Yarbay
03 Eylül 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 387 (Bu ay: 3)
Gönderileri

merhaba, 2 ay önce duran aracıma çarpıp kaçılmıştı. sokak güvenlik kameralarından bir şekilde bulup polis tutanaklarıyla itiraf etmesi sağlandı. araçta oluşan hasar 4500 lira. çamurluk ve far değişti, tampon onarım ve boya gördü. karşı tarafın sigorta şirketi değer kaybı talebimi, 2020 nisan ayından önceki kanuna göre reddetti. yasa dışı bir ret oluyor, nisan 2020 sonrası plastik bile olsa çamurluğun değer kaybı verilecek. sigorta tahkim komisyonuna taşıyacağım olayı fakat bir sorun var, araç rahmetli babam üzerine. 3 ay önce kaybettim. veraset ilamımız var, annem ablam benim adıma 3 kişi. şimdi komisyona başvuru için formda 1 kişinin bilgileri giriliyor. hepsinden vekalet mi almam gerekecek yoksa polis tutanakları şikayetleri ve sigorta şirketine başvurularda hep ben muhattap alınıp ehliyet ve kimlik bilgilerimi verdiğim için yine benim tek başvurmam yeterli mi ? vekaletname ile uğraştırmak istemiyorum annemle ablamı.

daha önce tecrübesi olanlar cevaplarsa sevinirim.

merhaba, 2017 model 1.5 dci edc clio aracım var. castrol 5lt motor yağı almaya karar verdim fakat 5w 30 haricinde birde harf farkı olduğunu gördüm. tam anlayamadım. LL ile C3 arasında ne fark var. sipariş için sepete attığım yağ 5w 30 LL.

bir ara çok konusu dönüyordu. arabada bile maske takılması zorunlu diye. tek kişiyken takılması zorunlu değil fakat 2 ve daha fazla kişi varsa mecburi mi ? polis durdurmasa bile mobese ceza yazıyor mu ? var mı bu konuda bilgisi olan.

yds de 70 puan alan ve bu yönde temeli olan bir kişi, toefl için 80 puanı kaç aylık çalışma ile yapabilir ?

lisans eğitimimi Türkiye'de %100 ingilizce aldım, ingilizce için fazlasını yapabileceğime inanıyorum ama aradan çok zaman geçti ve kullanmayarak unuttuk tabi ki. norveçte yüksek lisans için gerekli şartı oluşturmaya çalışıyorum..

15-cb008nt hp laptop anakart değişimi yapıldı. geldikten sonra fişe takılıyken sorun yok fakat prizden çıkarıp tekrar takıp başlattığımda her defasında cmos 502 bios hatası alıyorum, kendini baştan başlatıyor ayar yapıyor sorunsuz açılıyor yine döngüye giriyorsun. şimdilik bir problem yok kendi kendine açılıyor fakat bu sorun bana ileride sorun yaratır mı onu merak ettim. sorun neden kaynaklanıyor ve benim benim yapabileceğim birşey var mı ? bios sürümü son sürüm kontrol ettim f40. laptop kapağını açtım bios pili görünmüyor, pili değiştireyim diyecektim.

ilginç bir sorum var. bilgisayarı normal şekilde açmaya kalktığımda 90D hatası alıyorum ve bilgisayar kendiliğinden kapanıyor windows yüklemesi yaparken. fakat f2 basıp uefi girişi yaptıktan sonra sistem testlerinden GEÇTİ yazısı alıyorum. hiç hata yok. çıkış dedikten sonra bilgisayar açılıyor normal haline dönüyor. neden bu 90d hatası alıyorum? fan mı bozuk ? aylardır çözemedim. anakartı değiştirecektim son anda buna denk geldim.
HP 2GR77EA model laptopum açılırken fanının düzgün çalışmadığına dair uyarı veriyordu. Aynı zamanda çok ses çıkarıyor diye kapağı açayım en azından fan alana kadar tozu vs açarım biraz idare eder, sesi azalır dedim.

Açtım çift fanı temizledim, dikkatlice herşeyiyle tam yerine taktım. Kapattım fakat bundan sonra hiç açılmamaya başladı. Önce her zamanki gibi fan düzgün çalışmıyor sorun yaratabilir tarzı uyarı veriyor sonra 9B daha sonra da 9D uyarısı verip kendi kendini kapatıyor.

Termal yenileyeli 2 yıl anca olmuştur. Fan siparişini de verdim yenisi gelince takacağım. Sizce tüm sorun fan yüzünden mi ? İnternette genelde 9B sorunu gördüm. 9D sorunu da ardında çıkınca biraz korkuttu açıkçası.
Birde aklıma şu soru takıldı , ben arka kapağı açmadan önce açılmasında sorun yoktu. Uyarı çıkardı “enter” basınca açar işime bakardım her ne kadar çok ses çıkarsa da kullanabiliyordum. Şu an ne oldu da hiç açılmıyor, fotoğraftaki uyarıları sırayla veriyor ?

System Temperature 9D ve 9B sorunları

System Temperature 9D ve 9B sorunları
merhaba, arkadaşlarla seviye farkından dolayı mm giremiyorum. hazır cs go bedavayken yeni hesap açsam 2 hesabı aynı bilgisayarda kullandığım için sorun yaşarmıyım ? envanterim baya yüksek ban riski varsa hiç açmayayım.
bazı sitelerde ratio değerini artırmak için gönderme de önemli oluyor. utorrent programında bir torrent için en fazla 200kb gönderme hızı alıyorum, indirirken sorun yok 3mb kadar iniyor. gönderme hızını artırmanın yolu varmı, en fazla kaç kb ile gönderirim ? ( internet hızım ortalama 30mb civarı)
30 haziran 2017de aldığım sıfır aracın 3.yılın dolmasına daha 4 aya yakın süre olmasına rağmen 24.02.2020 tarihinde ilk muayene tarihi yazıyor. fabrika çıkış tarihi baz alındığı için böyle sorun olabiliyormuş, herhangi bir yanlışlık olma ihtimali yok değil mi ?

ayrıca risk grubu hastasıyım evden çıkamıyorum. bu konu hakkında gecikmeler için herhangi bir genelde yayınlandı mı, bilgisi olan var mı ?
Hakkında
Meslek: İnşaat Mühendisi
İlgi Alanları: Sinema ve Futbol
Forum İmzası:
İmza felan koymuyorum ayarlayamadım bu imza şeyisini
Hakkımda:
Muhakkak her işte bir hayır vardır. Hiçbirşey boşuna gerçekleşmez..
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Renault
Mobil cihaz
Apple
Oyun Platformu
PS4
Takım
Beşiktaş
Steam
gorkem9101
Notebook
HP
Clash of Clans
Görkem
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.358
İkinci El Bölümü Mesajları: 34
Konularının görüntülenme sayısı: 174.669 (Bu ay: 256)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.369 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.