Şimdi Ara

Fia egea yakıt tüketimi ( ss)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
5
Favori
40.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Foruma konu acmistim ve sonunda Egea 1.6 multijet almıştık. Simdi ilk tuketim verileri veriyorum.

Motor kontrolu icin 1500 km de servise götürdük. Herhangi bi yag eksiltme ya da baska binsorun bulamadi. Sadece bozuk yolda hava basinc sensoru ariza lambasi yakti o da arac dinlendikten sonra söndü. Yakit degerlerinin duseceginden eminim

• 1.6 motor için bir şey diyemem ama kiralık 1.3 mjet urban ile Antalya ya vardığım da depo yu fulledim ve pompa hesabına göre 4.2 yakmıştı. Yol bilgisayarında bakmadım kaç gösteriyordu yada ortalama hızı kaçtı ama benim gittiğim hız 110-120 aralığı idi. Afyondan sonra yol daha virajlı olduğundan 80-100 aralığı hızlarda gittim. Dönüşte aynı istikametten döndüm İstanbul da tekrar fulledim teslim etmeden önce ve hesap yaptım 3.8 yakmıştı yine pompa hesabına göre. Bende çok şaşırdım çünkü kendi aracım o zaman 1.5 dci symbol ile mayısta Antalya ya gidip geldiğimde 4.5 litre hesaplamıştım. Yani çok bilinen dci motordan az yakmıştı ve sürüş stili hemen hemen aynı idi. Zaten ön yargılarımı da o zaman yıkmıştı bu araba. Hem konforlu hem de çok az yakıyor. Tam bir fiyat performans aracı diyebilirim.
  • 1500 kmdeki aracın herhangi bir sorun çıkarmaması gayet normal değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tebrikler 1500 km de fiat sorun çıkarmamışilgiyle takip ediyoruz

• şehiriçimi dışımı biraz ayrıntı verseydin
  • Ortalama hız 65, tüketim 6litre. Sadece oha diyorum.
  • benım arac benzınlı ben normal tuketım 6 ile 7 litre arasında sehır ıcı....ekonomı kasarsam 4.1 e kadar ınıyor...ama bende lınea da vardı 5.5 arasında dolasıyordu 1.3 multıjet....ama fiat 1.6 motoru bılmıyorum sızden ogrenıyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Röntgenci.

1500 kmdeki aracın herhangi bir sorun çıkarmaması gayet normal değil mi?

Sorun cikardigini soyluyorum zaten. Ariza isigi yakmasi normal mi ? Onun disinda bi sorun yok. 100 km de sorun cikaran mercedes konusuna alalim sizi

• quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

şehiriçimi dışımı biraz ayrıntı verseydin

Trip a bursadan urfa yolcugu + trip b .
    Trip a yi hic sifirlamadik. Trip b urfa ici sehirici tuketim.
    Trip b sehir disi arti.urfa ici

• Sıfır araçlar zaten ilk 3 ayda sorun çıkarma olasılıkları daha yüksektir rodaj 1000 km civarları yani.Fabrika çıkıştan direk geliyor sonuçta sıfır araba hatalar olabilir o da ilk 3 ay içerisinde kendini gösterir zaten.
    Tüketimi ben yüksek buldum açıkçası 65 hız ortalama 6 litre çok fazla geldi bana.En büyük artılarından bir tanesi yakıt tüketimi olması gereken araca göre çok fazla benim fikrim
  • Fm sanliurfa Bu matrix tft ekran cok mu kucuk ? Yoksa resimde mi oyle gorunuyor ? Niye motor hacmi 1.3 kucuk olmasina ragmen yakiti dci dan fazla ?

• Muadillerine göre çok yakmış gibi ortalama hıza bakar isek.
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    1.6 multijet

• Araç hayırlı olsun.

Aracın tüketimi d sınıfı kendisi b sınıfı yalnız

• Cok ıyı bır tuketımmıs gercektende süper Egea doğru yazmmısımdır heralde ...
  • Şu ekran malzemesi ne kadar tel maşa biraz adam gibi malzeme kullanmak Fiat için çokmu zor. Belliki Çin li bir firmaya sipariş etmişler 3 kuruşa getirip takıyorlar, şunu VESTEL e falan yaptırsalar çok daha iyisini yapar.
  • pompada olcunuz yakıt utketimini
  • 65 km ye 4.5 4.7 civarı yakması lazımdı bayaģı fazla gözüküyo şuan.

• quote:

Orijinalden alıntı: edmond66

Ortalama hız 65, tüketim 6litre. Sadece oha diyorum.

yap yap
  • 6 litreye cok diyenleri anlamıyorum. Belki arkadad yeni araba aldim 1.6 motor o kadar para verdim diye seri kullanmıştir ya da düşük viteste gitmiştir hemen yargilamasaniz cok sevinicem. Alan arkadasa hayırlı olsun vites geçişlerini 2bin ve civarı devirde yapıp ani hizlanmalar yapmazsaniz eminim düşecektir yoksa o motor alınmaz

• Kış mevsimindeyiz, dizel motorların en sevmediği mevsim.

Kullanım tarzını da bilmiyoruz, bana tüketim normal geldi.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.