Şimdi Ara

i7 4790k nın ömrü nedir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
1
Favori
3.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sistem toplamayı düşünüyorum. Muhtemelen yılbaşından sonra olacak. o.c ile kaç sene daha gideri vardır ? İkinci elde İşlemci + anakart ve 2x8 belleği tahmini kaça bulabilirim ? 2.el bölümünde satan kalmamış.

• Özellikle kullanıcısını hiç üzmeyen bir işlemci olarak dikkatimi çekti. Her kullanıcısı memnundur bu işlemciden. Kullandığınız en iyi işlemci gibi bir konuda da özellikle kullanıcıları tarafınan övüşmüştü baya. 5 sene götürse, delid yapıp 2-3 sene daha uzatsanız, iyi soğutulursa 7-8 sene götürür diyorum.

Yüz binlik arabaların beğenilmediği bir forumdasın, olumsuz yorumlara takılma derim.
    Z87 benim :) teşekkürler güzel yorumun için.

Neyse genel konuşayım şimdi sevgili galyalılar.

Ahaha ciddi ciddi i74790k için gereksiz diyen maldan anlamıyordur.

850 lira 6 aylık işlemciyi sattım. Anakart ram ve 4790k 1250tl idi yüzüne bakan olmadı bu üçlünün.

Tek yapmanız gereken ekran kartı almak. Ayrıca ddr3 ün ikinci eli kat kat ucuz. Ddr4 ram fiyatları uçup gitmiş. Yok 3200 yok 3400mhz sanırsınız + yüz fps veriyor bu ramlar.

Amaç oyunsa ucuzundan toplanacak tek sistem 1150. Kalan parayı ekran kartına basın bu kadar basit.

Ve işin bir de acı tarafı işlemci değil anakart. Eğer anakartınız mefta olursa sistemi komple satın daha iyi. İkinci el anakart fiyatları can sıkıyor.

Oc ye de gerek yok ayrıca. 4.0 ghz ?? Turboyla 4.4 ?

Çoklu fps manyağıysanız çok rahat yaparsınız benim gibi. Fps manyaklığı sınır tanımıyor bazen.

4790k için 500tl diyen arkadaşa da saygılar:) rüyasında görür. Fiyatın yükselmesi dolar ve euro yüzünden.

Dengi sayılan abileri 6700k 7700k dır.

Aralarında elbet performans farkı var ama fiyat avantajı daha ağır basıyor. Test haricinde genel kullanıcı bu farkı hissetmez. 1080ti kullanacaksanız o ayrı tabi.
    yav hocam çok ucuza sistemini güzel bi upgrade yapma imkanın varken neden bu dolar kurunda yeni sistem düsünüyorsunuz onu anlmadım

tamam ryzen iyi güzel hoşta oyunlar için hala tek çekirdek önemli

ama dersen ben render vs için kullanıyorum 1 dk bile bekleme ryzen e geç ama oyunsa i7 4790k ise güzel bi oc ile baya bi gider
  • i7-7700K almayı düşünen 4790K kullanıcılarına, nasıl ki gereksiz bir tercih olduğunu yazdıysak bu sorunun cevabı da ona göre şekilleniyor. i7-7700K bu yılın başında piyasaya sürüldü örneğin. Intel'in 2011'den bu yana ortaya ne koyduğu da cevap için yeterli olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neutumn -- 3 Aralık 2017; 17:0:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.El sakat bence.Adam kim bilir neler yapmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ydagli42

2.El sakat bence.Adam kim bilir neler yapmıştır.

yeni nesil intellerin fiyati malum. Ryzenlarin oyun perf. malum. Hal boyle olunca 2. Elde referansi bol birinden i7 4790k almak mantikli geliyor. 1500 liraya islemci anakart ve 16gb ram bulunabiliyor.

• İslemci guzel daha gideri fazlasiyla var ama ikinci elde kesinlikle edrrinin fazlasini istiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: xxkowboyxx

İslemci guzel daha gideri fazlasiyla var ama ikinci elde kesinlikle edrrinin fazlasini istiyorlar.

Evet 900 lira bile isteyen oluyor ama 700lira max verecegim tutar olur heralde. Uyguna bulamazsam ryzen refreshleri beklerim mecbur.

• Tihilu kullanıcısına yanıt
    Anladım.İ7 4790K BAYA GÖTÜRÜR İYİ DURUMDAYSA.
  • Gozumde efsane islemcidir lakin 900tl yi r3 r5 + anakarta verirdim...

• 2 sene ıdare eder mınımum.Ama ben 500tl dahı olsa almam orası ayrı
  • dostum i7 4790k nın en az 3 en uzun 5 senesi var saglam bi oc ile baya gider zaten dedigin gibi anakart işlemci ram 3 lü set genel 1300 1500 arası buluyorsunki zaten buda çok iyi sıfırın fiyatları maglum ve ddr4 8 gb ram parasına 16 gb alıyorsun buda oyunlarda gayet iyi bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: selahattın ısık

Gozumde efsane islemcidir lakin 900tl yi r3 r5 + anakarta verirdim...

Hocam oynayan biri sence ryzen 5 1600 + anakart + 8 gb ram mi almali yoksa dedigim i7 4790k + anakart + 16 ram mi ? Am4 onu acik sonradan ram takviseyi de yapilabilir ama dolar malum. 4 bin liraya monitor dahil daha iyi bir sistem kurulabiliyorsa oyle yapayim. Kafam cok karisik.

• Tihilu kullanıcısına yanıt
    Teyite htiyaç duymayan bir cevap verdim zaten..
  • ddr3 platformunun kralıdır.Malum işlemciyi değiştirdiğin anda ram dahil komple değişim yapmak zorunda kalacaksın.Acelen yoksa bekle derim.2018 yaz ayına odaklan.
  • 4 yıldır kullanıyorum bu işlemciyi Turbo Boost özelliği sayesinde overclock ihtiyacını hissettirmiyor:P anakartsal sıkıntılar yüzünden oc deneme fırsatım bile olmadı ama 6 ay boyunca gtx1070 ile mükemmel bir uyumla kullandım işlemciyi. Durumu düzeltirsem yazın 1080 alıp 8gb da rem takviyesi yapmayı düşünüyorum. Ki oyunlarda multi olmasada Singleda ne kadar etkileyebilir fpsyi?

• Çözünürlükte 4K'ya geçerseniz baya ömrü var.

• İkinci elde işlemci almak en mantıklı bileşen. Delid de yaparsanız uzun bir süre gider

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özellikle kullanıcısını hiç üzmeyen bir işlemci olarak dikkatimi çekti. Her kullanıcısı memnundur bu işlemciden. Kullandığınız en iyi işlemci gibi bir konuda da özellikle kullanıcıları tarafınan övüşmüştü baya. 5 sene götürse, delid yapıp 2-3 sene daha uzatsanız, iyi soğutulursa 7-8 sene götürür diyorum.

Yüz binlik arabaların beğenilmediği bir forumdasın, olumsuz yorumlara takılma derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ø -- 4 Aralık 2017; 11:3:36 >
  • Eski platform ddr3 sistemlere para gömmeye gerek yok.

Yılbaşından sonra H310-B360-H370 mobolar çıkınca yanına bi 8400 çakarsın hepsinden daha yüksek performans alırsın oyunlarda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ø

Özellikle kullanıcısını hiç üzmeyen bir işlemci olarak dikkatimi çekti. Her kullanıcısı memnundur bu işlemciden. Kullandığınız en iyi işlemci gibi bir konuda da özellikle kullanıcıları tarafınan övüşmüştü baya. 5 sene götürse, delid yapıp 2-3 sene daha uzatsanız, iyi soğutulursa 7-8 sene götürür diyorum.

Anakart , ram ve işlemci üçlüsünü 1500 liraya bulsam, 500 liraya kasa + güç kaynağı satın alsam. 1500 e de GTX 1060 satın alsam heralde beni 3-4 sene götürecek bir sistem olur değil mi ? Delid yapmak şart mıdır ?

Düşündüğüm sistem :

i7 4790k
    1150p anakart
    16 GB Ram
    Gtx 1060
    600w 80+ Güç kaynağı
    Kasa (Büyük iht Corsair Spec-1)
    1080p Monitör

• 1080p de işlemci ihtiyacı çok fazla oluyor. Şuan Ryzen 1600 ve GTX1060 kullanıyorum fazlasıyla yeterli performans sunuyor ama ileride yapacağım ilk upgrade monitörü 2K yapmak olacak ki işlemci +3 yıl daha idare etsin. 1080p de kalıp işlemci değiştireceğime monitörü 2K yapıp işlemci ihtiyacını minimuma indiririm daha iyi zaten yavaş yavaş 1080p devri de kapanmaya başladı 4K için daha çok var ama 2K şuan piyasanın en ideal çözünürlüğü gerek 2K monitör fiyatları olsun gerek 2K yı besleyecek ekran kartı olsun her anlamda çok daha ulaşılabilir.

1080p de 1080-1080 Ti ı adam akıllı besleyebilmek için intel'in K serisi işlemciler + dünyanın parasını vereceğin anakart + iyi bir soğutucu şart. Bunlarla uğraşacağıma Ryzen 1600 + 2K monitör

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.