S

Yarbay
07 Haziran 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
56 üye
Görüntülenme
Toplam: 4266 (Bu ay: 1)
Gönderileri

geniş ailede dağ tepe kır deniz kenarı asfaltta kullanmak için

maks

max 150.000km*

max bütçe 100.000tl*

max tüketimi 10lt*

min 4-5 koltuk*

ağır hasarsız*

geçmişi belli*

travel expert + vito + custom - plus + h1 + hi-ace modeller başta olmak üzre

araç ve fikir tavsiyesine ihtiyacım var.

tavsiyelerini esirgemeyin.iyi forumlar. :)

herkese mrhb.

işid sempatizanı din tüccarlarının konularındaki trollüğü bi kenara bırakıp (kısa süreliğine tabii) bölümdeki ilk konumu açıyorum..

denk gelen 3 5 kişinin ufkunu açmak ben merkezci dünyasının ne denli büyük !! olduğunu kendisine göstermek içindir.

düşüncelerinizi konuya yazmaktan çekinmeyin..

gecenin bu saatinde bildirim gelince evvela soluksuz izledim sonrada paylaşmak istedim.
Konuda bahsedilenden çok daha fazlası mevcut olsa da fosil kullanıcıyı maziye götürmeye 1e1..

Merhaba.
Görsel deki üründen adetli satılmış olup sorunlu çıkan tek ambalaj kendi imkanımızla firmaya gönderilmiş ve (( 3 gün ) değişim yapılıp tarafıma ulaştırılmıştır.

Gerek personellerinin iletişim kalitesi gerek müşteriye verdikleri önemden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Merhaba.
Ben S.I
Yine yepyeni bir CPU kızartma denemesi ile karşınızdayım.
Bu denemenizde masamıza yatıracağımız işlemcimiz başlıktan görüleceği üzere..

Core 2 Quad Q9650 3.0Ghz 12MB.
LGA platformunun Can Simidi + zamanın efsanesi + hayallerimizin işlemcisi....

Şimdi sözü uzatmadan test sistemimizi dile getirelim.

1.X48 veya P45 ANAKART (DURUMA GÖRE)
2.HYPER X T1 2GB DDR2 1066
3.NVIDIA GTX 7950 (SLI YAPABİLİRİM)
4.ZALMAN CNPS14X CPU COOLER
5.EVGA 750 B2 PSU
6.10 YILLIK KLAVYE + FARE
8.AMELİYAT MASASI
9.CESARET VE MÜZİK

Bayram sonrası kargo alış verişi ve EURO 2016 nın bitmesi ile birlikte işlemcimiz masamıza yatırılacak ve öncekiler gibi suyu çıkana kadar O.C denemeleri altında arap atı gibi koşturulacaktır.
Operasyon saatı gelene kadar HAKARET KÜFÜR dışında fıkrasından tutunda hız voltaj vs tavsiyelerine kadar her türlü paylaşım serbesttir.
Dileyen arkadaşlar önceki denemelerime göz atabilir ellerinde aynı işlemciler var ise nasıl O.C yapabileceklerine görebilirler.

Not : Konu ve işlem eğlence amaçlı olup belirli çerçevedeki her türlü görüş düşüncenizi dile getirebilir.
Fazla olandan istifade edip eksik olana katkı yapabilirsiniz.
Saygılarımla.

Edit :
Sonunda çalışmamıza başlayabildik.Tabi bir kaç değişiklik ile.
Öncelikle ekran kartımızı tüketim ve zar canavarı GTX 275 ile değiştirdik.
Anakartın kompanent yerleşiminden dolayı CNPS14X yerine 10X Performa ya geçtik.
Hyper X lerin tümü satıldığından yola F2 1000Mhz ile devam ettik.
Toparlayacak olursak sistemimiz.

1.X48 veya P45 ANAKART (DURUMA GÖRE)
2.GSKİLL F2 2GB DDR2 1000Mhz
3.GTX 275 896MB 448Bit
4.ZALMAN CNPS10 PERFORMA
5.TRANDSCEND ENTERPRİSE SSD
6.10 YILLIK KLAVYE FARE
7.İŞKENCE MASAMIZ
8.olmayan müzik :(

Yaşayacağımız sorunları minimize etmek için bıosun ilgili bölümlerinde gerekli ayarlarımızı şu şekilde değiştirdik.

*CPU Ratio.................................(09.00)
*C1E Support.............................(Diasbled)
*CPU TM Function.......................(Disabled)
*Vanderpool Technology.............(Disabled)
*Execute Disable Bit...................(Diasbled)
*Max CPUID Value Limit..............(Diasbled)

Vakit darlığından dolayı daha önce defalarca tecrübe edilen değerler üzerinden ise başlamış olup standart voltaj ile sorunsuz çıkılabilen 3.60Ghz ile tüm stress testleri vs çakılmadan bitirilebilmiştir.
İşlemcinin 3.6Ghz lik hızına F2 lerimiz 800Mhz ile eşlik etmiştir.(az sonra bu hızları çok arayacak)
Yaklaşık %18 lik hız artışına CPU %20 lik performans artışı yaşatmıştır.
Önemli olanda zaten hız artışına min %3 kayıp ile performansa yansıtmak iken şahane değer.
Hız ve performans oranı düştükçe enerjinin ısıya dönüşmeye başladığını anlayabilirsiniz.
Cinebench R15 te aldığı skorları kendi işlemciniz ile kıyaslayabilirsiniz.

Durmak yok kolaya devam...

Bir sonraki hız ve skor test ediliyor......

3.60Ghz den 3.78çıkardığımız işlemcimiz ile yine hız ile aynı oranda performans artışı yakalarken bellekelrimizi için auto olan ayarı elle 1000Mhz olark belirlediğimiz ne yazık ki performansı stock hızları dahi yakalamayadı.
(Hyper X T1 lerin gözünü seveyim.)
Bizde yola bellek hızımızı autoda bırakarak devam ediyoruz.
Ve 3.78Ghz de İ5 leri korkutacak skor alıyoruz.
Şunuda ifade etmek gerekiyor ku daha fazla benimsemiş olmama rağmen hiç bir P45 anakart X48 anakart kadar O.C yaparken zevk vermiyor.
Hele de Asus ve Gigabyte ın elinden geçmiş ise.(fan boyluk gene başladı)

Velhasıl gelsin skorlar...

Merhaba.

Uzun aradan sonra konuya göz attığımda tüm bölümlerden daha fazla ram konusunda konu açıldığını gördüm.

Toptan bellek satışı yapan biri olarak hem yardım hemde güven çerçevesinde ticaret için böyle bir konu açıyorum.

Ram konusunda aklınıza takılan soruları yeterli argüman sunarak konu altına yazabilirsiniz.

GEREK KENDİM GEREK BİLGİLİ DİĞER ARKADAŞLAR TARAFINDAN İÇTENLİKLE CEVAPLANACAKTIR.

Örn : Bir anakartım ama hangi rami alacağım tarzı sorular ile yeterince gereksiz konu açılmışken aynı tarz sorular ile gereksiz kirliliğe sebep olmayalım.

Toplama ise anakart marka modeli marka veya taşınabilir ciahz ise modelini belirtmeniz çoğu zaman yeterlidir.

Ürün gruplarını ve fiyatları görmek için tıklayınız.
Merhaba.

Zaman darlığından dolayı 3.961Mhz de bıraktım.Bu hızda bile arttırılan saat hızına 1e1 orantılı performans artmaktadır.
Sadece 5 kez mavi ekran ile voltajsız yakalanmış değerlerdir.Voltaj verildiğinde daha yukarılara çıkacağına şüphem yok.

Not: İlk görseldeki hatalar için kusura bakmayınız..

Kullanılan sistem bileşenleri.

Core 2 Quad Q9550 CPU
Asus P5QC Anakart
OCZ Platinium 2x2GB DDR 1066 Ram
Nvıdıa GTX 7950 256MB 256 BİT VGA
Samsung 850 evo 250GB SSD
Zalman CNPS14X Standart Fan CPU COOLER
Corsair CX750M PSU

Gelsin görseller...

1.büyük deneme..

4.08Ghz Stabil.Bu günkü hızımız bu...

2.büyük deneme..

4.25Ghz Stabil..Durmak yok yakana kadar devam....

3.ve final denemesi..
4.31 Ocz 2x2 yerine tek Hyper X T1 ile açtı.Üstelik daha anasayfasında bile çakılmadan testi bitirdir.

Merhaba.

Suyunu çıkaracağımız sıradadaki işlemcimiz...

AMD Phenom 2 X6 1055T 2.8Ghz

Yine amacımız stabil şekilde Windows açabilecek en yüksek hızı yakalamak..
Sonra da ilan açıp hiç bir şekilde O.C edilmemiş CPU diye işlemciyi satmaya çalışmak..

Sistem bileşenlerine gelecek olursak.

AMD Phenom 2 X6 1055T 2.8Ghz CPU

Gigabyte GA MA78GM UD2H BOARD

NVIDIA GTX 7950 256MB 256 BİT VGA

Kingston Hyper X T1 2GB DDR 1066 RAM

Corsair CX750M PSU

Xigmatek HDT CPU COOLER

Gelsin + gelecek görseller..

2.8Ghz Stock Hızda Cinebench R15

3.22Ghz Hızda Cinebench R15
Merhaba.
Aşağıda can sıkıntısından giriştiğim O.C denemesine ait görseller yer almaktadır.
Benzer ürünleri (anakart başta olmak üzere) elinde bulunduran arkadaşların emektar 775 pinlerden daha fazla performans almaları için elimden geleni yapacağım gibi daha ayrıntılı bilgisi olan arkadaşlarında katkıda bulunmasını rica ederim.

Öncelikle sistem bileşenlerine gelecek olursak:

Xeon X5460 3.17Ghz CPU
ASUS P5Q ANAKART
Hyper X T1 2GB DDR 1066 RAM
NVIDIA GTX 7950
EVGA 750W PSU
ZALMAN CNPS14X TEK FAN SOĞUTUCU

Görsellerden belli olduğu üzere ekstra fan vs kullanılmamış.Oldukça elverişsiz kasada denemeler yapılmıştır.
Güncel ekran kartlarına rağmen nostaljiye ters düşmemesi adına GTX 7950 tercih edilmiştir.
Uzay montaj 4.44Ghz bandında dahi CPU sorunsuz çalışmış fakat işten dolayı görsel alınmamıştır.
2.ci 4.44Ghz denemesinde özensiz yapılan Soğutucu montajından dolayı stres testinde 20.dk da throting yaşanmıştır.
Titiz bir şekilde yapılacak montaj ve fazladan eklenecek fan ile sorunun aşılacağına kanaatim tamdır.
CPU bu hızda i7 960 seviyesinde performansa erişmektedir.
Tek çekirdk performansı FX 8350 ye fark atarken çoklu çekirdek performansı ile ensesine yerleşmektedir.

Gelsin görseller..

Yeni biten standımız..Bu masaya daha neler yatırıp....:)

Soğutucunun somunlarındaki boşluktan dolayı termal throttinge düşse de voltajdaki hassas ayarlama sonucu stabiliteyi yakaladığım yeni değer=rekor....
1mm lik kauçuk pull bulduğumda 4.44 de stabilite hedefimi tekrar masaya yatıracağım.

Stabil bir şekilde 4.43 geldi.Adım adım 4.44 de doğru deneme yanılma ile gidiyoruz...

[simage]https://store.donanimhaber.com/27/82/ad/2782ad13d98ca98b893266295093967a.jpg[/simage
[simage]https://img.donanimhaber.com/upfiles/408224/b327174d-e64b-4c36-b8a2-ca9f67542c9e.jpg[/simage

Merhaba.
Android telefon ve tabletime yükleyerek stok girdi çıktısı yapabileceğim ücretli yada ücretsiz android uygulaması tavsiyesine ihtiyacım var.
PC dede uygulaması olup senkronizasyon yapılabilen bir uygulama olursa tadından yenmez...
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 16.496
İkinci El Bölümü Mesajları: 2.196
Konularının görüntülenme sayısı: 535.252 (Bu ay: 1.332)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 10.309 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.