olmasını istersin? sana bir site vericem ordan bakar sın kedi köpeklere sorular var sana bilgi veriyor http://www.uzmantv.com/ al

10 Ekim 2010

• konu tarihine bakmamıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ksk_mehmet -- 25 Aralık 2011; 14:34:19 >
  • Hamster
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frécoß

quote:

Orijinalden alıntı: hokicik

şimdi arkadaşlar evde hayvan beslenmez kedi köpek vs köpeğin pisliği çok canı sıkılınca siz evde olmayınca yatağı duvarı halıyı kapı bacayı kemirir köpek bakmak çok ama çok emek ister tmm bende köpek istiyorum ama annem dayım izin vermiyorr dayım veteriner hayvan almak istiyorsan kedi al köpek bahçede beslenir ev köpeğiymiş yalan hepsi ev köpeği diye bir şey yok küçük bir köpekolsada evini zi pisletir eğitim versek te emek ister zor iştir ve pahalı kendi kendine eğitim vermek saldırganlığa yol açar arkadaşımın evinde köpek var evine bir gittim evi leş leş teyzemler kedi besliyor ankara kedisi çok temiz kediye tuvalet eğitimi vermesen bile gider kuma yapar onların özel kumları vardır ben de köpek mi alsam kedimi alsam diye tartıştım arkadaşlarım la ailem le çoğu köpek dedi ama teyzem kedi aldığından beri köpek ten yavaş yavaş soğumaya başladım eskiden köpek hastasıydım yazın ya köpek alacağız yda kedi şimdiden hiç kafamı yomuyorum o güne bi gelelim yaşıyormuyuz yaşamıyormuzun onu allah bilir kafanı yorma böyle şeylere alıcağınız zaman gelince gider köpeklere bakarsın gider kedilere bakarsın kucağına alıp seversin izin verirlerse tabi hangisinden daha çok hoşlandıysan içinden hangi si geliyorsa onu al içinden hangisinin olmasını istersin? sana bir site vericem ordan bakar sın kedi köpeklere sorular var sana bilgi veriyor http://www.uzmantv.com/ al

10 Ekim 2010

Kesinlikle köpek :) bende golden retriever var 2 yaşında erkek :)
     Kedi mi Almalıyız Köpek mi ?

Kedi mi Almalıyız Köpek mi ?

• Şundan al bence . Bu sıralar '' iamburak '' nickli üye her konuya bunu koyuyor.Ama çok tatlı bişey bu yav

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.