Yarbay
02 Aralık 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
47 üye
Görüntülenme
Toplam: 263 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Amazon Türkiye üzerinden 1 Ağustos 2021 tarihinde satın almış olduğum ASUS VG25QM monitorum 2 Ağustos'ta elime ulaştı. HDMI 1 ve 2.portlarda ses ve görüntü 5-6saniyeliğine gidip geliyordu ve çok sık yapıyordu.

Monitörümde de ışık sızması,ölü pixel gibi sorunlar bulunmadığı için iade etmek yerine incelenmesi sorunun giderilmesi için kutudan nasıl çıktıysa monitörü ve pivot ayağını koruyucu ambalajına sararak dikkatli bir şekilde kutusuna yerleştirdim, ürünün kutusunu da balonlu naylona sarıp sıkıca banlayıp UPS kargo vasıtasıyla Asus Türkiye garantiye yolladım ve beklemeye başladım.

Tamir durumunu kontrol ettiğimde ürünün tamirinin tamamlandığını gördüm. Pazartesi sabahı ilk iş Asus Türkiye'yi arayıp ne işlem uygulandığını sordum ve portların anakarta bağlantısında sıkıntı olduğunu bunun sonucunda anakartın değiştirildiğini öğrendim. Ürünün kargodan bana teslim edilmesini bekledim monitörün kutusunu balonlu naylonla sarıp yollamama rağmen herhangi bir naylon göremedim neyse dedim kutuyu açtım ve koruyucu ambalajına sarıp sarmalayıp kutuladığım monitörüm ve pivot ayağım öylece kutu içerisine konulmuş ve koruyucu jelatin buruşturulup kutu içerisinde bir yere konulmuş. Garantiden ne bana satın aldığım yerden ne de benim yolladığım şekilde geldi.

Kurulumunu yaptım monitörün ve çalıştırdım. Monitörün orta noktasının solunda bir adet ölü pixeli olduğunu gördüm ve bu aşırı rahatsız edici.

0 almış olduğum cihazı iade etmeyip te garantiye yollama nedenim ölü pixel ve ışık sızması problemlerinin olmayışıydı. Garantiden geldikten sonra ölü pixel olmayan cihazımda ölü pixel belirdi.

Ertesi sabah hemen Asus Türkiye'yi aradım monitör bölümüne bağlanıp durumu aktardım bana söylenen cevap bir adet ölü pixele bir şey yapamıyoruz siz yine de görüntüyle birlikte mail atın. oldu.

Merhaba, Türk Telekom 24mbps hat kullanıyorum doğal olarak VDSL2 modem arayışındayım.

Almışken fibere geçtiğimde modem masrafı yapmak istemediğimden eğer mümkünse fiberi de destekleyecek 6GHZ modem almak istiyorum.

Önerilerinize açığım.

Hattımdaki jitter ve ping değeri stabiliteden uzak. Türk Telekom'la görüşmemin üzerinden hat değerlerimin normal olduğunu sıkıntının Türk Telekom'un vermiş olduğu Zyxel vmg3312-b10b modemden olabileceğini defalarca açılan arıza kayıtlarımın sonuçsuz kalması neticesinde modem arayışındayım belki çözüm olur diye.

Merhabalar yeni monitor aldım 2 hdmi portlu.

1 de görüntü ve ses gidip geliyor 5 saniyelik bazen arka arkaya bazen de 1-2 saat arayla.

HDMI 2 de böyle bir problem yaşamadım. Sorunun laptop kaynaklı mı monitor kaynaklı mı olduğu konusunda emin değilim.

Güçle alakalı bir şey olabilir mi?

Az önce rekabetçi oyun oynarken ve daha önce gpedit.mscden ayarladığım windows update karşıdan yükleme ve kurma için uyar seçeneğini seçmeme rağmen kafasına göre windows güncellemesi yapmasından ötürü gpedit.msc'den yine kapatmak için girdim ve

gpedit.msc'yi karşılaştığım ekran :

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/e7/10/b0/e710b03cca2e318751e248b61f7dbc28.jpeg&t=0&width=480&text=1

Normalde olması gereken ekran :

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/71/4e/f5/714ef54df08b10836b66bf5b3687107a.png&t=0&width=480&text=1

Bir gönderinin altında

"birkac gunluk gida yardimina ihtiyacimiz var. bu cumleleri yazmak cok zor ama baska yolum kalmadi. 9 aydir issizim, ailecek aciz, para degil is ve gecici gida yardimi istiyorum. 1 cocugum var ve cok dardayiz. telefonum para etmiyor, satamiyorum. sesimi duyun"

diye bir yorum gördüm profili de burda belki yardımcı olmak isteyen vardır.

https://www.facebook.com/savas.krks.3?comment_id=Y29tbWVudDo0MDQyNjEwNDk1ODE4NDMxXzQwNDM5NzE5MjU2ODIyODg%3D

Kendisini tanımıyorum, bir bağlantım yok bilginize.

Bu ay turknetten fatura gelmedi faturalarıma baktığımda 18.12 tarihinde kesildiği ama 0 Tl olarak gözüküyor borcum gözükmüyor.

Arkadaşta da durum aynı sizde durum nasıl?

Mobil sürümde ilk 2 sayfadan sonra 3. ve 4. ve sonraki sayfalara geçmiyor bazen 2.sayfaya bile geçmiyor.
2 aydır aynı problem çözün şunu artık.
Mobilde sayfalar bir yere kadar kayıyor öyle kalıyor.
Hem mobilde hem normal sitede hem telefondan hem bilgisayardan aşağı kaydırınca 2 3 sayfa yukarı atma problemi var.
İllallah ettiriyor.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Asus ROG GL552VW
Operatör
Vodafone
ISS
TTNET
Takım
Fenerbahçe
Notebook
Asus
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 18.615
İkinci El Bölümü Mesajları: 105
Konularının görüntülenme sayısı: 977.485 (Bu ay: 4.814)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5.727 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.