Şimdi Ara

Ghost In The Shell (2017) | Scarlett Johansson (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
2
Favori
5.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de dün izlemiştim ama yazmayı unutmuştum. Dediklerinin harfi harfine katılıyorum. Çok duygusuz bir filmdi.

Aksiyon sahneleri dışında bir nanesi yok filmin.

5/10
  • ben beğendim şahsen. En azından konu daha derli toplu olmuş. Aslında gitmeyi düşünmüyordum zira malum animeyi beyaz perdeye uyarladıklarında olmuyordu işte siz anladınız. pişmanmıyım kesinlikle hayır. puanım 8
  • Free WiLL kullanıcısına yanıt
    aksiyon filmi olarak iyi.

Ghost in the shell olarak yok yemez. öyle 2 3 sahne almakla olmay o işler. major fln geç o işleri
  • hitman kullanıcısına yanıt
    ama kabul edelim beklentilerin üstünde bir yapım olmuş bunda belki animeler de olan çok uçuk kaçık savaş sahnelerinin bu uyarlama da olmamasından da olabilir. Lakin bi yarım saat daha ayırıp işin felsefik kısmına vakit ayırabilirlermiş.
  • Filmin konusunda nedense cok bir hareketlilik yok.Acaba millet daha izlemedi mi filmi yoksa cok fazla merak edipte izleyen mi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunun animesini izlerken ölüp ölüp dirilmiştim ne zaman bitecek diye. Yorumlara bakılırsa filmde öyle

• Öncelikle animesini izlemedim o yüzden direk sinematik evrenini yorumlayacağım , filmin fragmanlarda<nda anlaşılacağı üzere ortaya çıkan en büyük özellği kendi evrenini oluşturması , bunu yahnsıtan en büyük etmende görselliğidir bu film için

öncelikle filmde çok iyi bir görsellik mevcut , dekorlar , efektler , atmosfer ve ileri teknolojinin görüntü ile vücut bulmuş halini beyazperde ile süslenerek hazırlanmış , görselliği gerçekten iyiydi , yapı olarak ise farklı bir havası olduğu yadsınamaz bir gerçek , ancak görsellik olarak böyle ciddi bir filme bu kadar sığ bir konu keisnlikle yakışmamış !, filmdeki entrikayı anlatan konunun daha çok detay ve içeriklerle hazırlanması gerektiğini düşünüyorum , filmdeki kovalamacanın aksiyonun hakkını verebilip altını doldurabilecek bir entrika ve senaryonun olmadığını düşünüyorum , senaryo ve kurgu filme son derece sığ kalmış , buda filmin kalitesini olumsuz yönde etkilemiş

Kurgusu ise fazlasıyla dağınık işlenmiş , film boyu bazı noktaları birleştirmekte fazlasıyla zorlanıyorsunuz , muadili olan matrix e benzetilmeye çalışılmış ama içindeki kurgu , sahneler ile fazlasıyla dağıtılmış , konuyu takip etmekte zorlanıyorsunuz ,

Filmin diğer dezavantajı ise akıcılık , filmi fazla süren konuşma sahneleri ve anlamsız koşuşturmalarla fazlasıyla uzatılmış , film bir yerden sonra akmıyor , her ne kadar baştan sona bir hareket hali ve planlama olsada film sizi içine çekemiyor çünkü senaryo olarak çok elle tutulur bir konu yok ! O yüzden filmdeki aksiyon sahneleri ile doymayı bekliyorsunuz ama müthiş dozajda bir aksiyonu olmamakla beraber diyaloglar ve kovalamacalar ile birlikte filmi temele oturtan heyecanlandıran ve sürükleyen bir temposuda yok , temposunun zayıf senaryonun ise geliştirilmesi gerektiğini , gelişen olayların ve entrikanın daha ilgi çekici ve seyirciyi doyurması gerekitğini ve tüm bunları tam anlamıyla karşılamadığını sadece görselliğin , yapı ve türü doğrultusunda kendisini farklılaştıran bir film olduğunu düşünüyorum

Filmin en büyük artısı her ne kadar avangers, iron man , captain america daki gibi bol kayerografili aksiyon sahneleri olmasada scarlett johansson , filme fazlasıyla yakışmış ve filmi taşıyor , filmin evreni ve atmosferi filmi özgünleştirmiş , her ne kadar çok akıcı ve süürkleyici olmasada bunaltmıyor izliyor ve bitiriyorsunuz , sinemada izlenilmesi ise son derece uygun olan bir film

ama daha iyi olmasını , sadece gişe filmi amacıyla yapılmasını değilde daha sağlam ve daha dinamik temposu , daha zekice senaryosu , ve kendine has bir felsefesi olmasını isterdim filmin , bu açıdan film biraz hayal kırıklığı oldu benim için , genel olarak basit bir film olmuş onun yerine daha zengin daha özgün ve bambaşka bir film olmasını beklerdim

6.9/10
  • Sıradandı diyenler acaba nasıl bir dünya düşlüyor, teknoloji düşlüyorlar hayallerinde?

Uyarlama bir film çekiyorlar. Önce nereden uyarlandığına bir bakın onu izleyin sonra gidin bu tarz filmlere.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dapda -- 18 Mayıs 2020; 2:33:29 >
  • Görsel açıdan tatmin edici. Fakat film animeye kıyasla bayağı bir soft/light olmuş. Böyle olacağı fragmanlardan da belliydi zaten de filmin başında ki +13 ibaresinden sonra hiç bir umudum kalmadı. Düşündüğüm gibi de oldu. Kan, şiddet ve çıplaklık olmayan bir GITS filmdi çekmişler. Artık bunlar olmadan ne kadar güzel olabilirse o kadar güzeldi işte.
    Animesini izleyenlerin yakalacağı birebir aynı sahneler var. Birebir aynı müzikleri de kullanmışlar fakat gram gram. Bence filmin bu kaliteli ve ağır müzikleri kaldıramayacağını düşünmüşler. Zaten efsane soundtrack yanlış hatırlamıyorsam filmde çalmıyor da film bitince gelen credit ekranında çalmaya başlıyordu.

Bu film +18 Unrated çekilmeliydi.

Öte yandan IMDB puanını aşarı yukarı hakediyor. Bende 6.5/10 veriyorum.
  • filmi izlemeden önceki akşam "Gantz: O" isimli animasyonu izlemiştim , ondaki efektler ve sahneler bile daha gerçekçiydi :))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • az önce çıktım filmden. diyaloglar aşırı uzun ve sıkıcı olmakla birlikte çok kopuk bir senaryo ve kurguya sahipti bence. ama yarattıkları özgün dünya orjinal olmuş ve ilgi çekiciydi. resmen iş çıkışı gitmenin verdiği yorgunlukla da filmin bir kısmında 4-5dk uyumuşum o derece baydı bazı sahneleri. ama scarlet gördükçe canlanıyordu insan
  • quote:

Orijinalden alıntı: landmoon

filmi izlemeden önceki akşam "Gantz: O" isimli animasyonu izlemiştim , ondaki efektler ve sahneler bile daha gerçekçiydi :))

Gantz:O, CGI konusunda çığır açmış bir filmdir. Hiç bir yapaylık yoktur. Zaten CGI ile yapaylık, gerçek insanı koyduğun zaman ortaya çıkar. İnsan bedeninin yapabileceği hareketler sınırlı. İllaki bir yerde sırıtıyor ister istemez. O yüzden bu tarz anime serilerini Live action yapımı genelde hüsranla sonuçlanır. Zaten Ganzt:O bize gerçek insan bedenine ihtiyaç olmadığını gösterdi. CGI ile artık gerçeğe yakın yapay bedenler oluşturabiliyor. Bu sevdadan vazgeçip Gantz:O gibi filmlerin çoğalması dileğiyle. Keşke GITS animesini, full cgi yapsalardı Gantz gibi de coşa coşa izleseydik.

Bu arada ana konusuna beklerim 2 kişi izledi koca forumdan
    https://forum.donanimhaber.com/gantz-o--122092248

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 6 Nisan 2017; 7:1:20 >
  • Giderken daha vurdulu, kırdılı biraz daha içine çekecek bir film bekliyordum ama çok düz gitti. Bi ara o kadar düz gitti ki sonunda öpüşerek bitecek diye klişeye bağladım bir tek orada yanıldım.

10 TL'den fazla ödeyenler kötü hissedebilir.
  • IMAX'te izledim. Aksiyon ve görsellik muazzamdı. Hikaye çok klişeydi.

Artık aynı şeyleri izliyoruz be, ana karakterin başta güvendikleri aslında onların biricik düşmanı, onları kullanıyorlar. Düşman olarak görülen herif aslında haklı falan.

Scarlet Johansson'un performansı güzeldi. Güzelliğini çok göremedik diye düşünüyorum ama
    7/10 veriyorum ve uğurluyorum.
  • Filmi bugün izledim.Genel olarak beğenmedim ama farklı bir yapım olmuş bu bir yönden hoşuma gitti.

Senaryo kocaman bir SIFIR. Başından o adamın konuşma sesinden neler olacağı belliydi.

Dublaj ayrıca berbattı. (genel olarak dublajlı izlemem ama programıma uygun dublajlı seanstı)

Görselliği beğendim.Gökdelenlerdeki 3d reklamlara bayıldım :)

Gidip gitmeme kararsızlığındaysanız gitmeyin derim ama Hızlı ve Öfkeli 8'le arasında kalırsanız buna gidin.Hızlı ve Öfkeli'ye hiç gitmeyin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tutankanum -- 10 Nisan 2017; 21:58:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MessiTugi

/>
  • Animedeki çeşitli sahneleri neredeyse birebir aktarmışlar. O açıdan çok güzel olmuş. Onun dışında anime senaryosunu değiştirmeleri pek iyi olmamış. Çünkü animedeki felsefi derinliğe yaklaşamamışlar. Görsellik olarak çok iyi. İzlenebilir bir film. Anime hayranları ise muhtemelen beğenmeyecektir.
  • çok film izlemiş arkadaşlar beğenmez tabii, ben de beğenmedim her şey standarttı. yine de izlediğime pişman değilim yüz milyon dolardan fazla masraf edilmiş, işin ehli sürüyle insanın toplam yüz binlerce saat harcamış olduğu, scarlett reyizin bulunduğu bir yapım ne de olsa. hem güçlü kadın karakterlerin bulunduğu filmlerin çekilmesi çok önemli feminizmin bir miktar da olsa içselleşmesi adına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-73A8A7D1E -- 11 Nisan 2017; 7:9:37 >
  • Animesini izlemedim. Filmini izledim bugün. Sadece film olarak ele alırsam 10 üzerinden 8 veririm.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.