Şimdi Ara

Hpnin yaptığı bir hata canıma mal oluyordu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
3
Favori
28.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
890 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hayırdr monster falan nerde, asus?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HP'yi savunduğum falan yok öncelikle bunu belirteyim sonra konuya geçeyim;

quote:

HP'nin böyle bir hata yapması beni cidden üzdü ve bataryayı da neredeyse aldığımdan beri 5-10 kez kullanmışımdır.

Bataryanın şişmesinin sebebini kendin yazmışsın zaten. Lityum batarya ısındığı için şişmez, sürekli full şarjda beklediği için şişer (ısınması da üstüne tuz biber olur) Lityum bataryalar sürekli %100 şarjda durmayı hiç sevmezler. Çok büyük bir firmanın IT bölümünde çalışıyorum ve piller hakkında da çok detaylı bilgiye sahibim. Şişen pillere burda da sık sık denk geliyoruz her türlü markada, sebebi dediğim gibi sürekli elektrikte kullanmak. Bunu engellemenin 2 yolu var, ya sürekli bataryayı aktif kullanacaksın (ki çok mümkün değil) ya da bios'dan şarjı düşük bir yüzdede kesmesini ayarlayacaksın (%60 gibi) Ben kendi laptopumda şarjı %55'te kesmesini ayarladım, 4 yıldır kullandığım laptopun pili hala ilk günkü gibi performans veriyor hiç yorulmadığı için. Şişme falan da yok. Bunu tavsiye edip uygulattırdığım bütün arkadaşlarımda da durum aynı.

edit: konu şişme olduğu için onun üzerinden gittim ama her pil şişecek diye bir durum yok tabi. şişmese bile batarya ölümlerinin sebebi de yine çok büyük oranda sürekli %100 şarjda tutmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiesTorN -- 24 Şubat 2020; 22:37:34 >

• Müşteri hizmetlerini ararsan böyle olur . Hepsi teknik bilgisi olmayan insanlar . Direkt garantiye gönderecektin Vatan la iletişim kurmadan . Ben hep böyle yaparım .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Olayda bir tuhaflık var gibi

• HP yıllardır böyle. Menteşeleri kırılan zamanlardan sonra bu ısı sorunlarını çok gördüm. Termal soğutma tasarımında hep bi hatalar var. Termal bakırlar işlemcilere ekran kartlarına ya az basar ya hiç basmaz. O zamanlar araya 2-3mmlik bakır bloklar koyardık öyle soğuturduk.
  • Hocam hic bi yerlerini aramana vs gerek yok direkt sikayetvar'a girip konu ac:D

exper bile batarya değişimi yaptı bana (garanti bitmişti, ücretsiz yaptılar. tabi ki benim işlemcide vs sorun yoktu, senin heryerde hata var bence cihaz değişimi yaparlar

bknz :https://www.sikayetvar.com/exper/exper-tablet-bataryasi-sisti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dat0me -- 24 Şubat 2020; 9:57:50 >
  • TiesTorN kullanıcısına yanıt
    Piller hakkinda cok iyi bilgiye sahipsiniz ama laptoplarda yuzde 90 pilin altinda oyunlarda fps dusmesi yaptigini bilmiyorsunuz

• Hocam, lehim olması bence de imkansız ama gördüğünüz gibi var işte. Aldığımdan beri ekran kartı 84 derece aşağısını görmedi bile nerdeyse. Bunu sürekli belirttim hem vatana hem hpye bana yaptıkları feedback ise laptop olduğu için 100 dereceye kadar normal olduğuydu.

• quote:

Orijinalden alıntı: oyunsever2017

Piller hakkinda cok iyi bilgiye sahipsiniz ama laptoplarda yuzde 90 pilin altinda oyunlarda fps dusmesi yaptigini bilmiyorsunuz
    iyi salladın kardeşim, öyle bir şey yok.

kaldı ki böyle bir şey varsa bile bu beni bağlamaz, ben piller hakkında genel bilgi verdim sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiesTorN -- 24 Şubat 2020; 10:8:32 >
  • oyunsever2017 O kullanıcısına yanıt
    Yüksek güç tüketen çoğu laptop elektriğe takılı olmadığı durumda pil %100 de olsa tam güçte çalışmaz, çalışamaz.
  • RaiNFallDown kullanıcısına yanıt
    Ben zaten fişe takili oldugu durumu soyluyorum . Fisteyken de gelen akimin cogu pili doldurmak icin harcaniyor

• 2017 de yeni model ciktigi gibi en ucuz 13 inc macbook proyu satın aldım. Garantisi 1 yıldı. Garanti biteli 1.5 sene oldu, geçen ay klavye pil trackpad ücretsiz bir şekilde değişti en az 2 sene daha kullanacağım bu bilgisayarı.

Bir laf vardır ucuz mal alacak kadar zengin değilim diye, apple pahalıya satıyor olabilir fakat destek ve malzeme kalitesi bir cihazın ömrünü belirler. Üstelik hp omen de ucuz bir cihaza benzemiyor. Çok geçmiş olsun.
  • melek12345 kullanıcısına yanıt
    Msi unutnayın :D

• abboww kullanıcısına yanıt
    tabiki şimdi yukarıda biri laf etmiş die bişe demedim o konuda :) monster der geçerim. ama duyduğuma göre çok fazla macun değişimi için garantiye mi göndermek gerekiyor? cok sacma o zaman.

• Hewlett Packard pavillon , aldım ve doğru düzgün kullanamadan bozulan laptop...

ne garanti işledi ne başka bir şey..

8 senedir ne HP alıyorum, ne de tavsiye isteyene öneriyorum.

Buraya da yazmış olayım, HP alıp rezil olabilirsiniz, pişman olabilirsiniz, yapa yanlız kalabilirsiniz...

Arkadaş başlığı açınca gördüm, 8 senede değişen hiçbirşey de olmamış..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

HP'yi savunduğum falan yok öncelikle bunu belirteyim sonra konuya geçeyim;

quote:

HP'nin böyle bir hata yapması beni cidden üzdü ve bataryayı da neredeyse aldığımdan beri 5-10 kez kullanmışımdır.

Bataryanın şişmesinin sebebini kendin yazmışsın zaten. Lityum batarya ısındığı için şişmez, sürekli full şarjda beklediği için şişer (ısınması da üstüne tuz biber olur) Lityum bataryalar sürekli %100 şarjda durmayı hiç sevmezler. Çok büyük bir firmanın IT bölümünde çalışıyorum ve piller hakkında da çok detaylı bilgiye sahibim. Şişen pillere burda da sık sık denk geliyoruz her türlü markada, sebebi dediğim gibi sürekli elektrikte kullanmak. Bunu engellemenin 2 yolu var, ya sürekli bataryayı aktif kullanacaksın (ki çok mümkün değil) ya da bios'dan şarjı düşük bir yüzdede kesmesini ayarlayacaksın (%60 gibi) Ben kendi laptopumda şarjı %55'te kesmesini ayarladım, 4 yıldır kullandığım laptopun pili hala ilk günkü gibi performans veriyor hiç yorulmadığı için. Şişme falan da yok. Bunu tavsiye edip uygulattırdığım bütün arkadaşlarımda da durum aynı.

edit: konu şişme olduğu için onun üzerinden gittim ama her pil şişecek diye bir durum yok tabi. şişmese bile batarya ölümlerinin sebebi de yine çok büyük oranda sürekli %100 şarjda tutmak.
    Gaming laptoplar için de geçerli mi söylediğiniz?

• Hp nasıl dünyada en fazla laptop satan marka oluyor anlamıyorum

• Geçmiş olsun.

• lehim olduğuna eminmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Worcestershire

Gaming laptoplar için de geçerli mi söylediğiniz?

Alıntıları Göster
    lityum pil kullanan HER cihaz için geçerli.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.