Şimdi Ara

Hpnin yaptığı bir hata canıma mal oluyordu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
3
Favori
28.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
890 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık bundan 2 buçuk yıl önce Vatan computerdan HP Omen satın almıştım. Oyunlarda ekran kartım 84 dereceden aşağı düşmüyordu. Hem vatanın hem de müşteri hizmetlerini arayıp durumu ilettiğimde laptoplarda gayet normal bir derece olduğu söylendi tarafıma. Garantisini doldurmadan önce servise götürmek istediğimi söyledim ve bakımlarının da yapılmasını istediğimde herhangi bir bilgisayarcıya götürebileceğim söylendi. Ve zamanla bilgisayarın kozmetiği bozuldu ve touchpad tuşları basmamaya başladı ve bilgisayarcıya götürdüm. Bilgisayarcı bataryanın neredeyse patlayacağını söyledi. Bunun sebebinin ise fabrika çıkışlı hata olduğu ve resimlerde gördüğünüz ekran kartının üstüne gelen metalde lehim damlaması olması ve hiçbir zaman termal macunun ekran kartına temas etmemesi. Bu oluşan ısınmadan dolayı da bataryanın şiştiği belirlendi. HP'nin böyle bir hata yapması beni cidden üzdü ve bataryayı da neredeyse aldığımdan beri 5-10 kez kullanmışımdır. HP bu sorumluluğu üstlenmeli desteklerinizi bekliyorum.
    Hpnin yaptığı bir hata canıma mal oluyorduHpnin yaptığı bir hata canıma mal oluyorduHpnin yaptığı bir hata canıma mal oluyorduHpnin yaptığı bir hata canıma mal oluyorduHpnin yaptığı bir hata canıma mal oluyordu
    up
    arkadaşlar inanmayanlar olmuş burda da daha önceden açmış olduğum entryi görüyorsunuzhttps://forum.donanimhaber.com/hp-omen-15-ax200nt-ekran-karti-sicakligi--127492102#127492102 ve bir düzeltme daha yapmak istiyorum o zımparaların bir kısmı ben bilgisayarı almadan önce yapılmış bir kısmı ise tamircim yaptı
    tam bunun altına da ilk çıktığı haldeki fotoğrafını atıyorum Hpnin yaptığı bir hata canıma mal oluyordu

up
    Arkadaşlar hp aradı beni pilin herhangi bir zararı olmayacağını ve üzerinden uzun zaman geçtiği için yardım edemeyeceğini söyledi ve cidden bu durum beni üzdü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efekan198 -- 25 Şubat 2020; 13:40:32 >

• Konu tamamen marka karalama amacı ile açılmış. Lehim damlaması diye bişey olmaz. Robotlar lehim yapıyor insanlar değil. Ayrıca kaç kere kontrolden geçiyor bu bilgisayarlar.

Yazık ,,, kul hakkıdır bu başka bişey değil. Şu soğutucu bloğun haline bak. Savaştan çıkmış gibi. Naptılar Allah bilir üstünde tepindiler herhalde.

Edit: yazım hatası
  • Konuyu öne çıkardım, geçmiş olsun, şahsen HP benim tercih edeceğim bir marka değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheArchaeologist -- 24 Şubat 2020; 19:34:32 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TheArchaeologist kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim sağlığımızdan oluyorduk valla
  • Havaya uçmadan günü kurtarmışsınız.

Ben olsam tüketici mahkemesine başvururdum hemen.
  • Soğutucu blokta lehim damlasının ne işi var çok garip. Yani sizin 85 derecede bile kalması baya büyük bir sorun. Keşke kapanmalar yaşansaymış sizde sorunu erkenden anlardınız. Böyle bir fabrikasyon hatası olur mu çok saçma bir şey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öne çıkardım, konuya destek
  • HP'ye mail atın olayı detaylıca anlatın. Baktınız sallamıyor açın davayı.

• Konuyu öne çıkardım. Geçmiş olsun. Umarım sorununuza çözüm bulunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nemesis-Prime -- 23 Şubat 2020; 23:13:7 >
  • Taşınabilir bilgisayarda Dell-Lenovo-Apple harici düşünmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rasyonelizm

Taşınabilir bilgisayarda Dell-Lenovo-Apple harici düşünmeyin.
    Tamamen yanıltıcı yorumdur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Veysigz

Tamamen yanıltıcı yorumdur.

Alıntıları Göster
    Sebep?

• Anlamadığım bir nokta var. Resimlerdeki soğutucunun bakır kısımları neden tornavida ile çizilmiş gibi duruyor? Bu da mı fabrika hatası yoksa siz mi yaptınız?
  • Ayni sisme olayi Kiosk olarak kullanilan ve ekraninsurekli acik olan iPad ve sicak bolgelerde iPhonelardada oluyor. Sisen pil degil, uzerindeki koruma folyasidir. Igne batirince folyoya hava iniyor ve pilin sismedigini gorursunuz.

• _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Dostum pilde sıkıntı var ki gaz çıkışı olmuş. Durduk yere gaz çıkışı olmaz pilde.

Bu arada şişmiş pil kasa içinde tehlike arz etmez. En fazla pıııııst diye ses çıkartır. Bu Li-Po dan çok daha tehlike olan 18650 grup pillerde bile basınç emniyeti var. Çok basınç olduğunda dış metal kapta ince + şeklinde kısım yarılır ve gaz çıkışı sağlanır. Tıpkı kapasitörler de olduğu gibi.

Termal bakır blokta lehim olması imkansız bir durum. Onu geçtim lehim damlasının olduğu yer çipsetle öpüştüğü yer dışında kalıyor gibi.

Laptop markalarına yorum yapan

• _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Dostum pilde sıkıntı var ki gaz çıkışı olmuş. Durduk yere gaz çıkışı olmaz pilde.

Bu arada şişmiş pil kasa içinde tehlike arz etmez. En fazla pıııııst diye ses çıkartır. Bu Li-Po dan çok daha tehlike olan 18650 grup pillerde bile basınç emniyeti var. Çok basınç olduğunda dış metal kapta ince + şeklinde kısım yarılır ve gaz çıkışı sağlanır. Tıpkı kapasitörler de olduğu gibi.

Termal bakır blokta lehim olması imkansız bir durum. Onu geçtim lehim damlasının olduğu yer çipsetle öpüştüğü yer dışında kalıyor gibi.

Laptop markalarına yorum yapan arkadaşa gelirsem, yıllardır notebook onarım işi yapan birisi olarak söylüyorum,

Oyun için Dell değil MSI alın. Dell Gaming serileri acayip bozdu. Ben şahsen 7567 kullanıyordum. G3, G5 le kıyaslamak hakaret olur 7567 ye.

Plastik var plastik var. G315 vesaire resmen leğen plastiği

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C834D35AF

Laptop markalarına yorum yapan arkadaşa gelirsem, yıllardır notebook onarım işi yapan birisi olarak söylüyorum,

Oyun için Dell değil MSI alın. Dell Gaming serileri acayip bozdu. Ben şahsen 7567 kullanıyordum. G3, G5 le kıyaslamak hakaret olur 7567 ye.

Plastik var plastik var. G315 vesaire resmen leğen plastiği
    MSI markası bana göre hep şişirilmiş bir balon gibi geliyor.
  • Garantisi bitene kadar en fazla 5-10 kere mi kullandınız? O sayısı 700 ile çarpardım ben

• HP Avrupa ve Amerika'ya eposta yolla. HP Türkiye'nin seni oyalayarak kendi servislerine değil, serbest servislere neden yönlendirdiğini sor.
  • Yıllardan beridir HP laptoplar bu şekilde. Hepsinde ısınma sorunu var. Çevremde HP laptop alacak olanlara her zaman aynı şeyi söylerim: Soban yoksa HP laptop en iyi çözümdür kışın iyi gider

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rasyonelizm kullanıcısına yanıt
    belli değil mi hocam, hiçbir dayanak sebep sunmadan yazmışsınız.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.