Teğmen
21 Nisan 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 312 (Bu ay: 3)
Gönderileri
55 bin vaka 2800 hasta varmış. Neyseki hasta sayısı az ama merak ediyorum vaka sayısı ne demek, hasta sayısı ne demek?

Aradaki farkı anlatabilecek var mı?

Bugün fark ettiğim durum. Kel insanlar aynı şeyleri yaşadıkları için özellikle genç yaşlarda birbirleriyle daha iyi ilişki kurabiliyorlar. Daha kolay muhabbet edip kaynaşıyorlar.

Son bie kaç gündür aklımda olan bir soru net bir cevap bulamadım üzerinde bira düşünelim diyorum.

Diyelim ki birisini öldürdünüz ve hakim size 20 yıl hapis cezası verdi. Hapisten çıktınız ve normal hayata döndünüz. İşlediğiniz suçtan dolayı vicdan azabı duyar mısınız? Veya duymalı mısınız?

Bence vicdan azabı azalsada bitmez. Çünkü suçu işlediğimiz kişi hayatta değil dolayısıyla yaptığımız yanlış için özür dileyecek birisi yok. Birisine kötülük yaptığımızsa kötü hissederiz ve özür dilediğimizde bu his gider. Ama adam öldürmede kimden özür dileyeceğiz?
Merhaba arkadaşlar hayatım güzel gidiyor.

İşlerim yolunda, sağlığım iyi. Uzun zamandır olmak istediğim estetik operasyonu geçirdim (jinekomasti)

Okulda derslerim de iyi yeni dönem başlayacak bu dönem için güzel planlar yaptım derslere çalışıp ortalamamı biraz daha yükseltmek istiyorum hedefim 3,30 ile mezun olmak.

Şuan dinleniyorum birazdan çay içeceğim.

Forumda açılan depresif konulardan bıktım birazda pozitif şeyler yazalım.

Sizde yazacaksanız olumlu şeyler yazın depresif şeyler yazmayın lütfen.

Bugün özel hastaneye gideceğim daha önceden devlet hastanesinde yaptığım tahlileri oradaki doktor görebiliyor mu?

edit: Cimere olayı anlattım tüm kanıtlarıyla şikayet oluşturdum. Tuzla milli eğitim müdürlüğünden gelen cevap o kadar üzerine bastırarak sorunun bende olmadığını sınav parkuru hatası yüzünden olduğunu söylesem de onlar benim yavaş gitmiş olacağımı falan söylediler. Böylelikle hakkım yenmiş oldu. Tekrar sınava gireceğim yine aynı şey başıma gelirse terk edeceğim buraları artık bıktım böyle saçmalıklardan. Hız sınırında sürmeme rağmen her şeyi kusursuz yapmama rağmen adamlara derdimi anlatamadım.


Üst edit: Cimer (MEB) / ilçe milli eğitim Müdürlüğü / belediye kanallarıyla şikayette bulundum. Cimerden cevap geldi. Şikayeti incelemeye almışlar. Cevap gelirse buraya eklerim.
Arkadaşlar lütfen konuyu öne çıkarıp destek olalım.


Artık yetti her sınavda kaç kişi hocaların ve sistemin bu adaletsizliği yüzünden haksız yere sınavdan kalıyor.


İstanbul / Tuzla'da ehliyet sınavına girdim. Tüm parkurları başarıyla geçtim. L park yerinde önümdeki araçların park etmelerini 10 dakika bekledim. Elimde olan bir şey değil bu insanların park etmelerini beklemek zorundayım. sınav süresi 35 dakika. Aynı anda sınava 10 civarı araba başlıyor ve en arkadaki şanssız kişiyseniz maalesef her şeyi kusursuz bir şekilde yapsanız bile 50 km hız sınırı olan yolda 50 km hız ile gitseniz bile kazanma şansınız yok çünkü zaman yetmiyor. Her hafta sayısız kişi sınavı bu nedenden ötürü kaybediyor.


Bu olanları kime şikayet edeceğiz? Dava mı açmak gerekiyor? Resmen bizden imkansızı istiyorlar. Hocaya o kadar söylememe rağmen benden arabayı durdurmamı ısrarla istedi. sınavı bitirmeme 3 dk kalmıştı ve tüm parkurları geçmiştim. az daha gitsem bitecekti sınav ama izin vermedi.


Ben uyarıyorum arkadaşlar İstanbul / Tuzla ' da ehliyet sınavına girecek olan arkadaşlar bir kere daha düşünsünler. Mümkünse sorun olmayan başka bir yerde sınava girin. Yoksa kusursuz yaptığınız bir sınavdan kalabilir üstüne birde 300 tl civarı bir ödeme yapıp tekrar sınava girmeniz gerekebilir.


Eğitim veren hocalarımızda sürekli böyle bir olay olabileceği konusunda bizleri uyarıyorlar ama onlarında elinde olan bir durum değil. 2 tane L park yapma yerine 8 kişi birden park etmeye çalışınca en arkada gelenler direk arabadan inip yoluna bakabilirler. Zamanında bitirme şansları neredeyse yok.


Ekşide vs hesabım olsa orada da açacağım konuyu en azından insanlar bilinçlensinler. Böyle saçmalıklarla uğraşmak zorunda kalmasınlar. Yok yere ehliyet sınavı hakkım yandı ve elimden gelen hiçbir şey yok. Tekrar sınava girdiğimde aynı olayı yaşamayacağım bir garantisi de yok. Bu sistemin değişmesi için her yere şikayetlerimde bulunacağım ama direksiyon hocalarının söylediğine göre daha önce de şikayetler yapılmış ama bir geri dönüş yapılmamış.


Eminim bu sorunu tek yaşayan kişi ben değilim. Eğer bir şekilde birlik olursak sesimizi duyurabiliriz. Gerekirse eylem yapmaya bile giderim. Ülkemde böyle saçmalıklarla uğraşmak istemiyorum.

Ailem ile aramda gün geçtikçe daha da büyüyen elinde sonunda çok büyük sonuçları olacağını düşündüğüm bir uçurum var. Muhtemelen ileride onlar adına birçok hayal kırıklığı oluşturacak.


Eskiden ailemin doğru olduğuna inandığı değerleri onlardan daha fazla savunurdum. Ama zamanla düşüncelerim değişti ve artık bir çok konuda çok farklı düşüncelere sahibiz. Hayata bakış açılarımız çok farklı.


Benim neslim bir nevi ara nesil, toplumsal olarak yeni değerler oluşturduğu ve bu değerlere göre yaşamaya başladığı bir nesil. Dolayısıyla eski insanlardan çok farklı bakış açılarına sahibiz. İleride çocuklarımızın yapıp bizim hoş göreceğimiz bir çok şeyi şuanda yapsak ailelerimizden çok farklı tepkiler alırız.


Asıl sorun şu aslında ailelerimize yalan söylüyoruz. Bir çoğumuz bunu yapıyor. Gerçek düşüncelerimizi onların üzüleceğini düşündüğümüz için veya ters bir tepki alacağımızı düşündüğümüz için söylemiyoruz. Dolayısıyla arada kalmaya devam ediyoruz. Karantina döneminde bunu daha fazla fark ettim. Yavaş yavaş aramızdaki farklar arttıkça uyumsuzluklar da artmaya başlıyor.


Şuanlık bir sorun yok aslında gül gibi geçinip gidiyoruz ama yaşım biraz daha ilerledikçe işler çok daha karmaşıklaşacak ve bir taraf kendinden taviz verip karşındakinin davranışlarını görmezden gelmeye başlamak zorunda kalacak.


Artık değişime karşı koymak yerine değişime ayak uyduruyorum. Forumdaki arkadaşlara da bunu yapmalarını tavsiye ederim. Yoksa içinde bulunduğunuz mutsuzluktan kurtulmanız çok zor. Ailelerimiz gibi olmak zorunda değiliz. Onlar bizlere doğru bildiklerini söylerler bizde bu fikirleri alıp günümüze uyarlarız ve gerçekten doğru ise kullanırız ama doğru olduğuna inanmıyorsak karşı çıkmalı düşünce ve fikir özgürlüğümüzü korumalıyız.

İnsanlara bir çok konu hakkında bilgi vermeye çalışıyorum. En ince ayrıntısına kadar anlatıyorum. Kendi hayat tecrubelerimi, yaşanabilecek durumları, olasılıkları ... Karşımdakine yaptığı hataların ne olduğunu anlatıyorum ama nafile.

Nedense söylediğim 100 şeyden 95 i boşa gidiyor. Ertesi gün sanki hiç bir şey anlatmamış boş konuşmuşum gibi davranışlar sergiliyorlar.


İnsanlara bir konu hakkında bilgi verirken nedense sadece kendi anlamak istediklerini anlıyorlar. Kendi duymak istedikleri kadarını duyup gerisini görmezden geliyorlar.


Forumdaki bir çok tip de böyle. Açılan konudan bağımsız saçma sapan yorumlar atıyorlar. Yada ufak tefek ayrıntılarda boğulup gerçekleri görmezden geliyorlar.


Burada sorun kimde? Ben mi anlatmada başarısızım yoksa karşımdaki insanlar mı anlattıklarımı anlamak istemiyorlar? Burada iki tarafta da sorun var aslında . Karşımdaki insanın sorunu algısı yeteri kadar geniş olmadığı için, basit düşünüp kolaya kaçtığı için anlattığım şeyleri anlayabilecek kapasiteye sahip olmaması, bendeki sorun ise karşımdaki insanın zekasını ölçmeden bir şeyler anlatmaya çalışıyor olmam.


Her seferinde aklıma şu söz geliyor "Anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır.". Artık insanlara bir şeyler anlatmak yerine hata yapmalarına izin veriyorum. Zaten değişen pek bir şey olmuyor. Gerçekten beni dinleyecek dediklerimi anlayacak birisi olursa o zaman kendimi yorma zahmetine girebilirim.

Arkadaşlar yurt dışında okumak için bu sınavlara girmek gerekiyor. Bende yeni bakmaya başladım pek tecrubem yok. Aranızda bu sınavlara giren varsa tecrubelerini aktarabilir mi acaba? Nerden çalışmak lazım neler yapmak lazım?

Beni tüm mahalleye ve sülaleye rezil edip aylarca trip atarlar. Beni de kızı da evin dışına atarlar. Muhtemelen kafayı da yerler...Sizinkilerin tepkisi nasıl olur?

Hakkında
Meslek: Yazılım Geliştirici
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Mesaj Sayısı: 176
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.326
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 160 (Bu ay: 2.717)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4.437 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.