Şimdi Ara

hastaneden randevu alamama ( kör mü olayım )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
1
Favori
8.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • son günlerde gözlerim ışığa karşı aşırı duyarlı oldu

florasan ışığı altında bile gözlerim kısık ekrana bakıyorum ( dolaylı olarak baş ağrısıda cabası )

gideyim bir randevu alayım dedim internette en erken randevu martın 2 sinde

önceden bu randevular haftalık verilirdi ve ne zaman istesem aynı hafta içinde randevu bulurdum

bu hizmet ne ara bu hale geldi de en erken 2 hafta sonrasına yer buluyorsun ?

ki bulduğum yerede 2 otobüs ile gidebiliyorum ancak

haberlerde meydanlara çıkıp '' istediğin hastaneden istediğin zaman randevunu al git muayene ol al ilacını rahat rahat git evine '' diyorlar da

biz hastaneye gidemiyoruz daha

ofistekiler '' X hastaneye git ama fark alıyorlar '' diyor

yahu ben fark vereceksem her ay maaşımdan kesilen sgk kesintiler ne b*ka yarıyor ?

her ay düzenli olarak çatır çatır kes maaşımı ama hastaneye gitmek isteyince hooop sıra var

rezillik diz boyu

önceden şu hastane sistemini savunurdum fakat şuan ki durumun savunulacak bir tarafı kalmamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuralsiz111 -- 15 Şubat 2018; 10:34:34 >

• 2 sene önce kızım 12-13 yaşlarındayken, Dişlerinde sorun ldu. Diş teli takılması gerektiğine karar verildi.
    İstanbulda randevu almaya çalıştık, şaka değil 5 sene sonrasına sıraya yazdılar.5 Sene sonra bize haber verip, şu tarihteki randevuya gelin diyeceklermiş ki , o da artık 6 ay sonrasına mı, bir sene sonrasına mı olurmuş bilmiyorlarmış.Yani randevu 5+ yıl sonrasına belirsiz bir tarihe verildi.
    O saatten sonra zaten sonrun çözülemeyecek boyuta gelecekti,anşamı kalmıyordu.
    Üstelik görevli kibarca s.ktir git anlamına gelen şu cümle ile bizi bizden aldı;
    -Eğer kızınız randevu tarihinde 18 yaşını geçmiş olursa, bedelsiz takmayız diş telini, parasını ödersiniz.
    Eee ben 12-13 yaşındayken başvuruyorum, sen 5 sene sonrasına ,18 yaşına bastıktan sonrası belirsiz bir tarihe randevu veriyorsun,sonra parasız olmaz diyorsun.
    Ben her ay 1000 küsür TLyi SGKya neden ödüyorum öyleyse...
    Neyse gittik özele , bayıldık 5000 Tl civarında, hallettik sorunumuzu.Bunun huzuru ile burada atıp tutan dallamalara da en içten duygularınla ;
    -Bi s.ktirin gidin ya ... diyorum
    Sağlık bu şakaya gelmez istediğim yeri istediğim zaman gösteririm.! İstersem hergün giderim. Benim maaşımdan ne kadar kesinti yapıyor devlet senin haberin var mı?

Sağlığın bilinçlisi olmaz, bilinçli olmadığın için hastaneye gidiyorsun zaten. Hastaneye gidiyorsun bir şeyin yok deyip eve gönderiyor doktor evde apandisti patlıyor.

Hatta 2-3 ayda bir kan verip sonuçlarını alıp değerlendirmek lazım, hava pis, çalışma iş ortamları pis, etle sütle beslenemiyorsun, yediğin bütün yiyecekler sağlıksız.

Senede 2-3 kez check-up yaptırmak lazım.

Doktora diyorum ki burnumdan nefes alamıyorum(kemik eğriliği var) hafif bir eğrilik var daha sonra tekrar değerlendiririz dedi gönderdi.

Dün özel hastaneye gittim 6 bin TL verip burnumdan ameliyat olacağım.! Allah’ın izniyle martın 29 unda ameliyat olacağım. Ben bu ameliyatı ne devlet hastanelerinde ne de üniversite hastanelerinde yaptırabildim. Ulan diş etlerim iyice azaldı ağızımdan nefes aldığım için, bir de sürekli kanıyor. Doktora gidiyorum diş taşlarını temizlet diyor onuda yaptım 200TL verip diş taşıda temizlettim.

Bir şeylere muhalefet olacam diye saçma saçma yorumlar yapmayın.

Ne sağlık ne eğitim hiç bir şey doğru düzgün değil.. insana insan muamelesi yapılmıyor sende buna alkış tutanlardan birisin.
  • valla benim de goz doktoruna gitmem lazim ama birak 2 marti hic randevu yok. eskiden hastanede kuyruk bekleniyordu simdi bilgisayarda, tek farki mekan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gözde ne zamandan beri sıra varmış? Senelerdir göz içim hastaneye giderim. Daha sıra beklemedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hakkını Arayan Serçe kullanıcısına yanıt
    randevun almadan nasıl gidiyorsun ?

özele gidiyorsan eyw ama devlet hastanelerinde bakmıyorlar
  • Randevu almadan sabahtan sıra Alarak gidebilirsin

• nerede yaşıyorsun ? büyük ihtimal kalabalık olmayan küçük bir yerde yaşıyorsun.

Ankara'da randevu almadan ne özele nede devlet hastanelerine gidebiliyorsun. hepsi dolu.
  • istediğin hastane anında tedavi falan parası olana özel hastanede geçerli o
  • Konuyu görünce moralim düzeldi. Bir tıp öğrencisi olarak çok doktor var gelecekte iş bulmak zor olacak diye korkuyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuralsiz111

randevun almadan nasıl gidiyorsun ?

özele gidiyorsan eyw ama devlet hastanelerinde bakmıyorlar

Randevu alıyorum tabi ama çok çabuk sıra geliordu şu ana kadar.

• insanımızdan oluyor biraz da. tamam sağlık hizmetlerimiz 4 4lük değil ama insanımızda şeyini çıkarıyor. zevkine muayene olan mı dersin o doktoru beğenmedim bunu sevmedim diye diye bütün servisi ziyaret eden mi dersin? gelmişken şuramı da göstereyim diye hastane turu düzenleyen mi dersin ne ararsan var. bu ülkede zihniyet değişmediği insanlar bilinçlenmediği müddetçe hiçbir hizmet sağlıklı o la maz.

• geçen sene hastaneye randevulu gittim. göğüs hastalıklarında muayne oldum.röntgen vs derken 2 gün sonra sonuç göstermeye tekrar gittim. dr acil kardiyolojiye git kalbin büyümüş dedi. odadan çıktım kardiyolojiye sıra almaya gittim. provizyon vermedi gss borcu varmış..

cebimde para yok sağdan soldan borç alıp 3 4 gün sonra parayı yatırıp randevu almaya çalıştım en erken 3 hafta. yer ankara. sabah 6 da gidip sıraya girdim. dr efor testi istedi en erken 2 hafta sonra randevu verdiler :)

göğüs hastalıklarına gitmemin sebebi zaten kalp çarpıntıları ve nefes alamamaktı.

paran olacak özel hastaneye gideceksin. başka türlü zor. akkoyunlar gelir şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FD1540C7 -- 15 Şubat 2018; 13:14:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakkını Arayan Serçe

Gözde ne zamandan beri sıra varmış? Senelerdir göz içim hastaneye giderim. Daha sıra beklemedim.

Köyde yaşadığın için olabilir mi hemen damlamışsın akparti fanboyu olarak

• quote:

Orijinalden alıntı: straptezlo

quote:

Gözde ne zamandan beri sıra varmış? Senelerdir göz içim hastaneye giderim. Daha sıra beklemedim.

İstanbul'da yaşıyorum da köyde yaşamakta ne var ki? Hani köylü milletin efendisiydi?

• Gss borcum varken hastaneye gidince sorun etmemişlerdi, şimdi böyle bir durum mu çıktı? O zaman ne diye hala işsiz adama gss için her ay borç yazıyorlar, neye yarıyormuş bu gss acaba?

Ne günlere kaldık...

• Usbehci kullanıcısına yanıt
    hocam 2 ay ödeme yapmassanız muayene olamıyorsunuz. ilk göğüs hastalıkları için gittiğimde sorun olmamıştı. odadan çıktım sıra almaya gittim ama alamadım. 500 tl ye yakın bir para yatırdım o da yeni borçlar için. öğrenciyim diyorum 25 yaşını geçmişsin diyor. e 25 yaşımı bitirmeden once gelmiş o borçlar diyorum öğrenci belgesini getirip sildireydin diyor. daha 1000 küsür tl borç var ne olcak bilmiyorum.
  • istanbulda mümkün değil o

hastaneye gece gidip doktorun kapısında yatsam randevusuz yine almıyor
  • ödeme

bende ödemedim af kapsamına girmişti

2000 liralık borçtan öyle kurtuldum
  • Hakkını Arayan Serçe kullanıcısına yanıt
    Sırf çabuk sıra geliyordu dediğiniz için 2 dakika önce kontrol ettim. Avrupa ' da 7 gün , Anadolu yakasında 8 gün . En erken
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: straptezlo

quote:

İstanbul'da yaşıyorum da köyde yaşamakta ne var ki? Hani köylü milletin efendisiydi?

Sen lafları ne tarafından anlıyorsun?

Köyde insan popülasyonu az olduğu için aynı güne bile alabilirsin ama diğer şehirlerde 2 ay sonrasına alabildiysen şanslısındır

• quote:

Orijinalden alıntı: Kakà

Sırf çabuk sıra geliyordu dediğiniz için 2 dakika önce kontrol ettim. Avrupa ' da 7 gün , Anadolu yakasında 8 gün . En erken

Hocam kendisi akparti çalışanı o yüzden ölümüne savunur bloklayınız

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.