Yarbay
02 Mayıs 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
52 üye
Görüntülenme
Toplam: 4060 (Bu ay: 11)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 5 senedir Huawei P9 kullanıyorum, Artık yeni bir modele geçmek istiyorum yine bu şekilde uzun kullanabileceğim ve isteklerime uygun bir model, Bütçe olarak 3000-4200TL gibi bir aralık var F/P olarak en iyilerinden bir model seçmek istiyorum.

Öncelikler şu şekilde sıralanabilir;

1. Ekran kalitesi (Amoled olacak)
  2. Kamera performansı - Fiyatına göre iyi performansa sahip olsun
  3. Ortalama iyi bir batarya ve 3.5mm kulaklık girişi

Aramalarım sonucu karşıma çıkan modeller ve görüşlerimi yazacağım, İsteğim tecrübe edinen ve daha çok bilgi sahibi olanların'de yorumda bulunup tavsiye vermesi

1. Mi 11 Lite : Bu cihaz ekran anlamında sanırım açık ara en iyi cihaz diğer yazacaklarıma göre, 10Bit amoled panel olması sebebiyle tam istediğim bir model aslında, Lakin kulaklık girişi yok ama dönüştürücü ile kullanım sorun olmaz diye düşündürüyor,
  2. Redmi 10 Pro : Bu cihaz çok ilgimi çekmişti ama sensör problemi olduğunu okuyorum çok fazla mi 10 lite modelinde olduğu gibi o yüzden bu serilere bulaşmak istemiyorum.
  3. Oppo Reno 5 Lite : Çok iyi tasarım ve bi nebze daha uygun fiyat ile öne çıkıyor sanırım, Bir mağazada ufak bir incelmeme oldu gayet güzel bir model çok hoşuma gitti.
  4. Samsung A52 : Bu yaşıma kadar hep samsung cihazlara para vermem dedim ilk defa bir cihazı bu kadar hoşuma gitti markanın sunduğu özellikler çok çok iyi, Lakin mağazada kısa bir denemeden sonra pek hoşuma gitmedi Reno 5 Lite modeli çok daha fazla hoşuma gitti bu cihaza göre.
  5. Realme 7 Pro : Fiyat olarak gitgide yükseliyor ama sunduğu özellikler baya iyi, Kamerası çok iyi deniyor ve ekran batarya ve tasarım olarak bekleneni verecek gibi duruyor.

Aklıma gelen cihazlar bunlar şunlar, Tavsiye ve öneriler bekliyorum, Tcl 20pro modeli yakın zamanda gelecek olsa fiyatına göre değerlendirme yapabilirdim çok hoşuma giden bir model olmuş oda.

Yeterince açık bir durum, Ne eklediğimiz fotoğraf belli ne önizleme yapabiliyoruz daha şık bir görüntü var ama kullanışlık eskiye göre sıfır en kısa zamanda düzeltilir umarım, Böyle şeyler yüzünden yazmak istemiyorum artık.

(Biraz uzun oldu galiba kusura bakmayın, Fotoğraflar en sona eklenecektir, En sondaki fotoğraflar önce ve sonrası)
Merhabalar, Kısaca özet geçeyim, Yaklaşık 4 sene önce ilk defa bir oyuncu koltuğu alma ihtiyacım oldu, Daha önceden normal sandalye olduğu için hem rahatlık hemde uzun kullanım için o zamanki fiyatlara bakıp tam hatırlamıyorum ama ortalama 400TL'ye Max Office Racing modelinde karar kılıp sipariş verdim kendi siteleri üzerinden...

Ürün geldikten sonra hevesle kurmaya başladım ve birde baktım ne göreyim ürünün sırt kısmının arka tarafında bir adet 3,5mm kulaklık jack çıkışı var, Tabi hemen araştırdım ve böyle birşeyin olmadığını gördüm diğer ürün görselleri ve kullanıcı yorumlarında, Telefona takıp son sese aldığım zaman gerçekten ufaktan bir ses geliyor koltuğun bir bölümünden, Gerçekten kulaklık var içinde nasıl ve neden olduğunu anlayamadığım bir şekilde...

Hemen ürünü aldığım site üzerinden Adore yetkililerine mail atarak durumdan haberdar ettim, Bir gün geçmeden geri dönüş yaptılar ve özür dileyerek ürünün üretim hattında bir hata olduğunu üzgün olduklarını ve aynı sırt kısmından bir adet göndereceklerini ilettiler, Karşılık olarak bende elimdeki parçayı geri göndermem gerekiyormu dediğimde, Buna gerek olmadığını dilersem kullanabileceğimi ilettiler ve yaklaşık 2-3 gün içinde yeni parça'da geldi...

Tabi hatalı parça'da başka bir sorun olmadığı için onu kullanmaya karar verip diğer parçayı sakladım, Şimdi anakonumuza geliyorum, Tabi bunca yıl kullandıktan ürünün deri kısımları parçalanmaya ve kopmaya başladı buda bilirsiniz evde sürekli bir kirlilik olmasına sebep oldu, Bende ne yapayım diye düşünürken aklıma bu sırt kısmı geldi ama sadece bu yeterli değil malum kol kısımları ve oturduğum kısımda aynı şekilde eskidiği için buraya'da birşey düşünmek lazımdı, Annemim fikri ile oturma odasında kullandığımız koltuklardan kalan parça kaplamaları kullanmaya karar verdik ve işe koyulduk ve ortaya böyle birşey çıktı, Artık sıra resimlere geldi :)

Merak ettiğiniz birşey varsa cevaplayabilirim
1. Fotoğraf: İlk gelen hatalı ürün.
2. Fotoğraf: İki parçanın karşılaştırması, Sanki hatalı olan ürün biraz kısa gibi geldi ban boyut olarak. (Normalde o kadar kötü değildi ama çok dükülmeye başlayınca annem kazıyayım belki daha iyi olur demiş ortaya böyle bir görüntü çıkmış haliyle)
Merhaba arkadaşlar şuan kullanmakta olduğum sistem bu şekilde;
Anakart: Msı 970A Gaming | İşlemci: Amd FX6300 | İşlemci soğutucu: Thermaltake contac 30 | Ekran Kartı: ASUS HD 7950 DirectCU II V2 | Ram: GSkill RipjawsX 8GB (2x4GB) DDR3 1600Mhz | Ssd: SanDisk Ultra Plus 256GB | Hdd: Seagate Barracuda 1+2TB
Kasa: Cooler Master HAF 912 Advanced | Güç Kaynağı: Seasonic S12II 620W 80+ Plus Bronze

Yeni bir sisteme geçmek istiyorum yakın zamanda, Amd olacak şekilde, Aklımda Yeni çıkan B550 yongalı bir anakart üzerine sistem kurup uzun süre kullanmak var sadece başlıkta belirttiğim donanımlara ihtiyacım var neler önerirsiniz bu durumda, İşlemci + Ram ikinci el olabilir ama anakart ve ekran kartı sıfır alacağım kesin olarak.
Aklımdadaki donanımlar;
3600 veya 3300X gibi bir işlemci
ASUS ROG STRIX B550-F wifi, GIGABYTE B550 AORUS PRO veya Muadil Msi modelleri MSI MPG B550, TOMAHAWK vs..
Ram 3600Mhz 16gb olacak marka çok önemli değil, birde en önemli kısım ekran kartı 1500TL civarı fazla çıkayacak şekilde bir öneri istiyorum özellikle ekran kartı konularını bayadır araştırmıyorum,
Beni uzun süre idare edecek bir model lazım tabi bu arada çok oyun oynayan biri değilim sadece BF4 oynarım online birde yeni oyunu çıkarsa onu oynarım sürekli diğer oyunlar pek önemli değil o yüzden ekran kartı üst seviye olması gerekmez pek ama bu bütçe için uzun yıllar idare etsin yeter hd7950 gibi, Önerileri bekliyorum
Merhaba arkadaşlar şuan VX2457 model TN panel monitör kullanıyorum 24 inç boyutunda, Ama sadece bir iki oyun oynadığım için ve daha çok, Film, dizi ve fotoğraf düzenleme üzerinde uğraştığım için Ips panel'e geçmek istiyorum, Kendimce istediğim özellikler şunlar;
4K çözünürlük, En az 2K olması (Ekran kartım en fazla 2K destekliyor ama ileriye dönük olarak 4k almak daha mantıklı gibi)
en azından 10 bit renk derinliği ve 27 inç olması...

Benzer monitör deneyim eden veya kullanan varsa yorum yaparsa sevinirim.
Merhaba arkadaşlar ilk kez denedim böyle bir şeyi kısıtlamalardan önce yaptığım bir gezmede çektiğim fotoğraflardan böyle birşey yapma fikri geldi birden, 1 Saat kadar uğraşarak yaptım, Olumlu olumsuz yorumları beklerim
Merhaba arkadaşlar FX6300 ile birlikte Asus Hd7950V2 model ekran kartı kullanıyorum son zamanlarda garip bir hata vermeye başladı ekranda yırtılmalar filan oluyor, Bir kere sistem kilitlendi bir kaç defa ise ekran gri bir renk alıp kaldı bu gün ise monitöre hiç görüntü vermedi sinyal yok diyerek, Kartı ve ramleri söküp tekrar taktım şuan sorun yok ama gidici gibi, Olası durumda ileride sistem yenileme gibi bir durumda olabileceğini düşünürsek şuan bu bütçe aralığında en ideal seçim nedir Rx580 gözüme çarpan model oldu, Tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum, Bahsettiğim hatalardan biri budur zorla aldım ekran görüntüsünü.

Merhaba arkadaşlar şuan Fx6300 + hd7950 model ekran kartı kullanıyorum, FHD Bir monitöre sahibim lakin yeni bir monitör almak niyetindeyim 4K çözünürlükte,
Amacım dizi film ve fotoğraf düzenlemek oyun olarak sadece BF4 oynuyorum online olarak o yüzden oyun konusu önemli değil, Lakin bu ekran kartı ile bu çözünürlüğü kullanmak mümkün değil sanırım Çözüm veya tavsiyesi olan varmı, Bayadır uzağım bu konulara yardım alayım dedim
Silinsin..
Merhaba arkadaşla son bir iki haftadır yaşadığım bir sorun mevcut olay şu kısaca; Tarayıcıyı her açtığımda kullandığım comodo firewall şöyle bir hata veriyor Chrome tarayıcı ayarlarınızı değiştirmek istiyor, Chrome.exe - Chrome şeklinde değiştirme desem bile her açıp kapatmam'da reklam engelleyici olarak kullandığım AdBlock eklentisi uzantıları içinde Bu uzantı bozuk olabilir. diyor, Onar, Yeniden yükle ve kaldırsam bile bu eklentiyi her kapatıp açtığımda aynı şeyler oluyor aynı şekilde sorun olduktan sonra yüklediğim AdGuard eklentisi'de kaybolup gidiyor açıp kapatmam ile birlikte, Önceden yüklü 3 diğer eklentide ise herhangi bir sorun yok sorun neyden kaynaklı olabilir sizce çözemedim henüz bunu
Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
Referanslarım;
Satış: Dündaralp( Telefon + Aksesuar) --- hanamichi(Anakart) --- katratzi(Modem) --- Noxco(Telefon) --- Alex Higgins(Kulaklık) --- ney69(Fan) --- efe7182(Telefon) --- 007_Kasap(Dönüştürücü + wifi algılayıcı) --- omcu(Kulaklık)
Alış: clinteastwood1981 - 3 Adet kulaklık(2010, 2013 ve 2016) --- fastfalcon - 1 Adet kulaklık(2013)

007_Kasap Nickli üye Sattığım iki ürünün referans istediğini yanıtlamamıştır.
Diğer ilanlarım:https://forum.donanimhaber.com/store.asp?mem=908388
Hakkımda:
Anakart: Asus ROG Strix B550-F Gaming Wifi | İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 | İşlemci soğutucu: MSI Core Frozr L | Ekran Kartı: Asus Dual Radeon RX 5500XT OC EVO | Ram: Corsair Vengeance RGB PRO 16 GB (2X8) 3600 MHz | Ssd: SanDisk Ultra Plus 256GB | Hdd: Seagate Barracuda 2+1TB
Kasa: Cooler Master HAF 912 Advanced
| Güç Kaynağı: Seasonic S12II 620W 80+ Plus Bronze | Monitör: Viewsonic VX2457 Mhd 1ms 75Hz | Ses sistemi: Edifier X600 2.1 | Klavye: Logitech G105 | Mouse: James Donkey 007 | Mouse Pad: James Donkey |

Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
TV
Sony
Ses Sistemi
Edifier
Fotoğraf Ekipmanları
Sony A6000
Basketbol
Fenerbahçe
İşlemci
AMD
Anakart
Asus
Sabit Disk
SanDisk
Ekran Kartı
Asus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 23.114
İkinci El Bölümü Mesajları: 121
Konularının görüntülenme sayısı: 401.986 (Bu ay: 2.880)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 6.563 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.