Şimdi Ara

Hpnin yaptığı bir hata canıma mal oluyordu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
3
Favori
28.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
890 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlarım 5 senedir şarjda kullanıyor cihazlarını, hiçbirinde şişme olmadı. Tamam pil öldü bu zaman zarfında ama aynı şey değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yardımcı olabilir misiniz nasıl yazıcam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByKayseriLi38

Anlamadığım bir nokta var. Resimlerdeki soğutucunun bakır kısımları neden tornavida ile çizilmiş gibi duruyor? Bu da mı fabrika hatası yoksa siz mi yaptınız?
    Konu tamamen marka karalama amacı ile açılmış. Lehim damlaması diye bişey olmaz. Robotlar lehim yapıyor insanlar değil. Ayrıca kaç kere kontrolden geçiyor bu bilgisayarlar.

Yazık ,,, kul hakkıdır bu başka bişey değil. Şu soğutucu bloğun haline bak. Savaştan çıkmış gibi. Naptılar Allah bilir üstünde tepindiler herhalde.

Edit: yazım hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garipbirdost -- 24 Şubat 2020; 19:35:42 >
  • @vonderplanitz kardeşim ürünün ucuz olduğunu kim söyledi msi ile aynı paraya aldım zamanında 2017de yaklaşık 1900 dolara denk geliyor o parayla satın aldım bilgisayarı ve ürünümden memnun değilim demiyorum üstüne basarak söylüyorum sadece böyle bi talihsizlik yaşadım ve mesulu sence ben miyim anlamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: garipbirdost

Konu tamamen marka karalama amacı ile açılmış. Lehim damlaması diye bişey olmaz. Robotlar lehim yapıyor insanlar değil. Ayrıca kaç kere kontrolden geçiyor bu bilgisayarlar.

Yazık ,,, kul hakkıdır bu başka bişey değil. Şu soğutucu bloğun haline bak. Savaştan çıkmış gibi. Naptılar Allah bilir üstünde tepindiler herhalde.

Edit: yazım hatası

Alıntıları Göster
    Bana da biraz karalama gibi geldi ama neden bir insan böyle bir iş yapsın ki eline ne geçecek yani? Resmen düz tornavida ile çizilmiş o bakır kısımlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ByKayseriLi38

Bana da biraz karalama gibi geldi ama neden bir insan böyle bir iş yapsın ki eline ne geçecek yani? Resmen düz tornavida ile çizilmiş o bakır kısımlar.

Alıntıları Göster
    Burası Türkiye hocam şaşırıyor musun ?

• En gereksiz konuyu açmışsın bravo gerçekten. Garantisi bitmiş ürünün daha ne lafını yapıyorsun ki hangi hakkınla başvurucaksın zaten Tüketici Hakem Heyetine laptop üf oldu değişin mi diceksin. Telefonlarında bataryası şişiyor aynı şey ayrıca istediğin kadar mail at adam 2 yıla bakar, 2.5 yıllık laptopu sana bedava yapıp birde paranı mı iade etmesini bekliyorsun. Ayrıca 2.5 yıl boyunca laptop çalıştıysa HP markasının bir hatası yok demektir eğer borulara değmeseydi zaten makinen 2.5 yıl dayanmazdı.

Canınız sıkılıp firmalara *-* atmaktan vazgeçin be. Hep firma hatalıdır sanki zerre ''Kullanıcı Hatası'' olmaz bu forumda (!)
  • quote:

Orijinalden alıntı: garipbirdost

Burası Türkiye hocam şaşırıyor musun ?

Alıntıları Göster
    Herşey beklenir bizim insanımızdan artık şaşırmıyorum Yazık yani sırf karalama yapmak için soğutucunun bakır kısımlarına tornavida ile girişmiş resmen DH güçlü bir forum olduğu için konu açarım belki tutar bayağı konuşulur diye düşündü herhalde.. Yazık gerçekten..
  • Hocam HP bu soğutucu bakıra lehim damlatma olayını bilerek mi yapıyor anlamadım, geçenlerde abimin laptopunu sökmüştüm ben de aynı şeyle karşılaştım soğutucu yerine oturmuyordu. Penseyle lehimi ezdim ve öyle oturdu. Amacı ne bu olayın anlamış değilim.

• @efekan198 Laptop konusunda ben markacıyımdır. Laptop'ta oyun oynamam fakat bazen günde 14 saat açık kalır ve masadan sehpaya sehpadan kucaga sürekli yer değiştirir, baya bi yoğun kullanırım. 10+ yıldır kullandığım IBM Thinkpad var hala daha taş gibi 10+ yıldır Lenovo N500 taş gibi. Orjinal bataryası hala daha 20dk dayanıyor. Bu laptoplar birkaç yere sehpa yükseklğinden parke yere de uçtu! Apple Powerbook 'um var, 15 yıllık. Hala daha sorunsuz.

Oyun oynayacak olsam Lenovo veya Apple 'ın high end bir modeli alırım ve arasıra oyun oynardım. LG V20 cebimle Skype dahi cok kullanmıyorum, GPU CPU batarya fazla yükleniyor. Mobil cihazlara fazla yüklenmemek gerekli.

HP genelde şirketler çalışanlarına alıyor. Ucuza geliyor. HP kendisi donanım üretmiyor. Kontrat ile başka üreticilere ürettiriyor. Lenovo kendi üretiyor.

Bakır plakada lehim varmış. Olabilir. Normal. Üretim hatası değil o.

Üretici ve satıcı gerçekten 3 kağıt yapmış olsa, onun kurbanı olsan destekleyeyim seni. Ama öyle birşey göremiyorum. Lenovo , Apple. Herşey bu 2 sözcükte gizli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C834D35AF

Dostum pilde sıkıntı var ki gaz çıkışı olmuş. Durduk yere gaz çıkışı olmaz pilde.

Bu arada şişmiş pil kasa içinde tehlike arz etmez. En fazla pıııııst diye ses çıkartır. Bu Li-Po dan çok daha tehlike olan 18650 grup pillerde bile basınç emniyeti var. Çok basınç olduğunda dış metal kapta ince + şeklinde kısım yarılır ve gaz çıkışı sağlanır. Tıpkı kapasitörler de olduğu gibi.

Termal bakır blokta lehim olması imkansız bir durum. Onu geçtim lehim damlasının olduğu yer çipsetle öpüştüğü yer dışında kalıyor gibi.

Laptop markalarına yorum yapan arkadaşa gelirsem, yıllardır notebook onarım işi yapan birisi olarak söylüyorum,

Oyun için Dell değil MSI alın. Dell Gaming serileri acayip bozdu. Ben şahsen 7567 kullanıyordum. G3, G5 le kıyaslamak hakaret olur 7567 ye.

Plastik var plastik var. G315 vesaire resmen leğen plastiği
    Hocam dell de kaliteli aslında fiyata göre. Aynı bilgisayarı kullanıyorum ben de. Onu alırken aynı fiyata Lenovo msi dan 1050 liler vardı. Kasaları malzeme kalitesi yüksek tamam ama tercih meselesi. Ben onlar kadar kaliteli olmadığını bildiğim halde içinde aynı fiyata 1050ti var diye aldım. Yani performansla kaliteyi takas ettim. Lenovolarla msi ile aynı fiyat olsa yargılariz ama çok daha ucuz ve şimdiye kadar aşırı dandiklik yaratacak bir durumla karşılaşmadım çok şükür.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• ardicli2000 kullanıcısına yanıt
    Hocam sipariş üstüne getiririz, stok ürün kullanmıyoruz. 100$ panel +100₺ işçiliği var.

• bugatti1907 kullanıcısına yanıt
    Hocam 7567 ile kıyasladım. 7567 nin yanında leğen plastiği gibi kalıyor yani

Dünya çeşit ABS var. İkiside ABS plastik ama işte biri iyi olan diğeri kötü olan

• BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Hocam aşırı ısınma, aşırı akım çekme gibi korumalar var. Öyle hava kanalını kapattınız diye patlama olmaz. En fazla bilgisayar kapanır.

Alienware da zaten Dell in markası ancak ortalama bir TR kullanıcısına kurlardan dolayı hitap etmiyor.

• O pil patladı mı fena kokuyor ve ciddi ciddi size büyük bir zarar verebilirdi. Ben bir defasında eski bir cep telefonunun bataryasına şarj cihazı bağladım. Telefondan bağımsız ve fazla şarjda tuttuğum için bataryanın alev alarak havada uçtuğunu gördüm. :) Sonra tabi güzel bir çığlık attım ak sakallı geldi sandım
    O gün bugün bataryalarla oynamıyorum.
  • Maalesef hocam, çocuk k pahalı cidden, korumaların olması çok iyi olmuş, teşekkürler

• Li-ion bataryalarda açığa çıkan gaz lityum hekzaflorofosfat (LiPF6).

Öldüren bir sinir gazı (nerve has)

Çok dikkatli olunması gerekiyor. Her ne kadar derişim az olsada kalıcı hasar kaçınılmaz.

• Batarya içinse, gömülü batarya, "toplasan 5 kere kullandım" kelimesi yetersiz. Sisteme takılı olduğu sürece her daim kullanmış oluyorsunuz. Bataryanın şişmesi normal

84 derece kimi laptop-kimi gpu için normal iken, kimisi için fazla olabilir. İncelemelere bakmak lazım.

Sooğutucu üzerindeki damlamış olan lehim, çok yüksek ihtimalle "sıcak lehim" ve fabrikasyon hata....
  • BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Rica ederim

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.