Şimdi Ara

Kedi mi Almalıyız Köpek mi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
39.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kesinlikle köpek al. daha önce 4-5 tane kedi besledik. teyzem getiriyordu. yazık hayvana bakın diyordu. berbat hayvanlar ya. evin içince ediyordu. çok güzel baktığımız halde tırmalıyordu. köpek öyle değil. köpek süper bişey.

bi örnek vereyim. dedem anlattı

bundan 20 sene önce dedem tarlaya gitmiş yanında bi köpeği varmış. cinsini bilmiyorum. tarlaya köpekte peşinden gitmiş. dedem tarlada ceketini unutmuş. bütün herşeyi cüzdanı fln içindeymiş. sonra eve dönmüş. köpek gelmemiş. 2 gün sonra tarlaya gittiğinde bir bakmış ceket orda köpekte ceketin başında bekliyo ağlıyo sahibi gelmedi diye. köpekler gerçekten çok vefalı hayvanlar. bende bikaç sene sonra köpek almak istiyorum.
  • Golden al bence Çok akıllı bi hayvan Ama İskoç kedileride çok tatlı.. Hemen altımızda Pet Shop var her içeri girdiğimde tellere yapışıyo şerefsizler :D
  • Hepinize düşünceleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.

Babam yukarda dediğim gibi işyerindeki veteriner ile konuşmuş ve o da kesinlikle köpek almayın eve yazık edersiniz hayvana demiş. Babam da bu sözlerden sonra iyice karar değiştirmiş ve kedi ile ilgili bilgiler almış veterinerden. Aradı şimdi beni ve kedi almamız kesinleşmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrecoB -- 10 Ekim 2010; 13:51:00 >
  • Tabikide köpek
    Bir dost bir arkadaş onlar
    Köpeklere vurursan üzülür ,ağlar kedi ise saldırıya geçer(Bir yerde okumuştum havyana şiddete hayır )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alonso...

Tabikide köpek
    Köpeklere vurursan üzülür ,ağlar kedi ise saldırıya geçer(Bir yerde okumuştum havyana şiddete hayır )

Kedi alıyoruz malesef kardeşim. Yukarda açıkladım durumu.
  • Kedidir o kedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frécoß

quote:

Tabikide köpek

evde bakılmaya müsait köpeklerde var(boyları küçük olanlar genelde) ama onlar tek cins olduğu için ücretsiz bulmak çok zor yinede tam kesin değilse bir araştır derim

kedi özel cinsi olsun bence

• hocam ben senin yerinde olsam ikna etmeye çalışırım benim kedim var.

Koltularımızı mahfetti.kendinin sevdirmiyor.
    köpek almadıpıma pişmanım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Frécoß

quote:

Tabikide köpek

evde bakılmaya müsait köpeklerde var(boyları küçük olanlar genelde) ama onlar tek cins olduğu için ücretsiz bulmak çok zor yinede tam kesin değilse bir araştır derim

kedi özel cinsi olsun bence

Terrier cinsleri de fazla büyümeyen köpeklerden. Ama onu da dışarı çıkartmak zorundayız. Yani bizim düşündüğümüz büyüklük küçüklük değildi , sorun köpeği gezdirmekti. Alırsakta Terrier veya Golden alacaktık ama olmadı...

quote:

Orijinalden alıntı: 1brq1

hocam ben senin yerinde olsam ikna etmeye çalışırım benim kedim var.

Koltularımızı mahfetti.kendinin sevdirmiyor.
    köpek almadıpıma pişmanım

Aslında ben de istemiyorum. Çünkü saat 3'e 4'e kadar hayvan eve tıkılacak. Anca okuldan gelince çıkartabilicem bir de akşam çıkartabilirim. Yoksa ikna etmeye gerek yok annem , babam ve ablam da köpek istiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrecoB -- 10 Ekim 2010; 14:14:11 >

• Kangal
  • köpek dedin de, çıktım benim hıyarı yıkadım birazdan eve alıcam bakalım neleri kırıp dökecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykut1993

Kangal

Bunu kangal muhabbeti olarak mı söyledin gerçek mi söyledin bilmiyorum ama biz Sivaslıyız ve babam o hayvana burdaki sıcak havada yazık etmek istemez.

quote:

Orijinalden alıntı: KaNs3R

köpek dedin de, çıktım benim hıyarı yıkadım birazdan eve alıcam bakalım neleri kırıp dökecek

Kedi mi hocam ? Kediyse bu yorumu anneme bi okutayım

• Ben de sokak kedisi var.6 senedir.Kısırlaştırırsan hiçbir sorun olmaz.1 yaşından önce yapılıyor.Belediye indirimli olarak yapmıştı işlemi.Yavru alırsan çişini yaparken kuma koy hemen alışır.
  •  Kedi mi Almalıyız Köpek mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pitrat

Ben de sokak kedisi var.6 senedir.Kısırlaştırırsan hiçbir sorun olmaz.1 yaşından önce yapılıyor.Belediye indirimli olarak yapmıştı işlemi.Yavru alırsan çişini yaparken kuma koy hemen alışır.

Evet kısırlaştırıcaz zaten. Çiş olayı da ilk başlarda düzgün olmasa da sonradan alışacak.
  • Herkes köpek al demiş.. Adam dyor okulum var, akşam geleceğim ve ailesi köpeğe bakma görevini kendisine üstlemiş. Bir süre sonra sınavlar başlayacak köpek hep evde mi kalacak? Öyle saçmalık olmaz. Kedi alacaksanız cins almayın derim. Dediğiniz gibi barınaktan alabilirsiniz. Yavru kedi alırsanız size alışır. Onu eğitebilirsiniz. Siz gece uyurken yorganın altından gelir kolunuza yaslanıp uyur. Sabah sizden önce uyanırsa kulağınızı ısırarak uyandırıyor ayrıca.
  • BAHÇELİYSE KEDİ BAHÇESİZ İSE KÖPEK CÜNKÜ KOPEK EVDE BESLENMESI ISLAM DININCE DOGRU DEĞILDIR AMA KEDI BESLENEBILIR EGER BAHCELI EVINIZ VARSA ISTEDIGINIZI BESLEYEBİLİRSİNİZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuTLu.

Herkes köpek al demiş.. Adam dyor okulum var, akşam geleceğim ve ailesi köpeğe bakma görevini kendisine üstlemiş. Bir süre sonra sınavlar başlayacak köpek hep evde mi kalacak? Öyle saçmalık olmaz. Kedi alacaksanız cins almayın derim. Dediğiniz gibi barınaktan alabilirsiniz. Yavru kedi alırsanız size alışır. Onu eğitebilirsiniz. Siz gece uyurken yorganın altından gelir kolunuza yaslanıp uyur. Sabah sizden önce uyanırsa kulağınızı ısırarak uyandırıyor ayrıca.

Teşekkürler. Kedi almamız kesinleşti zaten. Köpeği çok isterdim ama sabah , öğlen ve akşam 3 defa gezdiremem. Sabah evde birtek annem kalıyor zaten. Ben ve ablam okula , babam işe. Annem de gezdiremem dediği için köpekte akşama kadar evde tıkılı kalacağı için almıyoruz.

• Valla benim ailemdeki herkes kedi sevdiğinden biz kedi besliyoruz.
    Kedi yavruyken çok güzel dolaştırma derdi falanda yok ama bizimki gibi 8 yaşına falan gelip iyice yaşlanınca evde var mı yokmu belli değil. Sabah kalkıyor mama istiyor. yiyor yatıyor akşam tekrar mama ve uyku.

Bana sorulsaydı köpek isterdim.
  • Dişi köpek al yavrularını eğer üzülmezsen satarsın
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.