Şimdi Ara

Gigabyte'ın Biosu neden sevilmiyor ? - Gigabyte kalitesiz mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar yeni bir sistem toplayacağım fakat en çok anakart meselesi kafamı kurcaladı. Anakart konusunda baya farklı keskin görüşler var marka olarak ne yapacağımı şaşırdım soru başlıkta

İşlemci i5-8600k olucak yani z370 chipsetli anakart

Gigabyte Aorus z370 gaming 5 almayı düşünüyodum anakart hakkında olumsuz bişey duymadım ama gigabyte ın biosu kötüleniyor arka malzemesimi plakasımı ney kötüymüş bu anakart hakkında ne düşünüyorsunuz tavsiye edermisiniz ?

Bios falan çok anlamam overclock yapıcaksam bile yarın bi gün bilgisayardan anlayan bi arkadaşıma yaptırmak isterim

Eğer ki tavsiye etmezseniz asus rog strix z370-F modelini düşünüyorum msi anakart almayacağım ya bu gigabyte modeli yada dediğiniz gibiyse bu asus modelini alacağım. HİÇ ASUS ANAKART KULLANMADIM AYRICA İLK TECRÜBEM OLUCAK EĞERKİ TAVSİYE EDERSENİZ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gigabyte, Türkiye de dâhil dünyada müşteri memnuniyetine önem vermeyen firmaların başında yer alıyor. Forumdaki sözde Gigabyte firma yetkilisinin yaptığı dalavereleri görmediniz sanırım. Cw sorunu yaşayan bir üyenin açtığı konuyu sildiren, sahte üyelikle Gigabyte ile ilgili olumsuz görüş bildiren forum üyelerini firma çalışanı olmakla suçlayan firma yetkilisini Tayvan merkeze delilleri ile şikâyet etmeme rağmen umursamadılar. Ben bu olaylara şahit olmadan önce ASUS yetkili servisi SMS Infocomm'u kötü bilirdim de bu Gigabyte Firma Yetkilisinden sonra hakkını yemişim dedim. Gigabyte mı ASUS mu derseniz kesinlikle ASUS derim. Hatta Gigabyte vs X deseniz X derim o derece uzak durun.
  • Kimsenin yorumu yok mu

• Bende duymuştum gigabyte ın bios çabuk uçuyor diye ama forumda bir arkadaş en kaliteli kapasitörleri kullandıklarını söylemişti. Asus bana göre sorunsuz hep asus kart kullandım p5q3 deluxe hariç hiç birinde sorun yaşamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: raskolserna

Bende duymuştum gigabyte ın bios çabuk uçuyor diye ama forumda bir arkadaş en kaliteli kapasitörleri kullandıklarını söylemişti. Asus bana göre sorunsuz hep asus kart kullandım p5q3 deluxe hariç hiç birinde sorun yaşamadım

Özellikle gigabyte ve asus anakartlarını uzunca süre kullananlardan yorum almayı istiyorum hocam. Mesela asus z370 f gaming nasıl bi kart hakkını veriyor mu kaliteli mi ?

Yoksa aorus gaming 5 alsam beni uzunca seneler götürür mü yani aralarında çok fark varmıdır o açıdan

Bu arada asusta dual bios var mı gigabyte ve msi gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gigabyte ve asus gayet iyidir. Ama gigabyte'ın bios'u genelde daha az sıkıntılı oluyor. Özellikle am4 sokette gigabyte bioslar çok stabil.

• quote:

Orijinalden alıntı: onkuba

Gigabyte ve asus gayet iyidir. Ama gigabyte'ın bios'u genelde daha az sıkıntılı oluyor. Özellikle am4 sokette gigabyte bioslar çok stabil.

Hocam açıkçasını söyleyim gigabytetta alsam asusta ben biosa falan uğraşmam çok ben iyi kötü bi donanım bilgisine sahibim ama markaların arasındaki kalite farklarını bilmem burdan bilgilenirim hep. Ben oyunu kur oyna kafasında bi oyuncuyum. Anakartın otomatik ocsi ile 8600k yı overclock ederim ilerleyen dönemde gerisine karışmam.

Benim için önemli olan ikisi arasındaki kalite farkı uzun ömürlülüğü sağlamlığı vs. Çünkü 3-4 senede bir sistem değiştirebilceğim bi bütçem yok benim

• Gigabyte, Türkiye de dâhil dünyada müşteri memnuniyetine önem vermeyen firmaların başında yer alıyor. Forumdaki sözde Gigabyte firma yetkilisinin yaptığı dalavereleri görmediniz sanırım. Cw sorunu yaşayan bir üyenin açtığı konuyu sildiren, sahte üyelikle Gigabyte ile ilgili olumsuz görüş bildiren forum üyelerini firma çalışanı olmakla suçlayan firma yetkilisini Tayvan merkeze delilleri ile şikâyet etmeme rağmen umursamadılar. Ben bu olaylara şahit olmadan önce ASUS yetkili servisi SMS Infocomm'u kötü bilirdim de bu Gigabyte Firma Yetkilisinden sonra hakkını yemişim dedim. Gigabyte mı ASUS mu derseniz kesinlikle ASUS derim. Hatta Gigabyte vs X deseniz X derim o derece uzak durun.

• Asus tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: InsideR

https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=9120

atx kasa vr ıse onerım bu

Msi kesinlikle almam anakartta. Bu 2 anakart markası dışında almayı düşünmüyorum. Ayrıca msi ın ekran kartı konusunda daha başarılı buluyorum hatta benim nezlimde 1. Ler. Gigabyte ve asusa göre. Ekran kartını msi alacağım ama anakartı msi almam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 1 Ocak 2018; 22:37:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Gigabyte, Türkiye de dâhil dünyada müşteri memnuniyetine önem vermeyen firmaların başında yer alıyor. Forumdaki sözde Gigabyte firma yetkilisinin yaptığı dalavereleri görmediniz sanırım. Cw sorunu yaşayan bir üyenin açtığı konuyu sildiren, sahte üyelikle Gigabyte ile ilgili olumsuz görüş bildiren forum üyelerini firma çalışanı olmakla suçlayan firma yetkilisini Tayvan merkeze delilleri ile şikâyet etmeme rağmen umursamadılar. Ben bu olaylara şahit olmadan önce ASUS yetkili servisi SMS Infocomm'u kötü bilirdim de bu Gigabyte Firma Yetkilisinden sonra hakkını yemişim dedim. Gigabyte mı ASUS mu derseniz kesinlikle ASUS derim. Hatta Gigabyte vs X deseniz X derim o derece uzak durun.

Yorumlarınız için çok ama çok teşekkür ederim. 2011 den beri bu forumdayım 2011 senelerinde sadece bu kadar sistem dizme oyun oynama hevesiyle üye olup burda dahili bileşenlerdeki tüm bölümlere bakıp bilgi edinirdim sonra olmayınca hevesim gitti 1 sene falan böyle yoğun takıldım buralarda. Asus directcu ii msi twin frozr 2 gtx 560ti amd 6000 serisi vs o dönemden geliyorum yani.

O zamanlar bile asus 3 yıl garanti yok bilmem ne asus türkiye ilgileniyor bakıyor o zamanlarda bile asus müşterisini düşünen gözümde pozitif bi etki bırakmış marka olarak kaldı.

Bu aradaki 4-5 senelik boşlukta tabi hiç bilgisayarla ilgilenen biri olmadım bilgilerimde uçup gitti şimdi tekrardan yeni yeni 1 haftadır sağa sola her yere bakıp onu bunu kurcalıyorum.

Madem böyle yaşanmış bir olayınız oldu ve dilinizdende anladığım kadarıyla bu işin içinde fazlasıyla bulunan biri olarak yorumunuzu kesinlikle dikkate alacağım. Zaten asusun kalitesini ve donanımını hiç bi zaman tadamamıştım benim için bi tık daha öne geçti bu yorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 1 Ocak 2018; 22:44:17 >

• MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlaşılmak istemem. Maalesef Türkiye'de hiçbir marka süper değil. Yerlere göklere sığdırılamayan EVGA ile 3 ay uğraştım bir PSU için. ASUS da mükemmel değil. Ama kıyasladığımızda hepsi Gigabyte'ın önüne geçer. Bir firma düşünün ki telefonunu 10 gün açmıyor. Burada konu açıp ödül koydum Gigabyte teknik servisine ulaşana, kimse ulaşamadı. Şimdilerde ulaşılabiliyor mu bilmiyorum. ASUS'un son zamanlarda okuduğum kullanıcı deneyimlerine göre mevcut sıkıntıları aştığını görüyorum. Öncelikle çalışma planları var. Örneğin anakartınız bozuldu, hemen sitesinden seri numarası ile destek kaydı açıp verilen anlaşma kodu ile UPS kargo ile dilerseniz kapınızdan ürünü aldırabiliyorsunuz. Bu kısmı çok güzel işliyor. Servise ulaştıktan sonra ise yapılan işlemleri takip edebiliyorsunuz. Eskiden yollanan ürünleri gönderildiğinden daha beter bir şekilde kutusunu da parçalayıp geri yollayabiliyorlardı. Şimdilerde genel olarak değişim ya da para iadesi kararı çıkıyor gördüğüm kadarıyla. Benim ASUS ile ilgili son tecrübem para iadesi şeklinde sonuçlanmıştı.

Dileyene kanıtlarıyla birlikte Gigabyte ile ilgili söylediklerimi detaylandırabilirim.

• bolca asus, arada bir kaç tane gigabyte anakart kullandım. ikisinin de servisiyle garantisiyle uğraşacağım bir durum yaşamadım o yüzden o konuda yorum yapmıyorum. yalnızca asusun genel anlamda diğer ürünlerini de düşününce servis kalitesi "türkiye şartlarında" fena sayılmaz.
    bios konusuna gelince gigabye ın herhalde hemen hemen tüm anakartlarında dual bios var asusta ise ya yazmıyorlar ya da ben hiç rastlamadım. dual bios dediğimiz şey de anakartın bios güncellemesi esnasında bir problem olursa servise götürmeden bu problemi evde aşmaya yarıyor benim bildiğim. ki elektrik kesintisi dışında problem de yaşanmaz genelde bios güncellemesinde -kritik bi hata yapmadıysanız-
    bios kullanışlılığı da dahil olmak üzere asus anakartlardan hep daha memnun olduğumu söyleyebilirim. tabi ucuz asusla pahalı gigabyteı karşılaştırmadan. bence daha kullanıcı dostu bir biosu ve fiziki yapısı oluyor asusların.

ek olarak ben kasa sessizliğine önem veririm. fan kontrolü konusunda da bundan 4-5 sene evvel gigabyte ile sorun yaşamıştım bi türlü kolayca sessiz çalıştıramadım fanları. asusta bu olay tak çalıştır pratikliğinde artık.

• asus gayet iyi yeni anakartlarda bios update i anakat dan girip direk int sekmesine basıp atabiliyorsuunz hiç ugraşmadan int baglı olmanız yeterli

gigabayt ankart kullandım amd de bios vs çok zor atılıyor baya ugraştırmıştı eski anakart ama asusda ez flash dan işimi çok cabuk halletmiştim intelde

bide z370 sokette asus rog strix e al derim

https://www.youtube.com/watch?v=ivDY1kH8xKw

burdanda görüldügü üzere çok basit internet baglantısı olması yeterli kendi indirip kendi kuruyor
  • Gigabyte z170 gaming 7 kullanıyorum 3 yıldır, pek sorun yaşamadım, en büyük sorunu z270 serisi işlemciler çıktığında bios update yaptığımda yaşamıştım, zar zor eski bios sürümüne dönünce bir sorun yaşamadım. Gigabyte biosun en kötü yanı bence arayüzüdür.
  • Arkadaşlar Türkiye deki servis anlayışı 30 günü doldurmak olduğu için ne yazık ki avrupada ki en iyi markaların bile ceremesini çekiyoruz. Ben Bir MSI Anakart kullanıcısıyım MSI da öneririm Asusta Evga da yeterki yurtdışı garantili mal olsun. Bu zamana kadar ASUS Ve Evga da hiçbir problem yaşamadım.
  • Z370 UltraGaming anakart kullanıyorum 8600k ile. Bios konusunda endişelenmişsin. Anakart üzerinde 2 adet bios bulunmakta. birinde flaşlama sırasında sıkıntı çıkarsa diğeri çalışsın diye. Çok iyi donanım bilgin yok ise Bios a zaten bulaşmazsın. Ha ben OC yapacam işlemciye dersen Bios ta ön tanımlı OC seçenekleri var. İnternette videoları incelersen göreceksin. i5 8600k - 4,5GHz filan şeklinde liste var direk seçiyorsun. Anakart konusunda bios uymuş filan basit işler. Senin dert etmen gereken durum kullanılan bileşenler. İnternette biraz araştırma yaparsan Z370 kartların başında VRM nin sıcaklığının yüksek olması gibi bir sorun var. Benim anakartı ben takibe aldım şu anda 45 50 arası geziniyor. OC yapılan bütün kartlarda 80 derece üzerine çıkıyor. Önemli olan burada firmaların bileşenlerine ne kadar önem verdiği. İnternette biraz derin araştırırsan VRM sıcaklığından ötürü birisi Gigabyte mail atmış VRM Sıcaklığı 100 derecelerde diye. Gigibayte normal kafan rahat olsun en iyi bileşen var onda şeklinde geri dönüş filan yapmış.
    Toparlayacak olursam önemli olan bios tipi filan değil. İnsanlar yok bios tipi güzel değil filan diyorlar. Bios üzerinde işine yarayacak bütün ayarlar mevcut. Hatta bir de EASY arayüzü diye arayüzü bile var. Ultra Gaming - 5 - 7 al arkana bakma. Seçim yine de senin.

• Aorus Z370 Gaming 5 üzerine 8700K sistem kurduk geçen hafta. İşlemci de güzel çıktı 5Ghz 1.38V kullanılıyor şuanda. Anakartın biosta sıkıntı yok. Lakin RGB ışıklandırma ve Windows yazılımları çok kötü. Onun haricinde bir sıkıntısı yok.

Eğer merak ettiğin başka bir şey varsa sorabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Aorus Z370 Gaming 5 üzerine 8700K sistem kurduk geçen hafta. İşlemci de güzel çıktı 5Ghz 1.38V kullanılıyor şuanda. Anakartın biosta sıkıntı yok. Lakin RGB ışıklandırma ve Windows yazılımları çok kötü. Onun haricinde bir sıkıntısı yok.

Eğer merak ettiğin başka bir şey varsa sorabilirsin.

2. Nesil ryzenleri bekliyorum intelden vazgeçtim hocam. Asrock taichi serisi nasıldır ? Asrock kanadındada taichi anakartlar çok övülüyor

• bir önceki anakartım gigaydı ,üretim kalitesi çok iyiydi pcb kalınlığı komponentler sağlam ve sert görünüyordu şuan sattığım kişi kullanıyor 8 yaşında ,lakin pcb vs iyi olmasına iyi ama o kaliteli pcbye malesef yazdıkları yazılımlar söz geçiremiyor q-fan amd tarafında bir türlü doğru dürüst çalışmıyordu en önemlisi ise bunu hem eski am3 hemde yeni ryzen anakartlarında birinin şikayetindende gördüm vcore'a default olarak çok fazla voltaj vermesi ,bu bu tamamen cpu yu öldürür yani bir özürü olamaz bunun ,herkes biosu açıp vcoramı bakıyor bölye birşeyin varlığında haberi olmayan milyonlarca insan var.

Asusta gördüğüm ne vaad ediyorsa olması gerektiği gibi tak çalıştır o kadar pamuk gibi arayüzü var kaliteside yeterli ,Asus'un sahibi bu sektörün eskilerinden olduğundandır ki tüm komponent üreticilerinden en iyilerini alıyor, dolayısıyla ürettikleri her parça gerçekten uyumlu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.