Şimdi Ara

Fia egea yakıt tüketimi ( ss) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
5
Favori
40.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sıkıntı yok araç cillop gibi mazot yakmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doblocuk

quote:

Orijinalden alıntı: AO

Şu ekran malzemesi ne kadar tel maşa biraz adam gibi malzeme kullanmak Fiat için çokmu zor. Belliki Çin li bir firmaya sipariş etmişler 3 kuruşa getirip takıyorlar, şunu VESTEL e falan yaptırsalar çok daha iyisini yapar.

Vestel'de zaten kendi panelini üretiyor ya daha kalitelisini üretsin. Dünya çapında LCD panel üretimi yapan fabrikalar bellidir, bunlardan diğer firmalara panel gider ve firma kendi plastiğini takıp logosunu basar.

Sony kendi panelini kendi üretip kimseye satmaz kendi kullanır. VESTEL dediğin dandik adi markada gider panelini LG ve Samsung'tan alır. Onlardan da gidip 2. kalite panel alacağı için VESTEL denen kıytırık markadan çöp dahi alınmaz. Fabrikaları sadece gelen panellere kapak, ayak, logo vs basıp paketler. Kısaca gidip vestelden tv alırsan gidip no-name ürün almış olursun. (Philips bile Samsung panel kullanıyor diyeyim, VESTEL'i sen düşün diyecemde vestel dediğine göre düşünemeyeceğin bas bariz ortada.)

@erkmenson Yakıt tüketimi bana normal geldi. yanlış hesaplamadıysam 20 kr tüketim gayet iyi. (Karşılaştırma için bizim Doblo ortalama km'de 50 kr tüketiyor )

2013 1.6 Duratorq Focus'un tüketimi 24-26 kr aralığındaydı. (İst.) Egea bu durumda ekonomik denebilir.

eksilerine gelirsek, kafaya takılacak bir konu yok. Araç içinde havalandırma ve klima'dansa camlar açık seyahat etmeyi tercih ediyorum. (Sadece İST içinde klima ile havayı filtrelemekte fayda var.)

80 km/h hızdan sonra camlar açıkken içeriye çok fazla ses alıp basınç yapıyormu? Focusta 80 km/h'den sonra mecburen camları kapatıp klimaya dönmek zorunda kalıyorduk ki bana göre aşırı rahatsız edici bir durum.

Sony panel üretmez. Tıpkı vestel gibi panelini dışardan alır. Sonynin Lcd paneller ilk çıktığında samsung ile ortak panel fabrikaları vardı. Sonra kendi isteği ile ayrıldı...

Dünyada belli başlı panel üreticileri auo,lg, samsung ve sharptır.

Özellikle japon sharp panel konunda referans paneller üretmektedir.

Son söz lütfen bilip bilmeden kendi markalarımıza bu denli pervasızca atıp popülistlik peşinde koşmayalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Karaçay

70 bine b sinifi araba al hem de 6 litre yaksin

Egea alanlara tek lafim

Adam 20 kuruş yakiyor ilerde 15 kuruşa iner zaten bu kadar vurmayin herkesin arabasi 10 kuruş yakacak diye bir durum yok zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Saint_

quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

quote:

Orijinalden alıntı: pixelbs

ortalama hız 31kmH ,ortalama yakıt 6,3 lt
    bunlar gayet de normal rakamlar, 31kmH hızla hangı markanın 1,6 dızel motoru daha az yakarmış ,

Aracım 1.3 95 hp e5 motorlu 32.500 deki linea.
    Kıyaslama yapmak yalnış olur bilgi açısından belirtmek istedim.
    Depomu dün doldurdum. Doldurmadan önceki yol bilgisayarı verileri ortalama hız 30,ortalama tüketim 6,0 lt gösteriyordu. Pompa ölçümü ise 6.1çıktı.

bendede 1.3 90 lık linea var. 100000 km de. Nokta atışı bire bir tüketimi veriyor. Çok başarılı.

Gelde bunu millete anlat işte. Yol bilgisayarı ile pompa ölçümü arasında %1bile oynamıyor. Neyse kimseye bişey inandırmak zorunda değiliz. Ayrıca facebook da linea club tr diye clubümüz var. 5 bine yakın da üyemiz var. Sizi de beklerim.

• Yahu sizin şu komik jantlı arabanız kaç yakıyor çok merak ettim !!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • araç 1.3 multijet. 1050 km'de 650 km uzun yol 400 km istanbul şehir içi. göstergede 5.2 tüketim değeri . aracı hırçın kullanmadım 140-150 hızlara ulaştığım oldu. bence bu değerler şimdilik iyi gibi.
  •  Fia egea yakıt tüketimi ( ss) Fia egea yakıt tüketimi ( ss)

Egea 1.6 dizel ile ilk 1000 km dolmadan fena değil.5 lt ortalamaya doğru daha da düşmesini bekliyorum.

• Gostergeleri gordum, sinirlerim bozuldu gene. 1.6mjet iyi kaciyor ama iyi de yakiyor, kabul etmek lazim

• rodaj donemi

dikkat çekerim

• 1.6 mjet için tüketim değerleri normal, bundan fazla çok düşmeyecektir.

• Tüketim normal araç güzel çekişde gayet iyi güle güle kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: aviregal

benım arac benzınlı ben normal tuketım 6 ile 7 litre arasında sehır ıcı....ekonomı kasarsam 4.1 e kadar ınıyor...ama bende lınea da vardı 5.5 arasında dolasıyordu 1.3 multıjet....ama fiat 1.6 motoru bılmıyorum sızden ogrenıyorum....

Vihuuuwww hangi benzinli arabaymis o?

Sehir ici 6-7 litre peeeh :)

• Adam insan gibi konu açmış, akbaba gibi kafasına üşüşmüşsünüz. Size 1.2 Tsi ile çevre yolda sabit hızla gidip şehiriçi verisi diye 4,5 litre paylaşanlar yarar. Yahu bildiğiniz Multijet bu. 90 ile bir saat gidip 4 litre de yaktırılır. Kendini mi kandırsın siz beğenin diye?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

quote:

Orijinalden alıntı: aviregal

benım arac benzınlı ben normal tuketım 6 ile 7 litre arasında sehır ıcı....ekonomı kasarsam 4.1 e kadar ınıyor...ama bende lınea da vardı 5.5 arasında dolasıyordu 1.3 multıjet....ama fiat 1.6 motoru bılmıyorum sızden ogrenıyorum....

Vihuuuwww hangi benzinli arabaymis o?

Sehir ici 6-7 litre peeeh :)

forumun pek sevmediği bir araç..ekonomi kasmak güzel degil hiç zevk almıyorsun...burada konusuda var...
    https://forum.donanimhaber.com/yeni-aracim-b8-passat-im--102927590

Fia egea yakıt tüketimi ( ss)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aviregal -- 24 Ocak 2017; 0:15:51 >

• Bizde de var egea hb 1.6 mj lounge plus. Babama aldik kasim ayinda, manuel vites. Ortalama 6 litre yakiyor 100 km de. Diger dizel motorlara gore biraz fazla geldi bana ama aractan genel olarak memnunuz yani babam memnun cunku kendisi kullaniyor. Kendim polo gti kullaniyorum ayni parkur ve benzer sartlarda yakin ortalamalar cikiyor iki aracta. Benzin-Mazot fiyati devreye giriyor o zaman da tabi.

• aviregal kullanıcısına yanıt
    4.1lt ye diniyor demek benzinli araç. Hemide şehir içi. Hangi araçmış o benim dizel aracımdan az yakan?
  • aviregal kullanıcısına yanıt
    Şehir içi 6-7 litre yakarken ortalama hız kaç ? 40-45 falan değildir inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 23 Ocak 2017; 10:4:7 >
  • 2016 satış rakamı 34.755 adet.
    gerisi boş muhabbet.
  • 1.3 dizeli ne kadar yakıyor ve çekişi nasıldır ?
  • Fluence ortalama hız 21 km/h (sert kullanım) (yazlık lastik)

6.6 litre (edc dci)

Sizin değerler normal gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpit -- 23 Ocak 2017; 10:30:13 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.