Şimdi Ara

5528 e kendi kendine giden sms

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
125.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sa arkadaşlar android işletim sistemli cihazimdan haberim olmadan 2 sms atılmış giden no 5528 mesaj ise anlam veremediğim bişey. Goren duyan bilgisi olan yardımcı olsun lütfen kunpasa gelmeyelim sona.
    mesaj şu sekilde ?

5528

DCB_ASSOCIATION:P149776897014c0346ec90c6f

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: rechstanwalt

Ben de bu sorunu yaşadım. Ne yapmak gerekiyor?
    (Google) play kitapta kitap 0 tl yazıyor yukle dıyorsun.yuklemek ıcın turkcell faturayı tercih edıyorsunuz ve mesaj gonderılmesı gerekıyor telefonunuza bu mesajda ücretli olabilir yazıyor.Bu mesajı iptal edersiniz öyle bir mesaj oluyor.Kabul edersenız noluyor bılmıyorum :)
  • Oo cok buyuk sorin son gunlerde indidigin uygulama var mi

Bu yontemle insanlarin paralarini calisyorlar 1₺ 2₺ gibi kesinti yapip binlerce kisiden oara tipluyorlar bilgin olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yetki verdiğin bir program yapmıştır. eğer çok düzgün, birçok kişinin yüklediği program tarafından yapıldıysa yapımcıyı soyup soğana çevirebilirsin.
  • vayy tmm arkadaşlar cok tesekkurler hemen el atiyorum olay kredi kartiyla alakali sanirim

• Aynı problem bende de var çözüme ulaşabildiniz mi ?

• İnternetten apk indirirken virüslü olmamasına dikkat edin. böyle sorunlarla karşılaşırsınız yoksa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Market haricinde herhangi bi yerden uygulama indirmedim.

• Ben de bu sorunu yaşadım. Ne yapmak gerekiyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • (Google) play kitapta kitap 0 tl yazıyor yukle dıyorsun.yuklemek ıcın turkcell faturayı tercih edıyorsunuz ve mesaj gonderılmesı gerekıyor telefonunuza bu mesajda ücretli olabilir yazıyor.Bu mesajı iptal edersiniz öyle bir mesaj oluyor.Kabul edersenız noluyor bılmıyorum :)
  • Arkadaşlar aynı mesaj bendende gitmiş ne olabilir bu, avea kullanıyorum 7529 numarasına DCB_ASSICIATION:WEYMs6xM8..... şeklinde uzayıp giden bir kod göndermiş sms olarak.
    Google play ile alakalı olabilirmi geçenlerde yanlışlıkla avea mobil ödeme butonuna basmıştım işlem tamam olmadan kapayıp çıkmıştım, her hangi bir ücret yada indirmemde olmadı Google play üzerinden.
  • Hattım kapalı, fakirliğin artısı.

• quote:

Orijinalden alıntı: hatukoy

Arkadaşlar aynı mesaj bendende gitmiş ne olabilir bu, avea kullanıyorum 7529 numarasına DCB_ASSICIATION:WEYMs6xM8..... şeklinde uzayıp giden bir kod göndermiş sms olarak.
    Google play ile alakalı olabilirmi geçenlerde yanlışlıkla avea mobil ödeme butonuna basmıştım işlem tamam olmadan kapayıp çıkmıştım, her hangi bir ücret yada indirmemde olmadı Google play üzerinden.

Deneme yanılmayla çözdüm arkadaşlar az önce Google play'dan mobil ödeme ile alış veriş yapmaya çalıştım doğrulama sms'i gönderiliyor dedi sonrasında işleme devam etmedim sms leri kontrol ettim yine aynı kod 'a benzer bir kod ile sms gitmiş.
  • Bana da olmuş dün 3 adet
  • Google Play üzerinden mobil ödemeyi aktifleştirmek için giden SMS'i soruyorsundur diye konuya girmiştim.

Cevabın bu. Mobil ödeme seçersen onu kontrol etmek için otomatik bir sms atıyor. Sorun yok yani.

• rorschach_ kullanıcısına yanıt

Google Play Store'dan mobil ödemeyi aktifleştirirsen, telefon bu SMS'i atar. Konuyu hortlatalım da millet panik yapmasın.

• Cevap yazan arkadaşlara teşekkürler olay çözülmüştür. Admin arkadaşlar konuyu kilitlermisiniz lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafer1041 -- 7 Aralık 2020; 22:49:49 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.