Şimdi Ara

Anakartımda kırmızı cpu ışığı yanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
9.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnternette bulabildiğim bütün yöntemleri denedim. Bir arkadaş vatana götürmüş yapmışlar. Ben vatandan almadım ama yaparlarmı ? Bu arada bütün parçaların garantisi var. Ama sorun anakarttamı işlemcidemi anlayamadım. Anakartım msi b150m bazooka işlemcim i7 6700

• Hangi kırımızı cpu ışığı? Kasa üstündeki mi yoksa anakartın üstünde başka bir led mi var? Bir resim vb. bir şey koyarsanız daha iyi olur.
  • catastrop kullanıcısına yanıt
    Resim koymaya çalıştım ama mobilden koyamadım. Anakartın üzerinde bi ışık. Yanında DRAM ledi falan var.
  •  Anakartımda kırmızı cpu ışığı yanıyor

Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Orijinalden alıntı: selim143

Anakartın kitapçığında ne uyarısı olarak geçiyor o ışık baktınız mı?

• Diger forumlarda baktigim kadariyla bios sifirlamak gerekiyormus ama ne yaptiysam yapamadim cok kafam karisti garantiye gonderiyim diyorum ama hangi parcayi gonderecegimi bilmiyorum
  • Fotoğrafı yükleyebildimmi bilmiyorum. Sitenin mobil versiyonunu çözemedim.

• Fikri olan yokmu ?
  • quote:

Fikri olan yokmu ?
    Ez debug led sorunlu veya tanınmayan cihazı sana kolayca bildirmek için var. Eğer sadece başlangıçta yanıp sönüyorsa sorun yok ama yanık kalıyorsa bilgisayar açıkken de CPU'nda sorun var demek. Anakart bu sorunu sana bildirmeye çalışıyor.
  • İşlemci soğutucuyu değiştirince oldu bu sorun. Devamlı yanıyor. Monitör,mouse,klavyedede tepki yok.
  • quote:

İşlemci soğutucuyu değiştirince oldu bu sorun. Devamlı yanıyor. Monitör,mouse,klavyedede tepki yok.
    İşlemci soğutucuyu değiştirirken işlemciyi tak çıkar yapmış mıydın?
    İşlemci pinleri ne durumdaydı?
    Uyarının açıklamasında işlemci bulunamadı ya da sorunlu diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catastrop -- 28 Ağustos 2016; 16:54:22 >
  • Hocam işlemciyi soktunuz mu bu işlemi yaparken.islemciyi tekrar çıkarıp kontrol edin.duzgun oturmamış olabilir. İşlemcinin pinleri yamulmus olabilir.
  • Islemi yaparken islemciyi cikartmadik. Bilgisayarciya goturduk o bakti pinlere falan ama bisey demedi. Sokup kontrol etsek faydasi olurmu ?
  • quote:

Islemi yaparken islemciyi cikartmadik. Bilgisayarciya goturduk o bakti pinlere falan ama bisey demedi. Sokup kontrol etsek faydasi olurmu ?

İşlemciyi söküp tekrar takın.Bios default ayarlarına getirin.Son zamanlar yeni bios updatesi çıkmıştı.Yapmadıysanız bios update yapın.Bence ya işlemci tam oturmadı ya da anakarttaki pinlere bir şey oldu.
  • quote:

Islemi yaparken islemciyi cikartmadik. Bilgisayarciya goturduk o bakti pinlere falan ama bisey demedi. Sokup kontrol etsek faydasi olurmu ?
    cpu fana taktınız değil mi soğutucuyu sistem fanına değil? anakart üzerindeki 4tane pin ikiside aynı işi yapıyor ama cpu pini doldurulmalı önce
  • Islemciyi cikartip taktik. Pinlerde yamulma falan yok. Tekrar koyduk fani takmadik. Islemci isinmadi hic ayrica kirmizi cpu isigi tekrar yandi. Yarin vatani ariycam yapiyorlarsa onlara yapmiyorlarsada garantiye vericem. Anakart islemciyi gormuyor.
  • Overclockmanyağı kullanıcısına yanıt
    Sogutucu calisiyor. Cpuyu gormuyor anakart.
  • selim143 kullanıcısına yanıt
    hayır soğutucuyu anakart üzerindeki 4pin cpu fan yazan kısıma taktınız mı onu soruyorum soğutucuyu system fan bölümünede takarsanız yine çalışır sizin takmanız gereken yer cpu fan yazan kısım
  • Ama sogutucuyu takmadigimizdada ayni uyariyi verdi. Eski sogutucunun takili oldugu yere taktik
  • Overclockmanyağı kullanıcısına yanıt
    Sogutucuyu takmadan denedigimizdede kirmizi cpu isigi yandi. Fandan oldugunu sanmiyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.