Şimdi Ara

ESP devrede iken ekranda bir uyarı çıkar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
30
Cevap
0
Favori
16.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün sabah saatlerinde yaklaşık 50km/h ile çeyrek daire dilimlik bir dönüş yaptım. Arabayı bir çizgi daha zorlasam kayma eğilimine giriyordu. En azından ben öyle hissettim. Ama araba stabil bir şekilde savrulmadan, sallanmadan, kaymadan dönüşünü tamamladı.

Benim merak ettiğim şey eğer ESP devreye girseydi (girdi mi bilmiyorum) devir saati ve hız göstergesinin olduğu yerde herhangi bir ışık veya sözel uyarı çıkar mıydı? Yoksa hiç sürücüye haber vermeden devreye girip çıkıyor mu?

• sarı bir ikaz lambası yanıyor esp devreye girerse daha sonra sönüyor
  • Şöyle bir işaret çıkıyor.
  • esp simgesi kayan araba yanıp yanıp sönerdi yani göz kırpardı...
  • normalde kayma işareti çıkıyor esp devreye girdiğinde.
  • OnurD7 kullanıcısına yanıt
    Bu daha çok patinaj çekerken çok hızlı bir şekilde yanıp sönüyordu diye hatırlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

normalde kayma işareti çıkıyor esp devreye girdiğinde.
    bazı araclarda hem görsel hemde sesli uyarı yapıyor Yani esp devreye girdiğinde haberiniz olur

http://www.youtube.com/watch?v=FNu3oiVRWWM
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sean Boswell

Bu daha çok patinaj çekerken çok hızlı bir şekilde yanıp sönüyordu diye hatırlıyorum.
    Esp panelinden ESP yi kapatmadığınız sürece ve araç ihtiyaç duyduğu bir anda sorunsuzca girecektir. Kadran panelinde de, ışık yanıp sönecektir.
  • Benim aractaki yuksek cozunurluklu yol bilgi ekraninda uyari cikiyor yukarda arkadaslar resmini vermis zaten. Zaten ayni anda tekerleklere fren yapildigini hissedebiliyorsunuz.

Ayrica bu isaret patinaj esnasinda da cikabilir arabanin esp asr gibi fonksiyonlari devreye girdginde cikar
  • Peki esp si kapatılmayan ve sürekli devrede olan araclarda bu isaret var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Peki esp si kapatılmayan ve sürekli devrede olan araclarda bu isaret var mı ?
    Civic epey sesli şekilde uyarıyor.
  • Benim aracımda sarı renkli üçgen içerisinde ünlem çıkıyor. Merak ettiğim nokta ise arabanızı daha önce hiç zorlamadınız mı? Trafiğin olmadığı boş bir alanda arabayı biraz zorlayıp, hem arabanın hem de Esp'nin tepkilerini görmenizi tavsiye ederim. Arabanızı ne kadar iyi tanırsanız onu kullanmak ve tehlikeli anların üstesinden gelmek bir o kadar kolay olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Maxy_

Benim aracımda sarı renkli üçgen içerisinde ünlem çıkıyor. Merak ettiğim nokta ise arabanızı daha önce hiç zorlamadınız mı? Trafiğin olmadığı boş bir alanda arabayı biraz zorlayıp, hem arabanın hem de Esp'nin tepkilerini görmenizi tavsiye ederim. Arabanızı ne kadar iyi tanırsanız onu kullanmak ve tehlikeli anların üstesinden gelmek bir o kadar kolay olacaktır.
    ESP devreye girince yanıyor patinaja düşünce yanıyor mu bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurD7 -- 10 Haziran 2013; 14:27:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OnurD7

ESP devreye girince yanıyor patinaja düşünce yanıyor mu bilmiyorum.

ister asr ister esp hangisi olursa devreye girince hızlı hızlı yanıp söner.

Her zaman yanık kalıyorsa kapalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öklid

Bugün sabah saatlerinde yaklaşık 50km/h ile çeyrek daire dilimlik bir dönüş yaptım. Arabayı bir çizgi daha zorlasam kayma eğilimine giriyordu. En azından ben öyle hissettim. Ama araba stabil bir şekilde savrulmadan, sallanmadan, kaymadan dönüşünü tamamladı.

Benim merak ettiğim şey eğer ESP devreye girseydi (girdi mi bilmiyorum) devir saati ve hız göstergesinin olduğu yerde herhangi bir ışık veya sözel uyarı çıkar mıydı? Yoksa hiç sürücüye haber vermeden devreye girip çıkıyor mu?

çoğu aracta cıkar bazılarında ayrılmıs esp tusunda ufak bı işaret lambası yanar göstergede olması şart degıl..
  • sesli ve ekranda resimli bir uyarı veriyor benim araçta devreye girdiğinde
  • quote:

Şöyle bir işaret çıkıyor.

2.elde bakmaya gittiğim MK2 Seat Leon aracın sahibi bu işareti gördüğünü araçta esp olduğunu iddaa etti.Aracında TCS sistemi vardı ve ESP yoktu.Durumu izah etmeye çalıştık fakat bir türlü durumu anlatamadık kendisine.Yani bu işaret her zaman araçta esp olduğunu göstermiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gyradel

quote:

Şöyle bir işaret çıkıyor.

2.elde bakmaya gittiğim MK2 Seat Leon aracın sahibi bu işareti gördüğünü araçta esp olduğunu iddaa etti.Aracında TCS sistemi vardı ve ESP yoktu.Durumu izah etmeye çalıştık fakat bir türlü durumu anlatamadık kendisine.Yani bu işaret her zaman araçta esp olduğunu göstermiyor.

Alıntıları Göster
    TCS Patinaj önleyici sistem böyle bir işaret çıktığını bilmiyordum.

• quote:

Benim Laguna'da devreye girdiğinde sadece yol ekranında sarı işaret görünmüştü. Devreye girdiğinde sesli ikaz olmamıştı.

Ama elle devreden çıkardığınızda sesli ikaz ediyordu.
  • quote:

Bende böyle bir özellik yok inşallah gelecek arabamda
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.