Şimdi Ara

Hpnin yaptığı bir hata canıma mal oluyordu (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
3
Favori
28.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
890 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Jaxson Ryker

Bende Omen 17'nin eski kasasından var. O şişme zamanla kasada çatlamaya yol açıyor yani en azından bende öyle oldu. Daha sonra riske girmek istemedim ve teknik servisine yolladım. Yeni kasa sanırım sizinki bataryayı sağ alt köşeye koymuşlar eski kasasında.

Alıntıları Göster
    benimde eski kasa hocam, köşeleri oval olan model, evet kasadaki şişme sağ alt köşede, sizinki garanti kapsamında mıydı, ücretsiz batarya değişimi yaptılar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: web programcısı

benim laptopum da aynı ve bu halde görünüyor 2 yıl geçtiği için hp değişim vs yapmadı pile
    benim de 2 yıl geçti hocam, siz bu şekilde mi kullanıyorsunuz, yoksa ücretli değişim mi yaptırdınız?
  • HP den uzak Tanrıya yakın durun😄

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: digi_boy2006

benim de 2 yıl geçti hocam, siz bu şekilde mi kullanıyorsunuz, yoksa ücretli değişim mi yaptırdınız?

Alıntıları Göster
    bu şekikde kullanıyorum, kasa alüminyum belli oluyor şiştiği az servise sordum vergi hariç 1200tl dediler, yaptırma imkanımız yok mecburr
  • quote:

Orijinalden alıntı: digi_boy2006

benimde eski kasa hocam, köşeleri oval olan model, evet kasadaki şişme sağ alt köşede, sizinki garanti kapsamında mıydı, ücretsiz batarya değişimi yaptılar mı?

Alıntıları Göster
    Garantisi geçmişti maalesef o yüzden ücretli yaptırdım. Dikkat edin hocam zamanla dahada şişiyor kendimden biliyorum. Bu arada 3.yılı devirdim garantisinin bitiminden sonra 2 ay içinde yaşadım bu sorunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jaxson Ryker -- 26 Şubat 2020; 16:18:34 >
  • sonu ER ile biten 3 bilgisayar markasından uzak durmanızı tavsiye ederim.acER,expER,caspER. şimdi birde bunlara hp eklendi.eskiden sağlamdı hp ler ama son 5 yılda çıkan hp ler casperden de beter.umarım sorununuzu hallederler
  • Servis muduruyle konusmaya calisin. Deyin ki bunlar geldi basima. Pilden dolayi touchpad bozuldu deyin. Belki iyi niyetten yararlanabilirsiniz.

Siz garanti suresi boyunca farketmemissiniz ki farkettirecek bir ariza olusturmamis. Pilin sismesi durumunda kullanmaya devam etmeniz ve touchpadi bozmaniz kullanici hatasidir.

Cihazda ayipli olan tek durum sogutucu blogun lehimli olmasidir ki bu da kullanimi engelleyecek bir durum olusturmamis. Lityum pilleri ayda 1 tam bosaltirsaniz 10 yil cok iyi performansta dayanirlar. Cihaz yatacagi zaman da %50 sarzda birakmaniz gerekmektedir. Garanti suresi boyunca sorun cikarmamis pilden HP sorumlu degildir. Sonucta elektronik sans isi, sizin o kotu dediginiz pili 10 yil boyunca tam performansta calistiran insanlar var.
  • Lehim damlasi ekran kartinin cipine denk gelmiyor. Iyice inceledim. O tamirciyi de nereden bulduysan birak bir an once. Hayvan gibi zimparalamis blogu. CPU ya gelen kisim zimparalanmis. Ben elektrik muhendisiyim elimden geliyor bu isler. Ben asla bir tamirciye guvenip de en ufak cihazimi birakmiyorum. Telefon biraksam imeisini caliyorlar. Yetkili olmasi lazim.

Fabrika zimparalamis demissin. Fabrika blok zimparalamaz. Ayrica o lehim damlasi calismaya engel olsaydi fabrikanin kalite kontrolunden gecemezdi. 85 derece ekran karti icin cok normaldir. Bataryayi 5-10 kez kullandim demissin. Bataryalar ayda bir bosaltilmazsa omurunu 2 yil icinde doldurur. Yani kullanici hatasi senin laptopta daha fazla. Bloktan dolayi mahkemeye verirsen ver ama onu da cok kurcalatmissin eline bir sey gececegini sanmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rasyonelizm

Taşınabilir bilgisayarda Dell-Lenovo-Apple harici düşünmeyin.
    Asus, Monster gayet iyi. Servisten servise değişiyor ama şimdiye kadar çok memnun kaldım Asus’tan Hem tablet hem de Notebook konusunda hep yardımcı oldular. Hata bende olmasına rağmen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antizero

HP ve Vatan Computer. Inanılmaz derecede uzak durulması gereken firmalar. Geçmiş olsun. Garantisi bitmiş zamanında götürmemek sizin hatanız. Bundan sonra da ne olur bilinmez.
    sen uzak dur oyleyse vatan iyidir

• Ne saçmalıyorsun arkadaşım pil balon gibi şişmiş üretim hatası olmasa neden böyle bişey olsun yok zımparalamış yok bilmem ne adam zaten söylüyor zımpara işlemi yapıldığını sırf muhalefet olayım diye garip garip yorumlar yapıyorsunuz. Bak konuya hp harici batarya şişti diyen var mı bende 3 tane laptop var senelerdir hayatımda bataryası şişen laptobum olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bblokee -- 29 Şubat 2020; 20:38:26 >
  • HP ve MSI dünyada şişirilmiş markalardır.
  • Beyler ben de bilgisayar almayı düşünüyorum. HP alacaktım ama bu konudan sonra vazgeçtim. Asus D509DL-EJ045 AMD Ryzen 7 3700U 8GB 512GB SSD MX250 Freedos 15.6" FHD
    4000-4300 bandında şu bilgisayar nasıl sizce?

• ya aslında hp nin bilgisayarlarının kötü olduğunu az çok forum okumuş insan bilir diye düşünüyorum.gerçekten oldum olası kötü makinalar yapıyor.oldum olası ısınma sorunu ile meşhur bir marka.tavsiye etmem asla.almayın aldırmayın

bilgisayar alacaksanız özel çift soğutmalı asus msi lenovo gibi markalara yönelin.dolar pahallı artık..az para değil bu aletler de...... öyle hp falan maceraya gerek yok bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 3 Mart 2020; 3:33:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: | OMG! |

Beyler ben de bilgisayar almayı düşünüyorum. HP alacaktım ama bu konudan sonra vazgeçtim. Asus D509DL-EJ045 AMD Ryzen 7 3700U 8GB 512GB SSD MX250 Freedos 15.6" FHD
    4000-4300 bandında şu bilgisayar nasıl sizce?
    ryzen 7 4000 serisi almani oneririm. Cok daha performansli islemciler.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.