Binbaşı
13 Ekim 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 60 (Bu ay: 0)
Gönderileri
4.5 ghz için 1.35v da kullanıyorum fakat bu ayarda 90 dereceleri görüyorum.4.3 ghz ye düşürmek istiyorum ne kadar voltaj vermem gerekiyor ?
i3 2130 kullanıyordum P8Z68-V le anakartında i5 2500k aldım taktım bilgisayara fakat bilgisayarı başlattıktan bir süre sonra takılıyor mesela bios a giriyorum 10 saniye sonra bios donuyor windows açılırkende donuyor. bu arada 500 watt psu kullanıyorum ekran kartım gtx 1050 (75 watt tüketiyor olması lazım i5 2500k 95watt i3 2130 65 watt tüketiyor fakat sıkıntı olmadan kullana bilmem lazım yeterli gibi)

Bu arada i5 2500k olarak biosda yazıyor yani görüyor işlemciyi fakat başka bir şey yapamıyorum.

Denediğim yöntemler:

-Ekran kartını çıkartıp onboard ekran kartını denedim çözüm olmadı.
-Ramleri tek tek farklı slotlarda denedim olmadı
-Hdd nin sata portunu değiştirdim
-Bütün usb aygıtları çıkarttım
-Bios sürümlerinin hepsini denedim. Normalde hiç güncellememiştim yeni işlemci takacağım diye güncelledim sıkıntıyı sanki bios çıkartıyor gibime geliyor fakat ilk sürüme dönüş yapamıyorum outdated version diye bir hata alıyorum.
-usb ile live kali-linux açmaya çalıştım oda açılmadı.
-bios pilini çıkartıp 5 dk bekleyip geri taktım

Birde ben bu işlemleri yapıp ardından kendi işlemcimi takıp ekran kartını geri taktığımda windows geri yükleme yapmış açılırken şuan ekran kartının fanları dönüyor fakat ekran kartını görmüyor işlemcinin ekran kartını kullanıyor nasıl düzeltirim bu problemi ?
sanırım site yoğnuluğundan bi sıkıntı var şuan düzeldi

yok halen var nan yazıyor oy verince
ankarada için bi çok yere sordum 500 tl ile 6000 tl arası fiyat çıkartıyorlar öğrenciyim bu ücreti karşılayamam 200 en fazla 300 tl harcayabilirim yardımcı olabilecek var mı kendim malzeme alıp yapmaya kalkışcam bu gidişle (detaylı araştırdım tozsuz oda var kullanabileceğim fakat vakumlumu hddnin içi onu bilmiyorum)
şanzıman yağ değişiminde yağ filtresini değiştirilmedi sizce sıkıntı yaratırmı ? bi kaç video gördüm internette onlarda filtreyi değişitiyorlar bende şanzımannın yağ tıpasını açıp yağı boşalttılar sonrada yeni yağ koydular en sonda balata temizleyicimi bişi sıktılar az biraz. Vites değişimine iyi gelir vb dediler aracım toyota corrola 2005 model tork konvantörlü otomatik şanzıman
İnternette çok fazla video var far temizliği ile alakalı hiçbirinde sonradan clear coat (vernik sanırım) atılmıyor bir tek chrisfix adlı youtuber in videosunda yaptığını gördüm. Pasta cila için aracımı bi yere bırakmıştım farları temizlemişler fakat vernik atılmamış yani 6 ay sonra büyük ihtimal gene sararacak. Sizce hangi ürünü kullanmalıyım önceden hiç vernik atmadım videoda ingilizce olduğundan tam anlayamadım ürünü

s7 edge baktim fakat tr disturbitor garantili olsun dedigimde 2k altina malesef bulamadim sizce 1500 tl ye alina bilecek en iyi ikinci l telefon nedir ?
cogu sitede beygir yazarken tork yazmiyor tork onemsiz bir deger degil bence neden yazilmiyor ?
Akşamları foruma bakarken göz yoruyor ekranın parlaklğını tamamen kısmama rağmen gece modu ekleyebilirmisiniz bilgisayar için telefonda zaten tarayıcılar ile gece modunu yapabiliyoruz fakat chrome yi yavaşlatıyor genelde o tarz yazılımlar ondan kullanmak istemiyorum eklerseniz çok iyi olur
ucbrowser kullaniyorum mesaj gonderme calisiyor fakat devamini gor alintila vb calismiyor. reklam engelleme yazilimini kullanmiyorum yani ondan dolayi olamaz onceden calisiyordu sanirim bi uc browser guncellemesi sonrasi bozuldu fakat diger sitelerde sikinti yok

-----

suan duzenleme dahi yapamiyorum basiyorum calismiyor gece modundada normal modda hepsinde denedim hatta ucbrowser bozukdur diye verileriye beraber kaldirip tekrar kurdum halen ayni

-----

mini surum sikintisiz calisiyor mobilde var sadece minide biraz yavas aslinda duzenleme calismasigindan yeni mesaj atiyorum

-----

resimlerde acilmiyor buyultmuyor yani basinca

-----

sorun devam ediyor
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
Toyota
Mobil cihaz
LG G4
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
TV
LG
İşlemci
Intel
Anakart
Asus
Sabit Disk
Western Digital
Ekran Kartı
Asus
Modem
Airties
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.802
İkinci El Bölümü Mesajları: 7
Konularının görüntülenme sayısı: 113.396 (Bu ay: 923)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 992 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.