Şimdi Ara

Gigabyte'ın Biosu neden sevilmiyor ? - Gigabyte kalitesiz mi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Gigabyte ve stabil bios diyenler sanırım son seri Gigabyteleri hiç kullanmamış yada biosa giripte kurcalamamış. İntel tarafında z170-hd3p, Amd tarafına AB350-Gaming 3 kullandım: Nerdeyse biosu sıfırlamadığım gün yoktu, en ufak oc veya başka bir işlemde 2.biosa atıyor. Şuan kullandığım Asusu aldığım günden beridir 2-3 defa sıfırlamışımdır.

Kısacası: Biosu çağ dışı ve tam bir çöp. Masaüstü yazılımlarıda aynı şekilde çöp.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gigabyte biosu herkesin sevenilecegi ve alisabilecegi bir bios degildir.

Non uefi bioslarda dual bios guvrnligi on plana cikarirken donanim degisikligi ve tahminimce o.s destegine yeterince yatirim yapilmamasindan dolayi donanim degisikliginde sistemin kendino toplamasi epey sure aliyordu.

Alisamayan insanalrda bir daha gigabyte tovbe ederken alisanlarda gigabyte hep devame tti.

Zira uretim kalitesinden diger kart ureticileri kadar odun vermeden devam etti.

Uefi bios ta ne yazik ki benzer senaryolar mevcut.

Kurcalamayi seviyor ve asiri stabil bios osterseniz sans verip asrock kullanabilirsiniz.

Asrock olmaz dersenjz gigabyte

Hic kurcalamam basit bios istiyorumd erseniz asus..

• Yanlis bios ile cpu yakmisligi soylendi. Asrock a yonelin, ozellikle taichi kendi segmentinde mukemmel

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hocam ben yıllardır gıgabyte kullanıyorum herhangı bır sorunla karsılasmadım. ama bıos olarak cok karısık. menusu de hıcde rahat ve şık degıl. bende tek kusuru bu gordugum kadaryla. zaten bende bıosla felan ugrasmadıgım ıcın sıkıntı yok :D
  • Asus iyidir tavsiye ederim z370 e aldım 2 ram slotu bozuk çıktı sonra maximus x code aldım Allahtan bunda sorun çıkmadı şunun için yazdım asus gayet iyi bir kart ben gözü kapalı alırım ama yurt dışından alacaksan garantisi yok burada kabul etmiyorlar ram sorununu tamir için aradım parası ile yaptırayım dedim kabul etmediler. Herhalde vatanda sattıkları kartlar antepte üretildiği için ben yurtdışından alınca olmuyor. Neyse daha üstünü almış oldum sonuçta.

• Asus varken gerek yok.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.