Binbaşı
15 Eylül 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 102 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Senelerdir kullandığım klimadan buz gelmeye başladı, soğutma modunda çalışıyordu. Klimanın petekleri buz tutmamış ancak borular nemliydi, dış ünite erişemeyeceğim yerde durumunu bilmiyorum. Bu sorun neden yaşanır, ne yapmak gerekir?
Merhabalar.

Turknet'e gelen zamdan sonra Telekoma geçiş yapma kararı aldım, paketleri inceledikten sonra bugün 3 Ay Bedava Kampanyasına geçiş yapmak için müdürlüğe gittiğimde ilgili eleman aklımı karıştırdı bu nedenle işlem yapmadan geri döndüm. Bilgi veren eleman mı yanılıyor yoksa doğru mu söylüyor fikir edinmek için başlık açıyorum.

1. Ev telefonu kullanıyorum ve telefon numaramın değişmesini istemiyorum. Alt yapı zaten telekom olmasına rağmen yine de geçiş yaparsam telefon numaramın değişeceğini, değişmesini istemiyorsam herşey dahil paket alsam bile internet haricinde 40-45 TL (tam hatırlayamadım) hat ücreti ödemem gerektiğini, ilk ay da ayrıca sadece hat için ayrı aktivasyon ücreti ödeyeceğimi belirtti eleman.

2. Başka operatörlerden geçişte verilen 200 TL indirimin sadece geçiş esnasında ceza çıkarsa kapsadığını, Turknetten geçişte ceza olmayacağı için bundan yararlanamayacağımı belirtti ancak kampanyada yazan şöyle; "200 TL Hoş Geldin İndirimi: Diğer internet servis sağlayıcıdaki internet aboneliğini iptal ederek, 3 Ay Bedava Kampanyası'yla Türk Telekom Evde İnternet abonesi olan müşterilerimize Hoş Geldin İndirimi sunulur."

3. Direkt başvuru yapamayacağımı önce Turkneti komple iptal ettirmem gerektiğini yoksa geçiş işleminin en az 2 hafta süreceğini belirtti. Diğer türlü 3 günde bağlanır dedi. 200 TL hoşgeldin indiriminden yararlanabilecek miyim diye sorduğumda yine aynı şekilde ceza çıkarsa kapsıyor o zaten yararlanamazsın dedi.

Daha önce geçiş yapanlar veya bilgisi olanlar aydınlatabilir mi? Bana bunların hepsi saçmalık gibi geldi?
30 Aralık 2018'de aldığım Samsung C24Fg73 cihazda windows görev çubuğu yanık oluşturmuş buna karşı ne yapabiliriz garanti zaten bitti bu durumda böyle mi kullanacağız? Hayatımda ilk defa başıma ekran yanması geliyor.

Merhaba.

Resimde görüleceği üzere sürgülü kapıda su kanalı var ve yağmur yağdığı zaman içine su doluyor.

Sorun şu ki su tahliye olmuyor. Su taşıp evin içini su basıyor.

Açık delikler gördüm ancak dışarıya bir bağlantısı yok. Önünde sineklik için ray var, o mu engelliyor diye düşündüm söküp baktım ancak o delikler sadece kasanın altına açılmış, su oraya doluyor, oradan da bir tahliye sistemi yok.

Normalde suyun tahliye olması için bir yerde delik olması gerekmiyor mu bunların? Montaj esnasında mı açılıyor delikler? Çok saçma geldi bana. Zaten çok uygunsuz bir sürgülü kapı direkt dışarıdan yağmuru, soğuk havayı alıyor memnun değilim ama değiştirecek durumum da yok.

Ne yapabiliriz yağmur suyu için matkapla delip geçsem sıkıntı olur mu?

1. Dükkanım sayfasındaki "güncelle" butonu işlevi çalışmıyor, güncellemiyor.
2. Sayfa sürekli loading durumunda. Tarayıcı konsoluna bakarsanız default-avatar.png hatası veriyor ayrıca saniyede bir GET işlemi yapıyor
Bizim başımıza geldi, sizin de başınıza gelmesin. Olayı kısaca özetliyorum.

Hepsiburada.com sitesinden ereyon aracılığı ile Iphone 7 128GB Black aldık. Cihaz geldi kurulumunu yaptık ancak mikrofonda arıza olduğunu tespit ettik. Apple ile görüşmemizde cihazı kendi sitelerinden ya da satış noktalarından almadığımız için teknik servise götürmemiz gerektiği ve swap yaptırabileceğimiz söylendi. Eğer cihazı direk Appledan alsaydık sıfır kutu değişim ve iade olabilirmiş onun dışında kapalı kutu alabilmenin imkanı yokmuş.

Daha sonra 14 gün geçmeden hepsiburada.com ile iletişime geçtiğimizde cihaz kurulduğu için iade alınmayacağını, servis raporu almamızı, raporu ve ürünü kolay iade yöntemiyle iade etmemizi istediler. Bir şekilde yola koyulduk ve Ankara Genpa'ya giderek durumu belirttik iade yapacağımızı söyledik ve bize rapor diyerek bir belge verdiler. Belgede cihazda donanım arızası olduğu ve değişime uygundur ibaresi var. Cihaz ve raporu kolay iade ile yolladık ve rezalet başlamış oldu.

Öncelikle swap yaptırdığımız söylenerek iade talebi reddedildi. Biz swap yaptırmamıştık iade edeceğiz diye cihazı geri almıştık. Yanlışlık olduğunu belirttiğimizde geri kargolandığını, kargoyu teslim alıp geri göndermemiz durumunda ücret iadesi yapılacağı belirtildi.

Gelen kargoyu tekrar kolay iade ile geri yolladık ve talep yine REDDEDİLDİ. Sebep olarak alınan belgenin rapor olmadığı, teslim fişi olduğu belirtildi. hepsiburada görüşmelerimiz devam ediyor diyerek oyalamaya başlayınca Ereyonu arayarak durumu bildirdim beni bir numaraya yönlendirdiler oradaki elemanla görüştüm. Eleman kesinlikle bu belgenin işe yaramadığını, donanım raporu olmadığını, teknik servise giderek rapor almamı veya servisten kapalı kutu değişim yapmamı söyledi.

Bunun üzerine Genpa ile görüştüm bana verilen belgeden başka belge verilemeyeceğini söz konusu belgenin servis raporu olduğunu bununla işlem yapabileceğimi ve serviste kapalı kutu değişim yapılmadığını sadece swap yapıldığını belirttiler.

Tekrar Ereyondaki elemanı aradım yine kabul etmediğini bir şey yapamayacağını teknik servisten kapalı kutu değişim yapılabileceğini belirtti.

Tekrar hepsiburada.com ile görüşüp tüm bu olanları aktardığımda yine görüşmelerimiz devam ediyor size döneceğiz diyerek aradan sıyrıldılar.

Şimdi tek çaremiz swap yaptırıp zarar ederek cihazı elden çıkartmak veya tüketici mahkemelerine başvurmak.

Tavsiyesi olan varsa paylaşırsa seviniriz.
hepsiburadadan ereyon satıcısından 14 gün içinde arkadaşım Iphone 7 alıyor. Cihaz geliyor sorunsuz 4 gün kullanıyor ve bir konuşma esnasında karşı tarafa giden ses kesiliyor ve artık mikrofon çalışmıyor.

Ses kaydı, video, sesli notlar, whatsapp, siri komutları, mikrofonsuz kulaklıkla görüşmede ses problemi yok. Sadece normal telefon görüşmesinde ses gitmiyor sadece hışırtı var.

- Apple destek bir çok şey denettirdi en son yazılım kurtarma işlemi yaptırdı uzaktan destekle ve donanım problemi var, cihazı aldığınız yerle görüşün iade veya değişim isteyin cihaz daha yeni ve daha hızlı sonuç alırsınız dedi.

- Hepsiburada ve ereyon cihaz açılıp kaydedildiği için 14 günlük iade sürücü geçersizdir, garantiye siz yollayın daha hızlı sonuç alırsınız rapora göre değişim veya iade yaparız bize yollasanız da aynısını biz yapacağız diyor.

- Apple destek cihaz garantiye gelirse açılıp incelenecek onarım yapılabiliyorsa ücretsiz yapılacak yapılmıyorsa değişimi sıfırlanmış bir ürünle yapabiliriz kapalı kutu değişimi olmaz bu da kutuda farklı imei cihazda farklı imei olacak, sıfır değil sıfırlanmış (refurbished) bir cihaz olacak bunu da tavsiye etmem tüketici haklarınızı kullanın aldığınız yerden mutlaka değişim yaptırın diyor.

- Kimileri de istanbula gidin yüz yüze görüşün kapalı kutu değişimi olur diyor ama istanbula çok uzağız. Apple destek bu konuda fikir belirtmedi deneyebilirsiniz dedi.

Şimdi ne yapacağız? Bilen biri yol gösterirse seviniriz. Arkadaş ortada kaldı yardımcı olmak istiyorum.
Senelerdir kullandığım ZyXEL P-660HN-F1Z marka/model modemimde geçen hafta ayar yaparken modem saatinin 2000lerde kaldığını gördüm. Hiç bir işe yaramasa da olmuşken olsun diyerek güncel tarih/saat ayarlamasını yapıp saati otomatik update etmesi için ayar yaptım.

O günden sonra modem değişik zamanlarda kendi kendine restart atıp, kırımızı/turuncu uyarı ışığı verip çalışmamaya başladı. Kafasına göre bazen gidiyor, bazen geliyor vs. Sadece power kablosu takılıyken de bunu yapıyordu yani internetle alakalı bir durum değildi yaşanan. Dün gece uzun süre bu problemi yaşayınca sıkıntıdan modemi resetledim yeniden kurdum sorunsuz şekilde çalıştı. Aklıma bu saat olayı geldi. Planlı eskitme/time bomb olabileceğini düşünerek yeniden saat ayarı yaptım yaklaşık 1 saat sonra yine saçmalamaya başladı modem. Tekrar reset atıp yeniden kurdum saati ellemedim şuana kadar bir sorun çıkmadı.

Bu tarz bir sorun yaşayan/denk gelen oldu mu? Rastlantısal bir durum mu yoksa time bomb olayı olabilir mi bu durum?
Farelerle aram hiç bir zaman iyi olmadı. Kaliteli ürünlerde çift tıklama, kalitesiz ürünlerde scroll problemi yaşadım sürekli. Nice g500ler, x7ler, epicgear lar eskittim bir türlü istediğime ulaşamadım.

Aradığım ürün çift tıklamaya dayanıklı, scrollu bozulmayan, skatez sıkıntısı çıkarmayacak, ışıklarıyla eli terletmeyecek bir fare altı üstü. Çok bir şey değil. Bunu yapan bir firma olmuştur muhakkak ancak ben bulamadım tabi.

Şuan x7 kullanıyorum. 2 seneye yakın idre etti sağolsun. Logitech G500 tam 1 sene, Epicgear Meduza 4 ay, en eski farem de 3 sene idare etmişti (yine a4tech ürünüydü modelini hatırlayamadım)

Piyasadaki fareleri araştırdım, kimisi uzun tıklama ömürlü ancak 300 lira civarında, kimisi 200 lira civarında skatez sorunu yaşatıyor, kimisi el terletiyor.

a4tech bana dayanan en uzun ömürlü fare olduğundan dolayı bloody serisine bakayım dedim. TL8A gözüme çarptı. Biraz pahallı sayılır ama indirimlerle core 3 denen zamazingosu aktif 144 liraya alabiliyorum. Skatezleri sağlam, 20 milyon tık ömrü vaadediyor, eli de pek terletmeyeceğe benziyor ancak nedense forumda pek tutulmamış plastiği dandik filan denmiş plastik benim için sorun değil onu belirteyim işini düzgün yapsın yeter.

Kullanan varsa yorum istiyorum ne kadar süredir kullanıyorsunuz, ergonomisi nasıl, fiyatını hak ediyor mu?

Kullanan yoksa da kanıma girip farklı ürün tercihi yapabilirler yukarda saydıklarıma göre. 200 lirayı aşmayacak ve logitech markasına ait olmayacak şekilde.

Destan yazdım farkındayım ancak bir kere alıyoruz, iyisi olsun di mi? Daha klavyeyi değiştirmem lazım o da başka konuya artık.
Corsair hx650w psum var. Sitesinden baktığımda bu marka psular için 7 yıl garanti diyor ancak ürünü ne zaman aldığımı hatırlamıyorum bile. Garanti süresini sorgulayabileceğim bir yer bulamadım. Nasıl öğrenebilirim bunu bilen var mı?
Hakkında
Konum: Aydın,Didim
Forum İmzası:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Bilgisayar
Çevre Birimleri
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Türk Telekom
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Mesaj Sayısı: 1.836
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.243
İkinci El Bölümü Mesajları: 137
Konularının görüntülenme sayısı: 342.261 (Bu ay: 1.293)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 328 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.