Şimdi Ara

hastaneden randevu alamama ( kör mü olayım ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
1
Favori
8.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    öğrenci yurdunda grip olan ambulans çağırıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dogecoin -- 15 Şubat 2018; 22:51:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sistem başarılı. Sorun olan ise en ufak şeyde hastaneye hücum eden insanlarda.

• Bölge bölge değişiyor

İn cin top oynayan köy nüfusu az yerlerde bir hafta

İstanbul'da eğerki işinde tavsiye edilen bir hastane ise 5-6 ay

Gelişen teknoloji bilgisayar sistemleri internet randevu sistemi yazılım ve donanım işinin ucuzlaması nedeniyle insanlar daha derli toplu tutulabiliyor hastane içinde

Sadece göz boyama mevcut bunların haricinde devlet hastaneleri iyileşme olsada hala çağ dışı, gidip hastanede beklemek yerine evde bekliyorsun hastaneye sıran gelip gittiğinde eski yıllara göre kuyruklar daha az

Bu kadar nüfusun olduğu İstanbul'a birde milyonlarca Suriyeli doluştu aciller resmen bunlara hizmet veriyor

Kısaca bu ülkede sen gelişssende gelip başkası beleşe çörekleniyor. Biz istediğimiz kadar çalışalım maaşın tamamını vergi olarak verelim yine de yetmeyecek bunlara

• Hocam sana tekniği söylüyorum iyi dinle;

Hastanede randevunun yanı sıra normal sırayla da muayene olunabiliyor.

Bu sıralar da doktor randevular harici günlük 100 kişi alıyor, bunun 50'si öğleden önce 50. sıradan sonrası öğleden sonra.

Bu sıra her sabah saat 7:30-8:00 arası verilmeye başlanıyor.

Sabah 7:45 gibi gidiyorsun, bankodaki sıra veren görevliden rica ediyorsun; 'abi bana 51 numarayı verir misin?' diye...

Adam 51 numarayı sana denk gelen doktordan veriyor ve sen otomatik olarak o günün doktorun öğle arasından sonra bakacağı ilk hasta oluyorsun, yani 13:30'a randevu almış oluyorsun.

Tek yapman gereken erkenden gidip 51 numarayı almak, sonra 13:30'a kadar diğer işlerini halletmek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sar1Lac1

nerede yaşıyorsun ? büyük ihtimal kalabalık olmayan küçük bir yerde yaşıyorsun.

Ankara'da randevu almadan ne özele nede devlet hastanelerine gidebiliyorsun. hepsi dolu.

Ankarada Gölbaşı hasvak devlet hastanesinde randevusuz giderek bikaç saat içinde neredeyse tüm bolumlerde muayene olabilirsin.

• Allah kimseyi devlet hastanesine düşürmesin. tek diyeceğim budur.
  • 2 sene önce kızım 12-13 yaşlarındayken, Dişlerinde sorun ldu. Diş teli takılması gerektiğine karar verildi.
    İstanbulda randevu almaya çalıştık, şaka değil 5 sene sonrasına sıraya yazdılar.5 Sene sonra bize haber verip, şu tarihteki randevuya gelin diyeceklermiş ki , o da artık 6 ay sonrasına mı, bir sene sonrasına mı olurmuş bilmiyorlarmış.Yani randevu 5+ yıl sonrasına belirsiz bir tarihe verildi.
    O saatten sonra zaten sonrun çözülemeyecek boyuta gelecekti,anşamı kalmıyordu.
    Üstelik görevli kibarca s.ktir git anlamına gelen şu cümle ile bizi bizden aldı;
    -Eğer kızınız randevu tarihinde 18 yaşını geçmiş olursa, bedelsiz takmayız diş telini, parasını ödersiniz.
    Eee ben 12-13 yaşındayken başvuruyorum, sen 5 sene sonrasına ,18 yaşına bastıktan sonrası belirsiz bir tarihe randevu veriyorsun,sonra parasız olmaz diyorsun.
    Ben her ay 1000 küsür TLyi SGKya neden ödüyorum öyleyse...
    Neyse gittik özele , bayıldık 5000 Tl civarında, hallettik sorunumuzu.Bunun huzuru ile burada atıp tutan dallamalara da en içten duygularınla ;
    -Bi s.ktirin gidin ya ... diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakkını Arayan Serçe

quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Sağlık sistemi berbat, hastanede para almıyorlar eczanede para alıyorlar bizim cahil köylü memet ağada ne güzel parasız hastane sanıyor.. En yakın randevu 3 hafta sonraya veriliyor, acillerde abartısız minimum 40 kişi sırada oluyor nerden tutsan sistem elinde kalıyor.

2 ameliyata girdim. 3 ya da 4 kere röntgen çekildim. İlaçlarla birlikte 20 lira tuttu

Odadaki arkadaşa devlet ücretsiz her ay 2000 liralık iğne yapıyor.

Okuldaki arkadaş 1 senedir bedavaya kemoterapi görüyor. Onun da aylık masrafı 2000 küsürdü.

Siz anca buradan dünyadan haberi olmayan bilgisayarına yapışmış asosyal veletleri kandırırsınız.

Edit: Geçen sene de acile gittim. Yaklaşık 5 dakika bekledim. Doktorlar hemşireler vs herkes güleryüzlüydü ilgiliydi. Acaba siz hangi ülkede yaşıyorsunuz hayret ediyorum.

Hocam çok haklısınız 3 ay baban devlet hastanesinde yattı kanser tedavisi gördü kuruş para vermediğim düzenli olarak iğnesi ağrı kesicleri ilaçları serumları herşeyini karşıladır ama geç teşhiş olduğu için sadece ağrılarını dindire bildiler Allah rahmet eylesin neyse senelerdir ananemi doktora götürürüm ayda 1 kere tonlarca ilaç yazdırır alırız eczaneye verdiğim para 10 lirayı geçmez askerden geldim 1 sene işsiz kaldım cebimde kuruş para yokken acilede gittim randevu alıp poliklinigede gittim emar parası bile vermedim yaşım 25 çok değil bir kaç sene önceye kadar emar gününü aylar sonraya aldığımız günleri unuttunuz galiba burdaki ben bu forumda yapılan iyi şeylerin bile insanlara ne kadar kötü gösterebiliriz diye çabalayan insanlar oldugunu düşünüyorum

• atıp tutanlar hala insanları değilde sistemi yapan hükümeti akp'yi kötülemeye çalışıyor.burnunuz akıyo diye hemen hastanelere koşarsanız randevuda bulamazsınız gss borcundan da yakınırsınız ilaç almaya giderkende 150 200 tl muayene parası ödersiniz ...akp den önce işler halolurdu diyenler 2000 doğumlusunuz sanırım
  • Bu ülkede zaten çalışan hastaneye rahat rahat gidemiyor.. Çalışmayan birinci dereceden akrabalar, sureliler, yaşlılar doldurmuş poliklinikleri, acilleri vs vs..

Gerçi annem kadın hastalığı için gidip bir kaç gün sonrasına randevu alıp gidebiliyor. O konuda yalan yok yalnız diş mesela büyük sıkıntı devlet hastanesinde..

Göze ben hiç devlete gitmedim, farkı verip özelde işimi halledip çıkıyorum yoksa ölme eşeğim ölme..

En son 300 küsür lira verdim özelde bir kaç test yaptırdım, göz beklemeye ya da ötelemeye gelmiyor, bir diş bir de göz benim için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: togacemre

quote:

quote:

Sağlık sistemi berbat, hastanede para almıyorlar eczanede para alıyorlar bizim cahil köylü memet ağada ne güzel parasız hastane sanıyor.. En yakın randevu 3 hafta sonraya veriliyor, acillerde abartısız minimum 40 kişi sırada oluyor nerden tutsan sistem elinde kalıyor.

2 ameliyata girdim. 3 ya da 4 kere röntgen çekildim. İlaçlarla birlikte 20 lira tuttu

Okuldaki arkadaş 1 senedir bedavaya kemoterapi görüyor. Onun da aylık masrafı 2000 küsürdü.

Siz anca buradan dünyadan haberi olmayan bilgisayarına yapışmış asosyal veletleri kandırırsınız.

Edit: Geçen sene de acile gittim. Yaklaşık 5 dakika bekledim. Doktorlar hemşireler vs herkes güleryüzlüydü ilgiliydi. Acaba siz hangi ülkede yaşıyorsunuz hayret ediyorum.

Hocam çok haklısınız 3 ay baban devlet hastanesinde yattı kanser tedavisi gördü kuruş para vermediğim düzenli olarak iğnesi ağrı kesicleri ilaçları serumları herşeyini karşıladır ama geç teşhiş olduğu için sadece ağrılarını dindire bildiler Allah rahmet eylesin neyse senelerdir ananemi doktora götürürüm ayda 1 kere tonlarca ilaç yazdırır alırız eczaneye verdiğim para 10 lirayı geçmez askerden geldim 1 sene işsiz kaldım cebimde kuruş para yokken acilede gittim randevu alıp poliklinigede gittim emar parası bile vermedim yaşım 25 çok değil bir kaç sene önceye kadar emar gününü aylar sonraya aldığımız günleri unuttunuz galiba burdaki ben bu forumda yapılan iyi şeylerin bile insanlara ne kadar kötü gösterebiliriz diye çabalayan insanlar oldugunu düşünüyorum

Kesinlikle hocam. Bunları söyleyince de aktrol ilan ediliyorum. Yiğidin hakkını veren yiğitler çok kalmadı bu memlekette.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Konuyu doktor randevusunu beklerken okudum. 13.30 dan randevulu gittiğim KBB doktoru ameliyattaymış. Mantıksız değil mi ? 2 den önce de gelmezmiş. Ben neden randevu aldım o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turboducato

Randevu almadan sabahtan sıra Alarak gidebilirsin

Millet istanbul ankara demiş Kocaeli'de bile yapamazsın bunları.
  • Hocam yarım saat bekliyemiyosan neden sabaha almadın randevunu yada acilede gidebilirsin an itirabiyle gündüzde aciller görevini yerine getiriyor bu insanlar kişi başı kendilerine tahsil edilmiş doktor istiyolar heralde babamın şöyle bi anısı var kardeşim doğarken hastaneye gittik ceza evi kapısı gibi kapı vur vur anca duydular adam yukarki sürgülü yeri açtı kapalıyız diyip kapattı demişti.. sağ kulağınızı kapatıp sol kulağınızla işitmeyin bazı şeyleri akpli falan değilim yanlış anlaşılmasın ama neyin ne oldugunu biliyorum
  • Randevuyla değil, sabah erkenden gidip fişini alıp muayene olacaksın.

Hastane işim oldu mu öyle yaparım. Bir iki saat doktoru beklerim ama hemen işim görülür, gelirim. Aynısını yap.

• Çok iyi anlıyorum seni dostum nerdeyse bütün büyük şehirlerde durum ayni, yıllık gastrit ve reflü kontrolum icin gastroenteroloji bölümüne randevu almak istiyorum koskaca Samsunda devler hastanelerinde bir doktor var,ona gidebilmek icin once uzman hekim tarafından muayene olman gerekiyor, 3 hafta sadece randevu alabilmek icin bekledim 2 hafta sonraya gun verdi ic hastalıkları oraya gidince orasida gastroenteroloji bölümüne yönlendirdi onlara gidince bizde şuan sıra var en erken 2 ay sonraya diyor 6 aydir randevu olamıyorum kaldı öyle şaka gibi.

• Parasını verip askere gitmediğiniz ülkemizde, yine parasını verip özel hastaneye gitmek zorunda kalıyorsunuz. Her şey parası olana hizmet ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: togacemre

quote:

quote:

Söveceğim ama sövmek istemiyorum

Dokuz Eylül Üniversitesi hastanesinden beyin mr ı çekinmek için gün aldım. MAYIS AYINA VERECEKLERDI MAYIS MAYIS

Gece hastanede kalırım yeter ki erken verin dedim 3 hafta sonrasına aldım. En ufak muanemden sonra doktor ilac verdi, gittim 5 TL lik ilaç için 30 TL ödedim neymiş doktor muane parasıymış . Sgk liyim bir de.

• Bezmialemde Prof.Dr. Mustafa Kemal Arıcı var. Ona git tavsiye ederim kral doktordur hem insan hem akademik olarak. Göz şakaya gelmez. 100 lira muayene farkı ödersin sadece.
  • --5-6 sene önceydi galiba kolonoskopi için sıra alcaksın dediler ve sisteme girip baktığımda 78 gün sonrasına sıra görünüyordu

--neyse dedik aldım,sıra bana geleceğine yakın 2 hafta kala hastaneden arandım makine bozuldu dediler,

---eee ne olacak dedim sıra kaydığı için 45 gün sonraya sarktı durum,

--bela okudum tekrar beklemeye başladım ama kafamda sorular v.b. var gittim hastaneye

--3 farklı yere gönderdiler en sonundaki sizin yüzünüzden bu haldeyiz dedi,vermeseydiniz oylarınızı ortam böyle olmazdı dedi

--şu ana kadar 1 kez bile vermedim malum parti lehine oyumu ama sesim yükselince bela okuyup çıktım odasından ,

--kadın olmasa karşımdaki tepkim daha sert olurdu herhalde

--yani ben işimi hallledemedim,yobazlık heryeri sarmış ve ülke bölünmüş,bu saatten sonra kimse bir araya getiremez artık
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.