B

Yarbay
24 Ağustos 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 374 (Bu ay: 3)
Gönderileri

Merhaba Herkese,


Bilkent CTIS veya yazılım düşünen arkadaşların soruları varsa yardımcı olmak isterim.


Şuan okulda 6. yılım ve 7.yıla uzadı ( Erasmus sağolsun güzel gezdik :) )


Kapsamlı bursluyum ve 2016 yılında 515 puan ile o zamanın tavan puanı ile bölüme girmiştim.


Yaklaşık 2.5 yıldır sektörde çalışıyorum.


5 Ay Finlandiya'da erasmus yaptım.


Güncel CGPA 3.70 GPA 4.0

Şuan için en düşük fiyat kargo dahil gönderim var satıcı Amazon.


Daha önceleri kampanya ile 60-64tl bantlarinda satıldı ama şuan reyon fiyatları 150-200 civarina çıkmış.

Migros sanal marketten alıntıdır.

Merhaba,

Ağustos ayında aldığım ve yaklaşık 3 ay sadece gezmek için giydiğim ayakkabının tabanı eridi. 6 ay önce 350 lira kampanyali fiyatı olan yerli bir marka bu.

Daha önceki puma, adidas Nike ayakkabılarda hiç yaşamadığım bir sorundu bu. Gercekten rahat ve tipi güzel bir ayakkabı yapıp tabanında bu kadar dandik malzeme kullanmak nedir.

Garantiden gelen cevap ise tabiki kullanıcı hatası. Hiç malzememiz çok yumuşak veya yeterli kalitede diyen yok.


Fotoğraflarını ekliyorum Puma Adidas Nike gibi markalara alternatif olarak düşünenler dikkat etsin derim böyle başınıza daha önce hiç gelmeyen bir şeyle karşılaşılabilirsiniz.2-3 gündür monitor fiyatlarını takip ediyorum. Oyun için değil kod yazma günlük kullanım youtube netflix vs için kullanmak amacıyla arıyorum.


doviz fırlamadan önce 1300-1400 bandlarında imiş. Şuan güncelde bu fiyata en uygun monitor.


Trendyolda 1700TL samsung Shopta 1799 TL trendyolda da satıcı samsungshop

Merhabalar,

Yil sonunda finlandiya'da turkiye'ye dönüyorum ist havalani uzerinden. Freeshop ve buradan neler alabilirim?

Ps5 alsam 530 euro Turkiyede ne kadara satilir?

Tavsiyeleriniz nelerdir

Merhaba herkese,


Megane 4 hb 1.2 tce(2016) icon manuel araca sahibim 205/50/17 lastikleri (650TL alındı tanesi). Daha önce forumda araçla ilgili yaşadığım sorunları vs yazmıştım ona profilimden ulaşabilirsiniz,


Bu sefer de 4 Mevsim lastik deneyimimden bahsetmek istiyorum.


Yılın büyük bir bölümünü Ankara'da ve Eskişehir'de geçiriyorum. Özellikle kış aylarında kesinlikle buralardayım. Onun haricinde bu süreç içinde İstanbul, İzmir, Mersin Antalya ve bunların yol güzergahlarından geçiyorum. İşin Özü -25 +40 derece sıcaklıklarda Lastiği kullandım :)


Lastikler 2020 Tarihli ve Ekim 2020 tarihinde araca Ankara'da bayisinden taktırdım ( internet fiyatına yakın fiyat verildi bu gerçekten marka için güzel bir artı bana göre )


O sıralarda hava ekim ayına göre sıcak ve güneşli idi. Üstünden çıkan lastikler 2015 üretimi Run Flat Pirelli Cinturato P7 idi.

İlk fark kesinlikle lastik gürültüsünde ve fren mesafesinde başladı. Çıkan lastiklerin dişleri vs iyi durumda olmasına rağmen ve performans lastiği olmasına rağmen hamuru çok sertleşmişti yol tutuşu ve fren mesafesi ömrünü doldurmuştu. Uğultu oldukça azaldı ve Falkenler Reinforced yanak olduğu için konfor arttı.


Lastiğin tipinden bahsetmek istersem Kış Lastiğini temel alan bir 4 mevsim lastik. İnce dişleri oldukça fazla ve dişli kışlık bir yapısı var. V desen kullanılıyor.

Bu lastiklerin bence en büyük handikapları yoğun yağmurda zorlarsanız su kanalları olmadığı için iyi bir yaz lastiği kadar kısa fren mesafesi verememesi. İçinde su kanalı olmadığı için su tahliyesinde sorun yaşıyor ( Limitlerde kullanmazsanız yağmurda kesinlikle hissetmezsiniz)


Lastiği kullandığım Bölge Ankara Bilkent Üniversitesi. Ankara'yı bilenler bilir kampüs içi ve çevresi hep yokuştur ve çok fazla tümsek vardır sürekli gaz fren gidersiniz. Aynı zamanda tepede olduğu için iyi bir kar ve don alır. Petlas ile sıkıntı yaşamamış ve sorunsuz 3 yıl geçirmiştim bu lastiklerle de herhangi bir problem yaşamadım sadece 4 mevsim olduğu için bunu bilerek aracı sürdüm. Çok kaliteli bir Nokian Kış lastiğinden geçen belki farkı anlar fakat kışın karda da aracı zorlamak büyük risk. Yol tutuş bir kere kaybolursa bir daha ya refüjdesiniz ya kaldırıma çıkarsınız. O yüzden kış için çıkarımım KESİNLİKLE ORTALAMA BİR KIŞ LASTİĞİ PERFORMANSI veriyor.


Bu süreçte araya korona vs girince Eskişehir'e döndüm ve kışın büyük çoğunluğu burada geçti. Yine burası da oldukça dona çeken bir bölge. Özellikle güneş almayan sokak aralarında 5-6cmlik kalın buz tabakaları oluyor. Bu tabakalar üstünde haliyle kaysa da yaz lastiği gibi yağ gibi kaymıyor ve bir şekilde duruyor araç. ( Bu iklimde kış lastikli Astra Sedan(2016) 18 inc Fabrika lastikleri ile kesinlikle yolda durmuyor. buz gördüğü anda arkası önü farklı yere oynuyor.) O yüzden kış lastiği buz üstünde fayda etmez desek de yazlığa göre kesinlikle bir yol tutuşu var.


Mevsim geçişlerinde gün içinde hem yağmur hem güneş hem de yerde 5 cm kar gördüğüm anlar oldu. Bu senaryo için bence rakipsiz bir lastik. Hava ısınınca kışlık gibi ne aşırı ses yapıyor ne de yol tutuşu ve fren mesafesini kaybediyor.


Mayıs, Haziran, Temmuz aylarında İzmir Buca ve Genel olarak bütün İzmir çevresini gezdim. Yazın yol tutuşu çıkan Pirellilerden kat kat daha üstün(4 tekerden kayma yaşıyordum virajlarda). Yeni lastik her zaman eski lastiğin canını okuyor. En dandik lastiği de taksanız hamuru eskiyen lastik maalesef bütün özelliğini kaybediyor. Virajlarda tutarsız bir kayma veya fren mesafesinde dikkat çeken bir uzama yoktu. Sadece V desen ve kışlık yapısından dolayı sessiz bir yaz lastiğine göre biraz daha fazla uğultu olabilir ( örnek Michelin primacy 4 ve continental premium 5).


Temmuz ayında İzmir-Eskişehir , Eskişehir-Ankara , Eskişehir-İstanbul yaptım. Havalar oldukça sıcaktı ve ne İstanbul trafiğinde ne de sıcak asfalt Ankara yokuşlarında saçma bir tepki göstermedi. Tedirgin eden bir durum olmadı. Bu süreçte oldukça fazla çukurlara düştüm ve korktuğum başıma gelmedi. YANAKLARI oldukça sağlam balon yapma ihtimali yumuşak Avrupa lastiklere göre oldukça az.


Bu kurban bayramı tatilinde iki arkadaş turneye çıktık ve Eskişehir-Kütahya-Afyon-Isparta-Antalya-Burdur yollarında gezdik. Antalya gittiğimde 40 derece idi ve köprülü kanyona gittik en yukarıları ve yolları çok kötü olan kısımlarında kullandım. Toprak yolda da oldukça başarılı bir yol tutuşu var. (dişli yapısı buralarda kesinlikle yardımcı oluyor toprağı tutuyor). Köy yollarından ve dağlardan hep gittik bazen sert kullansam veya virajı tahmin edemesem de lastikler kesinlikle yolu tuttu. Bariz bir ESP ve ABS müdahalesi yaşamadım. Özellikle korkum Antalya Sıcağında lastiğin su koy vermesi idi fakat performanslı gitmeme rağmen sert frenlere rağmen çok şahane bir geri dönüş aldım. O kadar bozuk yollarda da patlamaması balon yapmaması ayrı bir güzellik oldu.


Aynı lastikten 16 jant ölçüsünde pejo 407 arkadaşa aldık o da kışın kayak merkezlerine yazın tatil beldelerine gitti ve en ufak şikayeti şu anlık yok. Ayın lastikten babamın Egea'ya da almak istedim fakat Eskişehir'de bu lastikten yok. Firma şu sıralar Türkiye'ye bu lastiği yeni üretim vermiyor ve internette 'de hep 2020 tarihliler var. Bulabilseydim kesinlikle Falken alacaktım fakat Bridgestone'un 4 mevsim olanını 16 jant ölçüde tanesi 550Tl'den taktık. Kışlık küçük dişleri olmayan Michelinin 4 mevsim lastiğine benzeyen bir yapısı var. Kışın onu da teste edeceğim şimdilik yazın sorunsuz.


Sonuç olarak aldığım zaman tanesini 650Tlden almıştım ve Petlas kışlık lastiğin tanesi ortalama bu fiyatta idi. Fiyat olarak o yüzden rakipsiz bir modeldi. aynı zamanda 205/50/17 ölçüsü ara ölçü olduğu için çoğu markada fiyatlar aşırı uçuyordu. Michelin 4 mevsim tanesi 1000Tl üzerindeydi. Yılda 10 bin yaptığım için bunun 3-4 bini kışlık geri kalanı da yazlık ile oluyordu. Haliyle iki lastikte diş derinliği olarak sıfıra yakın kondisyonda olduğu halde yıldan dolayı çöp oluyordu. Yıllık verdiğim iki lastik değişim + otel ücreti de çabası (200TL). Falken'den beklentim 50bin km 5 yıl beni götürmesi. 5 yılda şu anki fiyatlardan 1000TL lastikçiye değişim ücreti vereceğim için lastik bana 1600TL'ye mal oldu aynı zamanda sök tak olayından da kurtuldum.


Benim gibi bir yaşam tarzı olanlara KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM,


Kime tavsiye etmem derseniz, Erzurum Kars gibi çetin kış koşullarında veya Mersin Antalya güney Doğu gibi sıcağın son noktalarını yaşayanlara çok km yapıyorlar ise yazlık yerine tavsiye etmem. Yıllık az km yapıyorlarsa yine TAVSİYE EDERİM.


Türkiye şartlarında kesinlikle en iyi FİYAT/PERFORMANS lastiği Falken AS210 4 Mevsim'dir.(Bana göre!)


Şuan taze olduğu için performansı çok güzel eğer bunun %70-80inini 3-4 yıl daha saklayabilirse Falken çok Kaliteli ve F/P bir lastik yapmış diyebilirim.


Sorusu olanları aşağıya bekliyorum.

merhaba herkese,


İzmir'de ücretsiz otobandan direkt yeni yapılan yola bağlandım ve turgutlaya gelmeden sanayi gibi bir yerin içerisinden alt devlet yoluna bağlandım,


Ne girişte ne çıkışta gişe yoktu. HGS kontrolü yaptım ücret kesilmiş. E-devletten de baktım ücret gözükmüyor.


Bu yolun ücret başlangıcı neresidir bilen var mı ?

Kinetix Slazenger Hummer Jack vs özellikle kışliklar %50 ve üzeri indirimde. 70 liraya çok güzel ayakkabılar var

Eskişehir Vega CarrefourSA

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.


Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
1 Şubat 2021 Güncelleme,


Herkese merhabalar tekrardan umarım sağlığınız yerindedir. Ameliyat günüm 26 ocak çarşamba günüydü. Şimdi süreci youtube videolarında olmayan veya ya çok basit bir şey diye benim gibi ameliyatı zor geçenleri hiçe sayanlara istinaden detaylıca anlatacağım, Burun ameliyat sonrası tıkalı olduğu için ben ağızdan nefes alma sürecimi yönetemedim ve çok zorlandım.


ameliyat sabahı sabah 7:30da hastaneye gidip kayıtlarımızı yaptırdık. Daha önceden ücretini ödediğim için sadece evrak işleri vardı.

Hasta kayıt kısmında gerekli işlemleri yaptıktan sonra odamıza çıkardılar. Eskişehir Acıbadem hastanesinin gerçekten odaları çok güzeldi. Tek kişilik özel bir oda. Tertemiz.

Televizyon, buzdolabı, derece ayarlı ısıtma soğutma, içeride ekstra bir süit oda ( orayı ekstra ücret ödeyerek açtırıyormuşsunuz) , 4-5 yıldızlı otel temizliğinde ve konforunda bir banyo tuvalet vardı. Aynı zamanda çalışma masası ve refakatçinin uzanabileceği hem koltuk hem yatak olan bir mobilya. 8-9 tane farklı farklı ışık ve gece lambaları birden fazla acil durumda hemşireyi çağırabileceğiniz acil durum düğmeleri vs. Hastanede hem ilk girişte hem de devamında anlatacağım süreçte gerçekten mükemmel idi. Hastaya verilen değer kalite temizlik ilgi alaka her şey süperdi diyebilirim. İlk kez ameliyat oldum ve ilk kez özel hastanede bu şekilde bir yatış gerçekleştirdim.


8-8:15 gibi doktor da odaya geldi ve bizimle görüştü. Üstümdeki kıyafetleri dona kadar çıkararak ameliyat öncesi giyilen kıyafeti giydim. daha sonra iki kişi benim yatağım ile beraber ameliyathaneye indirdi. Ameliyathane girişinde hemen 2-3 kişi başıma geldi ve beni konuşturmaya çalıştı ( sakinleştirmek rahatlatmak için elinden gelenleri yapıyorlar ve çok hızlılar) o an benden başka da bekleyen yok idi. kolumdaki bileklikten kim olduğumu biliyorlardı. daha sonra kalabalık arttı ve 5-6 kişi ile hemen ameliyathaneye aldılar. Ameliyat masasına kendim geçtim. Soğuk bir ortam olduğu için biri sadece benim üstümü örtmekle uğraştı. Bu sırada ameliyat masası ısıtmalı imiş onu çalıştırıp bilgi verdiler ve üşümedim diyebilirim. Damar yolu vs açıldı. o sırada oda da kalabalık arttı ve ameliyatı yapacak olan doktor da geldi. anestezi doktoru bir selam verip ağzıma maskenin altından bir boru ve damar yolundan verdikleri anestezi ile beni uyuttular. Çok tuhaf bir kokusu ve anı vardı.


Sabah 9da girdiğim ameliyattan 15:30-16:00 civarı uyandığımı hatırlıyorum. Yine etrafımda 2-3 kişi vardı ve üşüyordum. Herhangi bir acı veya ağrı yoktu. Burnumdan çok rahat ve derin nefes alabiliyordum. yine 2-3 kişi beni odama çıkardı. Odaya geldiğimde resmen titriyordum. Beni hızlıca sardılar ve odanın sıcaklığını arttırdılar. Bu sırada ameliyathanede iki ayağıma da Varis çorabı giydirmişler çok sıkıyordu. Pıhtı atmaması içinmiş internetten öğrendim. 1-2 saate ısınmaya başladım fakat burnum tıkanmaya başladı ve nefes almada zorlanmaya başladım. 3. saatten itibaren burnum komple tıkandı ve ağızdan nefes almaya başladım. Boğulma hissi gibiydi benim için. Nefes almakta çok zorlanıyordum. bu süreçte sürekli hemşire gelip ateş, tansiyon, oksijen seviyesi vb şeylere baktı. Her saat buz getirdiler ( eldivenin iki parmağına su koyup dondurmuşlar alnınızın ortasından göz altlarına değecek şekilde peçete üstünde koyuyorsunuz , peçete buzun deri yanması yapmasını engelliyormuş). Akşam 7.30 gibi ilk su içirmek için yine hemşire geldi ve kontrol yaptı. bu süreçte odaya refakatçi için yemek de geldi. devamında benim içinde geldi fakat refakatçi ile aynı yemek gelmiş hemşire gelip yemeği değiştirtti. çiğnemesi olmayan şekersiz komposto , tavuk göğsü gibi bir tatlı, patates haşlaması ezilmiş ve mantar çorbası vardı. doğru düzgün bir şey yiyemedim. karnım da aslında pek aç değildi.


10a doğru hemşire anestezi sonrası yürütme yaptırmak için geldi. beni yavaş yavaş yatağımdan kaldırıp koluma girip koridorda yürüttüler, bu süreçte hemşire ile beraber temizlikçi abla da gelip çarşafı vs değiştirdi. devamında tuvalete oturtup küçük tuvaletimi yapmamı istediler. sonrasında tekrardan yatağa döndüm. bunun devamında ateşim çıktı ve 37.5 dereceyi görünce hemşire ateş düşürücü serumu ve antibiyotiği damar yolumdan verdi. Antibiyotik ilk soğukluk verse de sonrasında yanma ve uyuşma oldu tabi. Bu süreçte ağızdan nefes aldığım için çok zorlandım. Bu arada varis çorapları çok sıktığı için anneme çıkarttırmıştım fakat hemşire gelince onları tekrar giymemi istedi ve taburcu olasıya kadar giydim. Bu çorapların detayını ve önemini bilen varsa aşağıya yazarsa sevinirim özellikle bir doktor veya tıp öğrencisi çok mutlu eder. Sabaha 7' e kadar 1-2 saatte bir hemşire gelip ateş tansiyon oksijen seviyesi vs kontrol etti. her saat buz geldi ve 15dk buz koydum. Sabaha kadar 5dk bile uyuyamadım. Yüzüm şişmeye başladı. Göz kapaklarım ve göz altlarım şişmeye başladı. Arada özellikle yemek yerken veya hareket ederken burundan hafif kanama oluyordu. Sabah kahvaltısı vs de geldi. Normal bir otelin kahvaltı tabağı gibiydi. yanında sıcak çayla beraber. Fakat ben o kahvaltıdan çok zor iki parça bir şey yiyebildim. bir saat sonrasında doktor geldi duruma baktı ve taburcu edildim. Halim gerçekten çok kötüydü. Halsiz, zor nefes alan, boğazı tahriş olmuş vs...


Bu süre zarfında hastane refakatçinin gecesi için çarşaf yastık vs de getirdi. Sürekli ortak alanda temizlik oldu. Belki gelip odanın tuvaletini de temizlemişlerdir ben görmedim. her an ulaşabileceğimiz bir hemşire veya görevli vardı. Sadece sabah taburcu işlemleri için bütün doktorlar o saatte vizite gelince biraz gecikme oldu. Özellikle damar yolunu çıkartmaları uzun sürdü. Damar yolu da daha sonra kanama yaptı. Bu bozuk olan moralimi ve tedirginliğimi arttırdı tabi. su içerken veya bir şeyler yerken o an nefes alma refleksi gelip genzime kaçacak diye çok korktum geldi bir kaç kere de. Bu yüzden yeme içme çok zordu. Doktor da pazartesi gününe kontrol için randevu vermişti ama o zamana kadar dayanmam imkansız idi,


10 gibi eve geçtik. Annem biraz çorba vs yaptı fakat ağızdan hem nefes alıp hem yemek yemek beni çok tedirgin etti. Çok gergindim. sürekli burundan nefes vermeye çalışıyordum. Bu yüzden geceleri uykuya dalma anında boğulma gibi uyanıyordum. Hiç uyuyamadım. Aynı gün doktora yazıp yalvardım tamponları çıkarmasını istedim. Bu şekilde hafta sonu + pazartesi akşama kadar bekleyemezdim. Bayılacak gibi oluyordum. Doktor halime acıdı ve cuma sabahtan beni kliğine çağırdı. Ameliyatın ertesi günü çift yastık üzerinde yatakta tabut gibi yatıyordum. Ara ara hafif kanamalar oluyordu. Yemek veya suya kalkarsam kaçınılmaz idi. Şişliklerim aşırı arttı ve gözüm kapanacak kadar oldu. Evde de buz koymaya daha seyrek devam ettik fakat hastanede getirilen buz tipleri elimizde olmadığı için uygulaması çok zor oldu. İki torbayı birbirine bağlayıp iki gözümün altına ortadan koyuyordum. Mutlaka ameliyat eldiveni alıp ameliyat sonrası için hastanede gelen gibi arası açık iki parmaklı buzlar yapın ve hazır olsun.Ameliyattan sonrak, 3. günümü ve tamponların alınma sürecini daha sonra ekleyeceğim. Gerçekten süreç kabus gibiydi. Çoook zorlandım. Keşke yaptırmasaydım ölüyorum diye hissettim hep. Şuan bunları yazarken bile o süreç aklıma geldi ve gerçekten gerildim. Hayatımdan silmek istediğim 2 gündü benim için. Youtube videolarında ve doktor görüşmelerinde bu süreci çok rahat gibi anlatıyorlar fakat benimi için hiç öyle olmadı. Sürecin devamı ve genel deneyim ile ilgili daha sonra bir çıkarım yapacağım. Araştırmacı biri olmama rağmen o kadar bakmama rağmen atladığım çok konu varmış. Belki bu konuda korkuyor olmam etkili olmuştur fakat bu yazının internette bu süreci bütün detayları ile şeffaf anlayan bir kaynak olması için bırakacağım.
Merhaba Arkadaşlar,


Yıllarca forumda farklı arkadaşların farklı deneyimlerini okuyarak yeri geldi üzüldük yeri geldi sevindik. Belki biraz sonra yazacağım burun ameliyatı serüvenini anlatan onlarca arkadaş oldu fakat malum ülkede her yıl her türlü şeyin fiyatı arttığı için fiyatlar ve teknoloji geliştiği için teknikler değişiyor. Benim hikayem de 2021 Ocak ayında burun ameliyatı nasıl olduğu ile alakalı olacak :)


Ortaokulda 6.sınıfta burnum ortasından bir kemik çıkarak büyümeye başladı. Liseye geldiğimde ise hem kemerli hem de nispeten büyük bir burnum vardı. Lise son üniversite başlangıcında ise kemik gelişiminin tamamlanması sonucunda gerçekten büyük ve kemerli bir buruna sahip oldum.


Liseden beri bu durum beni rahatsız ediyor fakat burun ameliyatı videolarını izledikçe korkarak bu fikirden vazgeçiyordum. Bu şekilde şimdiki yaşıma kadar (23) kendimi avuttum. Eski arkadaşlarım bu halime alışmış olsa bile hem Üniversitede kızlar hem de yeni tanıdığım erkekler ilk gördüğünde bu ne böyle diye bakarak beni analiz ediyordu. %100 Karadenizliydim onların gözünde fakat Karadeniz ile alakam yoktu İç Anadolu Türkmen'iyim.


Bu dezavantajı kaliteli ve şık kıyafetler aynı zamanda sempatik bir tip olarak kapatmaya çalışsam da ilk izlenim dış görünüş üzerine kurulduğu için problemler oluyordu. Şimdiye kadar çok güzel arkadaşlıklarım oldu fakat özellikle güzel kızlarla bir flört meselesi olma durumunda hep geride durdum. Karşımdaki belki bu durumu ikinci plana atmış dahi olsa ben kendimi hep geriye çektim.


Arada tamam artık ameliyat olacağım desem de korkup bir şeyleri bahane edip kendimi frenledim fakat yaz ayında başladığım iş ve oradan kazandığım kazancımı biriktirmem vesilesi ile elimde güzel bir meblağ birikti. Normalde bununla mezun olduğumda kuracağım evin eşyalarını almak vardı fakat ondan daha önemli bir sorunum vardı. Özgüven.


Gelecek dönem boyunca uzaktan stajım olması ve korona sonrası hem yüzü hem de vücuduyla ön yargı yaratmayan bir kişi yaratma gayesi ile bu serüvene başladım.


Bugün yaklaşık bir aydır takip ettiğim bir doktorun muayenesine giderek muayenemi oldum (250TL) ve ameliyat hakkında gerekli bilgileri aldım. Gerçekten doktor için internette paylaşacağı ben burunu düzelttim sonrasında bunu yarattım deyip reklam yapabileceği bir burnum var. %50e yakın küçülmesi gerekiyor :) Haliyle belki de bu sektördeki oldukça zor olacak bir ameliyat serüveni için anahtar teslim diye tabir edebileceğimiz bir fiyat aldım ( 14.000TL). Fiyat içinde süreç boyunca yapılacak her şey ve Acıbadem hastanesinde bir gece yatmalı ameliyat var. Aynı zamanda korona olduğu için hem ben hem refakatçi için korona testi var. Bunun haricinde iki farklı hastane içinse 10.500 ve 13.000TL fiyatlar verildi.


Psikolojik olarak hala aklıma geldikçe elim ayağım titriyor, korkuyorum fakat artık bu ameliyatı olacağım. Kendimi buna inandırmaya çalışıyorum. Son yıllarda da hem aile içinden hem de arkadaş çevremden bu yönde bir baskı görüyorum. Eğer kazasız belasız sağlam bir şekilde bu ameliyattan çıkarsam devamında tüm vücut epilasyon ve fitness ile yenilenmiş bir şekilde korona sonrası döneme devam etmek istiyorum.


Konu ilgi çeker çekmez bilmiyorum fakat elimden geldiğince konuyu güncellemeye çalışacağım. Özellikle araştırma yaparken güncel fiyatlara ve hangi durumdaki insanlara bu fiyatların verildiğine bir türlü ulaşamadım. Konuda mutlaka fiyatları birebir olarak paylaşacağım. Hava atmak için düşünmesin kimse çünkü gerçekten bu alanda güncel fiyat bulmak çok zor.


Perşembe günü doktorla önümüzdeki süreci planlayıp kısmet olursa gelecek hafta cuma olacak şekilde ameliyatı yaptırmayı planlıyorum.


21 Ocak Güncelleme :


Yorumlar için teşekkür ederim. Bugün tekrardan görüşüp süreci başlattık. Pazartesi günü testler yapılacak nasıl bir olacağı üstünde doktor da bilgisayar üzerinden çalışma yapacak.


Saçlarım ve sakallarım uzundu komple 3-4 numara tras oldum şuan kamil gibiyim


Doktor tekrardan fotoğraf çekimi yapabileceğini söyledi gerçekten başka biri gibi gözüküyorum şuan :)


Sıkıntı çıkmazsa da Çarşamba günü ameliyat olacak durumu biraz daha kabullendim ama hala korkuyorum...


25 Ocak Güncelleme :

Bugün sabahtan anestezi doktoru ile görüştüm. Gerekli soruları sordu ve bilgilendirmeleri yaptı.(maske olmasına rağmen güler yüzlü pozitif biriydi )


Hastane kaydı yapıldı, 3 veya 4 tüp kan ( bakamadım kan alırken kafam diğer taraftaydı ) verdim. + pcr testi yapıldı. Hastaneye 25.01 tarihi ile 4200Tl civarı bir ücret ödedim.


Bu süreçte pek bir sıra beklemedim. Acıbadem Eskişehir hastanesinde süreç sıkıntısız devam etti. Özellikle kan alınırken ve pcr testinde hiç sıra beklemedim.


Sonrasında doktor ile görüşüp tekrardan sakalsız ve kısa saçlı halimin resimleri çekildi. Biraz daha bilgilendirme yapıldı.


Kalan 9800 Tl'yi de doktora ödedim. 2 yıl boyunca geçecek sürenin ve kontrollerin ücretin içinde olduğunu belirtti.


Ayrıca tekrar ameliyat gerektiği bir durum oluşursa sadece ameliyat ücreti ödenerek yapılacağını belirtti. ( kendisi herhangi bir ücret talep etmeyeceğini söyledi)


Bir dahaki güncellemem eğer kendimde olursam ameliyatın olacağı çarşamba günü akşam veya daha sonrasında iyi hissettiğim bir zaman da olacak.

Hakkında
Konum: Ankara,Çankaya
Meslek: öğrenci
Forum İmzası:
-Sadece Saygı-
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Vodafone
Takım
Fenerbahçe
Ses Sistemi
Creative
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: dün
Mesaj Sayısı: 5.026
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 7.396
İkinci El Bölümü Mesajları: 180
Konularının görüntülenme sayısı: 166.753 (Bu ay: 2.588)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5.069 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.