Şimdi Ara

Ev hanımı-Ev kızı bi bakıver!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu makine ne diyor acaba? anlamadık biz dilinden, bu ışık daha önce yanmıyordu yeni yanmaya başladı
    Bu arada anlayan erkek arkadaşlar da yardımcı olabilir tabi başlığa uğraşamadım o kadar

• Yan yatır
  • Soğuk suyla yıkama / durulama diyerek atış hakkımı kullanıyorum
  • parlatıcı yada tuz koy diyo olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burakc-

Yan yatır

Yan yatırdık zaten ışık yanınca aklıma ilk o geldi ama olmadı amuda mı kaldırsak acaba

quote:

Orijinalden alıntı: Kuva-i milliye

Soğuk suyla yıkama / durulama diyerek atış hakkımı kullanıyorum

yıkama programları soldakiler onla alakası yok sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Davidoffmath

parlatıcı yada tuz koy diyo olabilir mi?

Tuz diye düşündüm bende ilk doldurdum tuz haznesini ama sönmedi, parlatıcı desen makine parlatıcı görmedi ki zaten hiç
  • Davidoffmath tespiti daha doğru gözüküyor o işaret bende soğuk (buz) gibi anlamlar ifade etti ama parlatma ve tuz olma ihtimali daha yüksek. Sarfa bağlı olduğundan ışığın sonradan yanmış olması bu ihtimali kuvvetlendiriyor.
  • parlatıcı işareti o makinayı açarsanız parlatıcı koyma yerinin kapağında da aynı işaretten olması lazım çoğu makinada vardır en azından
  • quote:

Orijinalden alıntı: oLgan

parlatıcı işareti o makinayı açarsanız parlatıcı koyma yerinin kapağında da aynı işaretten olması lazım çoğu makinada vardır en azından

Evet parlatıcı sanırım şimdi baktım tuz bölmesinde alttaki ışıkta olan işaretten var ama bu işaretten olan bir yer bulamadım. parlatıcı yeri hangisi bilmiyorum tablet koyma yerinin yanında bi bölme daha onda işaret falan yok ama var orasımıdır acaba
  • valla hocam işaret olmayabilir genelde işaret koyarlar ve genelde parlatıcı bölmesi deterjan gözünün içinde veya yanındadır baktığınız yer doğru yer emin değilseniz marka ve modelin kullanma klavuzunu araştırın netten o kadar komplike ve zor birşey değil bulaşık makinaları :/
  • galiba bu yeni tabletlerde herşey oluyor zaten, ayrı yeten parlatıcı tuz koymana gerek yok diye biliyorum.
  • Şahsen yeni tabletlerde herşey olsa da ayrıca makinanın kullanım talimatına göre kullanılması zorunludur diye düşünüyorum.

Örnek vermek gerekirse;
    http://www.calgonit.com.tr/all-in-one-dishwasher-detergent.php

*Aşırı kireçli sularda (>21° dH / 38° fH), Finish PowerBall Hepsi Bir Arada Tablet + Finish Özel Tuz + Finish Parlatıcı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Türkiye suları ve evlerdeki bulaşıkların şartları da göz önünde bulundurulursa makinayı ufacık bir tablete emanet etmemek gerekir heleki öğrenci eviyse

edit: bu arada başlığı değiştir hocam zan altına giriyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oLgan -- 29 Ekim 2010; 10:03:15 >

• Makinenin parlatıcısı ve tuzu bitmiş

Bulaşık sabunu konan yerin yanında kapaklı bi alan daha var oraya cam suyu koyun
    Suyun boşaldığı yerde de beyaz kapak olan bi yer var oraya da açın 1kg tuz koyun o size en az 6 ay gider.
  • O yanan ışık parlatıcı mutlaka o göze parlatıcı koyun çünkü onun asıl amacı bulaşıkların düzgün kurumasını sağlamak koymadığınız takdirde nemli çıkar makineden
  • devam et o olmadan da yıkıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: #CannibaL#

Bu makine ne diyor acaba? anlamadık biz dilinden, bu ışık daha önce yanmıyordu yeni yanmaya başladı
    Bu arada anlayan erkek arkadaşlar da yardımcı olabilir tabi başlığa uğraşamadım o kadar

Parlatıcısı kalmamış. Diğer S şeklindeki yanarsa oda tuzu kalmamış. Parlatıcıyı deterjan bölmesinin ordaki vanalı kapaktan doldur. Tuzu ise makinenin iç tabanındaki büyük kapaktan fazlacana doldur elini korkak alıştrma

• Kar lastiği tak diyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: AAT.BH

quote:

Orijinalden alıntı: #CannibaL#

Bu makine ne diyor acaba? anlamadık biz dilinden, bu ışık daha önce yanmıyordu yeni yanmaya başladı

Parlatıcısı kalmamış. Diğer S şeklindeki yanarsa oda tuzu kalmamış. Parlatıcıyı deterjan bölmesinin ordaki vanalı kapaktan doldur. Tuzu ise makinenin iç tabanındaki büyük kapaktan fazlacana doldur elini korkak alıştrma

Ben de aynılarını yazmaya girmiştim arkadaş cevaplamış zaten. ;)

• evet parlatıcı bitmiş
  • parlatıcı haznesi genelde kapakta bulunur.

3 ü birarada tablet falan kullanıyorsanız koymaya gerek yoktur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.